PDA

צפייה בגרסה מלאה : הוספת מידות והוצאת שרטוט לחיתוך לייזר

OFF-RoaD
18-11-07, 18:48
יש לי שרטוט של פגוש בתלת מימד, ואני צריך להפוך אותו למשהו שמפעל הלייזר יוכל לעבוד איתו.

הכוונה היא או להפוך את המודל לגוף דו מימדי (מעין פריסה של הפגוש) או להוסיף מידות וזוויות לשרוט התלת מימדי ולתת למפעל "לשבור את הראש" עם הייצור.

התוכנה שעבדתי איתה היא google sketch up pro, אבל אני לא מוצא שום פיצר שמאפשר ביצוע של זה.

האם זה משהו שקיים בסוליד? או באוטוקאד? (את הראשונה אני לא מצליח להפעיל על המחשב שלי, את השניה יש לי בגרסאת 2008)

תודה לעוזרים.
עודד

נמרוד
18-11-07, 23:54
הכוונה היא או להפוך את המודל לגוף דו מימדי (מעין פריסה של הפגוש) או להוסיף מידות וזוויות לשרוט התלת מימדי ולתת למפעל "לשבור את הראש" עם הייצור.

אם תעשה את זה, במקרה הטוב יזרקו לך את השרטוט בחזרה על הראש (טוב שזה נייר או מקסימום דיסק:) ). ובצדק.

עד עכשיו עיצבת פגוש. עכשיו הגיע הזמן לתכנן אותו. זה אומר לפרק אותו למרכיבים השונים, שניתנים לייצור ולחיבור ביחד בצורה מעשית. אין אף תוכנת מחשב בעולם שעושה כזה דבר. במפעל אולי יסכימו לתת לך הצעת מחיר על שעות הנדסה- של כמה אלפי שקלים. בלי התחייבות לתוצאה, שתהיה סביר להניח מחורבנת כי הם לא באמת יודעים מה אתה רוצה.

OFF-RoaD
19-11-07, 07:43
אני מסתכל על הפגוש כגוף שמורכב משלושה חלקים עקריים. הפלטה העליונה, הפלטה הקדמים, והתחתונה. (בין העליונה לאמצעית - 90 מעלות. בין האמצעית לתחתונה - זוית קהה. רק שתבינו על מה אני מדבר).

כל אחת מהפלטות ניתן לפרוש לדו מימד בלי בעיה. השאלה היא איך אני דואג לחיבור שלהן אחת לשניה...

ומבחינה מעשית, בשרטוט הדו מימדי, איך אני נותן את נתוני הזויות? הן הרי לא משורטטות שם...

-->