PDA

צפייה בגרסה מלאה : למה לא נעילה קידמית ?

אסי
22-02-04, 16:16
שלום לכולם,

ברחבי הפורום, כאשר מדובר בנעילות דיפרנציאל, מדובר בדרך כלל על נעילה אחורית או אחורית + קידמית. והשאלה היא מדוע לא רק קידמית ?
היתרונות בנעילה קידמית (במקרה של לוקרייט) הם מבחינה כלכלית גדולים : נעילה זולה יותר, קטנה יותר = ניתן להביא בקלות מחו"ל = זול יותר, ניתן להתקין יחסית בקלות לבד (יש תיעוד בפורום) = לבד זה זול יותר.
או בקיצור, הרבה יותר זול מנעילה אחורית, דבר שלעיתים יעשה את ההבדל בין להישאר בלי נעילה או עם נעילה אחת.
אז מדוע לא ?

נמרוד
22-02-04, 16:54
אתה איפשהו טועה בחשבון. נעילה קדמית לא הרבה יותר זולה. עבור סרן דנה 44 המחיר של נעילה זהה פחות או יותר למחיר של נעילה לדנה 30. לוקרייט לדנה 60 אכן יקר יותר - 360$ במקום 250$, אני לא קורה לזה הבדל גדול. אין הבדל משמעותי בגודל, אין שום הבדל בקלות ההרכבה - אם כבר אז אחורית יותר קלה.

נעילה אחורית נותנת יותר בשטח בגלל הפיזיקה. בעליות יותר משקל יושב על הסרן האחורי. בעליות קיצוניות, שבשבילן צריך נעילות, הרבה יותר משקל מועבר לסרן האחורי. האחיזה של כל גלגל היא פונקציה ישירה של המשקל שיש עליו, וזה פחות או יותר כל הסיפור.

אם נעילה אחת, אז אחורית, ולזכור שזה זמני! ברגע שמתפנים עןד 250$, לנעול גם את הסרן הקדמי ולסגור את הסיפור.

הבודדים שאני מכיר שנוהגים או נהגו במשך תקופה עם נעילה קדמית ובלי אחורית, עשו זאת מאילוצים שונים, לא מתוך בחירה.

אסי
22-02-04, 17:28
או קיי. בחישוב שלי התייחסתי לדיטרויט כנעילה אחורית (לפי "רוח" הפורום נראה שזאת הנעילה המומלצת לאחור) ולכן התוצאה.

אדי
23-02-04, 20:51
במחיר של דטרוייט אחורית תוכל לקנות לוקרייט קדמית ואחורית וזה יותר "רוח הפורום" :) .

אסי
02-03-04, 17:13
הבנתי. אחורית.

זאבי
21-03-04, 16:49
לכל המתענינים
אני כבר שנתיים עם נעילה אחורית "פאואר טרקס" שבה יש טבעת סינכרון המצמצמת את תופעת ה"מכות" .
הנעילה הוכיחה את עצמה לדעתי כך שחבל לקנות "דטרויט".
בנסיון מעשי בשטח עם נסיון בנסיעה במשך 3 שנים ללא נעילה, נעילה אחורית מספיקב ל-99% מאתגרי השטח וסדר העדיפות שלי היה כננת לפני נעילה קדמית.

ארז
21-03-04, 20:44
זאבי משפטים כמו "ב99% מאתגרי העבירות" או יותר גרוע..."אני עוד לא נתקלתי במקום שלא עברתי" לא ממש מקובלים פה,תאמין לי שאנחנו יכולים לקחת ליום טיול שלם שבלי נעילה קדמית לא תתקדם הרבה....הכל שאלה של עד כמה אתה מחפש את האתגר...

זאביק
22-03-04, 10:35
זאבי משפטים כמו "ב99% מאתגרי העבירות" או יותר גרוע..."אני עוד לא נתקלתי במקום שלא עברתי" לא ממש מקובלים פה,תאמין לי שאנחנו יכולים לקחת ליום טיול שלם שבלי נעילה קדמית לא תתקדם הרבה....הכל שאלה של עד כמה אתה מחפש את האתגר...

אני מאוד מסכים עם ארז.....
מצד שני

וסדר העדיפות שלי היה כננת לפני נעילה קדמית.

אני מסכים גם עם זה.
אני חושב שזה סדר העדיפויות הנכון.

shay5gur
12-05-04, 22:59
נעילה קידמית אכן תורמת ליתרון בשטח אבל לדעתי יש בה הרבה מאוד חסרונות שאין בנעילה אחורית
עם נעילה קידמית יש השפעה על היגוי, ואם אתה צריך היגוי זה יכול לפגוע בייחוד אם אתה שוכך את הנעילה.
לעומתה נעילה אחורית נושאת בתוכה יתרונות כמעט ללא חסרונות
וכמו שכתבו, אם אתה טכני כבד ומודע לבעייתיות של הנעילה הקידמית אז תהנה.

-->