PDA

צפייה בגרסה מלאה : ראיתי כתבה על חברה שמייבאת כלים חד פעמיים שמתכלים

Trinity
21-11-07, 19:59
http://ecoplates.co.il/

זה לא פרסומת ואני לא מכירה אותם אבל זה חשוב

galplik80
29-06-14, 14:09
זה בוודאי חשוב, אני ראיתי אתר שמוכר כלים חד פעמיים מתכלים ומעוצבים
לכל מי שמעוניין זה הלינק:

גולשי ג'יפולוג יודעים לחפש בעצמם, תודה על הקישור...

opl
29-06-14, 15:25
היום כל סופר נורמאלי מחזיק כאלה, לרוב מסיבי קוקוס. הצלחות ממש אחלה, אישית אני משתמש ברב פעמי...

amitaikl
29-06-14, 18:52
מחקרון שאני ערכתי בנושא החד פעמיים המתכלים:
בדרך כלל מדובר בחומר יבש לחלוטין (סיבי קוקוס זו דוגמה מצוינת. יש גם מסיבי תירס).
משך הזמן שלוקח לו להתכלות בקומפוסטר ביתי נמדד בשנים (בין שנתיים לחמש).נכון שזה עדיף לעין ארוך על פלסטיק שלוקח לו עשרות שנים להתפרק, אבל לא עדיף רב פעמי?

לגבי טיטולים מתכלים ושקיות ניילון מתכלות "ירוקות" - הדברים הללו מצריכים קומפוסטציה אנ-אירובית. נכון להיום יש בארץ בדיוק 0 מתקנים כאלו. הם נפוצים מאוד בחו"ל, שם משתמשים במתאן שנפלט כדי לייצר אנרגיה.
בארץ לא הוקם בגלל עלות הקמה גבוהה וחוסר כדאיות כלכלית

asafk
30-06-14, 00:50
לגבח השקיות המתכלות - הן מתפוררות לאבק תוך מספר חודשים בתנאי חוץ רגילים. זה מנסיונות שונים להשתמש בשקיות כאלה לאיחסון... לא עובד.
לגבי חד פעמיים מתכלים - קרטון עדיף לדעתי, כי שאר החומרים כאמור- לא מתכלים בתנאים רגילים, אבל הם גם לא באמת רב פעמיים כי שטיפה במים רותחים מפרקת אותם. אז זה סתם יקר.

אסף.

ד ו ר ו ן
30-06-14, 18:38
היום כל סופר נורמאלי מחזיק כאלה, לרוב מסיבי קוקוס. הצלחות ממש אחלה, אישית אני משתמש ברב פעמי...
תאית מעובדת דחוסה יבשה זה משהו שלא הרבה אורגניזמים אוהבים לפרק.
זה יכול לרבוץ בשטח הרבה מאד שנים, ולראייה חלקי עץ מעובד מתקופת הביזנטים שעדיין מפוזרות בנגב, ונראות בדיוק כמו קרש שנמצא שם כמה שנים, ועץ הביזנטי לא עבר טיפול נגד מזיקים..

בלי רטיבות, והרבה, הצלחות קוקוס האלו לא ממש מתכלות ולא ממש אורגניות.

קני תירס יבשים- ע"ע חומר הגלם, הוא כ"כ נוקשה שהוא מסוגל לפנצ'ר צמיג רכב, אז הוא סבבה לצלחת, אבל גם הוא מתפרק ממאאאאאד לאט.

קחו רב פעמי, ותשטפו על מינימום מים.
במקס' תשקו צמח מסכן וצמא.

בארץ רוב רובו של הביוב ממוחזר, וחלק גדול מהמים מגיע בכלל מהתפלה, אז בשביל השקטה של המצפון לשימוש במים, אתם יכולים להגיד לעצמכם שאתם מעשירים את מאזן המים..

-->