PDA

צפייה בגרסה מלאה : צ'רוקי

יוגב בן יעקב
22-02-04, 19:14
שלום אני יוגב בן 18 חולה על רכבי 4x4 קניתי בתקציב שהיה לי צ'ירוקי שנת 80 עם מנוע 4200 כמו של סיקס וסרנים (נראה לי) אחורה :amc קדימה: דנה44 ושמתי צמיגים 7.50 16צבאיים. עם אפשר אני רוצה לדעת איפה אפשר להשיג נעילות ואם זה כדי לשיפור ראשוני או שכדי משהו אחר ? והורדתי את המוט מייצב זה טוב או לא? ועם יש לכם עוד ידע על הג'יפ אני ממש ישמח לשמוע?! תודה

t_uri
22-02-04, 20:12
שלום אני יוגב בן 18 חולה על רכבי 4x4 קניתי בתקציב שהיה לי צ'ירוקי שנת 80 עם מנוע 4200 כמו של סיקס וסרנים (נראה לי) אחורה :amc קדימה: דנה44 ושמתי צמיגים 7.50 16צבאיים. עם אפשר אני רוצה לדעת איפה אפשר להשיג נעילות ואם זה כדי לשיפור ראשוני או שכדי משהו אחר ? והורדתי את המוט מייצב זה טוב או לא? ועם יש לכם עוד ידע על הג'יפ אני ממש ישמח לשמוע?! תודה

אהלן יוגב.
חחתדש וברוך הבא לג'יפולוג. חוץ מהפורום שאתה רואה כאן יש את האתר (www.jeepolog.com) שאני לא יודע עם יצא כבר לך לראות. יש שם הרבה מידע כשני שיכול להיות רלוונטי לגביך.
בעניין הנעילות, אני מחושב שכדאי שתקרא את מדריך ג'יפולוג לנעילות דיפרנציאל (http://www.jeepolog.com/j6tech_lockerguide.htm) ותתרשם מה יש בשוק ומה מתאים לך. אין תמורה טובה יותר לכסף שלך אם אתה רוצה לבנות רכב לעבירות גבוהה מזוג נעילות דיפרניאל.
יש מספר גישות, חלקן אומרות שכדאי קודם ללמוד לנהוג בלי נעילות ורק אחר"כ להוסיף. אני אישית מאמין כדאי ללמוד לנהוג עם נעילות מהרגע הראשון בשטח (נהיגה בג'יפ כפול-נעילות שונה ב-180 מעלות מנהיגה בג'יפ ללא נעילות ונהג לא זהיר ימצא את עצמו מהר מידי הפוך). אני אומר את הדבר האחרון בהסתייגות קלה כי אתה בכל זאת צריך להיות אחראי במידה מסויימת לפני שאתה מושיב את הצמך ברכב כפול נעילות. רכב כזה לא עוצר במקומות שאמרים כן ולפעמים זה מה שמציל אותך מהתהפכות.

הורדת מוט מייצב היא דיון בפני עצמו. אני מאמין שמוט מייצב פריק הוא הפיתרון הנכון גם לרכבים שנוסעים רק לטיולים. אם עושים את זה נכון אז הניתוק והחיבור מחדש הוא עניין של דקה וחצי.

תתחדש.

אורי טל.

נמרוד
22-02-04, 20:25

כזה?
http://www.jeepolog.com/images/zik2003_pics/a1342.jpg

זה של רון גל, תוכל לקרוא עליו עוד כאן:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=247
צור איתו קשר והוא בוודאי יעזור לך מנסיונו.

לגבי הנעילות, בעיקרון זה השיפור חשוב והמועיל ביותר לכל רכב שטח. אבל קודם כל כדאי לך "ליישר קו" בצורה טובה - כלומר להביא את הג'יפ למצב שבו כל המערכות החשובות תקינות ואמינות. מה מצבו? יש לך תמונות?

יוגב בן יעקב
22-02-04, 21:56
כן הג'יפ בתמונה כמו שלי רק אני חושב ששלי קצת יותר חדש עם פנסים מרובעים מקדימה. קניתי את הג'יפ לפני חצי שנה בערך ועודלא פיספסתי שבת! ניסיתי איתו כבר רוב המקומות בצפון ונראה לי שהרמת נהיגה היא כבר לא רעה בייחס למה שאני רואה את הג'יפאים בשטח! ואני רוצה לעלות ברמה. בג'פ הכל תקין אני דואג ומטפל בו כל הזמן.

יוגב בן יעקב
22-02-04, 22:04
יש לי עוד הרבה שאלות אני יתחיל באחת :הקפיץ בג'יפ מאחורה יושב מעל הסרן והנדנדה מאחורה יושבת מלמעלע לא כמו בג'יפים הרגילים שאני רואה . זה לא פוגע במהלך מיתלה?

יוגב בן יעקב
22-02-04, 22:11
ודרך אגב רק בזכות האתר קיבלתי את הידע שלי חרשתי כל נושא וכל תחום באתר(תודות) יפתח כיוון אותי עליכם פגשתי אותו יחסית מזמן בגשר הסורי!!

יוגב בן יעקב
22-02-04, 22:53

ניר ל
23-02-04, 16:26
תתחדש,
יש לך יופי של רכב ! אני חושש שאתה מזהה נכון את הסרנים וזה אומר שיש לך סרן AMC 20 מאחור (חרא של סרן).
אני הייתי מקצר את הדרך - יורד דרומה למטווחי ח"א עם ארגז כלים, עגלה וחבר בריא. מעמיס שני סרני גלדיאטור, (דנה 70 אח' + נעילה, דנה 60 קדמי) , מעביר ברשיון צמיגים 35" וסוגר עניין. יתרונות - נעילה אוטו', יחסי העברה קצרים, סרנים סופר חזקים ברוחב המתאים (אולי אפילו בולט-און). חסרונות - אצלך מקדימה יש בלמי דיסק, הסרן הקדמי שלך הוא מוצלח בלי שום קשר. תוכל להשאיר את הסרן ולהחליף לו יחסי העברה, זה זול יותר מהנעילה שאתה מרוויח בסרן האחורי, אבל מעגל הברגים בגלדיאטור הוא 8 ברגים ואצלך כנראה 6.

יוגב בן יעקב
23-02-04, 16:39
אתה צודק בקשר לחורים בג'נט אבל השאלה שלי עם אני יוכל להרכיב את הסרנים לבד ? ועם היה מקום לצמיגים 35 ? תוכל אולי לפרט לי יותר מה צריך לעשות ? ואיך לעשות ?

ניר ל
23-02-04, 17:33
גלדיאטור/ M750 וכו', זה האח הגדול של ה J-20 שהוא גרסת הטנדר לוואגוניר/צ'רוקי שלך. יש סיכוי סביר שמיקום תושבות הקפיצים יהיה דומה ואז ההחלפה היא פשוטה (למעט עניין המשקל של הסרנים האלה).
לגבי מקום מתחת לכנפיים - למיטב זכרוני, אצל רון שנועל צמיגי 33" יש בעיה של מקום והצמיג משפשף את הכנף.

ניר ל
23-02-04, 17:36
מה צריך לעשות - תתחיל בלבדוק מהו יחס ההעברה בסנים שלך. בנוסף תבדוק אם הציריה האחורית היא ציריית שני חלקים (בקצה הציריה יש אום).

יוגב בן יעקב
23-02-04, 18:17
איך אני יכול לסדר את זה שלא תהיה לי בעיה עם הכנפיים ? ואיך לבדוק מה יחס העברה בסרנים ? ומה זה משנה הציריות בסרן עם אני מחליף אותו בסרן אחר? (מצטער על הבורת אבל תודה על הסבלנות!!!)

t_uri
23-02-04, 18:57
איך אני יכול לסדר את זה שלא תהיה לי בעיה עם הכנפיים ? ואיך לבדוק מה יחס העברה בסרנים ? ומה זה משנה הציריות בסרן עם אני מחליף אותו בסרן אחר? (מצטער על הבורת אבל תודה על הסבלנות!!!)

את בעיית הפגיעה בכנפיים (אם בכלל תהיה לך) אתה פותר ע"י הנמכת הבמפּ-סוטופים.
במפ-סטופ זה הגומיה השחורה המשולשת שאתה רואה צמוד לשילדה מעל הסרן. מטרתן היא להגביל את תנועת הסרן כלפי מעלה כדי שהקפיצים לא יצאו מהתחום האלסטי שלהם וכדי שהצמיגים לא יפגעו בכנפיים.
http://www.jeepolog.com/images/shock%20towers/shock2.jpg

בדיקת יחסי העברה.
1. תרים גלגל אחד באוויר.
2. סובב את הגל הינע וספור את היחס בין סיבבים שלו לסיבבי הגלגל באוויר. *אתה יכול לסובב את הגל הינע הרבה סיבובים (נגיד 40) ולבקש שמישהו יספור את מספר סיבובי הגלגל (כך הדיוק יהיה גבוהה יותר).
3. חלק את במספר הזה ב-2 וקיבלת את יחס ההעברה שיש לך בסרנים.

הבדיקת הסרן היא ווידוי הריגה. אם יש לך אום בקצה הציריה אז יש לך AMC20. אם אין אום אז יש לך כנראה דנה 44.

בהצלחה.

אורי טל.

יוגב בן יעקב
23-02-04, 19:32
הסרן האחורי שלי הוא בוודעות amc לפי המדריך לזהוי סרנים וגם מישהו שמבין לא רע היסתכל על הסרן ואישר שזה amc ! את הבדיקה של יחס העברה צריך להרים את הגלגל הקדמי או האחורי? וזה משנה כל הבדיקות האלו עם אני מחליף לסרנים הגדולים ? תוכל להגיד לי בוודעות שיש את הסרנים בשטח ח"א בדרום? למה עם יש אני כבר ביום שבת שם!

אדי
23-02-04, 20:32
יחס ההעברה זהה (או לפחות אמור להיות כזה ...) בשני הסרנים. אם אתה בודק בגלגל הקדמי דאג לנעול לוקרים אם קיימים.

יוגב בן יעקב
24-02-04, 00:23
שאלה למומחים : אני רוצה לדעת עם הסרנים באמת יתאימו לג'יפ? ועם השיפור של החלפת הסרנים דנה 70 ודנה 60 באמת יעלו לי את רמת העבירות בשטח? חשוב לי שתענו לי למה אני כבר ממש רוצה להתחיל בפרוייקט!!! אני רוצה את הכי טוב שאפשר לעשות ממנו יש לי חצי שנה רצופה לעבוד עליו ! (תודה על העזרה)

נמרוד
24-02-04, 09:23
שאלה למומחים : אני רוצה לדעת עם הסרנים באמת יתאימו לג'יפ? ועם השיפור של החלפת הסרנים דנה 70 ודנה 60 באמת יעלו לי את רמת העבירות בשטח? חשוב לי שתענו לי למה אני כבר ממש רוצה להתחיל בפרוייקט!!! אני רוצה את הכי טוב שאפשר לעשות ממנו יש לי חצי שנה רצופה לעבוד עליו ! (תודה על העזרה)

את צידת ההתאמה תצטרך בסופו של דבר לבדוק בשטח. המרחק בין משענות הקפיצים ותצורת מערכת ההיגוי הם החשובים ביותר.

החלפת הסרנים לא תעלה את העבירות בשטח! היא תאפשר לך להרכיב צמיגים גדולים יותר בלי לחשוש משבירות, וצמיגים גדולים הם שיעלו את רמת העבירות.

נעילה אחורית כן תעלה את רמת העבירות - זה בטוח. אני לא חושב שבשביל זה שווה לפרק ולשפץ סרנים מהמדבר, אבל אולי...

השאלה היא מה מצב הסרנים שלך כרגע, מה יחסי ההעברה בהם, ועל איזה מידת צמיגים אתה רואה את עצמך נוסע?

אריק זמר
24-02-04, 12:04
נ.ב. תוספת קלילה - סרני הגלדיאטורים בדרום, הם עם מעגל חלוקה של 6 ברגים ולא 8 אם זכרוני אינו מטעני (והוא כנראה אינו).

יופי של אוטו אגב !

יוגב בן יעקב
24-02-04, 14:15
תודה!! אני רוצה להחליף את הסרנים בגדולים ולשים צמיגים גדולים אבל השאלה עם זה כל כך פשוט ועם אני יוכל למצוא אותם בשטח ח"א בדרום ? ומה זה אומר שאני יצטרך לשפץ אותם ? (עם יש מישהו שמוכן לתת לי הסברים טלפונית אני ישמח או אפילו מישהו לפנות עליו שאני בבעיה בהחלפה??) 056497795

ניר ל
24-02-04, 15:48
לאט לך ידידי ! תעבוד לאט וחכם.
אין לך מה לרוץ דרומה לפני שאתה מוודא מה יש לך ביד.
לא בדקתי לאחרונה את מלאי הגלדיאטורים בדרום ואת מצבם, אבל סביר להניח שיש שם מספר כלים שעומדים על הגלגלים וניתן לפרק מהם סרנים במצב טוב. לפי מה שאריק אומר אז מצבך בכלל טוב כי תוכל להשאיר את הסרן הקדמי ומקסימום להחליף לו יחסי העברה.

את עניין האום בקצה הציריה ביקשתי שתבדוק, כדי לדעת אם מדובר בציריה שני חלקים או חלק אחד. לדעתי יש סיכוי טוב שהציריה היא חלק אחד ואז גם לא נחוץ שתחליף סרן אחורי.

יוגב בן יעקב
24-02-04, 17:21
הסרנים שיש לי עכשיו הם בסדר קצת נוזלים אבל לא נורא! עם אני נשאר עם הסרנים הקימים אז לא שיניתי כלום ואני מאמין שלשנות יחס העברה יצא לי סיפור יותר יקר בהרבה מלהביא שתי סרנים חזקים שאני גם יוכל להרכיב עליהם צמיגים גדולים יותר מבלי לדאוג שישברו??!

יוגב בן יעקב
24-02-04, 17:31
ודרך אגב ניסיתי לבדוק את יחס ההעברה ויצא על 10 סיבובים שסובבתי את הדרישפט קיבלתי 6 וקצת סיבובים בגלגל ולא הבנתי את מה לחלק במה?? משהו עכשיו יכול להגיד לי מה יחס העברה אצלי בג'יפ

חנן א.
24-02-04, 17:44
את העשר אתה מחלק בשש וקצת, ומכפיל בשתיים שזה כ3.3 .
אבל עדיף שתסובב יותר סיבובים כדי להיות בטוח במאה אחוז, ותנסה לדייק קצת יותר עם ה"קצת" .

t_uri
24-02-04, 17:48
סובבת את הדריישפט 10 סיבובים והגלגל התסובב 6. צריך לחלק 10 ב-6:
10:6=1.666:1 ולהכפיל את מה שקיבלת ב-2. לפי החישוב הזה יש לך משהו באיזור יש לך 3.33:1. כנראה 3.31:1 או 3.54:1.

יחס העברה הזה גבוהה מאד, ביחוד בהתחשב בכל שיש לך (אם אני זוכר נכון) טרנספר T-20. שגם הוא יחסית מהיר (LOW=2.03:1)
אורי טל

יוגב בן יעקב
24-02-04, 19:09
מזה אומר שיש לי יחס העברה גבוהה? היחס הוא גבוהה בזכות הטרנספר או בזכות הסרן(דנה 44) ?

t_uri
24-02-04, 22:38
מהם יחסי הרברה אתה יכול לקרוא במילון ג'יפולוג (http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=449). חנן כתב שם בדף השני את ההסבר.

קיים גם יחס העברה משתנה - בגיר, כל הילוך נותן יחס העברה שונה. כנ"ל בטרנספר (יש הילוך HIGH שנותן ברוב הרכבים האמריקאים יחס 1:1 ויש את ה-LOW ששונה מרכב לרכב בהתאם לדגם הטרנספר).

תכפלת יחסי ההעברה של כל המכלולים בשרשרת ההנעה נותנת את יחס ההעברה הסופי וזה המספר שמעניין אותנו. משמעותו היא כמה סיבובי מנוע דרושים לסיבוב אחד של הגלגלים.

ככל שיחס ההעברה נמוך יותר (לדוגמא:יחס סופי 50:1 נקרא "נמוך יותר" מ-30:1 כי דרושים יותר סיבובים של ציר כניסה כדי לסובב את ציר היציאה סיבוב אחד) הרכב יתקדם יותר לאט.

יחס העברה נמוך משמעותו יותר כח ומבחינת הנהג יותר שליטה ברכב במעבר מכשולים.

אורי טל.

יוגב בן יעקב
24-02-04, 23:26
אז כדאי להביא סרנים גדולים יותר ואז יחס העברה שלי היה גבוהה יותר זה אומר אז שהמהירות בג'יפ תיקטן והכוח יגדל ?! עכשיו אני רוצה להתחיל מהתחלה ולהבין בדיוק מה כדאי לי לשפר בג'יפ מכל העזרה שנתתם בילבלתם אותי ! הג'יפ כמעט ולא נוסע בכביש אני רוצה שהיה בנוי רק לשטח !!! עם אפשר שתיתנו לי פירוט מהתחלה מה לעשות מה לפרק ומה להרכיב ?? (יש לי את היידים ואת האומץ )!! ! ואני מעדיף להחליף את מה שיש בג'פ עכשיו! $ המון תודה לכולכם אתם אחלה $

t_uri
24-02-04, 23:42
החזק את סוסיך!! צא לטייל, לתמד מה אתה אוהב ותתקדם לאט לאט. ג'יפ לא בונים ב-49 שעות.

אורי טל

יוגב בן יעקב
24-02-04, 23:55
אתה צודק הלהבתם אותי יותר מידי! אני יתחיל במשא ציד אחרי סרנים ג'נטים וכו' ! עם יש לכם עוד ראיונות או אצעות חשוב לי לישמוע??! ולאט לאט אני יתקדם

ron_gal
25-02-04, 16:03
קודם כל תתחדש !
צר לי אבל לא ראיתי את הדיון הזה ...

כמה עובדות :
1. השירוקי שלך לא דומה לזה שלי למעט שמו.
2. הסרן האחורי אכן AMC ולא כמו אצלי DANA44
3. הסרן הקידמי אכן DANA44 אבל , עם ביצה הפוכה משלי (בדומה לסופה) כך ששום סרן
קידמי של M715 ודומיו לא יתאים לך.
4. כל הסרנים המדוברים בדרום עם מעגל חלוקה של 6 ברגם הם מזן ישם ועם 21 שיניים
זחיחות מה שהופך אותם לחלשים וחסרי תועלת עבורת לדעתי.
5. שיפור מהלכי המתלה הוא מספבך , אני עדיין בתהליך הבנה ובניה של שינוי השאקלים
האחוריים בכיוון למטה כמו ב CJ וכך ניתן יהיה להאריכם.
6. סרנים שכן יכולים לעניין הם של ואנדורה 4X4 שם יש 14BOLT חצי צף אחורה ו 44
קדימה , עם יחס העברה 4.1:1 שזה טוב לך לדעתי (אולי אפילו 4.88:1 שזה עוד יותר טוב)

אל תתביש להתקשר ולשאול , יש לי מעט ידע.

מה שכן , איזה גיר / טרנספר יש לך , את זה אני לא ממש יודע.

ואגב אצלי יש מנוע קטן יותר 232 ולא 258 כמו אצלך.

רון.

ron_gal
25-02-04, 16:11
הבאתי קישור שיוכל לעזור לך לאתר מה יש לך ברכב :

http://www.ifsja.org/tech/figures/db.shtml

בכלל , באתר הזה תוכל לקבל הרבה אינפורמציה רלוונטית עבורך.

רון.

ron_gal
25-02-04, 16:19
הטרנספר , על פניו ניראה שהוא NP-208

כמה הילוכים יש לך ? האם אוטומטי או ידני ?

רון.

יוגב בן יעקב
25-02-04, 16:38
אצלי בג'יפ יש 4 הילוכים גיר ידני והביצה מקדימה יושבת בצד של הנהג !! אז זה אומר שלא יתאים לי שום סרן דנה60??

ron_gal
25-02-04, 16:40
כמו שכתבתי,

כניראה יש לך T176 עם NP208
סרן קידמי כמו של סופה.

רון.

נמרוד
25-02-04, 16:44
אצלי בג'יפ יש 4 הילוכים גיר ידני והביצה מקדימה יושבת בצד של הנהג !! אז זה אומר שלא יתאים לי שום סרן דנה60??

חברה חברה, רגע רגע!!!

בשביל מה אתה צריך סרן דנה 60? הסרן הקדמי שלך הוא אחד הדברים הטובים ברכב, יש הרבה בעלי סופות שהיו שמחים לבוא בלילה ולהעלים לך אותו... :)

ממש אין לך מה להחליף סרנים, את הקדמי בוודאי שלא. את האחורי, רק אם הוא עושה בעיות, ובכל מקרה יש לך מחר גדול של דברים טובים שאפשר לקנות במרכז הארץ, לא צריך לחפש צרות במדבר...

יוגב בן יעקב
25-02-04, 17:04
עם אני ישים סרן דנה 70 מאחורה וישאיר את הסרן הקדמי זה יעלה לי את יחס העברה?

נמרוד
25-02-04, 17:09
עצור טעינה, כמו שאומרים חברינו תכולי הכומתה...

אין קשר. אתה צריך שיחסי ההעברה יהיו אותו דבר בשני הסרנים ברכב שלך. אם אתה מתקין סרן אחד מרכב אחר, שיחסי ההעברה שלו אינם זהים לשלך , אז אתה צריך להחליף יחסי העברה בסרן שלך שיתאימו לסרן החדש, או להחליף יחסי העברה בסרן החדש שיתאימו לסרן שלך. אפשר לשים כל יחס העברה על כל סרן, פחות או יותר, רק עניין של כסף.

יחסי העברה - זוג גלגלי שיניים, עולים 150-200-250$ , תלוי בתוצרת ולאיזה סרן בדיוק הם מיועדים.

אבל אתה ממש לא בכיוון הנכון, ממש אין לך סיבה להכנס להחלפות סרנים! יש המון דברים לשפר ברכב לפני זה.

יוגב בן יעקב
25-02-04, 17:11
אני יגיד לכם איך בדיוק אני רוצה את הג'יפ שלי : אני רוצה שהיה לו צמיגים גדולים והרבה כוח בהילוכים נמוכים!! עכשיו תעזרו לי ??!! (ואין לי הרבה כסף אני מעדיף לרוץ ולחפש!!) תודה על הסבלנות!

יוגב בן יעקב
25-02-04, 17:14
נמרוד: אז עם אתה יכול תפרט לי ותגיד לי עם איזה שיפורים להתחיל??

נמרוד
25-02-04, 17:15
צמיגי 33 אינץ' ושתי נעילות דיפרנציאל.

יוגב בן יעקב
25-02-04, 17:19
ןכמה תעלה לי נעילה לסרן האחורי שלי ? יש לוקרייט שתתאים ל amc20 ?

נמרוד
25-02-04, 17:23
ןכמה תעלה לי נעילה לסרן האחורי שלי ? יש לוקרייט שתתאים ל amc20 ?

בהחלט. חפש בחנויות אינטרנט. יש בקישורים של האתר כמה חנויות.

יוגב בן יעקב
25-02-04, 17:28
וצמיגים 33 בערך עולה סט ? צמיגים 7.50 16 יותר קטנים מ33 ?

יוגב בן יעקב
25-02-04, 20:56
ביררתי על נעילה לוקרייט לamc הם רוצים 280 $ ומשלוח 96$ זה יקר לי !!! יש אולי משהו שמוכר נעילה חדשה או משומשת במחיר סביר??

אדי
25-02-04, 21:01
280$ ללוקרייט זה מחיר סביר. central4wd.com נותנים בדרך כלל מחירים טובים ויש לי נסיון טוב עם השירות שלהם. לא שווה לשלוח לארת, חכה שיהיה לך מישהו שיכול להביא לך את הנעילה מארה"ב (היא די קטנה וקלה).

ארז
25-02-04, 22:28
חביבי ,בשלב זה או אחר אתה תצטרך לזרוק קיבינימט את הסרן שיש לך....השאלה אם זה יהיה עכשיו כשאתה צעיר ויפה ויש לך מוטיבציה לחפש סרן אחורי,או שזה יהיה עוד שנה אחרי שתשים נעילה(שעולה כסף) ואולי גם יחס העברה(שעולה עוד כסף)

לדעתי לך חפש סרן אחורי שמתאים לך,אם זה של וגוניר נחל פארן מלא בהם,השטח אש ליד נחל נמיה וכו' וכו'...
עדיף לבנות את הרכב מההתחלה בצורה טובה וחזקה מאשר לאלתר כל הזמן על התקלות.
הגבההת הרכב שלך היא סיפור לא קטן,כמו שרון כתב לך צריך להפוך את המשולשים מאחורה,אל תערגל קפיצים זה לא שווה כלום,אתה צריך קפיצים ארוכים יותר

בסרן הנוכחי(האחורי) אם תשים 33" יהיו לך רק צרות.

יוגב בן יעקב
25-02-04, 23:13
ארז שיחקת אותה הבנת אותי כמו שרציתי!!! אני מעדיף לשנות את מה שאני יכול עכשיו ולא לאכול תקלות שאני בצבא! יש למשהו מושג עם סרן של ואגוניר אחורי וקדמי מתאימים לי ואיזה סרנים אלה? ארז תוכל לפרט לי יותר מה עליי לעשות ואיך עובדים על המשולשים?

אדי
25-02-04, 23:16
אם הבנתי נכון באיזה דגם של צ'רוקי מדובר אז הוא הגיע עם דנה 44 קדמי (ביצה בצד נהג - כמו סופה, מוכר את הסרן? :)) , AMC-20 אחורי, מעגל חלוקה של 6 ברגים (כמו של בלייזרים וSUV-ים יפנים). יצא לי לברר קצת לגבי הסרנים האלה בעבר ואם אני זוכר נכון יחס ההעברה היה 3.73:1 ... בדוק שוב את יחס ההעברה אצלך.

אין לי נסיון עם הAMC-20, אבל אני יודע שיש קיטים של ציריות מחוזקות אם אתה לא מעוניין להחליף סרן אחורי. לא יודע עד כמה זה משתלם, אני הייתי בודק אפשרויות להחלפת הסרן.
למה? תלוי ביחס ההעברה, בהנחה שבהתחלה אתה לא מתכוון להתחיל להחליף יחסי העברה.

אדי

אדי
25-02-04, 23:27
6. סרנים שכן יכולים לעניין הם של ואנדורה 4X4 שם יש 14BOLT חצי צף אחורה ו 44
קדימה , עם יחס העברה 4.1:1 שזה טוב לך לדעתי (אולי אפילו 4.88:1 שזה עוד יותר טוב)

סרנים של וונדורה 4X4 בנזין הם כמו שרון כתב (לדיזל יש דנה 60 קדמי, אני לא יודע מה יחסי ההעברה), יחסי ההעברה הם 4.1:1 או 3.73:1. היו לי בזמנו הצעות של 2 סרנים ב-2500 ש"ח. מעגל החלוקה הוא 8 ברגים וזה די בעייתי למצוא ג'נטים 15" מתאימים בארץ.

אני חושב שכדי שנוכל לעזור לך בצורה הטובה ביותר תחליט מה גודל הצמיג שאתה רוצה על הרכב ... משם אפשר להתחיל בצורה מסודרת.

אדי

יוגב בן יעקב
25-02-04, 23:32
אני ממש רוצה להעיף את הסרן האחורי קיבלתי עליו הרבה דעות לא טובות !! יש מצב שיש כלי עם שתי סרני דנה גדולים יותר שבסרן הקידמי הביצה יושבת בצד הנהג?? עם יש אז אני יכול להביא שתי סרנים כאלה ואז אני לא צריך להתעסק עם יחסי העברה??!!

יוגב בן יעקב
25-02-04, 23:38
כמה עולים צמיגים 33 אינץ' או 35 אינץ' ?? הצבא עבד עם צמיגים כאלה ? ודרך אגב יש לי שתי סטים של ג'נטים 1: 15 שכרגע יש עליהם צמיגים 31 2: 16 עם צמיגים 7.50

יוגב בן יעקב
26-02-04, 00:12
מה אתם ממליצים לעבוד על ה15 הרחבים או על ה16 הצרים? אני יכול להשיג צימיגים16 שהם מהצבא שה מקבילים ל33 או 35 ואיזה מידות אלו במספרים שהם לא אינצ'?

אריק זמר
26-02-04, 01:31
יוגב,
לי אישית קצת קשה להכנס לדיון זה מכיוון והוא מפוזר לחלוטין, זה כמו סיפור בתוך סיפור בתוך סיפור.
כמו שאדי רשם לך, תתחיל עם הצמיגים ורק עפ"י זה יש להתחיל ולחשוב איך יתקדם הרכב.
ללא שום קשר, גם אני ממליץ לעבור אם אפשר לדנה 44 אחורי מכיוון והAMC נושא עימו מחלות ייצור שבארץ קשה לתקנם.
הוואגונירים שהציע ארז לא יעזרו לך, מה לעשות...הסרן הקדמי אצלהם הוא עם ביצה בצד נוסע ולא בצד נהג.
דנה 44 הינו סרן חזק יחסית וההתמודדות שלו עם צמיגי 33" היא הרבה יותר מאפשרית. קח בחשבון שנסיעה לא רגועה בשילוב נעילת דיפרנציאל קדמית עלולה לשבור לך צירייה בסרן הקדמי ויהיה לך קצת קשה למצוא ציריה חלופית.
בקיצור - לאט לאט, תקרא, תלמד, ורק אז תתחיל לחשוב לאיפה מתקדמים...ומה בדיוק אתה רוצה מהרכב בסוף.
זה רכב נהדר ובמחשבה תחילה - תוכל להגיע עימו רחוק רחוק...השאלה הדגולה היא האם אתה יודע היום ועכשיו מה אתה רוצה ממנו ???
בברכה,
אריק

ron_gal
26-02-04, 08:03
לאט לאט ידידי ,

אתה רץ מהר מידי (אפילו יותר מהר ממני שזה נדיר :? )

סרנים מפירוקים , יהיו חסרי תועלת גם כי הם חלשים , כתבתי את זה בתגובה הראשונה
שלי , הם ישנים ומגיעים עם 21 שיניים זחיחות , כלומר דנה 70 יהיה חלש כמו דנה 44
בערך , וכבד ממנו בהרבה , וכמובן נמוך ממנו (ביצה גדולה בהרבה).

אני מציע לך לחפש שירוקי / ואגוניר כמו שלי בפירוקים , שם תמצא סרן זהה לשלי דנה 44
אחורי שיתאים לך בדיוק.

לא הייתי פוסל על הסף גם סרן של 14BOLT חצי צף או אפילו צף.
אם תמצא סט כזה של סיירה או משהו דומה יהיו לך סרן אחורי מתאים ואם מקדימה דנה 44
(אפילו הפוך ביצה) יהיו לך יחסי העברה מתאימים לסרן שלך.

סט צמיגי 33" פשוט עולה כ 2500 ש"ח לפני מע"מ ,
ישנם צמיגים במידות שונות ועל ג'נטים שונים.
הבעיה , שבמצבו הנורמאלי של הרכב שלך לא תוכל להכנים את הצמיגים הגדולים מתחת
לכנפיים , הם יפגעו וישפשפו לך אותם.
זה דורש עבודה על הקפיצים , וזה ידידי עסק יקר ומסובך.

עצתי : חפש לך בשקט סרן / סרנים , סיים את הטיפול בהם.
אח"כ נעל את הרכב אחרוה / קדימה סע ככה , ושיהיה כסף לצמיגים טובים וטיפול בקפיצים
אז תעבור לטפל בהם. עד אז אני מקווה שאני אגמור את העבודה על שלי , ותוכל לדעת בדיוק
לפני מה אתה עומה (נכון ארז שאני אגמור את שלי ???)

רון.

ארז
26-02-04, 09:16
לא רון,הרכב שלך תמיד ישאר על הבלוקים....

יוגב את הסרן הקדמי שלך תשאיר,הוא מספיק חזק.האחורי צריך לעוף.
לא יודע מה יחס העברה בסרן שלך אבל עם דנה 44 אחורי או 14 בולט אתה יכול להשאר עם הגאנט 16 ולעבור למידה 900/16-זה מקביל ל36.5" צמיג שהצבא עובד איתו ומאוד זול במגרשי עודפי צמיגים של הצבא(כתצטרך נתן לך את הכתובת)סט צמיגים עולה פחות מ500 ש"ח....
זה מספיק טוב.

ron_gal
26-02-04, 10:14
ארז,

בלוקים ? אתה מתכוון לג'נטים שבגלל החבר שלך עד היום ללא צמיגים ?
אבל הסר דאגה מליבך !!! בקרוב נעשה טסט !!!

רון.

gluk
26-02-04, 12:25
השאלה: כמה עלה לך "הילד" ? בזמנו חיפשתי כזה, ולא מצאתי אפילו... ורון, שלך כבר "אספנות", נכון?

ron_gal
26-02-04, 12:36
אכן,

"אספנות" בפוטנציה ...

רון.

gluk
26-02-04, 12:57
"פוטנציה" למה??? :shock: לפי השנתון (73, אם אני זוכר נכון?), כבר שנה יכול להיות לך "אספנות"! ובמיקרה שלך (רכב שני רק לשטח, פחות או יותר, נכון), אין בכלל שאלה! לא חבל על הכסף? אלא אם בכלל לא שילמתה עדיין שנה הזקודמת... הלוואי ועליי, מה שאומרים (אם-כי אצלי הבעיה היא פחות אגרות, יותר דלק :? )...

ron_gal
26-02-04, 13:03
"פוטנציה" בגלל שכרגע הוא לא במצב נסיעה,
ולכן אין טעם ללכת למשרד הרישוי לשנות אותו לאספנות.
כאשר הוא יהיה מוכן , נהפוך אותו לאספנות ונשלם אגרה.
כרגע אני לא משלם אגרה , אין תשלום אחורה ברכבי "אספנות"

רון.

יוגב בן יעקב
26-02-04, 13:53
לפי מה שאני יודע אין הרבה צ'ירוקים לחלקים בארץ זאת לא תהיה בעיה למצוא סרן אחורי דנה 44? ורון איך אני הופך את הביצה זה אפשרי ולא בדיוק הבנתי אותך בקשר לסט של הסרנים אתה אומר שאני צריך להביא גם אחורי וגם קדמי של סיירה או ואנדורה או שרק אחורי ולהשאיר את הקדמי ?

ron_gal
26-02-04, 14:09
יוגב,

אתה לא הופך את הביצה.

אם תביא סרן של ואנדורה (יותר נכון את שני הסרנים) יש לך התאמה מלאה ולא צריך לעשות
כלום , כמו כן תקבל SPOA מקורי מקדימה (רצוי גם לקחת את הקפיצים המקוריים)

אם תביא זוג סרנים אם ביצה בצד ההפוך (כגון וואגוניר וכו') ומקדימה יהיה סרן דנה 44
תוכל להעביר את יחסי ההעברה מהסרן שהבאת לסרן שלך.

דבר נוסף שהייתי שוקל זה להביא שני סרנים (עם ביצה בצד נוסע מקדימה)
ולהחליף את הטרנספר ל DANA300 שיוצא לכיוון המתאים. (עוד אופציה מעניינת)

רון.

ניר ל
26-02-04, 15:29
יוגב,
אתה יורה ויורה ולא נראה לי שתגיע לאיזו מסקנה מכל הדיון הזה.
כשאני קורא את השרשור הזה אני לא מצליח להבין מי נגד מי ולאן זה מוביל.
בואו נעשה טובה ונעצור את זה כאן.
אני מבין שיש לך חצי שנה עד הגיוס ובזמן הזה אתה רוצה להעמיד איזו מפלצת עוקרת הרים ולהספיק גם לנסוע איתה - שכח מזה ! זה לא ילך בדרך הזאת.
תעצור לכמה דקות ותן לנו להבין :
א. אילו אמצעים יש ברשותך (כלים, ליפט וכו') ?
ב. כמה כסף יש לך בשביל להוציא על פרוייקט שיפורים ?
ג. איפה אתה הולך לשרת בצבא ומה תעשה עם העגלה במשך הזמן הזה ?
ד. מה אתה מצפה שהרכב הזה ידע לעשות בסופו של דבר ?

יוגב בן יעקב
26-02-04, 18:18
אתה צודק אני יוריד הילוך ויתחיל לעבוד מסודר!! תשובות לשאלות שלך:א.אין לי ליפט אבל יש לי המון כלים!! ב.אני חושב שבסביבות 2500 שקל לבנתיים!! ג. אני רוצה להגיע למגלן ואז לניוד של היחידה !! ד. אני רוצה שהיה לי רכב שאני יוכל להגיד לעצמי בהתלהבות : אני יצרתי (עד כאן אני בסדר???)

coas
26-02-04, 21:06
יוגב, תתחיל ליסוע ואז תחליט מה לשפר אם בכלל. בזמן הזה אתה עלול לגלות שכל התקציב שלך נגמר על תיקונים של תקלות ופגמים סטנדרטיים ולא "שיפור מעבר למצב הקיים. בלי עיין הרע, גיר ששבק, מיכל דלק דולף, סטרטר שצריך החלפה. סע, תכיר את הרכב ואז אחרי שכל החבילה תקינה ועובדת, תתחיל לשפר. אתה מן הסתם לא רוצה רכב עם צירים מעולים, צמיגים חדשים וכו אבל עומד ונעלה אבק בגלל שאין כסף לתקן את הקרבורטור או משאבת הגה.

יוגב בן יעקב
26-02-04, 21:33
אני מכיר את הרכב טוב ונסעתי איתו לא מעט הכל תקין וכל מה שצריך אני מסדר ובעניין התקציב אני מתכוון 2500 רק לשיפורים את התקלות בג'יפ יש מי שמסדר לי!!! ודרך אגב צמיגים 900.16 יש לי כולל ג'נטים ואני חושב שיש לי מי שיהפוך לי את הנדנדות!! אגב הנדנדות לפי מה שראיתי זה לא מסובך כל כך. צריך אני חושב לחתוך את הבית של הנדנדות ואז להפוך אותם ולרתך מחדש ! תקנו אותי עם אני תוהה?!

ron_gal
27-02-04, 18:09
יוגב,

אתה טועה בנוגע לנדנדות !!!
העניין הוא בפירוש לא פשוט ודורש מחשבה ותכנון רב.
ובכלל , להלחים זה הדבר האחרון שאתה רוצה !!!
כל מה שניתן לפתור ע"י ברגים עדיף לדעתי על לרתך לשילדה (מחליש אותה)

נתונים חשובים בשינוי התושבת הם :

1. מיקום התושבת (איזו הארכת מאיה תרצה)
2. סוג השאקל , האם תרצה בדומה ל CJ , אז צריך תושבת שהיא עין ולא כמו שיש לך כרגם
שהשאקל הוא בעצם העין (יש מגבלה של שאקלים כאלו ארוכים)
3. אני מתכנן את התושבת כך שיהיו לי מספר אופציות למקם את העין וכך אוכל לשים אורכים
שנוים של קפיץ (במידת הצורך).
4. החשוב מכל , חוזק החומר הדרוש , כאם רצוי להתיעץ עם מהנדס או לחליפין לשים משהוא
חזק בהרבה ממש שצריך (ליתר ביטחון)

רון.

יוגב בן יעקב
27-02-04, 18:41
רון לפי מה שראיתי אתה עשית את זה בצ'ירוקי שלך ? אז במקום להסתבך עם אתה יכול תגיד לי איך אתה עשית את זה וכמה נראה לך צריך להאריך את המאיות בשביל להכניס צמיג יותר גדול ? ( ומה בנוגע ללחתוך את הכנפיים בג'יפ שהיה יותר מקום למהלך מתלה ? חשבת על זה ?)

יוגב בן יעקב
27-02-04, 18:55
רון אני חוזר בי לגביי הנדנדות הסתכלתי שוב וראיתי שלא עשית את זה אבל אמרת שם שהנדנדות למעלה זה לא פוגע במהלך זה רק מוסיף !! עכשיו יש לי שאלה לגבי הנדנדות מאחורה : על הבית שעליו יושבת הנדנדה יש מעצור שמגביל את הירידה של הנדנדה ולפי מה שהיה נראה לי זה פוגע במהלך מתלה !? יש משהו לעשות עם זה או שפשוט אני טועה??

אריק זמר
29-02-04, 01:16
מחר אשתדל לתרגם לעברית,
בפור ווילר, גליון אפריל 2004 בחלק הtech line - שאלות הקוראים, ישנה שאלה מקבילה עם תשובה ארוכה, הן לגבי צמיגים גדולים על צ'ירוקי והן לגבי היפוך השאקל...
מחר בערב.

ron_gal
29-02-04, 13:40
יוגב,

כשכתבתי את הכתבה , קראתי מספר דיונים על בעד ונגד ההיפוך.
לפי מה שכתוב שם , יש עדיפות לשאקל כלפי מעלה שכן הוא עובד "יעיל" יותר לטענתם.

אני עובד כרג על היפוך השאקל ,שכן המגבלה היא אורך השאקל שניתן להכנים בין התושבת
לבודי , ואני זקוק לארוך יותר (עקב הארכת המאיה).

בקיצור , כשיהיה גמור , אני אתן מסקנות אמיתיות.

רון.

יוגב בן יעקב
29-02-04, 19:18
המון תודה רון אני ממש ישמח לקבל את התשובות הסופיות מהפרויקט ואם באמת תוכל לתרגם לי את הכתבה מהמגזין זה יעזור!!? ובכלל אני ישמח שתפרט לי מה עשית בג'יפ שלך ומה באמת שיפר לך את העבירות הכללית ? ועוד שאלה יש לי חשבתי אולי אפשר לחתוך לא מסודר את הזנב הארוך שלו ? מה אתה חושב בנושא???

יוגב בן יעקב
29-02-04, 23:14
וגם לך אריק על תרגום הכתבה !! (אני לא ממש חזק באנגלית)

ron_gal
01-03-04, 08:24
יוגב,

קודם כל אתה מוזמן להתקשר אלי , יהיה לך קל יותר לשאול ולשמוע .
אתה גם מוזמן לבקר עם השירוקי אצלי , וניראה ביחד מה כדאי ...

לגבי מה שעשיתי אצלי עד כה:

1. נעילה אחורית (לוקרייט) אצלי דנה 44 מאחורה עם יחסי העברה 4.1:1 מקורי
2. הגדלת צמיגים ל 33X12.5 על ג'נט 15"
3. הארכת מאיות של הקפיצים (ליתר דיוק שינוי כל הקפיצים) והגבהה של 4.5"
כל נושא הקפיצים לא ממש הצליח לשביעות רצוני ועכשיו אני בתהליך של שינוי ובניה מחדש
של כל נושא השאקלים והתושבות.
4. היות ואצלי היה גיר 3 הילוכים וטרנספר עם יחסי העברה גרועים (1:23 בראשון LOW)
החלפתי לגיר אוטומטי TH400 של GM עם טרנספר DANA300 וכעט אני בשלבי סיום
של ההסבה.
5. בהמשך , אני אחליך את הסרן הקידמי , או רק את הקצוות לדיסקים במקום דרמים
אתקין את הנעילה הקידמית (לוקרייט שיושבת בשקית כבר שנה)
נשאר לתקן כמה נזילות וזהו.

רון.

יוגב בן יעקב
01-03-04, 23:26
אני באמת ישמח לקפוץ ביום מתאים! אני רוצה ללמוד על עוד צ'ירוקי ולראות איפה אני עומד! וזה נראה לי היה מועיל אם אני יפגוש אותך ! בקיצור איפה אתה גר ? ואיך אני יכול ליצור איתך קשר? אז בסופו של דבר אתה אומר שצריך להשקיע מחשבה רבה בעניין הקפיצים ולא סתם לעשות עוד עירגול בנצרת?! למה הג'יפ שלי כבר עקום לצד !! עשיתי עירגול ואחרי בערך חודש הצד של הנהג ירד חזרה להיות ישר ומגוחח!! (ואני לא בטטה). תודה ואני מקווה שבאמת אני יוכל להפגש איתך !

אריק זמר
02-03-04, 03:00
לענייננו,
הנה התרגום שהבטחתי:

שאלה:
יש לי ווגוניר שנת 74, דנה 44 קדימה ואחורה, אני רוצה להגביה אותו אך לאחר פניה לכל המשפרים באזור בו אני גר לא מצאתי קיט מתאים. האפשרות היחידה שהם העלו בפני הינה בנית מערכת מתלים חדשה בסכום גבוה ביותר.
יש לי בבית סוואמפרים בקוטר 38" שמוכנים להתקנה יחד עם דברים נוספים...מה אני יכול לעשות ?

תשובה:

המשפרים צודקים, אין קיט אפטרמרקט שמיוצר להגבהת הוואגוניר לשם הכנסת צמיגי 38". אתה צריך להשקיע זמן ולשנות לבד כמה דברים על מנת להצליח.
בחור אחד שאני מכיר עם וואגוניר, עשה הסבה לSPOA
(spring over axle)
בסרן הקדמי כאשר הוא השתמש בקפיצים עם הגבהה של 2.5" ואילו בסרן האחורי הוא ביצע היפוך שאקל. כמו כן הוא ביצע גם חיתוך של הכנפיים - fender trimming
גם לי, באמצע שנות השבעים היה וואגוניר שנת 68, גם אני עשיתי SPOA בסרן הקדמי והיפוך שאקל בסרן האחורי (יחד עם החלפת סרנים לחזקים יותר). חיתוך הכנפיים שעשיתי היה קטן יחסית מכיוון והתקנתי צמיגי 33" בלבד.
עם ההגבהה אני טיפלתי גם בדברים נוספים כגון הנמכת הדראג לינק ושמירת מקבילותה יחסית למוט השפור, שמירה על זוויות הפיניון הקדמי והאחורי, זוויות העבודה של הצלבים בדרייבשאפטים, חיתוך וריתוך מחדש של הנאקלים על מנת לטפל בשינוי בזווית הקסטר.

החלק הכי בעייתי בשינוי זה הינו הטיפול בשאקל האחורי. אם זכרוני אינו מטעני, בשנת 74 או 75 נעשה שינוי בשאקל זה, בכל אופן אתה צריך לשנות את מיקום התושבת של השאקל על מנת שאחרי שתבצע היפוך, השאקל יהיה תחת עומס.

מומלץ לחפש חומר ב:
www.ifsja.com

ואם מישהו מצליח לתרגם טוב יותר את האנגלית, אז הינה היא בתמצות:

Q:
I have a 74 jeep wagoneer with a 360 engine, with a dana 44 front and rear.
I want to lift it but I have called all the local four-wheeling shops and none of them cant find a kit for it.
they are willing to lift by fabricating, but I dont have two grand.
I allready have my 38 inch swampers and a box full of goodies to put into it as soon as I get it lifted.

A:
The shops are right, no one makes a lift kit that will enable you to install 38 inch tall tires under the wagoneer.
its going to take some custom suspention work as well as some serious fender trimming to make it all come together.
One guy I know with a wagoneer did a spring over axle swap up front using some 2.5 inch lift springs
and flipping the rear shackel the opposite direction. He also did a lot of front fender cutting to make it all work and,
if I remember correctly, new inner fender tubes in the back.
Way back in the mid 70's, I had a 68 wagoneer that I also did a front axle spring over convertion on,
using a dana 44 from fc170. A somewhat rare heavy duty 1/2 ton dana 60 rear axle that I nerrowed replace the old tapered axle
44 and a rear shackel flip gained the height. I did minor fender trimming front and rear, and ran 33 inch tires which were
the tallest available at the time, without any clearance problems. I built my own custom steeringarm in order
to keep the drag link parallel to the tie rod. When you lift yours,
be aware that you'll probably have to make many steering modifications, some of which may include raising
the steering arms to the top of the steereng knuckle to maintain the proper steering geometry. You also have
to keep in mind the pinion angle, fromt and rear and the driveshaft U joint angularity. In the front, the pinion angle also
has a direct effect on caster angle. You're most likely going to end cutting the steering knuckles, rotating them and
rewelding it to the proper caster angle.
One area which you might run into trouble is with the rear shackel flip. if memory serves me,
there was a change in the shackel design and as a result of that, later wagoneers required a bit more work
that included relocating the mounting bracket to allow the shackel to be flipped to a compression style operation.
I'm not sure, but I thing 74 was the year that they changed the shackel design.
further more, try looking for more knowledge in the www.ifsja.com

אריק

ron_gal
02-03-04, 19:50
יוגב,

אני גר בנתניה,
הטלפון שלי הוא 260800 - 051
תתקשר ותקפוץ בסוף שבוע.

יוגב בן יעקב
28-04-04, 22:56
שלום לכולם! רציתי לדעת עם יש למשהו מושג לגבי כננת צבאית כמו של האמרים (וורן 9000 4100 kg ) השאלה היא עם הכננת 24W או 12W ??? ובכלל לדעת איך היא מורכבת (רק חשמל) על ההאמר

עירא
28-04-04, 23:01
אני מבין שיש פחות האמר עם כננת בצה"ל :lol:

ארז
29-04-04, 00:48
הכננת היא 24W
בכל מקרה מכיוון שאתה לקראת גיוס ואתה מעוניין להגיע ליחידה קרבית(מה שאומר שלא יהיה לך הרבה זמן לג'פ במשך השנים הקרובות) ,אני הייתי שם את ה2500 ש"ח בצד ופשוט נהנה לי מהג'פ עד הגיוס...לא משקיע בו כלום ,לא על שיפורים בכל מקרה.

AvigdorAharon
29-04-04, 07:01
עם הכננת 24W או 12W[quote]

בטח התכוונת ל 12V ו 24V...

אביגדור

יוגב בן יעקב
30-04-04, 23:08
פשלה שלי התבלבלתי ! טוב תראו את המצב שלי עכשיו דחו לי את הגיוס לנובמבר ויש לי לא מעט זמן חשבתי לעזוב את הג'יפ שלי ובנתיים לא להתעלל בו יותר מדיי ולהביא איזה טנדר אמריקאי גדול וישן שלא ממש היה כואב לחתוך ולחבר כמו שאתה באמת רוצה (אני מתכוון שהרכב היה בלי טסט ביטוח וכו) ראיתי באחד הפורומים שאפשר למצוא חיות כאלה מישהו אמר גם על מכרז של מכבי אש!? תוכלו להגיד לי מה אתם חושבים בעיניין?? (כי זה נראה קצת פנטזייה) ודרך אגב אני גר באזור עם הרבה ג'נק שימושי וצמיגים יש למצוא מכל הגדלים! (ויש גם הרבה כלי עבודה) תודה לכם

יוניס
04-03-07, 18:11
אני מחפש סרן קדמי לוגוניר. יש למישהו קצה חוט?

אברמלה
04-03-07, 21:19
יש 0505281771 אבי

גלדיאטור
21-09-08, 14:56
למישהו יש גריל קדמי לגלדאיטור?

-->