PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיבור מחשב כף יד ללפטופ

michael_zerbib
22-11-07, 21:53
שלום לכולם.

רציתי לדעת אם ישנה אפשרות כלשהי בה ניתן לחבר את המחשב כף יד בתור מקלט GPS למחשב נישא ולנווט בנוויגייד ?

בתודה מראש.

tzurlis
22-11-07, 22:02
למיטב ידיעתי לא. ניתן לצפות במחשב כף היד ממסך גדול בלפטופ או PC, ולתפעל אותו מה- PC או ממסך מגע, תוך אבדן יחסי המרה מסויימים בצפייה: אך לפי המוכר לי אין יכולת להשתמש באנטנה שלו או בנתוניה.
אולי יש פתרון שאני לא מכיר.

נימי
23-11-07, 06:40
תיסתכל אם זה עוזר לך
http://users.skynet.be/hofinger/GPS2Blue.html

Viper
23-11-07, 07:44
קיימת אפשרות לחבר מקור GPS חיצוני ללפטופ ולהפעיל אותו דרך נוויגייד. (GARMIN בוודאות).
מחשב כף יד- לא יודע... תנסה. יש בתפריט ניווט מקוון אופציה של SIRF. תבדוק ותעדכן...

michael_zerbib
23-11-07, 09:46
תיסתכל אם זה עוזר לך
http://users.skynet.be/hofinger/GPS2Blue.html

יש לי MIO P350 זה אור לעבוד ? עשית פעם נסיון כזה ?

נימי
23-11-07, 20:49
לא רשום שזה תומך ב MIO 350, אבל תמיד ניתן לעשות גיבוי מלא ומקסימום לשחזר אחרי Hard reset אם משהו נידפק,
לי יש GPS Bluetooth שאני מישתמש בו לפוקט שלי ולמחשב נייד, בנוסף יש לי עוד פוקט שיש בו GPS פנימי iPaq 6515 וה GPS עובד בו משמעותית לאט יותר, לפחות עד לסינכרון הראשוני.
את התוכנה אני לא התקנתי והיא גם פחות מענינת אותי באופן אישי אבל אולי אם יהיה לי זמן פנוי אני אבדוק אותה

PW
23-11-07, 22:34
למיטב ידיעתי לא. ניתן לצפות במחשב כף היד ממסך גדול בלפטופ או PC, ולתפעל אותו מה- PC או ממסך מגע, תוך אבדן יחסי המרה מסויימים בצפייה: אך לפי המוכר לי אין יכולת להשתמש באנטנה שלו או בנתוניה.
אולי יש פתרון שאני לא מכיר.
יקירי:
ניתן להשתמש ב - PDA כאנטנה / מקלט למחשב PC ע"י שימוש בתוכנת PS2BLUE המאפשרת להעביר "פסוקי" NMEA באמצעות BT או דרך פורט סיריאלי/וירטואלי אליו מוגדרת תוכנת הניווט ב - PC.

michael_zerbib
23-11-07, 23:03
לא רשום שזה תומך ב MIO 350, אבל תמיד ניתן לעשות גיבוי מלא ומקסימום לשחזר אחרי Hard reset אם משהו נידפק,
לי יש GPS Bluetooth שאני מישתמש בו לפוקט שלי ולמחשב נייד, בנוסף יש לי עוד פוקט שיש בו GPS פנימי iPaq 6515 וה GPS עובד בו משמעותית לאט יותר, לפחות עד לסינכרון הראשוני.
את התוכנה אני לא התקנתי והיא גם פחות מענינת אותי באופן אישי אבל אולי אם יהיה לי זמן פנוי אני אבדוק אותה

איך ניתן לבצע גיבוי לנתוני המחשב כף יד בצורה הבטוחה ביותר ?

PW
24-11-07, 09:27
יקירי:
חפש תוכנה שנקראת "ספרייט" "sprite"
תוכנה מעולה שנשמרת על כרטיס הזכרון החיצוני (הבלתי נמחק) במכשיר ה - PDA ומשחזרת את המכשיר בדיוק כפי שהיה ברגע הגיבוי האחרון - כולל כל תוכנות העברית, הניווט וכד'. מעולה.

Pageup
26-11-07, 12:44
על הספרייט שמעתי טובות אבל מניסיון אישי ה SPB BACKUP
עובדת גם היא מצויין.
השבוע קרס ה SmartPhone, עשיתי לו HardReset ולאחריו
העלתי את הגיבוי האחרון, כעבור 3 דקות (הכל כולל הכל) הוא חזר
להיות בדיוק כמו שהיה בתאריך הגיבוי (כולל הגדרות BT/חיוג/תוכנות וכו').

tzurlis
27-11-07, 12:20
יקירי:
ניתן להשתמש ב - PDA כאנטנה / מקלט למחשב PC ע"י שימוש בתוכנת PS2BLUE המאפשרת להעביר "פסוקי" NMEA באמצעות BT או דרך פורט סיריאלי/וירטואלי אליו מוגדרת תוכנת הניווט ב - PC.

קיבלתי. משהו שלא הכרתי. תודה.

erezgur
29-11-07, 18:20
צודק PW אבל נשמטה לו אות - התוכנה היא GPS2BLUE והיא נועדה במקור להעברת נתוני ה- GPS ("פסוקי NMEA) מה- PDA למחשב אחר באמצעות BlueTooth.
מאז השתכללו הדברים והתוכנה כיום מאפשרת בנוסף גם:
1. שימוש בתווך של IP (למשל אם ה- PDA מחובר בתקשורת למחשב)
2. הקלטת כל משפטי ה- NMEA מה- GPS ושמירתם לקובץ (מאפשר שימוש בתוכנות נוספות לצרכי ניתוח הקלטת מסלולי הנסיעה ועוד).
3. ביצוע פעולות נוספות מול ה- GPS כגון סנכרון שעון ה- PDA בהסתמך על המידע מהלווינים, ביצוע אתחול למלט ה- GPS ועוד

אני אישית משתמש בפתרון זה ומרוצה מאד. ה- PDA משמש גם כמקלט ה- GPS של המחשב הגדול יותר.

ארז גור

sherifon
21-04-10, 21:18
שלום .
ברשותי MIO 169 , זה מכשיר הניווט שלי - עליו מותקן נוויגייד -מצויין .
אממה - המסך קטן , רציתי לחבר אותו למסך גדול יותר .

אם יש יתכנות, אזי הדרישות:
מסך גדול ,7-12 אינצ' ,פשוט\זול ככל הניתן .
מסך- מגע שיציג את ה MIO .
המסך צריך לדבר עם הMIO דרך USB.

מחכה לרעיונותיכם , בינתיים מחפש ברשת פתרונות .

erezgur
22-04-10, 17:41
למכשיר שלך, כמו לרוב מחשבי כף היד אין יציאת וידאו ולכן לא תוכל בפשטות לחבר את המחשב למסך גדול.

אם קצת נכונות וידע - תוכל לחבר את הפוקט למחשב נייד ולהציג את המסך שלו על צג המחשב (גם בהגדלה מסויימת, אבל זהו פתרון מסורבל ובעל סיכוי גבוה להיכשל בתנאי שטח (ניתוקים וכו').
אם כבר נעזרים במחשב נייד - אפשר להפכו למחשב הניווט שלך ברכב...

ארז גור

-->