PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה שאלות לפני רכישה של רודיאו

mikizano
24-11-07, 22:04
אז ככה אני חדש בפורום ובכל עניין השטח
מחפש איסוזו רודיאו 2002
ורציתי לקבל כמה עצות וטיפים
מחלות שיש לרכב
יכולת עבירות בשטח
נמכר מעל מתחת למחירון?
ואיך הוא בתור רכב ליום יום מבחינת נוחות צריכת דלק וכאלה
אשמח לשמוע גם כל דבר נוסף מכם
תודה
מיקי

ofervan
24-11-07, 22:30
תחפש בג'יפטריפ בחור בשם חיים אינגר, הוא החזיק רודאו במשך כמה שנים ושיפר אותו בגדול.
יש לו בוודאי את כל התשובות לשאלות שלך.

pitarus
27-11-07, 10:28
הי מיקי,

אני בעל רודיאו כבר קרוב לשנה.
יש שני סוגי רודיאו:
LS - הבסיסי יותר שבו הגלגל תלוי על הדלת האחורית (פחות יפה אבל יותר יעיל לשטח), ואשר בא ללא ריפודי עור (דווקא יתרון לדעתי) ועם מתלים ובולמי זעזועים שלא מתכווננים.

LSE - הדגם המפואר יותר, שבו הגלגל נמצא מתחת לתא המטען (מבחוץ - מה שדורש העברה לתא המטען בשטח טכני יותר), שבא עם ריפודי עור (מזיעים בקיץ) ועם מתלים שניתן לכוונן אותם לרכים או קשים.

לי יש את ה- LSE שנת 2002, ולכן אתייחס אליו.
מבחינת הנוחות עם המתלים והבולמים הרגילים, אז זה ממש לא לפה ולא לשם. הרכים רכים מדי והרכב מאד מתנדנד גם בכביש, והקשים קשים מדי והרכב מעביר כל קפל כביש קטן לגב. בשטח בכלל אין מה לדבר על הרך, כי המתלה נסגר לגמרי מכל קפיצה קטנה. הקשה לעומת זאת מחזיק את הרכב יציב אבל שובר עצמות ומכלולים.
מעבר לזה, מבחינת פינוק, הרכב מאד מפנק ומהנה. מבחינת הדלק, הוא שתיין גדול (בערך 5 ק"מ לליטר בעיר ו- 7 ק"מ לליטר מחוץ לעיר בנהיגה סבירה ורגועה), אבל מה כבר אפשר לצפות ממנוע 3.2L. התמורה באה דרך כוח המנוע (205 כ"ס) שנותנת חוויית נהיגה שלא חסר בה כוח אף פעם. אגב בעניין הדלק, כבר שמעתי על קאיה ספורטאז' מנוע 2000 ששותה ככה ונוסעת כמו עגלה, מה שאומר שגודל המנוע הוא כנראה לא הגורם היחיד.
מבחינת מחלות של הרכב, הרכב נחשב מאד אמין. המחלה הידועה היחידה שלו היא שלאחר כחמש שנים חיישני החמצן ברכב מתחילים לשבוק חיים (מדליק מנורת Check Engine). הבעיה היא שכל חיישן כזה עולה בערך 800 ש"ח, ויש ארבעה כאלה במנוע, כך שהסיפור עלול להיות די יקר. לכן אני ממליץ לך בחום לבדוק האם ברכב שאתה מחפש כבר החליפו חלק מהחיישנים או את כולם.
מבחינת העבירות בשטח, במצבו הבסיסי (ללא שיפורים) הרכב נמוך למדי ולא ממוגן מספיק. מצד שני לא חסר לו כוח מנוע שזה יתרון אדיר בעיקר בדיונות. אני בסופו של דבר שדרגתי את הרכב באופן הבא:

מיגון גחון + טרנספר + צינורות צד - בערך 5000 ש"ח
החלפת המתלים (King) ובולמי הזעזועים (EMU Old Man) (הגביה את הרכב בערך ב- 7 ס"מ נוספים) - בערך עוד 5000 ש"ח.

עכשיו אחרי השיפורים הרכב קיבל יכולות שטח מצויינות (עדיין לא סופה או דיפנדר אבל הכוונה יחסית ל- SUV אחר), וחסרה לו רק ניעלת דפרנציאל אחורית, אבל מדובר על עוד כ- 10000 ש"ח.

מבחינת קניה לפי מעל או מתחת למחירון, אני לא יודע מה המצב כרגע, וזה גם תלוי במצב הרכב. אני קניתי רכב יד ראשונה עם כ- 35,000 ק"מ בלבד, עם היסטוריה מלאה ומסודרת של טיפולים במוסך מורשה ושמור באופן יוצא דופן, ושילמתי בערך מחירון ללא תוספת על קילומטראז' נמוך ויד ראשונה בלבד. בקיצור, תתמקח ותיקח לבדיקה כמובן.

לסיכום, אני מאד מרוצה מהרכב, בעיקר אחרי השיפורים שעשיתי לו (אגב החלפת המתלים והבלמים שיפרה מהותית גם את התנהגות הרכב בכביש). אם אתה לא מחפש חיית שטח, אז אני יכול להמליץ בחום, בעיקר לאור מחירו הנמוך ביחס לפג'רו וללנד קרוזר באותה שנת מחירון. סה"כ הרכב גדול, מרווח מאד ומהנה מאד גם בשטח.

בהצלחה,

שחר

tooshey
27-11-07, 11:08
יש רודאו 2002 בצבע זהב למכירה בא.ת. אשדוד כבר בערך שנה.
אם תרצה אברר לך טלפון.

חוץ מזה,למה דווקא רודאו ולא טרופר למשל?

בברכה,טושי

mikizano
25-05-08, 16:05
שלום לכולם
אז שוב אני מקפיץ את השאלה מכיוון שכמה שאלות לא קיבלו מענה
ועכשיו אני כבר בתהליכי בדיקה של שתי רכבים
מה עלות הביטוח של הרכב
טיפולים סדירים
מעבר לכך כל מה שעולכם לראש שקשור לרכב יתקבל בברכה
שוב תודה