PDA

צפייה בגרסה מלאה : כביש 6 מדווח על מהירות למשטרה

מאיר רוטברג
26-11-07, 08:50
http://www.globes.co.il/serve/globes/docview.asp?did=1000278910&fid=829

נמרוד
26-11-07, 21:31
מבחינה פיזיקלית המערכת של כביש 6 היא מערכת המדידה המושלמת של מהירות, והיא אוגרת את הנתונים לנצח. כל כך מושלמת שאם בית המשפט יכיר בקבילות הנתונים - וכאמור הם מדויקים יותר מכל אביזר משטרתי כזה או אחר - משטרת ישראל תוכל באבחת מקלדת אחת לשלוח דו"חות מהירות במיליארדים של שקלים. יתרה מזאת, אם כל קטע נסיעה יחושב כעברה נפרדת, ניתן יהיה להוריד באבחת מקלדת שנייה מאות אלפי נהגים מהכביש - פחות או יותר כל מי שנוסע על כביש 6.

המשטרה מטומטמת אם היא מנסה להשתמש בנשק יום הדין הזה, ותודה לאל שישב על התיק שופט עם קצת שכל שהבין מה עלולה להיות המשמעות של תקדים כזה.

asafk
26-11-07, 21:53
במדינות רבות באירופה, שלט קטן בצד הדרך מבשר "מדידת מהירות ממוצעת". העקרון פשוט ואכזרי... ועובד בדיוק כמתואר בכתבה. מצלמה אחת מתעדת מתי עברת לידה, השניה, במרחק מאות קילומטרים לעתים, מתעדת גם היא, ואם המהירות הממוצעת גדולה מהמותר... אכלת אותה. זה לא פטנט חדש.

אסף.

opl
27-11-07, 10:15
שאלה לגבי מצלמות - ב-TOPGEAR קלרקסון סיפר שאצלהם המשטרה מורידה את המהירות המותרת בעזרת שלטים אלקטרוניים (כמו שיש באיילון) למרות שאין שום סיבה והדרך פנויה. הוא אמר שהשלט מקושר למצלמה והורדת המהירות המותרת מורידה אצלה את סף המהירות המותר מה שגורם להרבה אנשים להיתפס.

האם גם אצלינו?

yoav21
27-11-07, 10:58
ישנם עוד הרבה אפשרויות (אם החוק היה מאפשר)
1. איתורן- הרי המערכת יודעת בכל רגע נתון! היכן נמצא הרכב = ניתן לחשב מהירות .
2. כל הפלפונים מהדור החדש שיש להם GPS מובנה כנ"ל.

אין לזה סוף, אז מה לא תשתמשו בפלפון, בכביש 6/ אילון, לא תתקינו איתורן, לא תשתמשו בכרטיס אשראי כי הנתונים יכולים לעבור ....לגורמים שונים

זה חלק קטן ממחיר הקידמה (חלק אחר של המפלצת המוצצת!! ולא במכוניות)
יואב

דרור ברלי
27-11-07, 23:47
עוד סיבה ממש טובה לא לנסוע בכביש 6.

נמרוד
27-11-07, 23:50
אם אתה גר בחולון ועובד בתל אביב, כביש 6 לא בשבילך דרור. בשביל תושבי הפריפריה - מצפון ומדרום - כביש 6 הוא אחד מהפרויקטים הלאומיים החשובים ביותר, משהו שבאמת מרגישים את התועלת שבו, ותמורה מלאה לאגרת הנסיעה.

דרור ברלי
28-11-07, 13:40
כביש 6 נמרוד, הוא בשביל כולנו. להזכירך, יש אנשים שלא מכניסים את חיובי כביש 6 לחשבון ההוצאות... חוץ מזה אני לפעמים נוסע המון. ממש המון.

אני לא נכנס לנזקים האדירים שהוא גרם לטבע, כי זה דיון נפרד.

אני גם לא נכנס למדיניות חברת "דרך ארץ" שמתנהלת מול משתמשי הכביש כמו מדינה בתוך מדינה. גם זה דיון נפרד.

אני גם לא נכנס לעצם העיקרון הפסול בעיני של כביש אגרה במדינה בה האזרחים משלמים את המיסים הגבוהים בעולם על רכב וכל הנילווה אליו. מיסים אלה הם שצריכים לממן את התשתיות של מדינה מודרנית במאה ה-21, כולל סלילת כבישים ותחזוקתם. זה מצדיק דיון מאוד נפרדו ומאוד קולני.

אני מדבר על עצם היות כביש 6 נתיב תנועה מודרני ובטיחותי שמקצר זמנים ומרחקים למשתמשיו. אחד היתרונות המאוד בודדים שלו מבחינתי זו האפשרות הבטוחה לנסוע בו מהר יותר מאשר בכבישים רגילים ועזוב לרגע את מה שאומר החוק על מהירות מותרת וכו'.
בפועל, אתה יודע טוב מאוד שאף אחד לא נוהג במהירות המותרת אלא קצת מעל. אפילו אנחנו בג'יפים המשופרים, לא זוחלים 90 אלא משייטים 100-110 לפחות, וזה על כביש "רגיל". בפעמים הבודדות שנסעתי בסופה בכביש 6 מצאתי את עצמי משייט 120-130 ולפעמים גם קצת יותר. בלי להרגיש. הכביש מצוין, סלול היטב, שדה הראייה טוב. ואני עוד הייתי איטי - כל הזמן עקפו אותי.
אז אם אי אפשר לנסוע בכביש 6 קצת יותר מהר מ-110 המותרים, בלי לחשוש משוטרים ומתאונות, מה הועילו חכמים?

לאחרונה הכביש עמוס לעתים, גם עומד להיות נאכף באינטנסיביות וגם עולה הרבה כסף?
אז לא. תודה. את כל אלה יש לי "בחינם" על כביש החוף וכביש 4.

סוזי המשתוללת
28-11-07, 14:40
דרור
החוק בכביש מאפשר נסיעה במהירות חוקית של 110
על זה תוסיף את העובדה שהמשטרה לא אוכפת מהירות של 20 יותר כי פשוט לא כדאי לה(להעמיד שוטר /ניידת/מחשב וכו' בשביל דו"ח של 250 ש"ח ללא נקודות - לא שווה)ותראה שאתה נוסע באופן כמעט חוקי 130 נראה אותך עושה זאת בכביש 4 /2 ללא חשש ועם יכולת להתרכז בנסיעה ולא בחיפוש שוטרים/מכמונות

amimiller
28-11-07, 15:38
אני לא מסכים אם הגדרה שכביש 6 הוא פרויקט לאומי. להיפך הנזק שהוא גורם יותר גדול מהתועלת שהוא אמור כביכול להביא. ראשית כביש 6 מונח בצדו המזרחי של מדינתינו הצרה כדי להזין את המפלצת תכננו 8 כבישי רוחב שאמורים לחבר אותו לצדיה המערבי של המדינה. במה הדברים אמורים בנית מחלפים ענקים כדוגמא העבודות ליד נחל ענבה בכניסה לעיר מודיעין או מערב ראשל"צ אני לא מדבר על הנזק לחי לצומח. מה אם כביש 531 שאמור לעבור במטרים מבתי תושבים בשרון שהיום החל המכרז לסיללתו. במקום לקדם את בנית הרכבת משקיעים בכבישים אשר גורמים לנזק אדיר.לפי נתונים של משרד הבריאות כ1000 איש נפטרים בשנה מסיבוכים הקשורים לזיהום אשר נוצר ע"י המכוניות.מדוע תושבים שגרים מחוץ לת"א
ועובדים בעיר חיבים להגיע עם רכבם .בבוקר רואים אלפי רכבים שבתוכם יושב רק הנהג שמבזבז שעות בפקקים. מי שנהנה מכביש 6 זה אלה שבנו אותו מכניס להם רווחים גדולים והמדינה גם מפצה אותם אם כל ההסכמים הדבילים.תחשבו על זה הקטר אגזוז אחד מושך אחריו מאות אגזוזים שנשארו בבית

נמרוד
28-11-07, 21:22
אני נהנה מכביש 6. מאד. אני רואה את הקדמות הגשר מעל נחל דליה, למרגלות הנ.ג. והלב נחמץ... אבל השיפור באיכות החיים שלי ושל משפחתי, כתושב הצפון הקרוב, עצום. כשהכביש יגיע ליוקנעם, ולבית קמה בדרום - חבל על הזמן. זה אומר שההורים שלי יוכלו לראות את הנכדות שלהם אחרי שעה וארבעים דקות של נסיעה. במקום שעתיים וחצי היום, שזה גם שיפור אדיר לעומת המצב הבלתי נסבל לפני כביש 6, שבו כל המדינה התנקזה לצומת מחורבנת אחת. היה לוקח לנו שלוש, ארבע, חמש שעות בלי שום יכולת חיזוי לגבי הפקקים המטורפים במרכז הארץ, בימי חול ובסופי שבוע.

erezjack
28-11-07, 22:07
אני נהנה מכביש 6. מאד. אני רואה את הקדמות הגשר מעל נחל דליה, למרגלות הנ.ג. והלב נחמץ... אבל השיפור באיכות החיים שלי ושל משפחתי, כתושב הצפון הקרוב, עצום. כשהכביש יגיע ליוקנעם, ולבית קמה בדרום - חבל על הזמן. זה אומר שההורים שלי יוכלו לראות את הנכדות שלהם אחרי שעה וארבעים דקות של נסיעה. במקום שעתיים וחצי היום, שזה גם שיפור אדיר לעומת המצב הבלתי נסבל לפני כביש 6, שבו כל המדינה התנקזה לצומת מחורבנת אחת. היה לוקח לנו שלוש, ארבע, חמש שעות בלי שום יכולת חיזוי לגבי הפקקים המטורפים במרכז הארץ, בימי חול ובסופי שבוע.

הגישה הזו שכיחה מאד אצל בני ארצנו. כל אחד רוצה שתהיה מערכת כבישים, שתצא מהבית שלו בקווים ישרים לכל נקודה בארץ ולהגיע לכל מקום במקסימום חצי שעה ולא משנה המחיר הסביבתי ואיכות החיים, אלפי הדונמים של שטחים פתוחים נטרפים בקצב מחריד לטובת עוד ועוד כבישים ומחלפי ענק מצד אחד ובנייה צמודת קרקע מהצד האחר. בעולם המערבי כבר יודעים מזמן, שהתנועה תתפוס תמיד את מלא הנפח האפשרי ולא סוללים כבישים חדשים. גם בארץ מתכוונים להפסיק את בניית הכבישים החדשים, חוץ מאלו שכבר נמצאים בתכנון, או בתוכנית מתאר, או השד יודע איפה. אני עקרונית לא נוסע בשש. התנגדתי להקמתו ואני לא מוכן להיות תלוי בחסדי אגף הגביה שלו. בפעם היחידה שנהגתי בו קבלתי את החשבון רק לאחר 3 חודשים שעברו בחרדות ופחדים והגברת בצד השני עוד נזפה בי שהכתובת שלי במשרד הרישוי לא ברורה. זה הספיק לי. אבל אי אפשר להתחמק מהמפלצת המוצצת, אחד מכבישי הרוחב, 551, שמתוכנן לעבור בין כביש החוף באזור שפיים, לדרוס את שמורת נחל פולג, להמשיך למחלף הדרים בכביש 4 וולהגיע לכביש 6, עומד לחצות את אחד השטחים הפתוחים הגדולים הבודדים שבין כפ"ס לנתניה ולעבור כ 500 מ' מביתי. ומה מעניין את המושבניקים אצלנו- כמה יקבלו על הפקעת הקרקעות והאם יתנו להם לבנות תחנת דלק ומרכז מסחרי על הכביש. העיקר שכרישי הנדל"ן ממשיכים להרוויח וראו מה עושה עיריית ת"א באיזור הדולפינריום.
העיקר שכרישי הנדל"ן מעלים את ערך הקרקעות, שקנו מזמן, לאורך הכביש.

ארז

מוטי ג.
28-11-07, 22:08
שלום לכולם,
ראשית, מאוד כואב לי כשאני רואה מידי שבת-בסיבוב השבועי, את התקדמות\ "אכילת" הנוף בעבודות בקטע 18 (צומת עירון- מחלף התות).
ואת העובדה שכמעט סיימו את הגשר ליד רגבים וכעת מדברים על זה שצירך להזיזו כמה מטרים הצידה.

אבל מנגד:
אני גר בגבעת -עדה ועובד בכפר סבא,
נסיעה בבוקר-07:00 לעבודה ובחזרה 19:00, אורכת לי בדיוק 45 דקות.
חציית כפר קרע= 10 דקות,
כביש 6, עירון--> מחלף אייל =25 דקות.( ואני לא עובר את ה110 קמ"ש).
מחלף אייל--> אזור תעשייה עתיר ידע =10 דקות.

כמה זמן היה לוקח לי מכביש 4?!
לחצות את פרדס חנה, לחצות את חדרה, צומת בית ליד, צומת דרור, פקק בצרה- כפר סבא, חציית כפר סבא.......

הייתי צריך לצאת לפחות ב 6:30 על מנת להגיע עד שמונה לעבודה.
וכל הדרך להאיץ.. לבלום... מרמזור... לרמזור... מפקק לפקק.
הטרופר דיזל בו אני נוהג לא היה לוגם רק 10 ק"מ לליטר בנסיעה זו כפי שהוא לוגם בכביש 6. בדוק!!!

כיום אני יוצא אפילו ב 7:20, מספיק להגיע בשמונה ולהינות מנסיעה רגועה.

נכון, פעם ב... יש תאונה או פקק לכיוון צפון ואז באמת הכביש סתום והתנועה עומדת, אבל במשך כל קיום כביש 6, לא נתקעתי כך יותר משלוש פעמים.

בלעדי כביש 6 לא הייתי מעיז לעבוד בכפר סבא ומה לעשות שמבחר העבודה מצומצם באזור מגוריי.

יש מי שכביש 6 מועיל לו ויש מי שלא.

ולגבי דיווח המהירות:
אם נקבע שמותרת מהירות 110 קמ"ש, למה יש מי שנוסע 150 ויותר...
האם ייסע גם בשטח בנוי במהירות זו?!
אז עדיף לכולנו שיטופל.

מוטי

amimiller
29-11-07, 00:59
לכל אלה שהכביש מתאים להם בלקצר את זמן נהיגה.
תחשבו על זה ,בסופו של דבר, כבישי הרוחב יהיו מוכנים ונפח התנועה יגדל והפקקים יתחילו לחגוג גם במפלצת. הרי התשתיות שמחברות את 6 לא מסוגלות לנקז את הכמויות שהכביש יפלוט. מה קורה עם כל אלה שגרים בסמוך למערכת שקשורה ל-6 רעש, זיהום, ירידה בערך הנכס. מה עם כל אלה שאינם יכולים לממן את הנסיעה ב-6. איך נתנו להם להרוס את רמות מנשה, אחד האזורים היפים ביותר בארץ ותל קשיש גם בדרך להיעלם. מערכת כמו כביש 6 מתאימה למדינות בעלות שטח נרחב ולא למדינה צרה כמו ישראל. יצחק רבין ז"ל שזהו הבייבי שלו בטח חשב על ביטחון, איך לשנע כוחות במהירות בעת הצורך, אבל לא ייחס חשיבות לשאר הבעיות שהכביש יוצר. כמו שחקקו את חוק כביש 6 פינוי תושבים ונכסים אותו הדבר אפשר היה לעשות בכביש 4 ולא לגרום לנזק האדיר. הגעתי לאוהל המחאה של מגמה ירוקה בנחשונים לגמרי במקרה ללא שום ידע קודם.את כל האנפורמציה קבלנו מאנשי אקדמיה שהיגעו להשמיע את דברם. מהנדסים מהטכנין ואנשי טבע למינהם... משהו שקצת קשור לאופי או לסיכסוך שלנו עם הערבים, היהודים שפונו מהקרקע שלהם לטובת הכביש רצו רק פיצוי כספי. הערבים לעומת זאת רצו קרקע תמורת קרקע בכלל לא דברו על כסף, נאלצו לתת להם אדמות מדינה

דרור ברלי
01-12-07, 10:56
למה לחכות? כבר היום, אתמול, לפני שבוע ושבועיים וחודש-חודשיים יש עומסים קשים ביציאות מהמפלצת. יש חוק בלתי כתוב שקובע שבכל כביש שמסתיים ברמזור יהיה גם פקק בשלב כלשהו. הפקק הזה נמשך ונסחב לעתים ממחלף עירון דרומה לאורך קילומטרים. ראיתי את זה בעיניים ומעדות של מישהי שאני מכיר והיא משתמשת קבועה וכבדה במפלצת, זה מחזה בכלל לא נדיר.

יש משהו מאוד עקום ולא הגיוני מאחורי הכביש הזה, בכל התנהלות המדינה שלנו בענייני תחבורה והסעת המונים. במקום להשקיע ברכבות, השחיתו את הנוף עם המפלצת הזו. כצפוי במדינה שנשלטת ע"י רבנים, קדושים, לחשים וכשפים, לא מסתיימת סלילת עוד קטע (עירון - תות) בגלל כל מיני קברים עתיקים, ותראו מה פתאום מעסיק אותם היום - שוב עוד ועוד מכוניות (הפעם חשמליות) ולא תחבורה ציבורית... כבר עכשיו הכבישים מתפוצצים מרוב מכוניות (שבכל אחת מהן נוסע אדם אחד בלבד), ומה שמטריד אותם זה הזיהום במרכז מדינת ת"א... אז הפיתרון שלהם זה להוסיף עוד מכוניות? מכוניות חשמליות שיהיו תקועות פגוש אל פגוש ולא יוכלו לנסוע?... והמכוניות החשמליות שכבר יצליחו להשתחל לתוך מדינת ת"א, איפה בדיוק הן יחנו?

זה שלטון חלם. רשעים וטיפשים מתערבבים ומשתוללים שם ללא הפסקה ובאין מפריע. מי יודע לאיזה תהומות הם עוד יביאו אותנו.

סוזי - לעניין מהירות הנסיעה - זה בדיוק עניין השרשור.
עד היום המשטרה כמעט לא מקיימת נוכחות בכביש 6 "כי זה לא משתלם" לקיים נוכחות כזו בשביל דו"חות מהירות "קטנים" של 250 שקל, כהגדרתך. ואנחנו הנהגים, בוא נהיה הוגנים ונשים את הקלפים על השולחן - די מנצלים את זה. על כביש איכותי ברמה של כביש 6, זה גם לא מסוכן. התנועה בדרך כלל זורמת, אתה מגיע מהר ליעדך. כולם מרוצים. חוץ ממערכת אכיפת החוק, שצופה מהצד בעיניים כלות ורעבות בטרף הקל שטס באין מפריע על הכביש, ובהכנסות פוטנציאליות של מיליארדים שמתפספסות לה...

שימוש במערכות הקיימות בכביש יכול להניב מאות אלפי דו"חות מבלי שהמשטרה תצטרך לנקוף אצבע. מי ערב לך שיפיקו לך דו"ח רק מ-120 קמ"ש וצפונה? גם היום ה"הנחה" שהם כאילו נותנים עם הרדארים והלייזרים שלהם, אמורה רק לתת מענה לאי דיוקים קלים כביכול של המכשור שלהם ושל מדי המהירות במכוניות. זה כל העניין. המערכת של כביש 6 נותנת תשובה ניצחת ל"בעייה" הזו כי היא מדויקת לגמרי. לא תלויה במזג אוויר, בהוראות הפעלה, בכיולים, במרחקי מדידה. היא נותנת מהירות ממוצעת אמיתית. לא יהיה לך מה לטעון כנגד דו"ח שכזה, ואז גם לא תהיה לך שום הנחה. 110 קמ"ש זה המקסימום, וכל מהירות ממוצעת שגבוהה מזה אפילו בקמ"שים בודדים, תזכה אותך בדו"ח.

יודע מה? בכל פעם מחדש אני מופתע עד כמה המציאות קרובה לתיאוריות הקונספירציה שאני מאמין בהן. פתאום עולה בדעתי שזו גם אחת הסיבות לשימוש במערכת המורכבת והמשוכללת הזו ולא בתחנות פשוטות לגביית מזומנים, כמו בחו"ל. הם פשוט רוצים לאסוף עלינו מידע. מידע זה כוח, שיכול לשמש אותם בעתיד כנגדנו. אכיפת מהירות הנסיעה והקנסות הנלווים, זו רק אחת התועלות שהם יכולים להפיק בשיטה הזו.

תאמין לי, לג'ורג' אורוול כבר נמאס מזמן להתהפך בלי הפסקה בקברו...

WildLove
01-12-07, 14:48
מהלא מעט שיצא לי לנהוג בכביש 6 מאוד נהנתי מהנסיעה הרצופה והמהירה (מאוד) אבל בעקבות הכתבה אני בספק אם אני אעלה שוב על הכביש הזה, הרי, אם לא האפשרות לנסוע בו מהר הוא איבד את האטרקטיביות שלו בעיני

סוזי המשתוללת
01-12-07, 18:36
129 קמ"ש באופן "חוקי" זה לא מספיק?

דרור ברלי
01-12-07, 18:47
מספיק לחלוטין. אבל אני מדבר על הרגע בו המשטרה תשתמש במערכת של כביש 6 כדי לשלוח לך דו"ח על 111 קמ"ש... זה הופך אפילו את סוזי החבוטה שלך לבעלת פוטנציאל עברייני...

מאיר רוטברג
02-12-07, 08:04
חברה זה הכסף הקטן ,

מה שמחכה לנו זה הפרטת מצלמות המהירות ,
המצלמות יועברו לחברה פרטית שתתקין מאות , כן מאות מצלמות על צירי התנועה וזה רק בשלב הראשון ,
כל המצלמות יהיו מקושרות למוקד משטרתי ,
שוטר יקבע את העברה לא בעלי החברה אני מניח כי תהיה להם נגזרת מהדוחות,

שם הצרה

דרור ברלי
02-12-07, 09:12
זה מה שקורה באנגליה.
מצלמות המהירות שייכות למפעיל פרטי ומתופעלות/מתוחזקות על ידו. כשזה בידיים פרטיות, יש מצלמה על כל צעד ושעל, התחזוקה מעולה, תמדי יש פילמים טריים במצלמה, אין בעיות תקציב...
כמובן שהמפעיל מקבל נתח נאה מהטרף וכמובן שהוא לא נותן לנהגים שום "שוליים לבטחון" של 20 קמ"ש... עברת את המהירות אפילו בקצת - חייך, אכלת אותה.

מצד שני - חלק מהנהגים שם מאוד אקטיביים, להבדיל מאיתנו - הם כן פוגעים במצלמות, שורפים/מפילים/משמידים אותן במספרים מאוד גדולים.

OFF-RoaD
03-12-07, 01:16
דרור חכהעוד קצת, אנחנו עוד נלמד את האנגלים מה זה.

חוץ מזה, באמת שאני לא מבין איפה פה הבעתיות. זה שפתאום תהיה אכיפה ולא נוכל לנסוע מעבר למהירות המותרת? אז נכון שהיא איטית לדעתנו, ונכון ושאפשר לנסוע ברוב הכבישים בארץ הרבה יותר ממה שמותר בהם, אבל מה לעשות - אנחנו חיים בישראל. וזה מה שמותר ע"פ חוק. אז נצטרך לעמוד בזה. אולי כשכולם יסעו באותו קצב, זה יוריד קצת את התאונות, ואולי אפילו מישהו למעלה יפקח את עיניו ויאפשר מהירויות יותר נחמדות באופן חוקי :)

דרור ברלי
03-12-07, 09:31
דרור חכה עוד קצת, אנחנו עוד נלמד את האנגלים מה זה.

אני מחכה שזה כבר יקרה לעזאזל....

אתה באמת לא מבין איפה הבעייתיות כאן?
זה לא העניין של מהירות כזו או אחרת. אני גם לא אכנס איתך לויכוח על החוק, או על הקשר או אי הקשר בין מהירות לתאונות, בטח על כביש משובח כמו 6... העניין כאן זו האפשרות שניתנת בידי המדינה לעקוב אחריך כמעט לכל מקום, לאסוף עליך מידע ולהשתמש בו כנגדך.
בחו"ל אתה יכול לנסוע בכביש אגרה, לצאת ממנו ולשלם בכסף מזומן עבור הקטע שנסעת. אבל אף אחד לא אוגר נתונים עליך.
משום מה אצלנו החליטו להשתמש בשיטת חיוב שונה. מעניין למה. ואל תספרו לי על הרצון למנוע עומסי תנועה... במדינה שבה עושים את הכל כדי להאיט את התנועה, זה הסבר שלא מחזיק מים.

מי ימנע בעתיד הצבת מערכות דומות בכל כביש בישראל?

OFF-RoaD
03-12-07, 18:50
קודם כל, אני מסכים איתך לחלוטין שהמהירות המותרת כוים בארץ מגוכחת לרוב הכבישים. זה לא משנה את העובדה שלדעתי צריך לעמוד בה או להישאר קרוב אליה, כי גורם לתאונות בהקשר הזה הוא ההפרשים הגדולים בין מהירויות המכוניות השונות בכביש, שגורמים לעקיפות קטלניות, חוסר מיומנות של הנהגים במהירויות גבוהות (לא לומדים בבית הספר לנהיגה), ושאר ירקות.

דבר שני, שידעו לאן נסעת. ומתי. הם יכולים לבדוק את זה ב100 דרכים אחרות. זה מה שמשנה? אם יש לך מה להסתיר, זה אולי צריך להדאיג אותך. אולי סוף סוף יהיה כלי שהמשטרה יכולה להשתמש בו לאכיפה (לא רק תעבורתית) בלי לקום מהכיסא (מה שאומר שאשכרה יקרה איתו משהו. ושלא תבינו לא נכון - יש שוטרים טובים. אבל ממש ממש מעט).

ועד כמה שידוע לי, גם בתחנות אגרה בחו"ל, בהן צריך לשלם קאש מאני, יש מצלמה שמתעדת כל רכב שעובר.

סוזי המשתוללת
04-12-07, 01:00
מספיק לחלוטין. אבל אני מדבר על הרגע בו המשטרה תשתמש במערכת של כביש 6 כדי לשלוח לך דו"ח על 111 קמ"ש... זה הופך אפילו את סוזי החבוטה שלך לבעלת פוטנציאל עברייני...

סוזי החבוטה נוסעת יותר מהר מזה בשטח ערוכה לקרב כמו מרכבה :twisted:

מאיר רוטברג
04-12-07, 07:38
[QUOTE=דרור ברלי]זה מה שקורה באנגליה.

:p

לא שחס וחסה אתה ממליץ לפגוע במצלמות ,;) ;) ;) כמו באנגליה,טפו טפו
אבל רק שתדעו שבכל אחת מותקן איתוראן!!!!QUOTE]

Jinji
04-12-07, 12:56
דרור חכהעוד קצת, אנחנו עוד נלמד את האנגלים מה זה.

חוץ מזה, באמת שאני לא מבין איפה פה הבעתיות. זה שפתאום תהיה אכיפה ולא נוכל לנסוע מעבר למהירות המותרת? אז נכון שהיא איטית לדעתנו, ונכון ושאפשר לנסוע ברוב הכבישים בארץ הרבה יותר ממה שמותר בהם, אבל מה לעשות - אנחנו חיים בישראל. וזה מה שמותר ע"פ חוק. אז נצטרך לעמוד בזה. אולי כשכולם יסעו באותו קצב, זה יוריד קצת את התאונות, ואולי אפילו מישהו למעלה יפקח את עיניו ויאפשר מהירויות יותר נחמדות באופן חוקי :)

כינים!
תגובתך מחזקת בי את ההכרה כי במדינתנו מה שהשלטון מטיל עלינו מתקבל בציבור כגשמי ברכה ולא כמה שזה באמת.
תמיד גם יימצא החכם התורן שילשין על "אויב הציבור" שפגע ב"קדושת" וב"תומת" המצלמה...

דרור ברלי
04-12-07, 19:41
[QUOTE=דרור ברלי]זה מה שקורה באנגליה.

:p

לא שחס וחסה אתה ממליץ לפגוע במצלמות ,;) ;) ;) כמו באנגליה,טפו טפו
אבל רק שתדעו שבכל אחת מותקן איתוראן!!!!QUOTE]

אתה שמעת אותי ממליץ? חס וחלילה. אבל אני בטח לא אצטער ולא אתאבל כשאשמע שמצלמה כזו הושמדה על ידי איזה חמום מוח.

asafk
04-12-07, 23:58
אבל רק שתדעו שבכל אחת מותקן איתוראן!!!![/]]

אז אפשר לנתק את המצבר... http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=24468

אסף.

tzagi
06-12-07, 06:20
ד באמת שאני לא מבין איפה פה הבעתיות. זה שפתאום תהיה אכיפה ולא נוכל לנסוע מעבר למהירות המותרת? אז נכון שהיא איטית לדעתנו, ונכון ושאפשר לנסוע ברוב הכבישים בארץ הרבה יותר ממה שמותר בהם, אבל מה לעשות - אנחנו חיים בישראל. וזה מה שמותר ע"פ חוק. אז נצטרך לעמוד בזה. אולי כשכולם יסעו באותו קצב, זה יוריד קצת את התאונות,

חוק זה טוב.....זה טוב.....
אולי מחר יעבירו בכנסת חוק אחר,
בא נגיד, אין להפעיל רכב על כל שטח חוץ מכביש סלול(מסוכן, לא חברותי לסביבה)
אולי אחר....אין להקשיב לרדיו בזמן הנהיגה(מצאנו שזה גורם לתאונות)
להמשיך?
מה תגיד?
תמשיך באותה גישה?
הרי הציבור מצביע עם הרגליים (טוב, הרגל הימנית) בדיוק כמו בסאנט הרומאי.
אם בישראל היה נכונות ללמוד ממדינות אחרות, היו מגלים מה קרה בארה"ב כששינו את המהירות המקסימלית (לפני מעל ל15 שנה) מ55 מייל לשעה ל65, ו75אחרי זה.
מספר התאונות ירד באופן סטטיסטי,
כמובן שבישראל זה לא יקרה, איך לעזזל יעשו כסף אם כולם נוסעים במהירות חוקית?
יש חוקים ויש חוקים
הטעות הכי גדולה שאתה מסוגל לעשות זה להאמין שהחוקים נמצאים פה להגנתך או להגנת הציבור הכללי. למרות שניתן להתוכח שהחוקים נמצאים להונאת הציבור הכללי.

גיא
06-12-07, 08:17
מה מפתיע בזה ?

כשאתה עסוק כל הזמן בלחפש מה זה האוטו הלבן שחונה באמצע החיים על השול .. למי יש זמן להסתכל קדימה ?

והסבתא שנוסעת 49 קמ"ש בנתיב השמאלי כי זה מה שלימדו אותה לפני 57 שנים כשעברה טסט מספר 20 רק כי הבוחן סיים לבנות את הקומה השלישית בוילה ?

מי רואה אותה בכלל כשכולם עסוקים בלחפש את הלבן בשול ?

-->