PDA

צפייה בגרסה מלאה : כתבה על פגוש+מתקן גלגל לסיקס

נמרוד
27-11-07, 23:39
הכתבה של נמרוד רון
http://www.jeepolog.com/474.html

מאד אהבתי את המחשבה היצירתית לפרטי פרטים, את התכנון המדוקדק ואת הבנייה המעשית - ולטעמי יפה מאד.

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=CJ_rear_tire_swing/swing_spare_tire_carrier.JPG

נימי
28-11-07, 09:53
תודה תודה,

אני רק מצרף תמונה של המתקן עם כל הציוד עליו

UNIX
28-11-07, 10:07
עבודה יפה מאוד
רק הארה קטנה
נראה לי שמאוד קשה להרכיב ולפרק את הטמבון
איך בכל הכנסת ברגים לשם ?

מאיר רוטברג
28-11-07, 10:13
עבודה יפה מאוד , תענוג,

תן לנו דיווח לאחר מספר טיולים מהיא מידת הנידנוד של המתקן,

העומסים על הציר עצומים מרכז הכובד יושב רחוק מציר המרכז

GodsFather
28-11-07, 14:13
אני ממליץ לך להוסיף "ר" שיחבוק את הציר וירותך לטמבון עצמו, זה ימנע את החופשים וגם אם יקרה (כמו שלי קרה) וההיליפט פתאום יתפס בעצם חיצוני ויהווה מנוף לעיקום הציר , ה"ר" הזה ימנע ממנו.

tayrie
28-11-07, 14:43
עבודה יפה מאוד , תענוג,

אני מכיר את נימי ואת המתקן מקרוב , הוא מטייל איתו כבר יותר מחודש המתקן לא מתנדנד ולא יתנדנד כי הוא מתוכנן למשקל שאתה רואה שיש עליו .זה ממש לא כמו המתקן שיש לך על האוטו ,זה מתקן בסטנדרט גבוה בתצורה מהמילה האחרונה שאפשר לראות בחו"ל.

אז אל תרמוז לנו על נידנודים לאחר מס' טיולים ,אלא אם כן אתה מתכוון לתרגם את החששות שלך למספרים .

נימי
28-11-07, 19:15
תודה על הפירגון

עבודה יפה מאוד
רק הארה קטנה
נראה לי שמאוד קשה להרכיב ולפרק את הטמבון
איך בכל הכנסת ברגים לשם ?
זה לא כל כך קשה, יש מקומות מוכנים לברגים בצידי קורות האורך , בחורים הפנימיים מרותכים אומים, או מהמפעל או מהעשרים שניה ליפני שהרכב הגיע אלי, האומים עם הברגה 3/8 (אני הברזתי אותם ל 10 מ"מ) בחורים החיצוניים העברתי ברגי 12 מ"מ ללא שום קושי, הפגוש הורכב ופורק מספר פעמים בתהליך הבניה, בצביעה וגם בקדח לציר ללא שום בעיה, חשוב לציין שהרכב קצר מקורי ולא קוצר.

עבודה יפה מאוד , תענוג,

הכתבה פורסמה היום אבל כתבתי אותה לאחר מספר חודשים שהפגוש והמתקן בשימוש, בתקופה הזאת הגיפ עבר מספר טיולים, רובם טיולי עבירות, וכללו גם חילוצים, אין שום חופש במתקן עם כל המשקל שיש עליו, יש מעט גמישות של הברזל וזה קיים מהיום הראשון , וזה באמת לא משמעותי.

אני ממליץ לך להוסיף "ר" שיחבוק את הציר וירותך לטמבון עצמו, זה ימנע את החופשים וגם אם יקרה (כמו שלי קרה) וההיליפט פתאום יתפס בעצם חיצוני ויהווה מנוף לעיקום הציר , ה"ר" הזה ימנע ממנו.

אהבתי את הרעיון, הייתי משנה את התופסן לפרופיל ח שמחובר בשני צידי הפגוש ותפוס למעלה על ידי הבורג שמחזיק את הציר, העיניין שבכדי שתהיה יכולת לפרק את הציר צריך לעשות את זה פריק עם ברגים בצדדים.

מאיר רוטברג
28-11-07, 20:58
[QUOTE=נימי]תודה על הפירגון

הכתבה פורסמה היום אבל כתבתי אותה לאחר מספר חודשים שהפגוש והמתקן בשימוש, בתקופה הזאת הגיפ עבר מספר טיולים, רובם טיולי עבירות, וכללו גם חילוצים, אין שום חופש במתקן עם כל המשקל שיש עליו, יש מעט גמישות של הברזל וזה קיים מהיום הראשון , וזה באמת לא משמעותי.

שמחתי לשמוע,
במיוחד אהבתי את הציר שיוצר עבורך,

נראה לי כי בחישובי מומנט הינו עדיף על ציר סטנדרטי שיש אצל רובינו,
שוב קבל ח"ח על הביצוע

PW
28-11-07, 22:53
יקירי:
המתקן באמת נראה יפה מאד.
אבל יש בעיה אחרת....
האנטנה יושבת בדיוק מאחוריך / מאחורי הנוסעים והגלים מתפשטים ישר אליכם דרך הברזנט.
אינני יודע באיזה הספק אתה משדר ובאילו תדרים - אבל לצאת לשידור נגיד עם מקסטרק בתדר אמריקאי - משהו כמו 40W פלוס / מינוס לא מוסיף בריאות לאף אחד.
הייתי מעביר את האנטנה לגג - עם בסיס מתכת. גם יוסיף טווח ואיכות קליטה ושידור - וגם יוסיף בריאות.

יונתןמצפה
29-11-07, 01:06
אהלן נמרוד. אכן עבודה יפה ומרשימה!!
לגבי ידית הנעילה שבצד שמאל של הפגוש- מנסיון, הידיות מהסוג הזה חלשות מאד ולא עומדות בעומסים. הציר של הידית שעליו יושב כל העומס הוא חלש ונוטה לקרוס. אני ממליץ לך להחליף לידית כמו של המסגרות של המשאיות (כמו בריאו ובדנה הצבאיות), אלו שנסגרות בסיבוב. הם הרבה יותר חזקות ואז אתה לא צריך לדאוג מה ייקרה במידה והעסק ייפתח תוך כדי נסיעה!! :shock:

AvigdorAharon
29-11-07, 09:06
כמה הארות:

לדעתי, עדיף שני מיסבים קוניים בתוך הציר + נקודת גירוז מאשר גליל בתוך גליל.
לדעתי, המשקל שאתה מעמיס על המתקן גבוה מידי, אולי כדאי לנסות ולהכניס משהו לתוך הרכב (מים?).
לדעתי, תוסיף תושבת גומי, או במפ סטופ בין המתקן לבודי, כך תקטין משמעותית את הנדנודים.

אביגדור

נימי
29-11-07, 14:32
אנסה להגיב לכולם

יקירי:
המתקן באמת נראה יפה מאד.
אבל יש בעיה אחרת....
האנטנה יושבת בדיוק מאחוריך / מאחורי הנוסעים והגלים מתפשטים ישר אליכם דרך הברזנט.
אינני יודע באיזה הספק אתה משדר ובאילו תדרים - אבל לצאת לשידור נגיד עם מקסטרק בתדר אמריקאי - משהו כמו 40W פלוס / מינוס לא מוסיף בריאות לאף אחד.
הייתי מעביר את האנטנה לגג - עם בסיס מתכת. גם יוסיף טווח ואיכות קליטה ושידור - וגם יוסיף בריאות.
לא חשבתי על זה לעומק, ראיתי לא מעט רכבים שהאנטנה נמצאת על מכסה המנוע או על מסגרת החלון הקידמי, חשבתי שאני מרחיק את האנטנה מספיק, יכול להיות שזה לא מספיק אני אבדוק את זה, על הגג זה ממש מציק במעבר מתחת לעצים, שיחים ולפעמים בחניונים.
בכל מקרה המקסטרק שלי משדר ב 25 וואט אם אני לא טועה, הוא הדגם החלש מה 40
אני אודה לך אם תוכל לרשום לינק לאתר/כתבה או כל דבר אחר בנושא שאני אוכל ללמוד ממנו את הנושא, אם צריך להזיז את האנטנה ולאן (אני ממש לא רוצה להחזיר אותה לגג אבל אם לא תהיה ברירה היא תחזור)

אהלן נמרוד. אכן עבודה יפה ומרשימה!!
לגבי ידית הנעילה שבצד שמאל של הפגוש- מנסיון, הידיות מהסוג הזה חלשות מאד ולא עומדות בעומסים. הציר של הידית שעליו יושב כל העומס הוא חלש ונוטה לקרוס. אני ממליץ לך להחליף לידית כמו של המסגרות של המשאיות (כמו בריאו ובדנה הצבאיות), אלו שנסגרות בסיבוב. הם הרבה יותר חזקות ואז אתה לא צריך לדאוג מה ייקרה במידה והעסק ייפתח תוך כדי נסיעה!! :shock:
אהלן יונתן,
אני מכיר מיתקן בערך עם משקלים כמו שיש אצלי והידית מחזיקה אבל אני אצתרך לעקוב טוב אחרי הנושא, אם אני אחליף נעילה זה רק למשהו בסיגנון הזה
http://www.smallparts.com/products/destaco/tlclamps331.cfm

כמה הארות:

לדעתי, עדיף שני מיסבים קוניים בתוך הציר + נקודת גירוז מאשר גליל בתוך גליל.
לדעתי, המשקל שאתה מעמיס על המתקן גבוה מידי, אולי כדאי לנסות ולהכניס משהו לתוך הרכב (מים?).
לדעתי, תוסיף תושבת גומי, או במפ סטופ בין המתקן לבודי, כך תקטין משמעותית את הנדנודים.

אביגדור
מיסבים לא נותנים שום יתרון לחוזק המתקן רק לקלות של פתיחתו וסגירתו, המתקן הקודם שבניתי היה בשימוש בערך 9 חודשים והיה לו ציר ללא מיסבים, לא היתה שום בעיה לפתוח ולסגור אותו כך שלא מצאתי סיבה להוסיף את המיסבים, הפתיחה גם נעשת מצידו השני ככה שיש מנוף של כמעט מטר, אם תהיה במתקן הזה בעיה אני אשנה זאת
מבחינת משקל עושה רושם שזה לא משפיעה עליו כלל, הוא גם תוכנן במקור על ידי שיסחוב את כל הציוד הזה, מה לעשות שבגיפ קצר אין יותר מידי מקום בתוכו, אם היה מקום הייתי שמח להוריד ממנו עומס, חשבתי אולי להעלות מהפגוש שני ניצבים עד מעל הפנס האחורי השמאלי ואת הגריקן מיים להעמיס שם אבל נכון לעכשיו אני לא רואה בזה צורך
לגבי תושבות להקטנת נידנודים, באמת שאין נידנודים, יש מעט גמישות של הברזל וזה ממש לא משמעותי, במידה ויהיה צורך ניתן לחבר לדלת האחורית תושבת גומי, ראיתי כזאת תושבת על מספר רכבים ואמרתי שבסוף הבניה ניראה אם צריך להוסיף, נכון לעכשיו אני לא רואה שום סיבה לעשות זאת

AvigdorAharon
29-11-07, 15:39
המיסבים נותנים קלות בתפעול הדלת, אפשרות גירוז ואפשרות תיקון במידה ויווצר חופש.
אבל, כמו שכתוב:
It is my party and I cry if I want ...

אביגדור

PW
01-12-07, 22:41
לא חשבתי על זה לעומק, ראיתי לא מעט רכבים שהאנטנה נמצאת על מכסה המנוע או על מסגרת החלון הקידמי, חשבתי שאני מרחיק את האנטנה מספיק, יכול להיות שזה לא מספיק אני אבדוק את זה, על הגג זה ממש מציק במעבר מתחת לעצים, שיחים ולפעמים בחניונים.
בכל מקרה המקסטרק שלי משדר ב 25 וואט אם אני לא טועה, הוא הדגם החלש מה 40
אני אודה לך אם תוכל לרשום לינק לאתר/כתבה או כל דבר אחר בנושא שאני אוכל ללמוד ממנו את הנושא, אם צריך להזיז את האנטנה ולאן (אני ממש לא רוצה להחזיר אותה לגג אבל אם לא תהיה ברירה היא תחזור)
יקירי:
זה שיש גם אחרים שמיקמו אנטנות במקומות בעייתיים - זה כנראה נכון - אבל זה לא אומר שאתה צריך להצטרף. לגבי העצים והחניונים - במקרה הפשוט - פלטת ברזל במרכז הגג ועליה אנטנה מגנטית תעשה את העבודה ותאפשר לקפל אותה בקלות לפני הכניסה לחניון. אם אתה ממש רוצה להדר - פלטה קפיצית שתתקפל ותחזור למקום אחרי פגיעת ענף.
בכל מקרה אני מציע לחכות לאיציק - ה המומחה לעניני קשר מוצריו ומכשיריו - שיתן חוו"ד לגבי הסיכון וההשפעה על הטווח.

אבו שפם
02-12-07, 00:26
שבוע טוב... קבל ח"ח לביצוע...

במידה ומותר הייתי עושה כמה שינויים קטנים ברשותך...

1. כמו שPW ציין לגבי המיקום של האנטנה...
2. מחליף את הרגים 5 במספר בכל צד שתופסים את הפגוש לשילדה לברגי פלדה צבע צהוב / זהב...
3. קצת השחזות לריתוכים וקצת קוסמטיקה היו מביאים את הביצוע היפה מאוד של לרמה סופר...
4. לגבי הציר...אולי הייתי חורט אותו בצורה קונית...הרבה יותר חזק ומכניס לו קידוח לנקודת גירוז...

חוץ מזה לפי התמונות אחלה ביצוע...

שבוע טוב

-->