PDA

צפייה בגרסה מלאה : משרה מענינת שקיבלתי במייל מJOBMASTER

tayrie
28-11-07, 07:33
תפקיד: עובדים כלליים במפעל בפ"ת ת. עדכון: 25/11/2007
מס' משרה: 164712
חברה: משאבי עובדים

תיאור: עבודה בימים א’ עד ה’ 8 שעות נטו ביום במפעל באזור התעשייה סגולה בפתח תקווה.

דרישות: העבודה מיועדת לבחורים גילאי 21 עד 40, שמעוניינים ללמוד מסגרות וריתוך מאנשי מקצוע במקום. נדרש רצון לעבוד וללמוד. רקע קודם במסגרות - יתרון אך לא הכרח.

סוג משרה: משרה מלאה
אזור: המרכז

http://www.jobmaster.co.il/code/check/checknum.asp?key=164712

לא בדקתי את המשרה אבל נשמע כמו הזדמנות פז למי שמעונין.

איציק - 4X6ZH
28-11-07, 08:06
מה המיוחד ?

יש ביקוש נואש לעובדים מקצועים בכל תחום שהוא לא בדיוק מחשב וקיבורד .
אין בתי ספר למקצועות האלה .
המדינה דואגת לסגור \ ולמכור כל מה שקשור לחינוך ולימודים .
בעלי המקצוע מזדקנים ופורשים
העובדים שבאו ממזרח אירופה כבר לא צעירים
אז צריך מי שהוא שיכול לטפס על סולם ולרתך .
וצריך מי שהוא שיכול להכנס לתוך מכונה ולתקן לוח פיקוד
וצריך מכונאי במוסך להחליף דיסקיות ברקס
וצריך חשמלאי להחליף מנורות
וצריך
וצריך
ובהי טק ....:wink: :wink:
תראה כמה זמן אתה ממתין לאיש שרות כל שהוא .......................... וכשהוא בא
בדרך כלל הוא פשוט עוד מסכן שמתרוצץ ממקום למקום ולא בדיוק יודע מי נגד מי .
איציק שמחפש מכונאים \ אלקטרונאים לרכב ( כאלה שמוכנים ללכלך ידיים)
שבאים כלללל בוקר לעבודה בשעה 7.30 אבל כל בוקר !!
ולא צריכים פעמים בשבוע לצאת יותר מוקדם .
לא מדברים כל היום בטלפון .... תוך כדי עבודה :mad:
לא מתחילים את יום העבודה עם כוס קפה .... ועוד כמה כוסות בכל הזדמנות וגם תוך כדי עבודה .
ושגומרים לשתות קפה לא משאירים את הכוסות בכל פינה !:mad:
מוכנים לנקות את אזור העבודה שלהם ( לא יותר רק את שולחן העבודה )
שיהיו אחראים רק לארגז הכלים שלהם
עובדים רק 5 ימים בשבוע
ואתה לא נדרש לשעות נוספות .
והולכים הביתה עם 5000-6000 ש"ח נטו ביד
אה שכחתי
שיהיה לאחר שרות צבאי
ולא אין בעיה הוא יכול ללכת למילואים ( אפילו רצוי )
אתה מכיר כאלה בחורים צעירים שרוצים ללמוד מקצוע ?
לא כאלה שמחפשים עבודה מזדמנת לפני נסיעה לחו"ל .
לא כאלה שקופצים ממקום עבודה אחד לשני מי שהוא הבטיח לו עוד כמה שקלים .
איציק

itayhi
28-11-07, 08:23
יש ביקוש נואש לעובדים מקצועים בכל תחום שהוא לא בדיוק מחשב וקיבורד .

והולכים הביתה עם 5000-6000 ש"ח נטו ביד

פה קבור הכלב...

בא בחור שרוצה לעבוד, באמת שרוצה.
אבל מה הוא אמור לעשות עם 5000 שקל נטו???
אם הוא סטודנט רווק, מילא...
אבל בחור עם אשה + צאצא אחד (או 2...3...4... )

יש לך מושג כמה משלמים בהייטק?
יש לי חבר, בחור צעיר בן 23, פעם ראשונה בחייו שהוא עובד במשרה מלאה.
נכון, הבחור גאון רשתות, באמת גאון.
אתה יודע כמה הוא מרוויח? 19,500 ברוטו !
5 ימי עבודה, רכב וסלולרי צמודים,
אתה באמת חושב שהוא ילך לרתך בשביל 6000 שקל...?

אני באופן אישי הלכתי ללמוד מקצוע (חשמלאי מוסמך, תתפלאו, על חשבון המדינה :) ),
וזה אחרי שביקרתי 3 שנים באוניברסיטה....
ולא רע לי עם זה, בעיקר כשכבר יש לי עסק שרץ ועובד (אבא שלי חשמלאי כבר 45 שנה,)
ואני באמת רואה את העתיד שלי כאיש מקצוע שעובד עם הידיים.
אבל רוב האנשים, לצערנו (או לשמחתי כי זה מייצר לי עבודה) לא מוכנים ללכלך ידיים.
וכשמדובר ב5000 ש"ח בחודש,אני יכול להבין אותם...

איתי

ארז
28-11-07, 18:34
אין אנשי מקצוע להשיג, אני רואה את זה בכל התחום שלי, אני מחפש רתך /מסגר כך שאם יש פה מישהו כזה והוא מחפש עבודה הוא מוזמן לפנות אלי....

AvigdorAharon
29-11-07, 08:56
פה קבור הכלב...

בא בחור שרוצה לעבוד, באמת שרוצה.
אבל מה הוא אמור לעשות עם 5000 שקל נטו???
אם הוא סטודנט רווק, מילא...
אבל בחור עם אשה + צאצא אחד (או 2...3...4... )

יש לך מושג כמה משלמים בהייטק?
יש לי חבר, בחור צעיר בן 23, פעם ראשונה בחייו שהוא עובד במשרה מלאה.
נכון, הבחור גאון רשתות, באמת גאון.
אתה יודע כמה הוא מרוויח? 19,500 ברוטו !
5 ימי עבודה, רכב וסלולרי צמודים,
אתה באמת חושב שהוא ילך לרתך בשביל 6000 שקל...?

אני באופן אישי הלכתי ללמוד מקצוע (חשמלאי מוסמך, תתפלאו, על חשבון המדינה :) ),
וזה אחרי שביקרתי 3 שנים באוניברסיטה....
ולא רע לי עם זה, בעיקר כשכבר יש לי עסק שרץ ועובד (אבא שלי חשמלאי כבר 45 שנה,)
ואני באמת רואה את העתיד שלי כאיש מקצוע שעובד עם הידיים.
אבל רוב האנשים, לצערנו (או לשמחתי כי זה מייצר לי עבודה) לא מוכנים ללכלך ידיים.
וכשמדובר ב5000 ש"ח בחודש,אני יכול להבין אותם...

איתי

כאחד שנמצא בהיי טק ולא ממש מרוצה, החיים לא כל כך ורודים...
20,000 ברוטו זה כ 12,000 נטו, שעות הן לא שעות, לחץ קיים תמיד (תחרותיות...) אבל יש המון זמן פנוי...
נכון, 6,000 ש"ח זה לא הרבה, אבל לא חשובה ההנאה מהעבודה?
ועכשיו תשאל: למה אתה שם?
כי החלטתי להפריד את התחביב מהעבודה. ניסיתי לעבוד במה שאני אוהב, ולא ממש הצליח לי.
תשאל "פליטי היי טק" נוספים את דעתם על העבודה, יש כמה כאלו גם באתר הזה.

אביגדור

איציק - 4X6ZH
29-11-07, 09:12
מכונאי מתחיל 5000 ש"ח
מכונאי מתקדם 6000-7000
מכונאי מקצועי 7000-10000 ויותר נקי ביד
הבעיה היא אצל המתחילים שבאים ללמד אותך לא ללמוד ממך :-x
ומצפים לקבל שכר של מרצה בכיר :grin:
איציק

lizard
29-11-07, 10:58
איציק, כמה זמן לוקח להיות מכונאי בכיר?

אני עובד בהייטק, מאוד לא אוהב את זה אבל מה לעשות זה מה אני יודע לעשות. משכורת בסדר, לא גבוהה באופן מוגזם ותנאים סוציאליים מעולים. עדיין בלב מלא אני יכול לומר שאם היה לי רשיון לגרר או אם הייתי רתך טוב או שבכלל היה לי מה להציע למישהו בתחום הזה הייתי עובר אליו.
משכורת זה לא הכול, אבל לצערי זה השיקול כרגע.

הצפרדע
29-11-07, 11:23
אין אנשי מקצוע להשיג, אני רואה את זה בכל התחום שלי, אני מחפש רתך /מסגר כך שאם יש פה מישהו כזה והוא מחפש עבודה הוא מוזמן לפנות אלי....

אתה מוכן לשקול את מועמדותי?

נימי
29-11-07, 11:41
אני עובד בהייטק ומאוד מרוצה, הסיבה שאני לא אשנה את המקצוע שלי למכונאי, מסגר או למשהו בסיגנון היא נורא פשוטה, הגעתי לתחום המחשבים כי אהבתי את זה וזה היה תחביב שלי, פשוט ככה, עד היום לא משנה עם אני בבית או בעבודה אני שעות "משחק" במחשבים ואוהב את זה, אבל, זה כבר לא תחביב, אני נהנה בעבודה אבל אין את ההתלהבות והרצון לעשות שיש לי בתחביבים שלי, ולכן את התחביבים שלי הייתי מעדיף להשאיר בתחביבים ולא כעבודה.

לגבי משכורת של 5000 ש"ח למכונאי מתחיל ו 10000 ש"ח למכונאי מנוסה, יש גם בהייטק אנשים שלא מרויחים את זה, לא כל ההיטק ורוד הוא פשוט עבודה עם ידיים נקיות יותר

איציק - 4X6ZH
29-11-07, 11:42
מכונאי שמבין ענין ( מכונאי בכיר )
10-12 שנות לימוד ( משפט פיטגורס .... ומעלה )
נסיון עבודה מעשי של 5 ל 10 שנים
וזה מביא אותך לבערך גיל 30
זה לא אומר שאין יוצאים מהכלל
אבל זה הזמן הנדרש +-
איציק

lizard
29-11-07, 13:23
מכונאי שמבין ענין ( מכונאי בכיר )
10-12 שנות לימוד ( משפט פיטגורס .... ומעלה )
נסיון עבודה מעשי של 5 ל 10 שנים
וזה מביא אותך לבערך גיל 30
זה לא אומר שאין יוצאים מהכלל
אבל זה הזמן הנדרש +-
איציק

זה מביא אותך לגיל 30 אם התחלת מיד אחרי צבא.
בשביל מישהו כמוני אין דרך לראות כסף רציני בתחום לפני גיל 40. 10 שנים עכשיו לעבוד בשכר נמוך זו אופציה מאוד לא מועדפת.
אם מחר למשל מפטרים אותי ואני לא מוצא עבודה אחרת אז זה משהו אחר אבל לימוד מקצוע דורש לא רק את הזמן של הלימוד עצמו אלא גם נסיון בתחום. זאת בעיה לא רק בתחום הזה, בכל תחום.
קשה למצוא בחורים בגילאי ה20 שמעוניינים לעבוד בתחום כי זו לא עבודה זוהרת. מה לעשות ככה זה.

חנן-ג'יפולוג
29-11-07, 13:34
אני נכנסתי למוסך בגיל 37 עם אפס ימי נסיון, ולאחר שמונה שנות סיוט בעבודת פיתוח בהייטק כמהנדס אלקטרוניקה.
לא אכנס לפרטים המדויקים, אבל כן אומר שמנהל הבנק שלי לא מתבאס מהצעד הזה שעשיתי.

וזה כיף. מולטי כיף.

הצפרדע
29-11-07, 14:00

וזה אומר שאתה במינוס גדול. זה הדבר היחיד שעושה מנהל בנק מאושר, בעקר כשהוא
יודע שהלקוח שלו הוא יורם כמוך, שישלם במוקדם או במאוחר, כל גרוש עם ריבית ועמלות
שרק הבנקים יודעים לקחת.

חנן גולומבק
29-11-07, 15:23
אתה מוכן לשקול את מועמדותי?

רעיון מעולה:razz: , ארז עשה לי טובה וקח אותו...:razz: :razz: :razz: לפחות בסופשי"ם...

השועל
01-12-07, 01:23
חבר'ה..
אתם מדברים על משכורות של עולם התוכנה ומה לעשות השכר שם גבוה יותר. לדוגמא: מתכנת צעיר מתחיל מ19K לעומת מהנדס מכונות/תעו"נ/אלק' צעיר שמתחיל מ14K..

היי טק זה תחום שלא קל לעבוד בו.. צריך כוחות נפשיים והמון רצון לעמוד בכל המשימות ויש המון.
כולם חושבים שבהיי טק לא עובדים קשה ויש תנאים רכב/לפטופ/נייד/אופציות וכו'.. צר לי לאכזב את אלה שחושבים כך, אבל המציאות שונה. עובדים קשה והרבה מאוד!! ולרוב בני המשפחה הם הסובלים העיקריים.

אצלי ה"עבודה" היא אמצעי להשיג ולעשות את מה שאני הכי אוהב..4X4!! ולשם אני חותר..

לכל דבר יש מחיר, וכן, קשה להשיג עובדים לlow tech שהם פחות לוייאלים לעסק שהם עובדים בו ותמיד מחפשים דרכים חדשות לעשות עוד כמה לירות.
לחזור הבייתה עם ידיים שחורות ופצועות, לרוב עם ריח של שמן ודלק זה לא העבודה הכי סקסית שיש אבל אם אתה מקבל סיפוק מהעבודה אז זה שווה הכל..

כל אדם צריך לשבת עם עצמו ולעשות מתמטיקה פשוטה (בלי פיתגורס.. זה רק יסבך אותכם :) ), ויחליט מה טוב לו..

or65
04-12-07, 23:23
קשה למצוא בחורים בגילאי ה20 שמעוניינים לעבוד בתחום כי זו לא עבודה זוהרת. מה לעשות ככה זה.

תתפלא ?
אני בן 17 (אה כן למי שלא ידע ... ) ואני די היתי מעוניין לעבוד בתחום הזה , או בסדנה בסגנון של ארז ....
הבעיה היא ניסיון , אני חובב , לא למדתי את זה .
אני מאמין שסדנאות כאלו מחפשות אנשים מנוסיים יותר ... אולי אני ילמד את זה יום אחד , כי זה באמת מעניין אותי , אבל זה כבר יהיה אחרי צבא כנראה ...

tkui
04-12-07, 23:36
אור, אני לפני שנה הלכתי לעבוד באיזה סדנא גדולה באזור הצפון שכולם מכירים אותם. מאוד נהנתי לעבוד שם וידעתי למה אני הולך כי עבדתי לפניי במוסך לרכבים פרטיים. אבל זה עבודה מאוד מטישה אבל מהנה,הייתי חוזר כל יום הרוג והולך לישון. אבל הכל היה בשביל ללמוד ולקבל ניסיון וגם להנות. וגם אני הייתי בן 17 שזה היה .

איציק - 4X6ZH
05-12-07, 08:10
לכל אלה שהמקצוע מענין אותם
וכל אלה שכבר נמצאים בתחום
ובראש וראשונה לילדים .
קודם כל בית ספר כולל תיכון עד הסוף ורצוי מאד תעודת בגרות לא בגלל התעודה אלה בגלל שלצורך
מבחני הבגרות לומדים פיזיקה \ מתמטיקה \ כימיה \ אנגלית \ הסטוריה \ גאוגרפיה
תלכו לצבא ובאמת לא חשוב באיזה יחידה אבל תעשו שרות צבאי
ואחר כך תחליטו מה בדיוק מענין אותכם
מי שימשיך ללימודי תואר זה כבר סיפור אחר אבל כל דבר בזמנו .
זה שמי שהוא ילמד לרתך בגיל 18 לא יעשה אותו מנהל עסק מצליח בגיל 30
יש הרבה דברים נוספים חוץ מריתוך וכיוון שסתומים
וכשיש דיון על אלקטרודה מיוחדת בריכוז גבוה של פחמן ( זאת המורה לכימיה )
וכשיש דיון על נוזל צינון ומנוע שמתחמם ( זה המורה לגאוגרפיה ולחץ אטמוספרי )
וכשיש דיון על הגיפ ( זאת המורה להיסטוריה ומלחמת העולם )
איציק

GodsFather
05-12-07, 08:29
עם סיפוק לא קונים במכולת...

אין מה לעשות , שוק העבודה של היום מאפשר הרבה יותר תחומי עיסוק "נקיים" ומכניסים מבעבר, זה צובט בלב לכל אלה שהשקיעו את חייהם ופתאום מגיע איזה צוציק ואומר להם שהם טועים, אבל אלה חוקי הטבע....

היום יש לך לימודי ערב כמעט בכל תחום, וג'וב של סטודנטים שלא מבייש אף אחד והופס אחרי 3 שנים יש לך תואר "שקר כלשהו" ואתה יכול עם קצת תושיה ויחסי אנוש נכונים, להתברג בחברה עם תנאים קצת (אם לא הרבה) יותר טובים מלעבוד במוסך/מסגריה.
בחייאת , תסתכלו על האתר הזה , כמה מכונאים חובבים הוא פיתח ? כמה מסגרים חובבים הוא פיתח ? נכון שזה לא יגיע לרמה של איציק או ארז או כל בעל מקצוע אמיתי, אבל זה נוגס בפרנסה וכבר היו דברים מעולם. וזה רק תחביב...

כולנו אוהבים פה את הברזלים ואת העבודה העצמית על הרכב וכד' , אבל זה לא יעזור אם רוצים לחיות ברמה בינונית של הכנסות (אני עוד לא מדבר על אנשי מותגים ומסעדות יוקרה) ובטח שזה לא יהיה קל בשביל להחזיק בית עם אישה וילד/ים, נוסיף על זה את החברה הסובבת שאינה עוסקת בתחום ולא מבינה את החיבה והגחמות שלנו וכמובן שמתקדמת בקצב כלכלי מסחרר (תרבות הקניונים, הדוחה אבל בלתי ניתנת לעצירה).

מעטות הן החברות ומעטים התאגידים, היום, שיהיה להם את הזמן לחכות כדי שאתה/אני/הוא נלמד את העסק או שיסכימו ללמד אותך את רזי המקצוע בתמורה שנעבוד אצלהם, נרכוש נסיון (שלא יסולא בפז, אין ויכוח על זה) ובזכות זה נרוויח את המשכורת ה"מכובדת" של 8 ומעלה. שלא לדבר על רכב חדש כולל כל ההוצאות (כמה שליסינג זה חרא ליד שניה, כשאתה מקבל את הרכב מהניילונים ויש לך דלק חופשי וטיפולים חופשי, קשה למחוק את החיוך) סלולרי ועוד צ'ופרים. וזה לפני שבכלל אנחנו מתעסקים בתחביבים כלשהם (אפילו לא איסוף בולים).

אם אין מה להפסיד , הכל אפשרי, גם להביא משכורת רעב של 5-6 אלף בחודש. אם יש מה להפסיד , נכנס שיקול העלות-תועלת ומשפיע.

יוני5
05-12-07, 08:32
אני נכנסתי למוסך בגיל 37 עם אפס ימי נסיון, ולאחר שמונה שנות סיוט בעבודת פיתוח בהייטק כמהנדס אלקטרוניקה.

וזה כיף. מולטי כיף.

הינה דוגמה קלאסית לאיש מכירות:
כל העובדות נכונות - עוד לא נולד חוקר שב"ק שיצליח למצוא אפילו אי דיוק קל שבקלים.
אבל הצלחת לשרטט את התמונה הכי לא מדוייקת.

אתה יודע מה חנן? בוא נדבר על 0 ימי נסיון, OK?

בקיצור, כולם אנשי מכירות. (יש כאלה שגם החליטו לכתוב את זה על כרטיס הביקור שלהם).

יוני5

kd2
05-12-07, 09:03
GodsFather , כתבת יפה וקולע.
אך כקונטרה אני יכול להגיד לך ( כבן 18 בימים הקרובים ) שכל מי שאי פעם דיבר איתי על עבודה אמר לי - לך תעשה מה שאתה אוהב.
אני מסתכל על הורים/סבים/חברים בקהילה שלי שמתעוררים אחרי קריירת היי טק של 10 שנים שפתאום מקבלים את הגילוי הזה , שיש דלק חינם ורכב מהעבודה ומשכורת היי טק ובלה בלה בלה.
אבל פתאום אתה בן 40 ולא מבין על מה כל הבלאגן? , אחרי מה רצים? מה בעצם הרווחנו פה באמת?
( שלא נדבר על הזמן שמפסידים בבית , כשאתה כל הזמן בעבודה / בחו"ל ).
אני לא ורמ את זה כמשהו כולל , אבל יצא לי להתקל ביותר מידי אנשים עם אותו הסיפור פחות או יותר.
אז וואלה אני מעדיף לעשות מה שאני אוהב ולהנות מזה.
איציק , בתור מי שהוא ובית ספר נפרדו כידידים אני מציע לך למחוק את הסעיף הזה , בית ספר היום זה כנראה לא מה שהיה פעם( נכראה , כי אשכרה מחזיקים מזה ).
הכל שאלה של רצון ויכולת ללמוד ולבצע.

GodsFather
05-12-07, 09:30
"לך תעשה מה שאתה אוהב" - אני מסכים , כשיש גב כלכלי, תמיכה חברתית או כשאין מה להפסיד ואתה לבד במערכה. זה לא עוזר כשיש מחוייבויות אחרות.
(יש שיר "חופשי זה לגמרי לבד"... תחשבו רגע עד כמה זה נכון, רק כשאתה לבד לחלוטין ללא שום מחויבות, אתה באמת חופשי לעשות מה שאתה רוצה בלי רגע של היסוס)

לגבי הבי"ס - יש כאלה שהתבגרו אחריו ויש כאלה שהתבגרו תוך כדי , זה עניין של החברה הסובבת ורמת החינוך שהבי"ס והקהילה שהוא מכיל. אז נכון לומר שהפרט הזה הוא פחות רלוונטי , אבל זה מעיד על אופי של בנאדם.
נכון לומר ש"משפט פיתגורס" כדוגמא הוא קרטריון , אבל אפשר ללמוד אותו גם בבי"ס ערב אחרי שסיימת צבא או אפילו תוך כדי (גם לקרביים שבינינו). אני חושב שאיציק התכוון לעניין המסגרת וקבלת המרות ולא רק ליכולת התבונתית (גם עניין של צבא ושירות צבאי מלא).

18??!?!? אתה?!?!?! הייתי משוכנע שיותר...

kd2
05-12-07, 09:51
האמת שאתה צודק , אני מסתכל על זה כשאני לבד.
כשיש מחוייבות אחרות...
למדתי בבית ספר טוב , ועדיין זה פשוט עלבון לאינטלגנציה של תלמידים חכמים.
אם כבר , אז שירות צבאי יותר חשוב , שם זה כבר לא משחק.

OFF-RoaD
05-12-07, 09:56
KD2, אני לחלוטין לא מסכים איתך בעניין בית הספר. נכון, לא לומדים שם יותר מדיף והידע שאתה רוכש שם לא מועיל ממש בחיים שמעבר, אבל הוא עוד כלי בדרך למטרה. הוצאתי את תעודת הבגרות הטובה ביותר שבית הספר שלי והעיר בכלל איפשרו, ואם אני מסתכל אחורה, חוץ משעות של ישביה בכיתה במקום בסירה או מתחת לאוטו, הוא לא נתן לי כלום. אבל אין מה לעשות, בעולם של היום, המטרה היא ללמוד מקצוע ולעבוד בו כדי להרוויח כסף. אז נכון, אפשר למצוא עבודה בלי תואר, אבל כבר דנו פה מספיק על החיים בהיי טק למול הlow. אתה אומנם מרוויח את הסיפוק, אבל זהו בערך. עם משכורת של 5000 שקל אין סיכוי שתוכל לפרנס משפחה, ואחרי זה עוד לעסוק בתחביבים שלך. אז לומדים. ועובדים בעבודה לא הכי כיפית, ואז אפשר להינות בסופה"שים.

חוץ מזה, לא מחייב שעבודה עם תואר היא עבודה של סבל. אני נשבעתי שלא אעבוד בתחום המחשבים בחיי. אבל הנדסה לסוגיה, או ארכיטקטורה (שזה החלום) הם גם מקצועות עם כסף בחובם, שבהם יוצאים מהמשרד, ואפשר להשיג סיפוק בעבודה. והכי חשוב - הם יתנו לי את האפשרות להתלכלך בגריז בשבת :)

kd2
05-12-07, 10:10
אתה צודק , יש הרבה תחומים מעבר להיי טק.
מה שרציתי להדגיש זה שכשאתם דורשים אנשים חושבים , רציניים,מוכשרים ומתחייבים אל תקטלגו אותם לפי קריטריון לא קשור בכלל.

בנוסף.
לדעתי חלק הבעיה בתחום הזה היא שהאיכותיים רוצים לעשות עבודה איכותית , וכחובבים משקיעים 110% בכלים הפרטיים שלהם.
ואז כשאומרים לך לעשות חצי עבודה כי צריך להספיק או כי זה דורש עוד כסף או זמן אתה צריך לעשות חצי עבודה בתחום שאתה אוהב לעבוד בו.
כשזאת עבודה אחרת , עשית עבודה לא טובה , אתה חוטף על הראש...בסדר סך הכל עבודה זאת או אחרת.
אבל כשזה קורה כאן... וידיך כבולות אתה נאלץ לספוג ביקורת על חצי עבודה ( מלקוחות ) על מה שאתה אוהב לעשות , ואז נגמר הכיף.
זאת הסיבה שאני עזבתי את התחום לאחר זמן קצר.
ותחשבו על זה.

GodsFather
05-12-07, 10:12
כמו שאמרתי - הבי"ס זה רק מסגרת , עזוב רגע את הלימודים בתיאוריה ואת רמת המורים וכמה שהם רוצים להעביר מסר או לא, ותתייחס לקהילה הסובבת, לחברים , להורים של החברים , לבסיס הכלכלי ולתשתית של האיזור (ואני לא מתכוון לכביש הבנוי יפה).

קח בי"ס מהרמה הכי גבוהה , למשל בעיר כמו גבעתיים שמלמד אותך מתמטיקה ברמה מצויינת וקח בי"ס (אם אפשר להגדירו כך) ברמה מעולה כמו "מקווה ישראל" בחולון שמוסיף על זה גם אהבת הארץ ומלמד עוד כמה דברים חוץ מהמתמטיקה. שני בתי ספר שיובילו את הילד לכיוונים שונים לחלוטין , ועוד לא דיברנו על משפחה והשפעתה על האופי שלו.

ואם דיברנו על הצבא, הבי"ס משפיע מאד על הכיוון בצבא. מיונים לסיירות מובחרות וכד', לאן הילד רוצה לחתור ולאן בכלל יכוונו אותו , גם אם הוא יבקש בלשכת גיוס "סיירת מטכ"ל" ויצליח בגיבושון. בסופו של דבר, שיחה עם המראיין הפסיכולוגי , מבט על הרקע של הילד , הם שיחרצו אם הוא יתקבל או לא , גם אם הוא הגיע מקום ראשון בכל תחרות בחייו והיה חברמן על הדרך ושאר דוגמאות.

גלשנו לחלוטין מהסיבה שפתחו את השרשור , אבל היי, הגדולים לא מסתכלים עכשיו :-D

jonesy
05-12-07, 19:25
עם סיפוק לא קונים במכולת...

מעטות הן החברות ומעטים התאגידים, היום, שיהיה להם את הזמן לחכות כדי שאתה/אני/הוא נלמד את העסק או שיסכימו ללמד אותך את רזי המקצוע בתמורה שנעבוד אצלהם, נרכוש נסיון (שלא יסולא בפז, אין ויכוח על זה) ובזכות זה נרוויח את המשכורת ה"מכובדת" של 8 ומעלה. שלא לדבר על רכב חדש כולל כל ההוצאות (כמה שליסינג זה חרא ליד שניה, כשאתה מקבל את הרכב מהניילונים ויש לך דלק חופשי וטיפולים חופשי, קשה למחוק את החיוך) סלולרי ועוד צ'ופרים.

מנהל ייצור אצלי במסגריה (בחור בן 31, 10 שנות ניסיון) מרוויח 8000 ש"ח נטו בחודש, רכב צמוד וסלולרי. לא רע בשביל עבודה של 9 שעות ביום, 5 ימים בשבוע.
ראש צוות התקנת קונסטרוקציות פלדה (36), בחור מוכשר וחרוץ, ללא כל ניסיון בתחום, שהחל לעבוד לפני שנה, מרוויח כ-10000 ש"ח נטו. 10 שעות ביום, 5 ימים בשבוע.

עובד מתחיל מקבל משכורת של כ-5000 ש"ח נטו בחודש.

מוטי.

or65
05-12-07, 19:52
jonesy תשמור לי מקום אצלך :grin:

:wink:

kimron
05-12-07, 22:10
איציק אם אתה מעוניין כל שנה מסיים מחזור של הנדסאי מכונות במגמת רכב ברופין, יש המון

פוטנציאל...מוזמנים לבדוק...

צור קשר עם אחד הבוגרים הממוצעים ורוץ עימו קדימה(הוא ידע פיתגורס...ועוד)

אני יכול לספר לך שחברת כלמוביל יבואנית מרצדס מיצובישי ויונדאי עובדת יפה מאד עם המכללה בנושא

הרכב ואנו עובדים במוסכי מרצדס במשך יום בשבוע למשך שנה...

אחוז ניכר מהבוגרים נקלטים בחברה, בתחתית הסולם אך מוצע להם מסלול קידום מאתגר ומשתלם

בהתאם ליכולות, כאשר אתה דורש עובד בעל משמעת עצמית מקצוען וכו... מטבע הדברים יהיה זה

אדם שאפתן שאתה כמעסיק צריך לספק לו אתגרים ומטרות כל הזמן, וזה אומר משכורות, פרמיות

ותנאים מפתים משאר השוק-השתלמויות מקצועיות בחו"ל וכו...

כוחות השוק עובדים במלוא עוזם- מוסכים ככל שיהיו קטנים יותר כך יהיו פחות אטרקטיביים...

החזק שורד...וכולם מעדיפים להיות עימו...

אם תרצה אשמח לעזור ולשאול את החברה ברופין.

ליאור. 8)

savyon
05-12-07, 22:35
שלום,
עבדתי בגתוס במשך שנתיים (שנה וחצי מתוכם ניהלתי את העבודה בסדנא, עובדים, לקוחות, ספקים וכו'...) אני הנדסאי רכב (ללא נסיון במוסך אמיתי).

המשכורת בתחום (לצערי הרב מאוד מאוד) לא מכסה את המשכנתא והמשפחתון של הילד...

סביון

smax2
06-12-07, 11:38
לא מצינים פה דבר חשוב אחד שהוא תנאים סוציאליים כגון פנסיה, קרנות השתלמות וכו'.
עבודה פיזית שמכניסה את ה5-7 אלף נטו פשוט לא מספקת את התנאים הסוציאלים הנהוגים בתחומים ה"נקיים" שבהם גם המשכורות יותר גבוהות (לא בהרבה). את הפרות של התנאים האלו רואים רק בגיל פרישה.

ועכשיו לעניין שעניין אותי הרבה זמן. מה צריך לעשות מהנדס מכונות בשביל לקבל הסמכה של הנדסאי רכב? יש איזשהן הקלות או "פטורים"?

jonesy
06-12-07, 11:41
לא מצינים פה דבר חשוב אחד שהוא תנאים סוציאליים כגון פנסיה, קרנות השתלמות וכו'.

אני לא יודע לגבי תחומים אחרים אבל בענפי התעשיה למיניהם קרן פנסיה מחויבת ע"פ חוק !!!
כמובן שהעובדים מקבלים את כל התנאים הסוציאלים כגון חופשה שנתית, הבראה וכו'. (לפחות אצלי...).

מוטי.

-->