PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיבלתי מתנה?!? (ג'ימי 93 4X4)

Bull
01-12-07, 21:21
שלום לכולם,
אחרי שנים שהשטח היחיד שראיתי היה במילואים, סוף סוף גם לי יהיה רכב שטח משלי,
אבל יש לי התלבטות קשה מאד,
מצד אחד יש תקציב לסמוראי, ואני מודע לכל המעלותיו הרמות,
מצד שני לדוד שלי יש ג'ימי שצריך מנוע חדש, והוא רוצה לתת לי אותו ,
אבל חסר לי מידע עליו, כמו עלות הביטוח, זמינות חלפים, צריכת הדלק (למרות שזה פחות משמעותי כרכב משני), והכי חשוב זה דעות אישיות על הרכב.
השיקול העיקרי הוא, האם כדאי לי להשקיע את התקציב בתיקון ודיגום הג'ימי, או פשוט לקנות סמוראי אמין שאני גם יוכל לטפל בו לבד?
הג'ימי ישמש כרכב משני לטיולים בעיקר,
עדיין לא ראיתי את האוטו, ואני מניח שיש עוד דברים שדורשים טיפול באוטו, ואם אני מחליט שאני עושה זאת אני לא מחליף רק את המנוע, אלא גם רדיאטור, רדיאטור חימום, ובדיקה מקיפה לגיר, תיבת העברה ומערכת המתלים.
אשמח להצעות ותגובות,
תודה רבה
BULL

lizard
01-12-07, 21:46
לדעתי האישית, סמוראי. אל תכנס להשקעה ברכב חולה מאוד. רכב בלי מנוע זה רכב חולה מאוד.
בטח לא כשאתה קצוב בכסף וזה הרכב שטח הראשון שלך.

סטובצקי
24-12-07, 12:27
מצד שני אתה קונה רכב ישן
ואם זה סמוראי ברור אז שאבל התעללות לא קטנה , הרי בשביל זה הוא נולד.
ואז יש לך מנוע ב60% , גיר ב64% חלודה ב90% חשמל לא תקין/לא קיים וגם לו אתה מתחיל לשפר ולשבצר ולהוסיףובסוף נשאר עם סמוראי שובר עצמות וקטן .
ג'ימי זה ג'ימי - אמריקאי עם כל הטוב והרע . אם אתה לא "חוסך" ושם מנוע ע"י בעלי מקצוע סביר להניח שתהנה איתו יותר , במידה כמובן שאתה לא מלועסי הברזל למינהם שכסא עור הוא מוקצה...
לסיכום : תמיד כדי לקנות רכב חדש ועדיף בליסינג תיפעולי....

גבג
26-12-07, 12:00
ההבדל בין רכב אמריקאי ישן לבין רכב יפני ישן הוא הבדל שנות אור.
לרכב אמריקאי חלפים זמינים גם אם צריך להביאם מארה"ב ובעלות נמוכה הרבה יחסית לאחרים.
גם האמינות לאורך זמן היא שונה רכב אמריקאי טוב ישרוד שנים רבות אם הוא מטופל ברציפות ויהיה מוכן גם לסבול הרבה התעללות.
רכב אמריקאי גדול אוכל כמובן הרבה יותר דלק מגי'פון - הסמוראי הישן נוסע על כ 10 קמ לליטר במצב אופטימלי ובד"כ פחות. פולסייז אמריקאי נוסע על פי שניים מזה.
אם אתה מעוניין יש לי בלייזר בנזין משופץ תקין ונוסע למכירה במחיר מצחיק.
0505232134 או [email protected]

lizard
26-12-07, 13:28
במקרה בימים אלו מוצע פה למכירה סמוראי מדוגם שמכיל את כל מה שאתה צריך ויותר במחיר מצחיק.
תקנה אותו בלי לחשוב ואת הג'ימי אולי תמכור לחלקים.

-->