PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוט פנהארד לג'ימני מוגבה

יוש
02-12-07, 12:24
אשמח לחוות דעת ראשוניות (או סופיות) לגבי שילוב מוט פנהארד חלופי בג'ימני שלי.
הרכב מוגבה בקפיצים המוסיפים 2" או 5 ס"מ אמיתיים לחלוטין בפועל.
שאלתי העקרונית היא האם החלפה של מוט הפנהארד (קדימה/אחורה) תוביל לשיפור במהלך המתלה ולמיצוי יכולת הקפיצים החדשים.
מקובל שהגבהה של 4 ס"מ (קפיצים/בולמים) לא מצריכה שינוי נוסף ברכב סלילים.
בערכה המגביהה ב 6 ס"מ, לדוגמה בזו של TOUGH DOG, כבר מומלץ להחליף למוט פנהארד חלופי וגם בושינגים, במוטות הרדיוס אם אני לא טועה.
ומה בקשר ל 5 ס"מ?
עפ"י היבואן והמתקין שלי שאני סומך עליו, לא הועלה צורך בשינוי כזה, אך האם הוא יכול להועיל בכל זאת?
עוד נקודה שאני לא בטוח שאני מבין נכון. הפנהארד שומר שהסרן לא ינוע ימין שמאל. ז"א שהגודל שלו (מן הסתם)והמיקום קבוע והתנועה היחידה שהוא מאפשר היא מטה/ מעלה (כשהסרן עולה, הזווית שהמוט מקבל שטוחה יותר).
אם המוט היה קצר ביחס להגבהה, זה בעצם היה מוביל לכך שהוא היה "מושך" את הסרן לכיוון אחד, כך שמרכז הסרן לא היה נמצא במרכז הרכב. למעשה הגיון דומה חל גם אם המוט ארוך יותר, נכון?
אם הסרן אצלי לאחר ההגבהה ממוקם יפה במרכז ולא חלה שום סטיה, אז בעצם אי אפשר להכניס מוט פנהארד ארוך יותר, אלא אם כן משנים את התושבת שלו (בשילדה או בסרן).
אז בעצם אולי השאלה שלי לא רלוונטית?
אנא הכוונה.
אגב, לגבי מוט פנהארד מתכוונן. משמעות הכיוונון היא שהוא יכול להתאים למגוון כלי רכב, אך כאשר הוא כבר מותקן הוא כבר קבוע?

asafk
02-12-07, 23:56
ההגבהה מזיזה את הסרן הצידה. מוט באורך שונה יחזיר אותו למקום. כמובן, שבסרן הקדמי, צריך לשנות את אורך הדראג-לינק בהתאם.
כל זה לא ממש מורגש בהגבהה קטנה, אך כשמתחילים להגביה יותר- חייבים להחזיר את הסרן למקום.
מוט מתכוונן מתאים לטווח גדול של גבהים- אפשר להתאים את האורך שלו לכמה רוצים להזיז את הסרן חזרה למקום.
איך יודעים אם הסרן ממורכז? מודדים מרחש, למשל מהדיסק (בלם) לקורת השלדה, בשני הצדדים.

מעבר לכך, מה שמגביל את מהלך הפתיחה הוא אכן הפנהארד. אבל אם הוא יהיה ארוך בלי סיבה- הסרן יזוז הצידה, אז אין מה לעשות...

אסף.

יוש
03-12-07, 08:27
תודה,

כצפוי, לאורך הפנהארד רלוונטיות כפונקציה של גובה ההגבהה ואין קיום בלתי תלוי בינהם.

בהזדמנות זו אעלה הצעה למנהלי האתר היקרים.
מה דעתכם להוסיף, בדומה לכתבות המצוינות בנושאים הטכניים השונים (נעילות, צמיגים וכו'),
גם מאמר הדן בנושא המתלים ובו ראשי פרקים כגון בולמים, קפיצים, מוטות שונים דינמיקה וקשרים בינהם, שיפורים והשלכות...
אני משוכנע כי יש לכך ביקוש וענין.

-->