PDA

צפייה בגרסה מלאה : גרנד צ'ירוקי ללא שיפורים-האם מתאים לנסיעה בשטח

דניאל איש ההר
02-12-07, 20:16
המדובר בגרנד בין השנים 95-97 . קראתי המון חומר כאן אבל איך אומרים-תפסת מרובה לא תפסת.
הבנתי שמערכת הכוח הרגילה עם התיבה הויסקוזית היא אכן מכה אמיתית..ורצוי מאוד טרנספר חמישה מצבים.
בדקתי ארבע גרנדים חלק 6 צילינדר וחלק 8 ולכולם היה רעש מעצבן מכיוון הטרנספר והמנוע-לא סוחב טוב

השאלה היא עד כמה יכול גרנד כזה לאחר שיסודר המנוע והטרנספר המקורי והרכב יהיה ללא שיפורים והגבהות -לשרוד את השטח.

המון תודות למגיבים

נימי
02-12-07, 21:26
לא מבין בגרנד אבל תגדיר קודם מה אתה רוצה לעשות איתו (איזה סיגנון נסיעה בשטח) ואז יהיה קל יותר לענות לך על השאלה

גיא
03-12-07, 00:22
תפריד את הבעיה שלך לשתיים ...

1. תקנה אוטו תקין ולא אוטו עם בעיות במערכת ההינע. רעש בטרנספר ו/או מנוע שלא סוחב זה לא אוטו שקונים. המכונית הזאת היא סוג של מפלצת מוצצת .. תקנה אחד גמור ותשקיע את הכליות שלך בלתקן אותו.

2. הבעיה של האוטו הזה בשטח היא לא המנוע ו/או מערכת העברת הכוח. הבעיה היא הנומך שלו. צמיגי 31 ואולי הגבהה קטנה במיתלים תעשה אותו עביר מאוד ומתאים לטיולי שטח קשים. נעילה רוחבית אחת או שתיים יעשו אותו לעביר מאוד ומתאים לטיולי שטח קשה מאוד ואתגרי.

דניאל איש ההר
04-12-07, 06:18
תפריד את הבעיה שלך לשתיים ...

1. תקנה אוטו תקין ולא אוטו עם בעיות במערכת ההינע. רעש בטרנספר ו/או מנוע שלא סוחב זה לא אוטו שקונים. המכונית הזאת היא סוג של מפלצת מוצצת .. תקנה אחד גמור ותשקיע את הכליות שלך בלתקן אותו.

2. הבעיה של האוטו הזה בשטח היא לא המנוע ו/או מערכת העברת הכוח. הבעיה היא הנומך שלו. צמיגי 31 ואולי הגבהה קטנה במיתלים תעשה אותו עביר מאוד ומתאים לטיולי שטח קשים. נעילה רוחבית אחת או שתיים יעשו אותו לעביר מאוד ומתאים לטיולי שטח קשה מאוד ואתגרי.

תודה לך ולמגיב הקודם-נימי.

אין לי בעיה עם רכב לא תקין- בתנאי י שהמוכר יקזז מהמחיר את עלות התיקון.אבל נראה יותר סביר למצוא רכב תקין ואז לשפר
לעצתך לצמיגים 31, הגבהת מתלים קטנה ונעילה רוחבית , אודה לך מאוד אם תכתוב כאן מה העלות המשוערת.
בתודה מראש,

גיא
04-12-07, 08:52
אין לי מושג.

יש פורום מיוחד לרכבים האלו ושם תוכל למצוא מידע רב. שווה לך לחפש או לעבור על ההודעות שם.

מעבר לזה. זה לא עניין של סבירות, זה עניין של ללמוד מטעויות העבר.
רכב כזה ( suv ) הוא מכלול של מליון וחצי רכיבים. כל מערכת שם זה לא להחליף אטם כמו בג'יפ רגיל / סיקס ... זה להתחיל למכור את הכליות והלבלבל בשביל להחזיק את האוטו נוסע ... אלו מכוניות יקרות לתחזוקת שבר. מאוד !

יוני5
04-12-07, 09:15
דניאל,

מה שגיא ניסה להגיד, וזה דבר חכם מאוד, שאתה צריך להבחין בין שני מקרים:
1. חלק "אוטונומי", כמו פנס למשל, שאם הוא נשבר, עלות התיקון ברורה וידועה ואין שום השפעה על מערכת אחרת.
2. מערכת שאין אפשרות לדעת בזמן תחילת התיקון מה באמת צריך לעשות, והולכים בדרך של "פותחים - רואים". מנוע הוא אחד מהם. מנוע לא סוחב יכול להיגרם מתקלה בחיישן למשל, כמה מאות שקלים ואתה מסודר (המנוע מסודר), יכול להיות שהבעיה עמוקה בהרבה ממה שנראה ותיקון שנראה כאילו הוא הולך להסתכם ב 2000 ש"ח, עובר את ה 10,000 ועדיין לא רואים את הסוף.
מה שגיא אומר, הוא שאנחנו רואים המון מקרים מהסוג השני.

לכן, אם עלות התיקון ידועה, לדברי המוכר והמוסכניק שלו, אדרבא, שיתכבדו, יתקנו ואז תבדוק ותקנה - במידה ותקין.

אני מצטרף לדעתו של גיא, ומהמר שרוב הסיכויים שה"תיקון הקטן" יהפוך למהשו שההערכה הראשונית לסכום התיקון, אפילו לא תכסה את המע"מ לעלות התיקון הסופית.

בברכה,
יוני5

דניאל איש ההר
04-12-07, 16:22
דניאל,

מה שגיא ניסה להגיד, וזה דבר חכם מאוד, שאתה צריך להבחין בין שני מקרים:
1. חלק "אוטונומי", כמו פנס למשל, שאם הוא נשבר, עלות התיקון ברורה וידועה ואין שום השפעה על מערכת אחרת.
2. מערכת שאין אפשרות לדעת בזמן תחילת התיקון מה באמת צריך לעשות, והולכים בדרך של "פותחים - רואים". מנוע הוא אחד מהם. מנוע לא סוחב יכול להיגרם מתקלה בחיישן למשל, כמה מאות שקלים ואתה מסודר (המנוע מסודר), יכול להיות שהבעיה עמוקה בהרבה ממה שנראה ותיקון שנראה כאילו הוא הולך להסתכם ב 2000 ש"ח, עובר את ה 10,000 ועדיין לא רואים את הסוף.
מה שגיא אומר, הוא שאנחנו רואים המון מקרים מהסוג השני.

לכן, אם עלות התיקון ידועה, לדברי המוכר והמוסכניק שלו, אדרבא, שיתכבדו, יתקנו ואז תבדוק ותקנה - במידה ותקין.

אני מצטרף לדעתו של גיא, ומהמר שרוב הסיכויים שה"תיקון הקטן" יהפוך למהשו שההערכה הראשונית לסכום התיקון, אפילו לא תכסה את המע"מ לעלות התיקון הסופית.

שוב ,תודה לכולם
כפי שאמרתי בדקתי ארבע גרנדים. נוחות הנסיעה מדהימה אבל ו אני קורא לרכב הזה "המפלצת האלקטרונית..".., כל הרבה מערכות חשמל, מחשבים , חיישנים ושאר ירקות... נראה שגם זה מקור לצרות מפה עד להודעה חדשה.
אגב בקשר למנוע 6 צילנדר כמו של סופה העלות בסביבות 6500 שקל, תיקון טרנספר סביבות 3000
שקל.

כל טוב לכולם
חג אורים שמח

בברכה,
יוני5

Saar
04-12-07, 23:07
המנוע הוא "כמו בסופה" לא של סופה...
מחשב המנוע - סביר להניח שונה מהמחשב של הסופה.
צמת החשמל שונה אף היא.
משאבת הדלק - כנ"ל.
בקיצור, הרכב דומה לסופה אך שונה ממנה.
זה נכון ששיפוץ מנוע יעלה בערך כמו שיפוץ של סופה ("הברזלים" דומים אבל האלקטרוניקה שונה)
אבל, מי אמר שהבעיה היא שיפוץ מנוע?
יש גראנדים שמורים וטובים, למה להכניס ראש בריא למיטה חולה?

אם אתה מחפש פחות מערכות אלקטרוניות, נסה למצוא דגם "לרדו" ולא לימיטד.

בהצלחה,
סער.

יוני5
05-12-07, 00:03
מה 6500 ש"ח?
(ואני לא סתם שואל). טרנספר כנראה שמפירוק אתה צודק בסכום, מנוע - אתה עלול לטעות קלות עד גבה גלי.

יוני5

grand
05-12-07, 13:21
יש גראנדים שמורים וטובים, למה להכניס ראש בריא למיטה חולה?

אם אתה מחפש פחות מערכות אלקטרוניות, נסה למצוא דגם "לרדו" ולא לימיטד.

בהצלחה,
סער.

סער.
ההבדל בין לרדו ללימיטד מיסתכם בריפודי עור, בקרת אקלים, מושבים חשמליים ומחשב דרך.
אם המחשב או מתגי המושבים האלה מתקלקלים עדיין אפשר לחיות עם הרכב.

כל החישנים, מחשב ניהול מנוע ושאר התכונות זהים.
דווקא במנועי ה V8 הבעיות בחיישנים פחותות.

זה נכון שיש גראנדים שמורים וטובים, ואין כל סיבה לרכוש רכב דפוק ביסודו ולתקן.

גיא
05-12-07, 16:09
סער.

אם המחשב או מתגי המושבים האלה מתקלקלים עדיין אפשר לחיות עם הרכב.

אתם רציניים ?

אתה משלם מליונים עבור פינוקים שלא נחוצים אבל עושים טוב על הלב .... וכשזה מתקלקל אתה אומר ... טוב, זה יקר ואפשר לחיות בלי זה ? ...

מכיר את משל השועל והכרם ?

ענבר
05-12-07, 16:34
אתם רציניים ?

אתה משלם מליונים עבור פינוקים שלא נחוצים אבל עושים טוב על הלב .... וכשזה מתקלקל אתה אומר ... טוב, זה יקר ואפשר לחיות בלי זה ? ...

מכיר את משל השועל והכרם ?

תגיד גיא, היה לך פעם גרנד שאתה מחליט אם הוא רכב טוב/אמין/עביר whatever???
חבל שאתה מפרסם תגובות ללא נסיון אישי אלא ניזון משמועות של אחרים...

לא מבין על איזה מליונים אתה מדבר? מי קונה גרנד 97-98 במיליונים?
מחשב דרך מקולקל - בסה"כ לא תקבל טמפ' חיצונית, צריכת דלק ממוצעת ורגעית ועוד כמה נתונים nice to have
כיסאות חשמליים מקולקלים - אז תזיז את הכיסא ידנית ולא ע"פ זכרון או באמצעות כפתור

אגב,
יש רכב מבחינתך שהוא כן אמין חוץ מהיילקס?

גיא
05-12-07, 19:21
אוו ... עוברים לאישית לוחצת ?
:-)

בדקתי כמה גרוטאות כאלו ע"מ לקנות ועבר לי ...

מי אמר שהיילקס אמין ?

------

ו ... אחרי שהוצאת את העצבים עלי ועל מה שכתבתי ... לא התיחסת לנאמר עצמו.
אני יכול להזיז את המושב ידנית מההתחלה בלי לשלם עבור מערכת היי טק מוצצת שתעשה את זה בשבילי ואחרי זה תמות בטרם זמנה ... וזאת הנקודה.

צ'רוקי בלי גראנד עדיף בעיני עשרת מונית על פני המפלצת המוצצת תוצרת ארץ החלומות הבלתי מוגבלים.

grand
05-12-07, 20:00
אוי גיא כמה שאתה אד....

משלם יותר???????
חביבי היילקס מאותו שנתון עולה יותר במחירון. :razz:

מי אמר שמערכות החשמל קורסות??
תתפלא אבל הן עובדות...
וכאשר במיקרה משהו מפסיק לתפקד ( הגיוני לרכב אמיריקקי בן 12 לא?) בד"כ תיקון עצמי עוזר.

די עם הקלישאה על הצ'רוקי.
זה אותו רכב מבחינת חשמל ואמינות.
גם בצ'רוקי יש רמות גימור הכוללות את אותם מושבים ומחשב דרך.
אותם מפסקים בחלונות, במושבים, ובנעילות הדלתות.
אותם חיישנים במנוע.
גיר וטרנספר שונים זה נכון.
אבל קפיצי עלים, נוחות וגודל תא נוסעים קטן משחקים תפקיד חשוב לבעל מישפחה.

הרכב הזה בפירוש אינו מתאים לכל אחד.
אבל למי שהוא כן מתאים - אין תחליף.

מלכי
05-12-07, 20:45
מי שיודע נוסע, מי שחושב שהוא יודע מברבר כרגיל, למרות שזה לא פשוט לתחזוקה הגרנד יחיד מיסוגו גם כשהוא לא משופר.

גיא
05-12-07, 21:48
מי שיודע נוסע, מי שחושב שהוא יודע מברבר כרגיל, למרות שזה לא פשוט לתחזוקה הגרנד יחיד מיסוגו גם כשהוא לא משופר.

אני מניח שהתגובה הזאת סוגרת את הדיון הזה ...

Saar
05-12-07, 22:40
רמי,

זה בדיוק מה שאמרתי (כתבתי), דגם לרדו מכיל קצת פחות אלקטרוניקה.
ברור שמבחינת מנוע הוא זהה.

גיא,
אכן גם ב XJ יש מושבים חשמליים (אחד הדברים היותר מיותרים שאני מכיר :) )
בדגמים שהובאו ארצה אכן יש פחות אלקטרוניקה מאשר בגראנד.

עדיין, גראנד בידיים הנכונות לא יהיה "מפלצת מוצצת", אבל, הרכב לא בהכרח מתאים למי שרץ למוסך על כל בעיה קטנה (אלא אם יש לו מספיק כסף לממן את זה...)

סער.

נמרוד
05-12-07, 23:25
גיא מי שקנה את הרכב במקור אכן הוציא מאות אלפים על פינוקים מיותרים, אנחנו עשר שנים אחרי מקבלים אותם למעשה בחינם - כמו שרמי ציין, גראנד-V8-לימיטד עם הכל ובמצב מצויין יעלה לרוב פחות מאשר היילקס מאותו שנתון... אז מושבי עור זה נחמד מאד דווקא - קל לניקוי, וכל השאר - עובד עובד, לא עובד לא עובד. צ'ופר.

חזרה לשאלה המקורית - גראנד צ'רוקי ללא שיפורים הוא לא משהו בשטח. נמוך מדי, צמיגים קטנים מדי, מערכת המתלים המקורית אחרי עשר שנים סביר להניח שגמורה. טרנספר שלוש המצבים 249 אכן לא משהו. פאג'רו מאותם שנים למשל מגיע עם צמיגים גדולים יותר, עם טרנספר חמישה מצבים מעולה, ועם נעילת דיפרנציאל חשמלית מקורית - והוא בהחלט עדיף בשטח.

צ'רוקי וגראנד צ'רוקי - קונים מראש בשביל לשפר. בגלל זה מצב הצמיגים והמתלים לא מעניין אותך - קח מראש 15-20 אלף שקל השקעה כדי להפוך את הרכב למה שהוא אמור להיות. ואז אלו באמת רכבים מצויינים. אבל המצב המכאני - מעניין אותך ועוד איך. אל תקנה רכב שאתה יודע מראש שהוא לא תקין. פשוט עד כדי כך.

גיא
06-12-07, 07:06
כמו שאתה, נימרוד אמרת פעם. הקהל מצביע ברגליים ...

אם לרכב שנת x יש מחיר מסויים ורכב אחר שנת y יש לו מחיר אחר, ושניהם נועדו לאותה מטרה ( אם כי בדרך שונה ) ואל תפתחו פה את הדיון שאי אפשר להשוות היילקס עם גראנד צ'רוקי, כי אפשר מאוד בגלל שזה מה שיש בארץ הקודש.
אז זה אומר דרשני.

יש סיבה למה המחירים ככה.

ועוד מילה. אני לא חושב שההילקס הוא אמין מעבר לכל הגיון. יש דברים בהילקס שנישברים / ניגמרים - אחרי 10 שנים על הכביש. הוא כן אמין ביחס לדיסקברי. ללא אפשרות השואה בכלל. גם אין בו שום פינוקים ושום נוחות וזה אומר פחות צעצועים שמתקלקלים... כניראה.

גיא
06-12-07, 07:56
הכוונה היתה כמובן שני רכבים מאותה שנה ומסוגים שונים ...

ד ו ר ו ן
06-12-07, 10:16
כמו שאתה, נימרוד אמרת פעם. הקהל מצביע ברגליים ...

אם לרכב שנת x יש מחיר מסויים ורכב אחר שנת y יש לו מחיר אחר, ושניהם נועדו לאותה מטרה ( אם כי בדרך שונה ) ואל תפתחו פה את הדיון שאי אפשר להשוות היילקס עם גראנד צ'רוקי, כי אפשר מאוד בגלל שזה מה שיש בארץ הקודש.
אז זה אומר דרשני.
יש סיבה למה המחירים ככה.
.
אתה לא יכול להשוות כי נקודת הפתיחה שונה מאד,
רוב מי שרכש במאות אלפי שקלים גרנד חדש בבואו להחליף רכב ברוב המקרים לא קונה רכב משומש אלא ילך לסוכנות לרכוש רכב חדש.
בצורה הזו מתפתח שוק של "רכב יוקרה" שאין לו דורש (כי קהל היעד שלו קונה מהניילון) והמחירון בריצפה כי לקהל היעד רוצה ויש לו מספיק כסף לקנות רכב חדש.

הרבה מאלו שרוכשים רכבי עבודה לא יכולים להרשות את המותרות האלו ולכן רכב משומש הוא חלופה מציאותית בהרבה=יש ביקוש והמחיר גבוה.

גיא
06-12-07, 10:21
אז זהו שגם היילקס מהניילונים אף אחד לא קונה בתור ג'יפ. זה יקר מידי ויש חלופות מתאימות יותר.

בתור משומש קונים אותו מי שמחפשים רכב עבירות קשוח במחיר נמוך ( ייחסית )
ובתור חדש קונים אותו מי שזקוק לרכב עבודה ואין לו מספיק מקום חניה לפורד ...

רכב כביש-שטח מפואר עמוס אלקטרוניקה וגמדים לא מתאים לרכב עבירות קשוח במחיר הניילונים אבל אחרי 10 שנים כשחצי מהאלקטרוניקה כבר לא עובדת ולקונה שמחפש "קשוח" זה לא משנה הרבה והמחיר בקנטים ... אז קונים אותו.

ענבר
06-12-07, 10:42
נמרוד,
אני מסכים איתך באופן עקרוני פרט למספר נקודות:
צמיגים קטנים מדי - הרכב במקור נועל 225/235.70/16 או ג'אנט 15 בדגמים ותיקים יותר וזה כמו מידה מקורית של דיסקברי, מידת דומה למקורית של הסופה(ג'אנט 15 ולא 16) ועוד הרבה רכבי שטח.
נכון שלצרכים של רובנו זה קטן מדי אבל אפשר לטייל עם המידה הזו ברוב המסלולים בארץ, ראה לדוג' ויטרות וסמוראים שזו המידה המקסימלית מבחינתם.
טרנספר 3 מצבים- בשנים 96-98 הטרנספר נעול אורכית במצב LOW ולכן לא חייבים לרוץ להחליף.
לא חייבים להקצות 15-20K בשביל להפוך את הגרנד למכונת טיולים, אפשר בתקציב הרבה יותר נמוך להגביה ב-2" ולהגדיל מידת צמיגים וזה מספיק ברוב רובם של המסלולים בארצינו.

מנסיון אישי של כחצי שנה עם צמיגים 245/75/16, הגבהה של 2", סרן אחורי מוגבל החלקה הג'יפ עושה את העבודה ואף מפתיע לטובה במסלולים לא קלים - לדוג' נחל ערוד ומעלה רמון.

כמובן שהשאיפה להתקין קיט 3.5 או יותר אבל זה באמת לא מחוייב המציאות...

גם אני חושב כמו קודמיי שלא כדי להכניס ראש בריא לגרנד חולה מבחינה מכנית,
אגב,הכלל הזה נכון בכל רכב.

ד ו ר ו ן
06-12-07, 10:42
אז זהו שגם היילקס מהניילונים אף אחד לא קונה בתור ג'יפ. זה יקר מידי ויש חלופות מתאימות יותר.
זה בדיוק מה שאמרתי לך,
גרנד כן קונים חדש כרכב שטח,
היילקס או לצורך הדיון כל טנדר אחר קונה מי שצריך טנדר במיוחד היום אחרי ביטל ההטבות מס לטנדרים.

בתור משומש קונים אותו מי שמחפשים רכב עבירות קשוח במחיר נמוך ( ייחסית ).

היילקס 97 זה רכב יקר לרכישה כשאתה משווה את המחיר ההתחלתי שלו (אז בשנת 97)למה שהוא שווה היום-ירידת ערך של 50% מהמחיר של רכב חדש לאורך 10 שנים זה מאד נמוך, חבר טוב רכש ריינג'רובר עם כריות אויר במצב מצויין עם ק"מ נמוך יחסית מעט מעל מה ששווה ההיילקס שלי.
ירידה של מאות אחוזים במחיר של גרנד או ריינג'רובר או דומיו זאת יכולה להחשב רכישה זולה.

ענבר
06-12-07, 11:09
לפותח שרשור,
תמשיך לחפש גרנד שמור ומטופל ותצטרף לחויה של נהיגה ברכב שהוא שילוב מוצלח מאוד בין רכב כביש מדהים לבין ג'יפ טיולים ועבירות.

מוזמן לקפה/סיבוב/ייעוץ מנסיוני האישי לגבי הגרנד.

ענבר

מאיר רוטברג
06-12-07, 11:14
זה בדיוק מה שאמרתי לך,
גרנד כן קונים חדש כרכב שטח,
היילקס או לצורך הדיון כל טנדר אחר קונה מי שצריך טנדר במיוחד היום אחרי ביטל ההטבות מס לטנדרים.

היילקס 97 זה רכב יקר לרכישה כשאתה משווה את המחיר ההתחלתי שלו (אז בשנת 97)למה שהוא שווה היום-ירידת ערך של 50% מהמחיר של רכב חדש לאורך 10 שנים זה מאד נמוך, חבר טוב רכש ריינג'רובר עם כריות אויר במצב מצויין עם ק"מ נמוך יחסית מעט מעל מה ששווה ההיילקס שלי.
ירידה של מאות אחוזים במחיר של גרנד או ריינג'רובר או דומיו זאת יכולה להחשב רכישה זולה.

הצחקת אותי עד דמעות,

בינינו בלי שאף אחד רואה אתה מכיר מישהוא (מכיר אישית) שרוכש גראנד חדש לשטח???

אני לא

ד ו ר ו ן
06-12-07, 11:20
הצחקת אותי עד דמעות,

בינינו בלי שאף אחד רואה אתה מכיר מישהוא (מכיר אישית) שרוכש גראנד חדש לשטח???

אני לא
הבנת הנקרא מאיר.
לא כתבתי רכב לשטח אלא כרכב שטח, (בכאילו/לקניון/יש לי אוטו גדול וכו').

סמנטיקה שיש לה הרבה מאד משמעות.

-->