PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגיע הזמן לג'יפ

ליניר
06-12-07, 12:40
היי, קוראים לי ליניר ואני בן 19, לפני צבא.
אני אתחיל בכך שאומר שהאהבה שלי לשטח החלה מגיל צעיר יותר, אבל אין לי ממש הסבר למה.
אני בקושי נוסע בשטח, אין לי כל-כך עם מי להיות בשטח, אבל אני יודע שמאז ומתמיד זה דבר שמאוד משך אותי.
ותמיד אמרתי לעצמי שביום שאני אוציא רישיון, אני אקנה לעצמי ג'יפ.
אז הנה, אמנם עברו שנתיים מאז שהוצאתי את הרישיון, אבל אני כעת עומד לפני קניית הג'יפ הראשון שלי.

הגעתי למסקנה שהג'יפ הראשון שכנראה הכי יתאים לי, הוא סופה או CJ8 (הבנתי שיש הרבה מחלוקות בין השניים), אבל הבעיה הכי גדולה שלי נכון לעכשיו, הוא חוסר ידע מוחלט בכל הקשור למכניקה של הרכב, ולחלקים.
אני מבין פה ושם מונחים ממש בסיסיים, אבל שניסיתי לקרוא מאמרים, מצאתי את עצמי מבין אולי מילה אחת.

בטח שמעתם את זה כבר הרבה, אבל אני מקווה שתוכלו לתת לי איזה כיוון ראשוני לדרך החדשה הזאת.

אגב, זה נהוג להצטרף לטיולי ג'יפים בתור "נוסע"?
אני אשמח להצטרף לאנשים שמבינים עניין, וללמוד קצת מהידע שלהם על ג'יפים ונהיגת שטח.

תודה רבה, ליניר

יוש
06-12-07, 12:58
הדבר העיקרי שכדאי לך להביא בחשבון זה עניין ההוצאות הרבות הכלולות מעבר לרכישת הרכב עצמו, שמהווה את סעיף ההוצאה, תאמין או לו, הפחות משמעותי. גם אם האוטו יעמוד כל השבוע ויחכה לך לשישי-שבת, עדיין ההוצאות יהיו רבות מאד.
תהיה ער לכך ותבדוק אם הצעד ריאלי. חבל להשקיע כסף וזמן בכדי לגלות שאחרי 4 חודשים אתה קורס כלכלית ונאלץ למכור בהפסד רב.
אין מה לעשות, זה תחביב יקר - איך שלא תסתכל על זה.
אבל כיף.
קרא כתבות באתר ובאתרים מקבילים ובפורום על רכישת ואחזקת רכב שטח כדי לקבל פרופורציות.

בידידות.

ליניר
06-12-07, 14:48
בקשר לשאר ההוצאות, כבר עשיתי כמה חישובים גסים, וזה אפשרי מצדי לקנות עכשיו ג'יפ.

נימי
06-12-07, 18:32
שלום ליניר,

לא יודע אם קראת את שתי הכתבות האלו באתר:
בדיקת ג'יפ CJ לפני קנייה (http://www.jeepolog.com/163.html)
השוואה בין סופה לCJ (http://www.jeepolog.com/35.html)
במידה ולא, זה מקום טוב להתחיל להכיר את הכלים האלו ואת השוני בניהם,
לאחר מכן תתחיל לחפור בפורומים של הכלים הללו ותתחיל להכיר את המושגים
מבחינת הידע שלך במכונאות זה פחות חשוב, ה CJ הוא רכב מאוד פשוט לטיפול, וישנו גם ספר מפורט בעיברית באתר ועוד לא מעט ספרים מצויינים באנגלית, אין לי ידע בנושא סופות אך הבנתי ששם הדברים קצת יותר מסובכים אבל רק קצת (בעיקר מערכת הזרקת הדלק) וגם שם הם לא בעיתיים לטיפול לבד

נמרוד

asafk
06-12-07, 20:49
ההשוואה שלעיל, בין סופה לCJ, הופכת לפחות רלוונטית ככל שהשנים עוברות. זיקנתם של הCJים יוצרת בעיה - מינורים לאחדים אך משמעותית לרבים- של אישור בלמים ברישוי השנתי או שני טסטים בשנה.
פרט לכך, זקנתם של ג'יפים רבים מביאה איתה מחלות חשוכות מרפא כמו חלודה.
לכן חשוב לקחת בחשבון את גילו של הג'יפ, ולזכור שסופה היא לא יותר מCJ עם שיפורים (יש שיאמרו קילקולים) ואין מה לפחד ממנה.

אסף.

נימי
06-12-07, 21:46
זאת השוואה לשני כלים תקינים, ולפי דעתי עדיין רלוונטית.
לגבי כל נושא הרישוי אין ספק שזה מטריד אבל לא פוסל רכב טוב, לפחות לפי דעתי

יובל48
07-12-07, 17:58
לדעתי,כרכב שטח ראשון לבחור צעיר, סמוראי יהיה הבחירה הנכונה.
זול בקנייה,זול באחזקה ואיתו תוכל להכנס לשטח בלי רגשי נחיתות.

samorai
08-12-07, 17:57
אני גם חושב שסמוראי מתאים יותר בתור רכב ראשון

השאלה מהם הצרכים שלך

כמה אתה תסע על הכביש וכמה בשטח ,
וכמובן מה התקציב שלך לקניה ,ליישור קו .

רותם.

-->