PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות בנוגע לכניסה לעולם הג'יפים.. בעיקר ג'ימיני

idan_c
10-12-07, 10:36
שלום רב חברים,
אני מתעניין לאחרונה לגבי כניסה לעולם השטח... אשמח לקבל כמה פרטים.
ההיסטוריה שלי עם כלי רכב היא בעיקר עם רכבי ספורט האחרון בינהם הוא GOLF GTI..
בחודש וחצי האחרונים אני נוהג על מאזדה 6 פרימיום מודל 2004 (היא למכירה, לצערי לא מתאים לי הרכב הזה, אם יש מתעניינים בפרטי או בפלאפון :) 054-3131310).

אני מעוניין למכור את הרכב ולקנות רכב קטן בשבילי ובנוסף להצמיד אליו גם איזה ויטארה נחמדה או סמוראי. נוסף על כך אני גם בבדיקה עם העבודה אולי אוכל לקבל ג'ימיני בליסינג.

השאלה שלי היא האם ג'ימיני יוכל להוציא אופנוע ים מהים, בכנרת אני בטוח שכן כי עם ברלינגו 72 כ"ס הצלחתי :) הים כמו שידוע לכולנו קצת יותר בעייתי..

אשמח לדעת אם יש כאן מישהו עם נסיון בנושא, האופנוע ים שוקל כחצי טון אפילו 600 ק"ג, תהיה בעיה לאשר יכולת גרירה של כ-600 ק"ג?

האופציה השניה היא לרכוש רכב קטן עם וו גרירה שיגרור את האופנוע בכביש ועם ויטארה או סמוראי להוריד ולהוציא מהמיים ולהינות גם בשטח.
אשמח גם לשמוע קצת חוות דעת לגבי הג'יפונים הללו.

תודה מראש
עידן כהן.

בוזי
10-12-07, 10:47
תבדוק טוב טוב ובחויב את אופציית הג'ימני מליסינג.
מבחינה כלכלית/פונקציונלית - זה השילוב המנצח, בהנחה שהרכב לא אמור לשנע משפחה.

ברוך הבא ובהצלחה.
בעז

idan_c
10-12-07, 11:32
תבדוק טוב טוב ובחויב את אופציית הג'ימני מליסינג.
מבחינה כלכלית/פונקציונלית - זה השילוב המנצח, בהנחה שהרכב לא אמור לשנע משפחה.

ברוך הבא ובהצלחה.
בעז

אוקי תודה..
עקרונית הוא משמש אותי ואת החברה, יש לנו במשפחה עוד רכב ככה שלא אמורה להיות בעיה.

הג'ימיני אמור לשמש אותי ברובו לנסיעות לעבודה, סתם להסתובב קצת אחרי העבודה לצרכים שלנו ובנוסף להתחיל להכנס קצת לשטח.
אהה וכמובן האופנוע ים... לגבי הנושא הזה עדיין אין לי תשובה :) האם הוא יאושר ברשיון לגרור 600 ק"ג? מה בעניין להוציא את האופנוע מהים? תהיה בעיה קשה?

וד"א - הסתכלתי בתמונות לא ראיתי ידית לשילוב 4X4, ה4X4 הוא קבוע?
תודה רבה.

בוזי
10-12-07, 12:05
לגבי הגרירה - לא יודע, אפשר לשאול את היבואן או לבדוק בדף הנתונים הטכניים.
וודא שהמעסיק שלך/חברת הליסינג מאשרים להתקין וו גרירה.

לגבי 4X4 - בג'ימני החדש שילוב 4X4 מתבצע ע"י כפתור חשמלי.
אם זה מתקלקל - הליסינג מתקן :twisted:

idan_c
10-12-07, 12:33
ראשית תודה,
האמת שאלו היתרונות בליסינג למרות שאני אהיה מוגבל בעניין של לשפר...
ואני מבין מדבריך שלגבי הדגמים הישנים יותר ה4X4 הוא קבוע... במידה ואחליט לרכוש כזה ישן ולא דרך הליסינג.

אשמח לשמוע עוד חוות דעת מאנשים עם נסיון בגרירה :)
תודה!

בוזי
10-12-07, 13:09
ואני מבין מדבריך שלגבי הדגמים הישנים יותר ה4X4 הוא קבוע...

שלילי, בדגמים הישנים יותר השילוב הוא ע"י ידית.
גם הישן וגם החדש נוסעים ב 2X4 על הכביש, השוני הוא באופן השילוב: ע"י ידית או כפתור חשמלי.

krishnnaa
24-12-07, 00:51
שלילי, בדגמים הישנים יותר השילוב הוא ע"י ידית.
גם הישן וגם החדש נוסעים ב 2X4 על הכביש, השוני הוא באופן השילוב: ע"י ידית או כפתור חשמלי.
שמע ידידי, ראשית, אני ממליץ בחום על הג'ימני, בתנאי שיש לך רכב נוסף (מגבלת המקום עשויה להעיק בנסיעות ארוכות) ואת זה נראה לי שפתרת.
לגבי וו הגרירה, לי יש ג'ימני עם וו גרירה שיכול לגרור עד כ - 1600 ק"ג, אז נראה לי שאת אופנוע הים שלך לא תהיה בעיה לנייד.
דרך אגב, אתה מתכוון לקנות ידני או אוטומט?

idan_c
08-01-08, 16:08
שמע ידידי, ראשית, אני ממליץ בחום על הג'ימני, בתנאי שיש לך רכב נוסף (מגבלת המקום עשויה להעיק בנסיעות ארוכות) ואת זה נראה לי שפתרת.
לגבי וו הגרירה, לי יש ג'ימני עם וו גרירה שיכול לגרור עד כ - 1600 ק"ג, אז נראה לי שאת אופנוע הים שלך לא תהיה בעיה לנייד.
דרך אגב, אתה מתכוון לקנות ידני או אוטומט?

התשובה מאוחרת, אבל רק עכשיו התקבלו האופציות של הליסינג...
יש לי אפשרות לבחור בין ידני לבין אוטומט, הבנתי כי עדיף אוטומט בשביל העבירות בשטח, מצד שני ידני חסכוני יותר, זה גם שיקול קשה שעומד עכשיו...

לגבי ניידות של האופנוע אני בטוח שהג'ימני יצליח לנייד השאלה אם יצליח להוציא מהמים בחול ים.. אין לי בעיה שיהיה קשה אבל שיוציא בסוף ;)

סטובצקי
08-01-08, 18:24
להוציא אופנוע ים מהחוף , תלוי גם הרבה בנהג שיודע לקרוא את השטח ואת מגבלות הרכב
לא חסרים גם מפלצות אמריקאיות ששוקעות בים .
היתרון שלך זה שיהיה קל לחלץ אותך

eran4x4
08-01-08, 18:48
עם הג'ימיני בליסינג - למה מעניין אותך הוצעות דלק?

בגרירה בחול יש יתרון לידני - את הגיר האוטומט אתה עלולו לטגן.....

ל"זחילת סלעים" יש יתרון לאוטומט

בכל מקרה ג'ימיני זה לא רכב ספורט....

במידה ותוציא מספיק אויר הג'ימיני יתפקד יפה בחול - תקנה קומפרסור איכותי ואל תתעצל להוציא הרבה אויר.

מניסיון ג'יימיני בליסינג אחלה דיל

לפחות כשאני לקחתי אחד כזה ידני היה קבוצה 2 ואוטומט 3

idan_c
08-01-08, 18:54
עם הג'ימיני בליסינג - למה מעניין אותך הוצעות דלק?

בגרירה בחול יש יתרון לידני - את הגיר האוטומט אתה עלולו לטגן.....

ל"זחילת סלעים" יש יתרון לאוטומט

בכל מקרה ג'ימיני זה לא רכב ספורט....

במידה ותוציא מספיק אויר הג'ימיני יתפקד יפה בחול - תקנה קומפרסור איכותי ואל תתעצל להוציא הרבה אויר.

מניסיון ג'יימיני בליסינג אחלה דיל

לפחות כשאני לקחתי אחד כזה ידני היה קבוצה 2 ואוטומט 3

היום יש אוטומט וידני מקבוצה 2 ואוטומט מפואר קבוצה 3...
לגבי דלק מכיוון שאני יכול לחסוך עוד 1000 שקל אם אני לוקח ללא הוצאות דלק ואני אשא אותם על עצמי, בכל אופן ההגבלה תהיה ל1000 שקל בחודש... אני מעדיף לתדלק איפה שאני מכיר ובמחירים הרגילים ולא "מוזלים של החברות".
קראתי כמה תגובות לגבי הוצאה של אופנוע מהים וזה קצת הרתיע אותי, באמת שלא מתאים לי להתקע בחול :)

eran4x4
08-01-08, 19:27
לא ברורה לי הנוסחה שאתה מדבר עליה עם הוצעות הדלק ואיך הופחים הוצעה מוכרת להוצעה לא מוכרת וזה עדיין משתלם......

אם כבר שיעסו איתך הסכם שעד כמות ליטרים מסוימת החברה שנותן לך זיכוי של X שקלים בברוטו עד צריכת דלק מסוימת או כל נוסחה אחרת.....

-->