PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ לגבי סמוראי 93

idan_c
10-12-07, 21:37
שלום חברים,
בהמשך להתכתבותי הקודמת אני במקביל גם מחפש איזה סמוראי קטן למידה ולא אכנס לעסקת הליסינג...

נתקלתי בהזדמנות ורציתי לשאול לדעתכם המומחים בתחום,
סמוראי משנת 93 יד רביעית צבע לבן.
1 - לדברי המוכר הבנתי שהק"מ מתאפס כל 100 אלף ק"מ, האם כך הדבר?
2 - הרכב במחירון 21000 ש"ח ולבחור היו 2 סמוראים,1 נמכר ועקב זה שהוא לחוץ לעזוב לחול אני יכול לדבר איתו על מחיר באיזור ה18 ואני חושב האמת לרדת עוד קצת בשביל לסגור. מה דעתכם על המחיר?
הרכב עם נעילות, מיגונים, הגבהות וצמיגים חצי חצי. קלאצ' חדש, גיר חדש, 4X4 תקין, וו גרירה.
לטענתו כמובן הרכב לא עבר תאונות, נקי ובמצב טוב.
3 - השוק של הרכב לפי מה שהבנתי לרוב הולך מעל המחירון, אשמח לשמוע האם אכן כך הדבר.
4 - הרכב בצבע לבן, האם זה פוגע בשוק של הרכב?

איך אפשר לדעת את המצב של המנוע חוץ מבדיקה במכון? יש רעיונות איך לבדוק אם אני לא לוקח למכון בדיקה? עוד רעיונות על מה לשים דגש בזמן שאני בוחן את הרכב?

תודה מראש וסליחה על השאלות הרבות :)
עידן.

מורי
10-12-07, 22:27
1.נכון.כל 100 אלף האוטו נהייה חדש מהחברה... :mrgreen: . קילומטרז' הוא פרט שולי בקניית סמוראי.
2. המחיר נשמע טוב,אבל שיפורים ותוספות לא משקפים מצב של רכב.
עליך לבדוק האם הבסיס של הרכב במצב טוב,ושאתה לא תמצא את עצמך מהר מאוד משקיע סכומי כסף נכבדים.
3.סמוראי טוב נמכר ללא בעיה במחיר מעל המחירון (ואפילו הרבה מעל...).
4. 90% מהסמוראים לבנים. אין לזה שום השפעה על השוק.

אם אין לך את הידע לבדוק את הרכב לעומק פשוט תן לאיש מקצוע לעשות את זה עבורך (הוצאה שתחסוך לך הרבה הוצאות גדולות יותר)

שיהיה בהצלחה.

idan_c
10-12-07, 22:51
ראשית תודה רבה על התגובה המהירה..
ליד וק"מ אין ממש חשיבות אני מסכים אבל השאלה היא מנוע 1300 שלטענת המוכר עדיין מקורי, אחרי 15 שנה על הכביש לא יגיע למצב שעשה זמנו בקרוב?במיוחד עקב כך שאין מעקב על הק"מ, הנטל של לשפץ מנוע זה לא משהו זול למיטב ידיעתי.
בנוסף אשמח לקבל הכוונה מה אוכל לבדוק ע"י מראה עיניים ראשוני,נסיעה קלה. מחלות ידועות של הרכב הזה שצריך לבדוק מראש עוד לפני שאגיע לשלב המכון בדיקה..

לגביך מורי, אתה מכיר מקום טוב לבצע בו בדיקה לרכב מסוג זה? אתה יודע לעשות בדיקה? במידה ויסתדר ומתאים לך לבצע בדיקה בתשלום ;)
תודה רבה.

GodsFather
10-12-07, 23:05
קח את זה

http://www.jeepolog.com/151.html

תתחיל לבדוק משם , אל תזלזל ותלמד הרבה על סמוראים , רק מהבדיקות פה.

אח"כ אפשר ללכת למכון/מוסך שיבדוק קומפרסיה של מנוע ורעשים נוספים שמחייבים מכשור לזיהוי, אם תהיה נחמד, אולי תיפול על בחור שלא יקח לך כסף על זה.

על פניו , מצאת רכב במחיר מציאה גם במחירון, השאלה היא כמה הוא תקין. אל תזלזל במצב הפח והשלדה - אלה קריטיים שקשה/יקר לתקן. מנוע מחליפים במקרה הכי גרוע ומקבלים מנוע חדש, שזה יקר אבל נטול סיכונים אם קונים ממישהו מהימן.

Viper
12-12-07, 10:35
אני חייב לציין שע"פ שנתון הרכב והמחיר שהבחור דורש- משהו כאן מוזר...
תבדוק ב-8 עיניים ואם אתה יכול גם ב-10.
מישהו פעם אמר- הזול עולה לנו ביוקר!
יכול להיות שמשהו שם דפוק. ויכול להיות שלא. אם לא תבדוק בצורה מקצועית- לא תוכל לדעת.
אתה יודע לבדוק האם באמת מותקנות נעילות? אולי הוא מתכוון לנועלי הטבורים? (שהם חלק אינטגרלי בכל סמוראי), היכן בדיוק המיגונים? (אולי המיגון העלוב שיש במיכל הדלק שגם הוא אינטגרלי בסמוראי) איך בדקת שהטרנספר (4X4 כמו שכתבת) תקין? וכד'.
בכל אופן, רק כדי לסבר את האוזן, במחיר כזה אתה יכול למצוא סמוראי 88 ומטה במצב טוב מאד.
ולכן העניין מדליק אצלי נורה אדומה.

benar
12-12-07, 14:18
לך למורי.

הוא יעשה לך את הבדיקה במחיר הגון מאוד ותקבל תוצאות הרבה יותר רלוונטיות וממוקדות מכל מכון בדיקה אחר...

-->