PDA

צפייה בגרסה מלאה : ציוד לבדיקת לחץ הפוך

סוזי המשתוללת
04-03-03, 01:54
מחפש ציוד כדי לבצע בדיקת לחץ הפוך על מנת להעריך את מצב המנוע של סוזי
אשמח לעזרה
068648712

שחר
04-03-03, 15:00
דבר עם גיא

איציק - 4X6ZH
18-03-03, 15:01
שיטת בדיקה המחייבת הרבה נסיון קל מאד להגיעה למסקנות לא נכונות .
יצרני מנועים לא ממליצים על בדיקה זאת .
לדעתי בדיקת דחיסה על מנוע חם ובדיקת דחיסה על מנוע קר
יש לקחת בחשבון את ההפרש בדחיסה בין הצלינדרים .
יש לבדוק דליפות לחץ למערכת הקירור
קל מאד לראות פליטת אדי שמן בנשם המנוע .
איציק

kondason
18-03-03, 21:05
אני מצטרף לדעתו של איציק.

פעם, עוד כשהייתי צעיר נלהב ועקשן, ערכתי תחרות עם אחד המכונאים הותיקים והמנוסים בענף הג'יפים.

התעקשתי לבצע בדיקת לחץ הפוך.

בקיצור, למכונאי לקח פחות זמן לפרק את המנוע ולזהות בבודאות את הבעיה מאשר לי לקח לבצע בדיקת לחץ הפוך נכונה.

בברכה

עידן קישון "קונדסון"

נמרוד
18-03-03, 21:06
עידן, איציק, תוכלו גם להסביר במה מדובר בשביל ההשכלה הכללית?

איציק - 4X6ZH
20-03-03, 16:30
מדובר על צינור עם לחץ אויר ( מהמדחס במוסך או מכל מקור לחץ אויר אחר )
את הצינור מחברים לחלל השריפה המקום הפלג . יש להביא את הבוכנה לנקודה מתה עליונה TDC . אבל בדיוק !!
במקודה זאת למרות לחץ האויר הבוכנה נשארת נעולה במקומה ולא מסובבת את המנוע .
על הצינור יש שעון המודד את הלחץ הצלינדר ( לא משנה מה הלחץ ) ואז ניתן לראות כמה מהאויר בורח דרך טבעות הבוכנה .
אפשר לזהות גם בריחת אויר מחלל השריפה דרך סתם ראש המנוע .
הבעיה שאתה בודק המצב סטטי ורק בנקודה אחת .
במציאות הבדיקה מאד מלא מדויקת .
משתמשים בתהליך הבדיקה בחלקו לצורך בדיקת סתם ראש מנוע או דליפות בראש המנוע . בדיקה זאת מאד מדויקת .
איציק

ניר ל
20-03-03, 17:00
כדי לחדד את מה שאיציק הסביר- בסוף מהלך הדחיסה כאשר השסתומים סגורים...
ניתן לזהות אם מדובר בנפילת לחץ דרך השסתומים (יניקה או פליטה) אטם הראש או הרינגים. כאמור יש גורמים שאינם ניתנים לזיהוי - אצלי למשל היה סדק במרכז הצילינדר, בדיקה בנמ"ע לא היתה עולה על זה.

סוזי המשתוללת
08-04-03, 01:30
אחדד את השאלה
בוכנה מספר 4 אצל סוזי חולה והפלג מתלכלך לעיתים תכופות משהו כמו כמה מאות ק"מ והמנוע מתחיל לזייף כמובן שאני מוציא הפלג והוא מלא שמן
הנקודה היא ששאר הבוכנות עובדות יפה ללא סימנים המעידים על נזק כלשהו והפלגים שלהם בגוון מוקה עדין ללא משקעים
התחושה שלי (מנסיון קודם אם אותו המנוע) היא שהבעייה בגומיות שסתומים מפני שבנסיעה רגילה אין צריכת שמן מוגברת ואילו בירידות אם בלימת מנוע או בעת גלישה לעצירה תוך כדי שימוש בבלימת מנוע יש אכילת שמן מוגברת כשכאמור הסימנים מעידים רק על בוכנה 4 כמשתתפת ב"חגיגה "
הנסיון הקודם עם המנוע הזה ואם סמוראים נוספים הראה על בעייה בגומיות שסתומים שטופלה על ידי ב170000 ק"מ והחזיקה מעמד עד היום (כ 300000 ק"מ)
האם יש לכם רעיון לבדיקה אחרת לפני שאני מפרק ראש
האם שווה לטפל בראש בהנחה שהוא מקור הבעייה במנוע קטן כזה ועם 300000 ק"מ על השעון ? (המנוע הוא המנוע המקורי )

ניר ל
08-04-03, 13:52
אכילה מוגברת של שמן בעת בלימת מנוע, זה אכן סימן לבלאי של גומיות שסתומים. כיוון שהמנוע עבר כבר הרבה וממילא אתה צריך להוריד גל זיזים, הייתי מוריד ראש, שולח לשיפוץ ובודק גם את הצילינדרים בהזדמנות זאת.
שעה וחצי עבודה לשני הכוונים ו 800 ש"ח עלות. ותהיה לך אינדיקציה טובה כמה אתה יכול עוד למשוך.

חנן-ג'יפולוג
08-04-03, 14:09
אכילה מוגברת של שמן בעת בלימת מנוע, זה אכן סימן לבלאי של גומיות שסתומים.

זה לא מה שאני יודע וגם חוויתי. בעת בלימת מנוע נוצר וואקום בתוך הצילינדר במהלך פעימת היניקה שמושך שמן דרך דפנות הבוכנה והרינגים.

בלאי של גומיות שסתומים מתבטא בענן כחול לאחר התנעה. כל השמן שהיה בשקעי ראש המנוע חודר במהלך הלילה דרך גומיות השסתומים אל מעבר היניקה של הצילינדר, ואם שסתום היניקה פתוח, אל הצילינדר עצמו, ונשרף בהתנעת הבוקר.

ניר ל
08-04-03, 14:37
לא היה לי זמן לפרט, לכן קפצתי לשורה התחתונה.
הוואקום שחנן תיאר יונק דרך גומיות שסתומים בלויות וזה בדוק וידוע. אך באותה מידה הוא יכול לינוק גם דרך רינגים. אפשר להשתמש בזה כאינדיקציה לשלילה אבל לא בהכרח לאישוש של בלאי גומיות. לחץ הפוך זו הבדיקה היחידה שאני מכיר שיכולה לתת אינדיקציות מדוייקות בלי להוריד ראש.
לכן בכל מקרה כדאי שתוריד ראש, תבדוק בלאי צילינדרים ותשפץ את מה שדורש שיפוץ.

איציק - 4X6ZH
09-04-03, 17:04
קשה עד בלתי אפשרי לזהות דליפות שמן דרך גומיות שסתומים
או דרך טבעות בוכנה על ידי בדיקת לחץ הפוך
יש אפשרות של בדיקה משולבת ונסיעת מבחן והרבה הרבה נסיון .
אני לא יודע על מכשיר שבודק גומיות שסתומים
איציק

Moogi
11-04-03, 17:41
אני מניח שבדקת אם בוכנה 4 בכלל עובדת (מקבלת הצתה וכו'...), אם לא, אולי זה כולה בעית הצתה, אם כן - תוריד ראש ותשפץ - זה תמיד עובד... :lol:

guss
11-04-03, 23:55
משהו פגש גומית שסתום כל שהיא רעננה לאחר 170000 קמ' ?
כמו לעשות בדיקת מאמץ לב לבן 86 ולהתפלל שלא ימות בזמן הבדיקה,,,

סוזי המשתוללת
12-04-03, 02:43
תודה לכל המגיבים
גס צר לי אבל יש לך בעייה בהבנת הנקרא הגומיות הנ"ל "רק" בנות 130000 ק"מ ואילו כל המנוע הגיע כבר ל300000
נכון סוזי לא צעירה אבל אני לא ביבי ולא נוטש אותה לעת זקנה

-->