PDA

צפייה בגרסה מלאה : בידודים - נדבקים , עמידים בחום ועוד ....

ron_gal
26-02-04, 12:43
למי יש אינפורמציה על סוגי בידודים שונים בשוק.

אני מחפש פתרון לבידוד חום ורעש בעיקר באיזור הממסרות של הרכב

אני זקוק לבידוד רצוי נידבר (למרות שנית גם לא)
גמישות של החומר חשובה לי , עובי לא מוגזם ונוחות שימוש
הכוונה היא להדביק חיצונית לרכב על הפח של הבודי מעל לגיר ולטרנספר.
ומביפנים באותם האזורים (שם צריך גם קצת אסתטיקה)

כמובן מחירים ומקורות יעזרו.

רון.

shmil
26-02-04, 18:23
בתוך הרכב - פלציב הוא התשובה, קיים בעוביים שונים, קיים עם דבק על צד אחד או בלעדיו, ו... לא אין לי מושג היכן קונים, בזמנו קיבלתי מתנה :lol:
בצד החיצוני- אינני חושב שאותו חומר יהיה טוב, נסה התזת ספריי קצץ המיועד לאטימה, ופשוט גרד אותו אח"כ לגובה הרצוי. שמעתי על מישהו שעשה זאת, ואין לי מושג בכמה הפחית.

asafk
28-02-04, 12:04
לצד החיצוני יש "שמיכות" שבנויות משכבות אלומיניום עם בידוד ביניהם אין לי מושג איפה קונים בארץ.

בכל מקרה- פלציב או כל חומר אחר- חשוב שיהיה מעכב בעירה. זה מייקר את הפלציב בערך בחצי שקל למטר. לא נעים שהאוטו יישרף כליל בגלל גיץ אקראי.

אסף.

רכס חיים
28-02-04, 19:56
הדרישות שלך הפוכות טכנית מבחינת הפתרון. רעש מבודדים עם מסה כלומר חומרים כבדים ,וחום מבודדים עם התנגדות טרמית שנובעת ביעילות מחומרים קלים ואוריריים. בעית הבעירה מצטרפת לבעית בחירת החומרים שמסתבכת בפתרון של הגמישות ביישום. פתרון בעית הרעש באמצעות חומר עם מסה ובעל תכונות של הנמכת המצלול, תפתור במעט גם את בעית הבידוד הטרמי, שאותו כדאי לפתור באמצעות המזגן והחימום בחורף, ופחות באמצעות בידוד שאינו יעיל מלכתחילה ברכב , ובמיוחד בג'יפ. אם תחליט על הכיוון הזה ,יתכן ויש לי עיצה סבירה עבורך.

ron_gal
29-02-04, 14:33
חיים,

אני מחפש שילוב , בחוץ אני צריך בידוד לחום וכניסת אוויר.
מביפנים מעט אסטטיקה ובידוד רעש.

יש לך רעיונות ? איפה קונים ? עלויות ?

רון.

רכס חיים
29-02-04, 19:19
בידוד הרעש הינו מורכב מאוד, היות והבעיה העיקרית הינה עבידות החומר כך שהוא יכסה 100% מהשטח הפנימי. אם כיסית 95% לא עשית כלום כי האנרגיה עוברת דרך הגשרים. זה די דומה עם בעית החום רק שמתווספת לכך התסבוכת של המערכות שבתא המנוע עם עמידות בשריפה, והגישה לקיר האש.לבידוד רעש הייתי מצפה מבפנים בפח אבץ 1.0 מ'מ על ספייסרים בגובה 2 מ'מ ,כך שהייתה נוצרת ממברנה דו-שכבתית שתיתן הנחתה משוערת של כ-40 דציבל לעומת 18 דציבל שיש לך היום לדעתי.אבל העבודה חייבת להיות מושלמת.תוספת המשקל תהיה כ-30 ק'ג ומחיר החומר כ-400 שקל. לגבי בידוד החום אין לי תשובה שאני מרוצה ממנה.

eran4x4
29-02-04, 19:56
חיים

מה דעתך על החומר
http://www.golmat.co.il/acu-hosem.html
לשימוש פנימי?

רכס חיים
01-03-04, 19:49
לחומר תכונות טובות כמבודד סביר. בעל אפשרויות יישום גמישות בתוך תא הנוסעים. עלות זולה ברכישה- כ20 שקל למ'ר. יש לבדוק את שיטת ההדבקה היעילה. עמידות בחום נמוכה. עמידות באש נמוכה. פולט עשן שחור בצפיפות גבוהה. קיימות אלטרנטיבות בעלות תכונות בלימה אקוסטיות משופרות יותר בעובי 4 מ'מ במקום 2.5 מ'מ.

-->