PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה נוספת.. הפעם בקשר לפאג'רו

idan_c
13-12-07, 11:05
שלום חברים,
נתקלתי במודעה באנטרנט של פאג'רו משנת 97 פתוח 2500 טורבו דיזל.
הרכב נמצא בסוכנות טרייד והוא מוכן לעשות איתי טרייד על הרכב שלי, הייתי מעוניין לקבל מעט פרטים לפני שאני אעשה צעדים לא נכונים.

הרכב עבר 170 אלף ק"מ, יד חמישית, זאת אומרת שאני אהיה שישית.. עד כמה משפיע הידיים ברכב משנתון זה? ג'יפ כזה.
המחירון לטענתו 54 הוא דורש 49. לרכב יש נעילות דיפרנציאל מדרכות וו גרירה. הרכב נקי ומוכן לבדיקה.
איך הרכב מבחינת אמינות?
עלויות תחזוקה שוטפת?
פרט חשוב מאוד בשבילי בנסיעות עירונית ובין עירוניות מה הצריכת דלק שלו? חיפשתי הרבה בפורום וראיתי הרבה תגובות חצויות, אשמח לשמוע מבעלי נסיון. הרכב ידני דיזל 2500.

מבחינת עבירות, אני לא צריך אותו לרמה גבוהה מדי כי אני רוצה רק להכנס לשטח לטיולים קלילים בתור התחלה.

אשמח לשמוע לגבי הרכב הזה,
תודה מראש
עידן.

Viper
13-12-07, 13:42
מציע שקודם כל תקרא את הכתבה הזאת (http://www.jeepolog.com/436.html).
אח"כ תבדוק את שאר הדברים...
ואגב, פאג'רו מגיעים עם נעילת דיפרנציאל אחורית מהמפעל...
אולי יש בו גם קדמית?!? שווה בדיקה.
הרכב ברמה הכללית אמין מאד, אבל, וזה אבל גדול מאד- כמעט ואין חלפים לא מקוריים. וזה עולה הרבה כסף. במיוחד אם הגעת לנקודת ה"שיפוץ הכללי" של הרכב...
צריכת הדלק שלו- בהתאם לנהיגה שלך. אבל לא יותר חסכוני מ-1:8...

חנן-ג'יפולוג
13-12-07, 14:00
פאג'רו משנת 97 דיזל
הרכב נמצא בסוכנות טרייד
הרכב עבר 170 אלף ק"מ, יד חמישית, זאת אומרת שאני אהיה שישית..

אני לא מסתכן בתביעת דיבה, כי אין כאן פרטים מזהים, ולכן אני אהמר בבטחון די רב שהרכב הזה עשה איזה קילומטר או שניים אחורה בשעון.
אז הידיים אולי לא משפיעות אבל הן אחראיות לכך שאין מצב שאתה מצליח לדלות היסטורית טיפולים מלאה על האוטו הזה, עם רצף הגיוני של קריאות מד-אוץ ותאריכים של הקריאות, ולכן עצתי החמה לך היא לשכוח מהרכב הזה, או להתייחס אליו כאחד עם 500K ק"מ על השעון, כלומר, לא מומלץ לקנייה.

idan_c
13-12-07, 14:08
מציע שקודם כל תקרא את הכתבה הזאת (http://www.jeepolog.com/436.html).
אח"כ תבדוק את שאר הדברים...
ואגב, פאג'רו מגיעים עם נעילת דיפרנציאל אחורית מהמפעל...
אולי יש בו גם קדמית?!? שווה בדיקה.
הרכב ברמה הכללית אמין מאד, אבל, וזה אבל גדול מאד- כמעט ואין חלפים לא מקוריים. וזה עולה הרבה כסף. במיוחד אם הגעת לנקודת ה"שיפוץ הכללי" של הרכב...
צריכת הדלק שלו- בהתאם לנהיגה שלך. אבל לא יותר חסכוני מ-1:8...

קודם כל תודה :)
קראתי ועם הנסיון שלי ברכישת רכבים בעבר לא כה גדול אבל מספק :) אני בערך נוטה להשתמש בשיטות שם באופן קבוע.
אשמח אם תוכל לפרט לי לגבי ה"שיפוץ הכללי" שאתה מדבר עליו, אחרי כמה ק"מ בערך מתחיל הבלאי ברכב הזה? כי כבר הייתי במו"מ עם כמה רכבים אחד מהם אפילו נשמע טוב מדי.. רק שהק"מ שלו לשנת 1999 עומד על 220 אלף וכאן אני כבר מתחיל לחשוש.

עדיין גם אשמח אם תוכל לכתוב לי לגבי ידיים, מה הממוצע שבעלי רכבים מחזיקים ג'יפ? כל כמה שנים מוחלפת יד בממוצע? שאדע אם זה עומד בקריטריונים.
תודה

idan_c
13-12-07, 14:12
חנן תודה גם לך.. בדיוק רשמתי גם שראיתי עוד 2 רכבים, אחד מהם יד שלישית שנשמע דיי טוב, הוגבה שמו לו בולמים, מוט פיתול (אין לי מושג כל כך בנושא) מודל 99, עם 220 אלף ק"מ ואני מתחיל קצת לחשוש מהק"מ הגבוהה לשנה. בנוסף ראיתי גם אחד נוסף יד שלישית עם 160 אלף אבל שהתקשרתי לבחור אמרתי לו
"שלום אני מדבר בקשר לרכב" אז הוא ישר שאל איזה? הבנתי שדובר בסוחר (לטענתו זה של הבן שלו) אבל מהשיחה אפשר להבין זאת שהוא אכן סוחר אז גם ממנו אני נזהר.

החששות שלי הם לגבי הידיים הגבוהות, זאת אומרת שאוכל למכור בעתיד או שתהיה לי בעיה עם זה. והק"מ הגבוהה לרוב שלא יגרום לי לקנות רכב עם מנוע לפני סופו.

חנן-ג'יפולוג
13-12-07, 14:32
אין לי מילים שיעודדו אותך או יעזרו לך להתכוונן לרכב הנכון, כי אני לא בטוח שבכלל יש כאלה. הנה מה שכתבתי לא מזמן כשחבר התעניין בקניית SUV יפני משומש (לא פאג'רו) :

סיפרתי כבר בזמנו שהשכן שלי ביקש ממני לבדוק לו פאג'רויים. לאחר סינון ראשוני טלפוני על פי כללים נוקשים שקבעתי לו הגענו לשלושה פאג'רויים, מתוכם שלושה היו עם בלאי סופני במכלול רציני. אחד עם דיפ' קדמי מת לגמרי, שני עם מנוע דופק,שלישי עם טרנספר גוסס, וזה לפני התקלות ה"פחות משמעותיות" הרבות האחרות שהתגלו בבדיקה. בסוף הוא התייאש מהבדיקות ולקח את זה עם הטרנספר הגוסס.

נראה לי שבשלב די מוקדם הרכבים האלה מגיעים לרמת מחיר שאדם ממוצע יכול לאפשר לעצמו לקנות אותם, אבל כבר לא יכול להרשות לעצמו לתקן אותם.

מה אני כן יכול לומר בכל זאת?

תהיה מאוד מאוד מאוד זהיר.

ועוד משהו: המכירה תהיה הבעיה הקטנה ביותר שלך בבעלות על SUV כזה, אז אל תתעניין בשיקולים שקשורים אליה. האתגר האמיתי שלך יהיה לנסות לתחזק את הרכב בפחות מ15000 ש"ח לשנה על תיקונים וטיפולים בלבד בקילומטראז' ממוצע.

idan_c
13-12-07, 14:41
אין לי מילים שיעודדו אותך או יעזרו לך להתכוונן לרכב הנכון, כי אני לא בטוח שבכלל יש כאלה. הנה מה שכתבתי לא מזמן כשחבר התעניין בקניית SUV יפני משומש (לא פאג'רו) :

מה אני כן יכול לומר בכל זאת?

תהיה מאוד מאוד מאוד זהיר.

ועוד משהו: המכירה תהיה הבעיה הקטנה ביותר שלך בבעלות על SUV כזה, אז אל תתעניין בשיקולים שקשורים אליה. האתגר האמיתי שלך יהיה לנסות לתחזק את הרכב בפחות מ15000 ש"ח לשנה על תיקונים וטיפולים בלבד בקילומטראז' ממוצע.

עכשיו למען האמת לא רק שאני לא מעודד אני ממש מוטרד.... אם תחזוקה בסיסית בק"מ ממוצע תעמוד על כ15000 שקל המצב לא מאיר פנים....
נראה לי שאני אחזור לחפש לי סמוראי לטיולי שטח ואחזיק גם רכב משפחתי קטן ליום יום.

תודה :) אני מקווה שכמות השאלות שלי וההתיעצויות מובנת ולא באה כהטרדה..
שוב פעם תודה רבה.

Viper
13-12-07, 15:19
ממש לא הטרדה. חלילה.
נהפוך הוא- כולם כאן בכדי לעזור אחד לשני.
יבוא יום ואתה תעזור לאחרים כאן :lol:

shmil
13-12-07, 21:16
מבלי להכיר את המודעה הספציפית - אם הרכב בצבע כחול-אפור, ויש לו אכן גם נעילה קדמית, אני יכול לומר די בוודאות שחלק מהבעלים שלו טיפלו במוסכים שאינם מורשים, ושלפחות פעם אחת הלך ראש מנוע. (כמה כאלו עם נעילה קדמית כבר יש?, לכן זה כנראה זה).

-->