PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת רישוי: גג קשיח וגג רך

YNV
14-12-07, 00:09
אני מייבא בימים האלה רנגלר רוביקון מארה"ב.
הרכב מגיע עם גג קשיח וגג ברזנט.
ידוע לי כי הרנגלרים שנמכרים בארץ מוצעים כאופציה גם עם שני הגגות. כמו כן בעבר מכרו מכוניות עם גג כפול (טויוטה MR2).
ידוע למישהו אם ניתן להעביר את הרכב תקינה עם שני הגגות, כך שניתן יהיה לעבור ביניהם באופן חוקי?
יש לכם גישה לרישיון של רכב כזה לראות איך זה מצויין?

יניב

tayrie
14-12-07, 01:32
ברכב שלי CJ7 שנת 81 סגור פיבר כתוב "פרטי רכב שדה" - מן הסתם אני יכול לפרק ולהרכיב את הסגירה מתי שבא לי כמו שתיכנן היצרן.

דרור ברלי
15-12-07, 22:07
ברכב שלי CJ7 שנת 81 סגור פיבר כתוב "פרטי רכב שדה" - מן הסתם אני יכול לפרק ולהרכיב את הסגירה מתי שבא לי כמו שתיכנן היצרן.

אתה בטוח שמה שתיכנן היצרן מעניין את משרד התחבורע הישראלי?
כי בג'יפים של כולנו כתוב "פרטי רכב שדה"...

בצד צריכה להיות הערה "פתוח" או "סגור" - ואני לא צריך להזכיר כמה הם משתגעים על ג'יפ שבניירות שלו כתוב א' ובמציאות יש ב'. ולהפך.

אני מכיר כמה מקרים בהם נכתב "גג פיברגלס פריק". צריך לברר - אולי זה הפתרון.

YNV
15-12-07, 23:00
גג (פיברגלס) פריק זה מעניין. כולי תקווה שהבחור במח' תקינה יקום על צד ימין באותו בוקר.
אם למישהו יש רשיון בסגנון הזה אני אשמח לה"פ. כמובן שלא יעשה שימוש בשום פרט מזהה כלשהו ובכל מקרה כל שימוש (אם בכלל) יעשה על דעת בעל הרשיון.

יניב

tayrie
15-12-07, 23:12
כמו שאמרתי כתוב "פרטי רכב שדה" בלבד ללא שום הערה בצד או באמצע , אני מאמין שבמצב הזה של הרשיון לא יהיו מתחכמים ואם יהיו אני ישמח להתמודד איתם בבית משפט, האמת עומדת לצידי 8-)
ההבדל בין רכב אמריקאי מקורי לסופה\סיקס ישראלי הוא ברור - תע"ר לא יכתבו לך שום אישור , ואין שום תיעוד קביל של נתוני הרכב לעומת זאת CJ7\רנגלר מוגדרים "Convertible" בספרות הרכב.

סתם לדוג' -
http://img139.imageshack.us/img139/776/advcj709ny6.jpg

דרור ברלי
15-12-07, 23:33
כמו שאמרתי כתוב "פרטי רכב שדה" בלבד ללא שום הערה בצד או באמצע , אני מאמין שבמצב הזה של הרשיון לא יהיו מתחכמים ואם יהיו אני ישמח להתמודד איתם בבית משפט, האמת עומדת לצידי 8-)

אני מת לראות מישהו מזיין את החארות האלה בבית משפט...
לפני שזה קורה, תבדוק שהסבן שלך באמת אמריקאי - במודל 81 היו לא מעט ג'יפים ישראליים - ייצרו אותם במתמ"ר חיפה...

tayrie
15-12-07, 23:33
גג (פיברגלס) פריק זה מעניין. כולי תקווה שהבחור במח' תקינה יקום על צד ימין באותו בוקר.
אם למישהו יש רשיון בסגנון הזה אני אשמח לה"פ. כמובן שלא יעשה שימוש בשום פרט מזהה כלשהו ובכל מקרה כל שימוש (אם בכלל) יעשה על דעת בעל הרשיון.

יניב

תגיד לי , נראה לך שאדם שקונה היום רנגלר JK חדש בכמעט 300K ש"ח בונה על מצב רוח כלשהו של איזה אדיוט ממחלקת תקינה שעלול לסרס לו את האופציה הכי כיפית ברכב? אני מזכיר לך שם הגג פריק "בין רגע" (לפחות החלק הקדמי שלו) , תלך ליבואנים ותשאל מה עושים .
ואל תשכח,שום חתיכת נייר עם סמל המדינה לא יכולה לעוות את האמת בשטח.

tayrie
15-12-07, 23:49
אני מת לראות מישהו מזיין את החארות האלה בבית משפט...
לפני שזה קורה, תבדוק שהסבן שלך באמת אמריקאי - במודל 81 היו לא מעט ג'יפים ישראליים - ייצרו אותם במתמ"ר חיפה...

דרור בחייך ,אתה מקנא?! :mrgreen:
לא מעניין איפה יצרו אותו , ברשיון כתוב CJ7 - אז זה CJ7 , הם כתבו את זה...לא משנה אמריקאי או לא.
אני לא הולך מחר לבית משפט ולמען האמת אני משתדל להמנע מלהכנס לסחבות מיותרות , אבל אם לא תהיה ברירה גם סטודנט שנה א' למשפטים יוציא אותי עם הוצאות משפט ויום עבודה.
שלא תבין לא נכון,כל זה לא ימנע ולא מונע ממני לפרק את הסגירה ולהרכיב איזו סגירה שתעלה על רוחי מתי שבא לי .

חנן-ג'יפולוג
16-12-07, 00:05
בCJ שלי היה כתוב גם "פרטי רכב שדה" והגעתי מספר פעמים לעמדה מס' 1 לענייני כננת, וו-גרירה וכו', כמה פעמים עם סגירת מתכת, כמה פעמים בלי, והם אף פעם לא אמרו משהו לכיוון הזה. כנ"ל לא בשמונה טסטים שהג'יפ עבר כשהוא היה אצלי.

six 4 life
16-12-07, 00:05
בגדול- עניין של מזל זה הכל.

אני מכיר (טוב...) מישהו עם סיקס, שיוצר בארץ מן הסתם, שהיה בצבא כמו רובם, עם אותו רישוי "אקזוטי" שלא מצויין סגור או פתוח.

קורה... 8)

YNV
16-12-07, 00:09
רנגלר חדש יכול לקבל את המונח "רכב שדה" או שזה שמור לסיקסים הלומי קרבות ומסוקסי טמבון?

יניב

tayrie
16-12-07, 00:22
יש לי חבר טוב עם רנגלר JK , אני משער שהוא ישמח לתת לך צילום של הרשיון לשימוש באיזה מהפרטים שתרצה.

דבר איתי מחר בשעות הצהריים 0544-589181.חיים.

דרור ברלי
16-12-07, 00:40
דרור בחייך ,אתה מקנא?! :mrgreen:

מקנא? ב-CJ בן 27? לא ממש. אל תיעלב... :)

tayrie
16-12-07, 11:08
מקנא? ב-CJ בן 27? לא ממש. אל תיעלב... :)

שקרן... :-P
עכשיו ברצינות , אם היית קונה\מייבא היום רנגלר חדש היית מוכן להתפשר על מצב שבו אתה לא יכול לפרק ולהחליף את הסגירה בגלל איזו ביוקרטיה ארצישראלית נפוצה?
כל התסכולים מעולמם של הסופות והסיקסים לא תופסים פה .

tayrie
16-12-07, 17:25
משיחה עם יניב YNV מתברר שהוא רוצה להזמין רנגלר JK מה שאמור היה להיות פשוט, כי הוא מיובא באופן סדיר , אז זהו שלא...ברשיון של JK של חבר (קנה מהיבואן הרשמי) נכתב בטעות "פרטי רכב שדה סגור"
כמובן שמדובר בטעות סופר! כי אם הורדת הגג היתה נגד התקנות בארץ הרכב לא היה מיובא באופן סדיר או לא סדיר , לדעתי מבחינה משפטית, גם במצב הזה של הרשיון הוא יכול
לפרק את הגג .
יניב רוצה ובצדק למנוע מראש מצבים לא נעימים עם בוחני תנועה\טסטרים שלא יודעים קרוא וכתוב.
אם הבחור ממחלקת התקינה יבחר לא להבין את הTECHNICAL DATA של הרכב זאת בעיה שלו , בית משפט יסביר לו ...

מתוך הTD של הרכב: (שחור על גבי לבן)

http://img216.imageshack.us/img216/7430/jktechnicaldataoe5.jpg

אי אפשר לתת לינק לעמוד המדויק הזה.

דרור ברלי
16-12-07, 18:57
עכשיו ברצינות , אם היית קונה\מייבא היום רנגלר חדש היית מוכן להתפשר על מצב שבו אתה לא יכול לפרק ולהחליף את הסגירה בגלל איזו ביוקרטיה ארצישראלית נפוצה?
כל התסכולים מעולמם של הסופות והסיקסים לא תופסים פה .

מסכים איתך לחלוטין. אין שום ויכוח בכלל. ברור שלא הייתי מוכן להתפשר. זה גם עניין שיבואן הרכב צריך להיות מעורב בו.

מאיר רוטברג
17-12-07, 07:59
אני מצטער, איני רואה כל בעיה כלשהיא , הבחור מביא רכב שהובא לארץ ביבוא סדיר ונמכרו ממנו כ 200 יחידות,

איזו בעיה עלולה להיות לו??
זה רכב סטנדרטי ביבוא מסחרי,

תפסיקו לחפש את מה שאין , זה לא מעניין את המשטרה בכלל ,
הם יודעים שזה מקורי

moriseven
17-12-07, 09:10
מאיר, אתה יודע לקרוא? כמה תגובות למעלה נאמר לך, שחבר שהזמין את הרנגלר החדש, רשום לו ברישיון,שהרכב "פרטי רכב שדה סגור" ,מה שאומר שעל פי החוק ובמיוחד השוטרים (המאוד חכמים שלנו שלא מעניין אותם עם הרכב מקורי, הם נצמדים לרשום ברישיון) אי אפשר לפרק את הגג ולנסוע עם הג'יפ פתוח.
מה שמראה שלמרות שהרכב מגיע בייבוא סדיר, ולמרות שבהגדרות שלו על ידי היבואן/ יצרן רשום במפורש שניתן לפרק את הסגירה, במשרד התחבורע החליטו שזה לא מעניין אותם ורשמו ברישיון שהרכב סגור.

מאיר רוטברג
17-12-07, 14:57
[QUOTE=moriseven]מאיר, אתה יודע לקרוא? כמה תגובות למעלה נאמר לך, שחבר שהזמין את הרנגלר החדש, רשום לו ברישיון,שהרכב "פרטי רכב שדה סגור" ,מה שאומר שעל פי החוק ובמיוחד השוטרים (המאוד חכמים שלנו שלא מעניין אותם עם הרכב מקורי, הם נצמדים לרשום ברישיון) אי אפשר לפרק את הגג ולנסוע עם הג'יפ פתוח.
מה שמראה שלמרות שהרכב מגיע בייבוא סדיר, ולמרות שבהגדרות שלו על ידי היבואן/ יצרן רשום במפורש שניתן לפרק את הסגירה, במשרד התחבורע החליטו שזה לא מעניין אותם ורשמו ברישיון שהרכב סגור.[/Q

לקרוא אני יודע מצויין, אבל יש לך אילוצים שחלים על כולם כולל המשטרה זה הרכב המקורי,
אין בתקנות גג פריק, אז מה שיכתבו? בלי גג? פתוח? מה?

איציק - 4X6ZH
17-12-07, 15:15
מקרה חם מהתנור שעדין לא נגמר
מדובר על רכב שנבדק בדיקה שגרתית בצד הדרך
ברשיון הרכב כתוב צבע הרכב אדום
הרכב צבוע בגוון אדום מטלי שניתן לפרש גם כצבע סגול
בוחן הרכב החליט שהרכב עבר צבע \ לא מקורי \ חשוד \ והחגיגה החלה
הרכב הורד מהכביש וכרגע הוא נדרש להוכיח שהצבע מקורי :cry: :cry:
כך שמשרד התחבורע \ משטרת הגנבים \ וחבורת בוחני השדה
במדינת ישראל מוסגלים לכל תעלול .
שווה לבדוק איך נרשמים כל אותם כלי רכב בעלי גג נפתח המתקפל לתא המטען
וולוו C70 מרצדס פזו
אלה גגות קשיחים המתחלקים ל 3 יחידות ובמצב גג סגור לא ניתן לזהות שהגג מתפרק
ובמצב גג פתוח לא נראה כל גג הוא מקופל מאחורי \ בתוך תא המיטען .
איציק

מאיר רוטברג
17-12-07, 16:04
מקרה חם מהתנור שעדין לא נגמר
מדובר על רכב שנבדק בדיקה שגרתית בצד הדרך
ברשיון הרכב כתוב צבע הרכב אדום
הרכב צבוע בגוון אדום מטלי שניתן לפרש גם כצבע סגול
בוחן הרכב החליט שהרכב עבר צבע \ לא מקורי \ חשוד \ והחגיגה החלה
הרכב הורד מהכביש וכרגע הוא נדרש להוכיח שהצבע מקורי :cry: :cry:
כך שמשרד התחבורע \ משטרת הגנבים \ וחבורת בוחני השדה
במדינת ישראל מוסגלים לכל תעלול .
שווה לבדוק איך נרשמים כל אותם כלי רכב בעלי גג נפתח המתקפל לתא המטען
וולוו C70 מרצדס פזו
אלה גגות קשיחים המתחלקים ל 3 יחידות ובמצב גג סגור לא ניתן לזהות שהגג מתפרק
ובמצב גג פתוח לא נראה כל גג הוא מקופל מאחורי \ בתוך תא המיטען .
איציק

נרשם גג קשיח,
כנ"ל 306 קבריולט אלו עם הגג המתקפל

כולל מרצדס amg גג קשיח פריק גג רך,
ויש לי עוד כאלו בארסנל שהרשיונות אצלי

איציק - 4X6ZH
17-12-07, 16:42
כך צילום מרשיונות אלה
ויש לך בכתובים איך זה צריך להיות רשום
איציק

רפאל
17-12-07, 19:31
ערב טוב לכולם

האם יש הבדל בין גג קשיח מתקפל לבין גג ברזנט/בד מתקפל.
לדוגמא מרצדס AMG גג קשיח מתקפל לעומת פזו 306 גג בד מתקפל.

רפי

YNV
17-12-07, 20:01
היום אני בעליה של מאזדה מיאטה (גג רך). בעבר היתה גם SLK. בשתיהן המונח ברשיון הוא "גג נפתח".
אבל, ידוע לי באופן ברור שרכב בעל גג רך שמורכב עליו גג קשיח צפוי להורדה, גם אם הגג נרכש אצל דילר רשמי של מאזדה (בחו"ל. בארץ הדילר של מאזדה לא מוכר שום דבר מלבד מאזדה 3 כסופות).
אותו כנ"ל תופס לגבי כל הבלייזרים שמכרו פה לאורך השנים עם גג פיבר פריק מקורי.
בקיצור, אני לא מחפש לחפור בכוח, עם גג מפורק אני אסע בכל מקרה. פשוט אם אפשר להיות קצת פחות עבריין זה תמיד יכול להיות נחמד יותר.

יניב

asafk
17-12-07, 22:51
אתה לא עבריין אם אתה עושה ייבוא אישי ודואג שברשיון יהיה כתוב "גג קשיח נפתח" או משהו כזה- כן, בדיוק כמו הSLK של הלקוח של מאיר. אתה היבואן, ולא מכשירי תנועה. ואם לבוחן בעמדה 1 יש בעיה עם זה- עם ספר הרכב הוא לא יכול (ואסור לו) להתווכח. אם אין אפשרות לרשום "גג קשיח נפתח", אז אתה יכול לדרוש (ושוב- אסור לו להתווכח עם הוראות היצרן שכתובות בספר הרכב) שתיכתב הערה ברשיון "גג נפתח" או משהו בסגנון, גם אם למעלה כתוב "סגור" או "גג קשיח".
בקמפר שלי, למשל, כתובה הערה "גג מוגבה" (בשביל הPOP-TOP )

אסף.

YNV
17-12-07, 23:21
תודה לכולכם.
מתוך השרשור הזה יש לי מספיק תחמושת לעמוד מול המערכת.
אני אעדכן לגבי התוצאות.

יניב

-->