PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמים מתכוונים מתוך הרכב

Bernard
26-02-04, 19:27
האם מישהו מכיר בולמי זעזועים שניתן לכוונם מתוך הרכב, מלבדRANCHO-9000 ?

נמרוד
26-02-04, 19:45
לא מכיר משהו דומה לראנצ'ו, לא בטוח שיש.

זה בכל מקרה גימיק די מפוקפק...

Bernard
26-02-04, 20:33
התקנתי 9000 ארוכים בסופה לפני יותר משנתיים. מתפקדים מצוין. בטיולים אף פעם לא התחממו ולא איבדו את יכולת השיכוך. המעבר בין דרגות הקושי מורגש מאוד ויכולתי "לתפור" את השיכוך/כיווץ עפ"י מהירות הנסיעה/השטח.
למרות כל מה שנכתב על הבולמים, אני מרוצה.

לפני מספר ימים נתקלתי בבולמי FOX עם מיכל נפרד וכפתור מצבים (9). נראה לי שהרעיון הוא להצר/להרחיב את מעברי השמן ואם ניתן להחליף את החוגה במנגנון לחץ אויר, כמו בRANCHO, אז מדוע לא?

אני עדיין זוכר את הברגים בראש כל טלסקופ באופנועים שהיו לי. בסה"כ היה צריך להבריגם פנימה או החוצה ולקבל רמת שכוך/חזרה שונה, אז למה לא להשתמש במנגנון ש"מבריג" במקומי.

האם הרעיון ב- FOX(וב- PRO-COMP החדש וכל השאר) שונה מ-RANCHO?

t_uri
26-02-04, 20:38
לא קיים מנגנון שמסובב במקומך את השסתומים האלו.

דא", תענה בכנות כמה פעמים משנה את המהירות שלהם? (לא כשזה היה חדש והתלהבת)

אורי טל

t_uri
26-02-04, 20:39
התכוונתי "כמה פעמים אתה...."

אדי
26-02-04, 20:46
בדוק עם Doetsch Tech אם הם התחילו לייצר את הבולמים האלה ...

http://www.doetsch-shocks.com/doetsch/1system.gif
http://www.doetsch-shocks.com/adjustable.php

אני מרוצה עם סדרה 8000 (לא מתכווננים) שלהם על הסופה.
אדי

נמרוד
26-02-04, 20:46
אל תאמין "לכל מה שנכתב על הבולמים", לא פה ולא בפורומים אחרים...

אני גם נוסע עם 9012 ומרוצה. בולמים ארוכים מאד במחיר סביר - לפחות כשקניתי אותם. הצלחתי להרגיש בהבדל מסויים בין מצב 5 למצב 1, אני לא אגיד שלא, אבל לא מצליח עד היום להבין מה זה משנה... ולכן לא נגעתי בכפתורים בערך מאז היום שלמחרת יום ההתקנה.

לגבי הפוקס ובולמים רציניים יותר - טכנית מדובר במנגנונים שונים, אבל בעקרון אתה צודק. בולמי השטח הכי משוכללים ניתנים לכיוונון בדרך כלל על ידי החלפת חלקים פנימיים ולא רק כפתורים. באופנועים נדרשים כיוונים מדויקים כי משקל הרוכב הוא חלק משמעותי ביותר - שליש, חצי, ואפילו יותר ממשקל המערכת כולה. במכונית - אתה צריך לכוון פעם אחת לפי המשקל/אופי נהיגה/נוחות, וזהו. הואריאציות במשקל של רכב שטח הן קטנות, אני לא חושב שיש הבדל של יותר מ10-15% בג'יפ שלך בן נסיעה יומיומית למצב העמוס ביותר.
נשאלת השאלה מה התועלת בכוונון on-line, מתוך הרכב, שזה היחודיות של הראנצ'ו - ואני חושב שזה לגמרי גימיק.

נמרוד
26-02-04, 20:56
בדוק עם Doetsch Tech אם הם התחילו לייצר את הבולמים האלה ...

http://www.doetsch-shocks.com/doetsch/1system.gif
http://www.doetsch-shocks.com/adjustable.php

אני מרוצה עם סדרה 8000 (לא מתכווננים) שלהם על הסופה.
אדי

אני מניאק אם זה לא הנדסת-מותגים שקופה כמו וודקה... זה לא דומה לראנצ'ו RS9000X, זה ראנצ'ו RS9000X בצבע אחר.

Bernard
26-02-04, 20:59
עד כמה שאני זוכר, ממחקרי בעבר, הברגים האלה היו משנים את 1) עומס הקפיץ בטלסקופ - לא רלוונטי מקרה שלנו. ו-2) דוחפים פין בצורת קונוס לתוך ומחוץ לנקב בטלסקופ, דרכו היה עובר השמן, מתא אחד לאחר. המהירות בה עובר השמן בין התאים היה קובע את הכיווץ/חזרה של הבולם.

ז"א, בסך הכל (לא שזה פשוט או משהו כזה..) הבורג דוחף ומושך את השסתום, הקונוס, וזהו. כך, עפ"י הבנתי (ויתכן בהחלט שאני טועה) פועלים מנגנוני הוויסות של הבולמים המתכווננים. חלקם "לוחצים יותר על הגז (באילו שיש) וחלקם פועלים על המעברים ויש משולבים.

החוגה ב-RANCHO פשוט לוחצת ודוחפת שסתום בתוך הבולם. את החוגה הם החליפו בלחץ אויר שלוחץ ודוחף את השסתום הפנימי וכך למעשה "מסובב את הבורג במקומי".

כזה בולם אני מחפש, במקום ה- RANCHO, אם יש.

לשאלה כמה פעמים. לפני שהרכבתי את מע' לחץ האויר, באמת לא "שחקתי" יותר מדי עם הבולמים. עצלנות.
אחרי הרכבת המע' ובדיקה של המצבים בשטחים שונים הגעתי ל"הבנה" עם הבולמים. איך לכוון אותם, באיה שטח/מהירות כדי שיהיה לי נוח.

במצבי עבירות איטיים, הבולמים על מצבם הרך ביותר, כדי לנצל באופן יעיל את מהלך המתלים.
עברנו את ה"טכני" ומגבירים מהירות, במצב הרך המתלים "סוגרים מהלך" כמעט בכל קפיצונת וזה מאוד לא נעים, במיוחד לגמדים שיושבים מאחור.., וגן לא כ"כ בריא לרכב. אז מקשיחים מעט או יותר, תלוי.
בכביש מהיר, בד"כ באמצע. בכבישים בגליל וברמה (בדרך ל- ומהשטח) קצת יותר קשה, בגלל העיקולים וכו'.

אני די מנצל את המצבים השונים ועד עכשיו הכל עובד יפה. אני מוצא בשיטה זו את הפתרון הטוב ביותר, ללא צורך להתפשר על נוחות/עבחרות/מהירות. מחייג מתוך הרכב את הבולם שאני רוצה.

ובכל זאת, אף אחד לא מכיר בולמים נוספים הנשלטים מרחוק?

LAREDO
26-02-04, 21:00
נמרוד אתה לא מניאק...
פשוט עוד בן נולד למשפחת הפרוקומפ-ראנצ'ו....
אני מוכן להתערב שהם מיוצרים באותו מפעל, על אותו קו ייצור, כשהם נפרדים רק בפרייבט לייבלינג.
בקיצור עוד בולם בינוני...

Bernard
26-02-04, 21:17
נמרוד,

זה נראה בדיוק 9000X כולל מבנה החוגה ומתאם לחץ האויר (חיקוי או שיש קשר בין החברות, אפילו הצבע והלוגו האליפטי דומים) ובעצם זהו 9000 שהכניסו לו עוד כמה "קליקים" כדי שיחשבו שיש עו 4 מצבים.

הרי בעצם השסתום המדובר עובד בצורה רציפה ולינארית. ה"מצבים" הם לנוחיות המשתמש , לדעת איכן השסתום "עומד", ולעשיית רושם שיש 5/6/9/20 מצבים.
יש בעצם אינסוף מצבים אבל לא ניתן לחוש בהבדלים קטנים.

כמו שאמרתי, אני מבחין בהבדל משמעותי. אולי אם היית משנה את המצבים תוך כדי נסיעה היה לך קל יותר לחוש בשינויי מאשר אחרי ההפסקה לכיוון כל בולם ולחזור לנסיעה.

אני שינתי גם את הקפיצים, לרכים וארכים יותר, ואולי יש לכך השפעה על התחושה בשינוי מצב הבולם.

אפילו בכביש, בעיר, יש הבדל משמעותי, כפי שכמה מחברי, "אנשי כביש" מוצהרים, נוכחו לאחר הדגמה, שבאה בעקבות "ירידות" בסגנון "משחק נחמד ובזבוז כסף".

ארז
26-02-04, 23:03
יש גם את הטפדוג התכוונים על אותו המנגנון בדיוק(רק שאצלהם רק שמו את המנגנון של ראנצו,הבולם עצמו שונה ומסיבי יותר)
ניתן להרכיב להם מנגנון כיוון פנימי,היבואן לא ממליץ(וזה בלשון המעטה)

אגב....אהלן ברנרד...טוב לראות אותך פה....את הפוקס ראית על הרכב של ג'קי אני מבין

Bernard
26-02-04, 23:15
אהלן ארז, תודה.

ראיתי אותם אצל נתן פליישר. נראים יופי. יש שם גם מן ונטיל כזה. זה לאויר או לגז?

אם לאויר, אז ניתן לשלוט בזה, מה שנקרא REALTIME, לא?

מה זה הטפדוג המתכוונן, יש אתר, למה היבואן לא ממליץ?

ארז
27-02-04, 00:57
המערכת לא אמינה,ככה גם בראנצו,אתה כנראה מהבודדים שזה לא עשה לו בעיות....
את הפוקס שראית אצל נתן אני מכרתי לצחי בשביל הדיפנדר שלו,לא ידוע לי על מערכת ניפוח לבולם הזה,למרות שבUS בטח יש גם כאלו דברים....

עמי
27-02-04, 01:27
קשה לי להאמין שקיימת מערכת שליטה "ONLINE" על גובה הלחץ בבולמים מסוגם של הפוקס/בילשטיין ושות' - הלחצים הם הרבה יותר רציניים מהלחצים ברנצ'ו, סדר גודל של 200-300PSI.

נמרוד
01-03-04, 12:50
המערכת לא אמינה,ככה גם בראנצו,אתה כנראה מהבודדים שזה לא עשה לו בעיות....
את הפוקס שראית אצל נתן אני מכרתי לצחי בשביל הדיפנדר שלו,לא ידוע לי על מערכת ניפוח לבולם הזה,למרות שבUS בטח יש גם כאלו דברים....

בראנצ'ו לא מדובר על מערכת ניפוח - אין קשר ללחץ הגז שבתוך הבולם, שאינו משתנה. יש מעבר בגודל משתנה בתחתית הבולם - אותו עקרון של הקונוס שהוזכר ע"י ברנרד. אותו מעבר נשלט ע"י כפתור מסתובב ידנית, או על ידי לחץ אויר - מן הסתם משהו מאד פשוט כמו קפיץ שעובד מול הלחץ או לחלופין מול בורג.

זה נראה בדיוק 9000X כולל מבנה החוגה ומתאם לחץ האויר (חיקוי או שיש קשר בין החברות, אפילו הצבע והלוגו האליפטי דומים) ובעצם זהו 9000 שהכניסו לו עוד כמה "קליקים" כדי שיחשבו שיש עו 4 מצבים.

הרי בעצם השסתום המדובר עובד בצורה רציפה ולינארית. ה"מצבים" הם לנוחיות המשתמש , לדעת איכן השסתום "עומד", ולעשיית רושם שיש 5/6/9/20 מצבים.
יש בעצם אינסוף מצבים אבל לא ניתן לחוש בהבדלים קטנים.

לראנצ'ו 9000X גם יש 9 מצבים. פעם היו חמישה, היום יש תשע.

השמשוני יחיעם
01-03-04, 14:52
צהרים טובים,,

הבן של אישתי :lol:

החליף את הבולמים לבולמי NO NAME שנמכרים אצל ינוביץ.

בולמי 9 מצבים.

מערכת הניפוח של רנצו הובאה זה עתה מארה"ב וביצענו התקנה ביום שבת האחרון.

המערכת מנפחת את כל הארבעה ומרוקנת אחורנית וקדימה בנפרד, כולל שני שעונים.

בבדיקה ראשונית עושה רושם שעובד לא רע.

eran4x4
01-03-04, 15:40
אצלי בהילקס יש מערכת של רנצ'ו 9000 5 מצבים, המערכת מורכבת על הרכב לפחות שלש שנים, במשך החצי שנה שהרכב אצלי תיקנתי פעם אחת דליפת אויר מאחד הצינורות.

המערכת חביבה ביותר ואני משתמש בא די הרבה (שטח לסוגיו \ כביש \ במפים בכביש).

יואב אלון
02-03-04, 08:12
חבר טוב, נסע עם ראנצו 9000 5 מצבים למעלה מ-200,000 ק"מ. הרכב נוסע המון בשטח. כולל עבירויות קשות. המערכת כולה נרכשה במחיר מצחיק בארה"ב לפני כ-3 שנים, והותקנה עלידו.
בטיול האחרון...נשברה תושבת עליונה לבולם אחורי, וכתוצאה מכך התעקם הבולם.
לעניות דעתי, ( נהיגה במשך 3 שבועות ברכב הזה גם בשטח ) המערכת הזו נותנת תמורה טובה. נכון שאין צורך בכל המצבים, אך בהחלט נוחות הנסיעה ואופן הגיהוץ של הרכב משתפרים עד מאד.
בנוגע לאמינות: חשובה מאד התקנה איכותית ומושכלת של צנרת האוויר, מעבר לכך המערכת אמינה מאד.

Bernard
02-03-04, 17:19
לראנצ'ו 9000X גם יש 9 מצבים. פעם היו חמישה, היום יש תשע.

המצבים/קליקים מובנים בחוגה בלבד. הפין/מחט עליו מפעילה החוגה לחץ הוא בעל מהלך רציף.
ניתן לראות זאת כשמחליפים את החוגה במערכת לחץ האויר. מספר המצבים הוא אין סופי. אתה יכול לצייר על שעון לחץ האויר (המציין את הקשיות יותר לחץ=קשה פחות לחץ=רך) כמה שנתות שאתה רוצה, 1-5 1-9 או 1-100. הבולם נשאר זהה במבנהו.

למיטב ידיעתי, מנגנון הויסות של ה- 9000X זהה ל- 9000 הקודם. השיפור הוא במבנה החיצוני של הבולם. אמור להיות חזק יותר. אולי באמת הגיעו אליהם יותר מדי תלונות על שברים.

בכל מקרה, איש לא שמע על יצרנים נוספים של בולמים מתכווננים (ארז, לא מצאתי כאלה באתר של טפדוג)

ארז
03-03-04, 01:52
לטפדוג יש כאלו בטוח,בולמים ארוכים מאוד(משהו כמו 10" /11"/12")מהלך ,יש להם 9 דאגות כמו לראנצו,אני מוכר כאלו לא מעט בזמן האחרון
אני שם עוד קישור לחברה שמיצרת בולמים אכותים גם עם שליטה,לא יודע איזה מידות יש להם
http://www.carrerashocks.com/

-->