PDA

צפייה בגרסה מלאה : שלום אני אורח חדש בפורום זה יש לי מס' שאלות

מדברון
28-02-04, 17:42
אני מגיע מתחום תיירות המדבר (טיולי ג'יפים), אני בעל דיפנדר פתוח, אך בזמן האחרון נודדת מחשבתי שאולי הגיע הזמן לשנות את הקונספט שטיול שטח צריך להיות בדיפנדר פתוח או סגור.
(הסגור לדעתי קטסטרופלי לא רואים כלום' צפוף ובקיץ המזגן לא מורגש).
OK עד כאן נסיתי לתת רקע, הרעיון שלי לשנות לסוואנה, רכב עם מס' מקומות מוגדל (11 אם אינני טועה), חלונות פנורמיים, מזגן "אמריקאי" משמע חדר קירור.
אך כאן אין לי מושג מה רמת העבירות? אומנם בטיולים אין אנו קורעים הרכב וזאת על מנת להרוויח איזה שקל בסוף החודש. האם הוא נח לנוסעים? האם רכב זה אמין? או שהוא מחייב ביקור בילתי פוסק במוסך? חלפים יקרים? כמה צריך ומה צריך לשפר ע'מ שניתן יהיה לטייל בנגב מבלי לידאוג?
יש לי עוד שאלות אך בבקשה נתחיל עם אלו וסליחה על האריכות

רכס חיים
28-02-04, 19:42
היות ואנו לא מכירים כלל את מסגרות העבודה , קשה לתת לך עצות מנסיון. לדוגמה , כמה אנשים אתה אמור להסיע ברכב אחד. כמה נמשך טיול כזה ומה אופי הצירים . מה ההשקעה שבדעתך להשקיע, האם הטיולים הם לאורך כל השנה או עונתיים ומתי. האם אתה צריך לקחת ציוד לשהיה בשטח או שהנוסעים לנים במלונות . יש עוד הרבה לדעת לפני מתן עצה רצינית. אל תחשוש להאריך, לחצי מאיתנו אין מה לעשות בלילות.

מדברון
28-02-04, 20:38
הטיולים הם בכל השנה , טיולים קצרים חצי יום או ליום שלם. מכאן שאין צורך במקום לציוד רב אלה מקום לנוסעים, לכן חשבתי על סאוונה, ההשקעה צריכה להיות מינימלית אין בכוונתי לקנות רכב חדש, אין לי כסף לזה וההחזר לליסינג לא מצדיק. לכן אני חושב שיש לחפש רכב משנתון ישן אך רכב שהיה בידיים טובות, כמו המכון הגיאופיסי שמענין מתי יצא למכרז. ובכלל מה השנה הראשונה שהגיעו סוואנות לארץ ?ומה המחירים בשוק? אני לא מעונין בונדורה היא נראת מיושנת, אין לי מושג לגבי אמינות, אך כמו שאמרתי זה רכב לתיירות ולכן צריך להיראות חדש משהו.
אופי הטיולים, רגוע מבחינת עבירויות, אך כמובן לעיתים ישנם צירים הדורשים יותר מהרכב כמו שלוחת צלמון, דרך הבשמים, נחל אילות, מעלה סיירים, מעלה שחרות, אותם עם הדיפנדר אנו לא שמים לב שהיה משהו, אין בכוונתי לכל המעלות המשוגעים זיק , קטורה ושאר שוברים.
האם המזגן המקורי יוכל לקרר את חלל הרכב גם כשהוא עם 11 נוסעים בחום הקיץ בערבה?
פעם היה לי חלום על סברבן, אך ניראה לי שכדי להיות כלכלי, צריך רכב עם מס' נוסעים רב יותר.

אדי
28-02-04, 22:28
הסוואנה 4X4 היא בעצם הסבה של גירסת ה2X4, אם אני לא טועה אלו שהגיעו לארץ הוסבו ע"י "קוויגלי" בארה"ב. אני מניח גם שאתה מעוניין בגרסת הדיזל ... נראה שהרכב יכול להתמודד עם אתגרי עבירות פשוטים, וגם עם כאלה קצת יותר מסובכים בהשקעה מסויימת. במקור הוא מגיע עם 2 סרנים חיים (דנה 60 קדמי, GM 14 בולט אחורי), קפיצי עלים מעל הסרן ובסיס גלגלים ענק - לטוב ולרע. אני לא יודע מה רמת העבירות בטיולים שלכם אבל אני מעריך שלא צריכה להיות בעיה גדולה.

ל-gluk, חבר באתר, יש וואנדורה 4X4 בנזין אני מניח שהעבירות דומה. תוכל להתייעץ איתו בנושא.

אני חושב שראיתי סוואנות כאלה גם בחברת החשמל, ההיילקסים שלהם בדרך כלל במצב די טוב כשהם יוצאים למכרזים.

אדי

shyy
28-02-04, 22:34
לדעתי קנה 110 סגור תוסיף יח מיזוג אחורית של אוטוקור ואתה לא תאמין איזה שינוי פתאום קר
באוטו וזה מנסיון

שי

נימרוד_ו
29-02-04, 00:41
תצטרך להוסיף יחידה למזגן.
האוטו די מתנודנד בנסיעה.נוסעים לאט.
הרכב גבוה לכן שיפועי צד קצת מוגבל. עד מפחיד.
אנשים שלא רגילים לנסיעה בשטח, היתה להם בעיה עם הנידנודים ושיפוע צד.
קוטר סיבוב גדול, דורש תיקונים בסיבובים קצרים.
בפורום היה דיון על מנוע הדיזל, דורש טיפול מדויק, באם לא , עושה בעיות.
אתה חייב לנסות.למסלולים שלא יעמידו במיבחן את הנאמר, הרכב ישרת טוב.

אריק זמר
29-02-04, 01:26
אני מוסיף טיפה דקויות,
מנוע הדיזל כמדומני שדובר עליו הינו הישן יותר, 6.2 ולא 6.5 עם אינטרקולר.
חלקי ההינע אמינים למדי, הן הגיר האוטומאטי HD, הטרנספר בינוני מבחינת עמידות (בלי להתעמק מדי ודיי בשלוף - זו סביר להניח גרסא של ה241HD, בין אם ממוחשבת או אלקטרונית.
עם צמיגים בקוטר 32" (235X85X16) לא צריכה להיות בעיה במקומות שאתה מדבר עליהם.
הרכב הרבה יותר נוח ומפנק לנוסעים מאשר ה110 אולם,
א. איני בטוח שאישית הייתי מייעד אותו לעבודה כזו
ב. התייר או המטייל לא ירגיש אולי או יחווה את השטח כאשר הוא יימצא ברכב זה.

לטעמי האישי, כל עוד לא מדובר בייעוד אישי כקמפר או משהו בסגנון, זה לא יהיה כלכלי להפנות סוואנה 4X4 לטיולי מדבר...

ארז
29-02-04, 01:50
אהלן
מנסיון צבאי עם הסוונה 4X4,לרכב יש מזגן מצוין,7 לוחמים באמצע המדבר מנמנים לא רע....
אין בעיה להעמיס עליו משקלים.
מאוד לא יציב בדרכים משובשות,הרכב גבוה ויש תחושה של אוניה באמצע סערה בים.
ללא נעילה לרכב יש עבירות אומללה.
המנוע 6.5 אינטרקולר מאוד לא אמין,אצלנו אין רכב שהגיע ל250K ולא עשה אוברול(וכך מספר גם חבר שעובד במוסך GM).
טיפולים מאוד יקים,כנ"ל חלקים.
סך הכל לא נראת לי כהרפתקאה לא כלכלית במיוחד...

asafk
29-02-04, 17:46
קולגה שלך- מוטי מקלי"ה- משתמש בסוונה כזו, עם צמיגים 33". נסה לשאול אותו על החוויות.

אם רכב חדש- אני ממליץ ללא היסוס על פורד אקונוליין קוויגלי על פני סוואנה קוויגלי.

אסף.

רכס חיים
29-02-04, 18:53
אני לא רואה איך רכב כזה עושה את שלוחת צלמון או את היציאה מנחל נקרות או מעבר בנחל אילות. הוא פשוט גדול מדי ומסורבל לצירים כאלה שפתאום נוחת עליך סיבוב ב160 מעלות. זה מתאים להתחרות באגד לא בדיפנדר.

נמרוד
01-03-04, 09:10
אני לא רואה איך רכב כזה עושה את שלוחת צלמון או את היציאה מנחל נקרות או מעבר בנחל אילות. הוא פשוט גדול מדי ומסורבל לצירים כאלה שפתאום נוחת עליך סיבוב ב160 מעלות. זה מתאים להתחרות באגד לא בדיפנדר.

את כל הדברים האלו חיים, עושה. עובדה. ואפילו בקלות.

רכס חיים
01-03-04, 20:00
מה בסיס הגלגלים שלו , ומה מרווח הגחון?? על איזה צמיגים הוא נוסע ומה קוטר הג'נטים??

נמרוד
02-03-04, 08:45
מה בסיס הגלגלים שלו , ומה מרווח הגחון?? על איזה צמיגים הוא נוסע ומה קוטר הג'נטים??

בסיס גלגלים של וואן אמריקאי נע בין 100-130 אינץ' (יש ארוכים יותר וארוכים פחות...) חישוקים בד"כ 16, יכול להיות 15 , צמיגים בדרך כלל באזור 31 אינץ' - יכול להיות 32 די בקלות. מרווח גחון? בדיוק כמו כל טנדר או ג'יפ אחר עם סרנים חיים.

וואן 4X4 זה טנדר אמריקאי 4X4, עם מרכב וחלוקת משקל שונה, זה הכל.

asafk
02-03-04, 15:31
מוטי ברנס (המדריך טיולים מקלי"ה) נוסע בוונדורה ארוכה, עם צמיגים 255/85R16 (שזה בערך 33"). לדעתי הוא מסתדר טוב בשטח- לא שמעתי תלונות.

אסף.

-->