PDA

צפייה בגרסה מלאה : שילוב צמיגי mt ו at

עוזיאלי
16-12-07, 20:46
מן הסתם שאלה שכבר נשאלה אני בכולופן לא מצאתי תשובה לשאלה בעבר.
בעקבות פנצ'ר בצמיג האחורי אני שוקל לנצל את ההזדמנות ולהחליף גם את המקביל.השאלה כמובן היא האם הגיוני נכון ומותר להחליף את הצמיגים האחוריים ל100% בזמן שהקדמיים ישארו 50\50? בתודה
עוזיאל

sos4u
16-12-07, 20:51
כל עוד על אותו סרן יישבו גלגלים זהים - אין מניעה.

Saar
16-12-07, 21:05
על איזה רכב מדובר?

סער.

עוזיאלי
16-12-07, 21:38
סמוראי 90 פתוח.ללא נעילות.

Viper
16-12-07, 23:03
השאלה היא מה תרוויח מזה? למה לא להחליף את כל ה-4 ל-MT?
ומבחינה חוקית, כפי שכבר נכתב כאן- כל עוד 2 צמיגים זהים בסרן- דיינו.

עוזיאלי
17-12-07, 00:13
השיקול הוא בעיקר תקציבי..עניין של סדר עדיפויות.
מה לגבי יציבות בכביש? יכול להיות שהשילוב נותן את היתרונות של שני הסוגים-עבירות גדולה יותר בשטח ויציבות מסוימת בכביש שכנראה גבוהה יותר מ 4 צמיגים של 100%?
עוזיאל

Viper
17-12-07, 07:55
סמוראי 90 פתוח.ללא נעילות.

אמרת הכל.
בשטח, ברגע שגלגל אחד מהסרן האחורי נמצא באויר/ללא אחיזה- אין לך את היתרון של צמיגי שטח...
ונותרת עם שני צמיגי 50/50 בסרן הקדמי. (לא שאי אפשר להסתדר עם זה, אבל השאלה היא מה אתה מחפש).

עודד זנטון
17-12-07, 08:22
אל תתרגש.
אם עד היום לא התקנת נעילה, משמע שאתה לא כל כך זקוק לנעילה.

ישנה נטיה מסויימת (ואני גדול החוטאים בה), לרצות רכב ש"עובר הכל" אע"פ שכמעט אף פעם לא יוצא להתקל בקשיי עבירות המצדיקים נעילה.
יותר מכך, את רוב רובם של שבילי ארצנו (גם בעומק המדבר), אפשר, עם קצת כשרון, לעבור עם פרייבט.

לך על צמיג שמתאים לשימוש שלך!

אתה נוהג בשבילים ואפילו קשים קצת, חצי חצי.
אתה חיית מעלות ואוכל סלעים לארוחת בוקר כל שבת, לך על שטח מלא ורוץ להרכיב נעילה..

בקיצור, אל תשפוך כסף סתם.

גילוי נאות, אני כן שופך כסף סתם, אבל זה אני....

ד ו ר ו ן
17-12-07, 09:31
אל תתרגש.
לא מדויק,
זה שלא היתה זה לא אומר שהוא לא יבין למה הוא המתין עד היום כדי להוסיף אחת כזו.
זה שומר על המכלולים עד רמה מסויימת(לאותה רמת עבירות-לא בהכרח אם הקפצת את רמת המכשולים).
זה נותן "שקט" לגבי אפשרויות התקעות-במיוחד אם אתה "חוטא" בנסיעות בדד של רכב אחד.
פועל יוצא של הנ"ל זה מאפשר לך להנות יותר ממה שקורה בחוץ ופחות לחפש את הזוית הנכונה לכל מכשול-בטח ברכב עם צמיגי קורקינט (לא להעלב, זה מה שיש ל99% מהסמוראים).
זה שומר על השטח-אתה מזיז פחות אדמה וסלעים ושומר על השבילים הקיימים, רוב רובה של היתדרדרות איכות מעברים בשטח היא בגלל רכבים פתוחים שמפרפרים למוות ויוצרים בורות, לא של רכבים נעולים שבקושי מזיזים חומר.

ישנה נטיה מסויימת (ואני גדול החוטאים בה), לרצות רכב ש"עובר הכל" אע"פ שכמעט אף פעם לא יוצא להתקל בקשיי עבירות המצדיקים נעילה
יותר מכך, את רוב רובם של שבילי ארצנו (גם בעומק המדבר), אפשר, עם קצת כשרון, לעבור עם פרייבט.
אם זה סוג השטח שאתה נוסע בו אז כנראה שאתה לא צריך בכלל רכב שטח, אפשר לטייל במקומות שאתה מגיע גם עם פרייבט,
רגע,
אתה בטוח שאתה באמת יורד לשטח?
בשבילים שאני וחברי מטיילים-והדגש הוא מטיילים ולא משחקים בעבירות, במקומות האלו אתה בהחלט צריך יותר מפרייבט ובהרבה מאד מקרים יותר מג'יפון בלי תחום העברה נמוך ואני מדבר על רוב שבילי הנגב לדעתי.
רכב שטח זה לא רק 4X4 זה גם מרווח גחון וחוסן מכלולים והיכולת לשרוד את השטח דרכו עוברים לאורך זמן=כמה וכמה טיולים והדגש שוב הוא על טיול ולא מסע עבירות.
אסף העלה מאמר על טיול עם רכב שטח "רך" כאן באתר וסיכם יפה את המגרעות והחסרונות אבל אני זוכר טוב איך דיברנו איתו במפגש והאופציות מסלול שלנו שנדונו שרובן היו בעבירות ברמה "שקופה" לרכב שטח סטנדרטי אבל היו על הגבול וקצת מעבר למה שאתה רוצה להכנס עם רכב רך.

eran4x4
17-12-07, 09:36
בטיחותית עלולה להיות בעיתיות מסוימת
צמיגים מקדימה עם אחיזה טובה יותר יכולים להוביל לנעילת הגלגלים האחורים בבלימת חרום דבר שיכול להוביל לבריחת זנב וסבסוב על הכביש.
במידה ואתה מבצע את ההחלפה תבדוק איך הרכב מתנהג בבלימת חרום בקו ישר ובעקומה...
יתכן גם והגומי מקדימה כבר יבש והצמיגי שטח יתנו לך אחיזה טובה יותר....

נושא נפרד - במידה ויש אבדל בין קוטרי הצמיגים, בנסיעת שטח על שטח בעל אחיזה טובה יווצרו כוחות ולחצים נוספים במערכת ההינע כתוצעה מהפרש בדרך שעושים הצמיגים האחוריים יחסית לקידמיים - לא סוף העולם אבל עם ההפרש משמעותי חשוב לשים לב ולצאת משילוב בשטחים בעלי אחיזה טובה.

עוזיאלי
17-12-07, 17:15
[QUOTE=עודד זנטון]אל תתרגש.

זה שעד היום לא התקנתי נעילה זה בעיקר כי יש לי את הרכב בקושי חודש,בנסיעה הבאה של אבא
לחו"ל הוא יחזור עם גוש מתכת שאין לו מושג מה טוב בו..

שאלה נוספת-אם כבר החלטתי להרכיב צמיגי שטח מלא על אחד הסרנים-על איזה עדיף?
קדמי או אחורי?
בתודה.עוזיאל

asafk
17-12-07, 21:46
אין שום מניעה. ההפרש בקטרים זניח, הפרש באחיזת הכביש זניח גם הוא.
הרכב את צמיגי השטח על הסרן האחורי- הוא זה שעובד רוב הזמן.
את דעתי על צמיגי שטח אמיתיים לעומת "כאילו" אמרתי המון פעמים. זה לא משנה כמה אתה נוסע בכביש וכמה בשטח] מספיקה פעם אחת שאתה צריך צמיגי שטח אמיתיים על כל ארבעת הגלגלים ולא צריך שום סיבה נוספת.... אבל אני מבין את העניין הכספי- אני אעיד שבסופתי לשעבר, החלפתי זוג ואח"כ עוד זוג צמיגים מBFAT לגודייר MT/R.
אסף.

בוזי
18-12-07, 15:45
אני נסעתי תקופה על SUV נעול אוטומטית מאחור, וארבעה צמיגי שטח.
בשלב מסויים החלפתי את הקדמיים ל-AT "חלביים" למדי, השיפור בכביש היה גדול, ובשטח זה לא ממש שינה - ממילא אתה כמעט לא משלב הנעה קדמית כשאתה נעול מאחור.
(זה לא נכון בבוץ - אבל בוץ מעולם לא היה מטרה בשבילי, מקסימום אמצעי, וגם זה כשאין ברירה).
לעומת זאת, אתה פונה ובולם בכביש כל היום, צמיגי AT מלפנים טובים יותר למטרה זו, וגם שקטים יותר.
בעז

עוזיאלי
18-12-07, 16:28
אז אפשר להסיק ממה שאתה אומר שאולי אפילו עדיף מאחורה MT ומקדימה AT?

בוזי
18-12-07, 16:43
מנסיון שלי ושל חברים, רכב (בייחוד SUV), שנוסע גם בשטח וגם בכביש, נעול מאחור, ועבירות היא לא הפרמטר החשוב ביותר - כן, התצורה הזו מומלצת.

ד ו ר ו ן
18-12-07, 20:35
ממילא אתה כמעט לא משלב הנעה קדמית כשאתה נעול מאחור.
בעז
זאת אולי העדפה אבל לא התנהגות נכונה, אין כמעט מקום שתעבור בו "רק" עם נעילה אחורית ולא תעבור בו עם הנעה 4X4 רגילה ולעומת זאת לנסוע במצבים שהנעילה באמת עובדת בהם עם כל העומס רק על גלגל אחד זה לא הרעיון הכי דגול(כי זה מה שקורה כשרכב 2X4 מאבד אחיזה-רק גלגל אחד מניע את הרכב).

למה אתה לא משלב הנעה קדמית אם הסרן הקדמי שלל לא נעול?
מילא היית אומר שהקדימה גם הוא נעול עם נעילה קבועה ואז יש עניין היגוי אבל דיפ' קדמי פתוח ועדיין לא משולב?

נמרוד
18-12-07, 20:48
לא זה לא רעיון טוב. אם אין תקציב ואין ברירה וצריך לסוע תקופה מסויימת עם צמיגים שונים על הסרן הקדמי והאחורי - זה אילוץ, זה רע הכרחי, אפשר לחיות עם זה אבל אל תהפכו את זה לאידיאולוגיה...

עוזיאלי
18-12-07, 22:13
לא זה לא רעיון טוב. אם אין תקציב ואין ברירה וצריך לסוע תקופה מסויימת עם צמיגים שונים על הסרן הקדמי והאחורי - זה אילוץ, זה רע הכרחי, אפשר לחיות עם זה אבל אל תהפכו את זה לאידיאולוגיה...

לא רעיון טוב או רעיון רע?
בטיחותית? טכנית-עבירותית?
אם אפשר לפרט...
בתודה
עוזיאל

נמרוד
19-12-07, 00:07
עבירותית, בטיחותית, ואפילו קוסמטית. אני אומר מעבר לרעיון טוב או רע - זה לא רעיון בכלל! זה סתם אילוץ כי כרגע אין לך מספיק כסף כדי לקנות סט צמיגים חדש מהאיכות והסוג שהיית רוצה. זה בסדר גמור, החיים הם פשרות... לא צריך לחפש הצדקה לכל מצב שנקלעים אליו.

-->