PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיסטרבוטר אמריקאי גדול וניתוק הצתה

נץ לבן
29-02-04, 00:13
חבר התקין בסיקס דיסטרבוטר אמריקאי גדול כזה שהכהל יושב על המכסה, (נקנה מפרוק ולא ידוע מאיזה אוטו פורק) הדבר הצריך עבודת תאום קלה בעיקר החלפה של גלגל השינים לכזה שנילקח מדיסטרבוטר פלטינות של סיקס.
בסל"ד גבוה מאוד יש תופעה של ניתוק הצתה כמו בסופה.
השאלה היא האם אכן קיים מנגנון ניתוק הצתה בדיסטרבוטר כזה או שזו תקלה?

נמרוד

Bulldog
29-02-04, 01:19
נראה לי כמו תקלה, חיברתם ואקום לקידום הצתה?
יכול להיות שהואקום שם לא תקין?

UNIX
29-02-04, 06:46
הרכב נכבה לו? בסל"ד גבוה?
אם כן תגיד לו שיצטייד במודול הצתה ספייר ודחוף

נץ לבן
29-02-04, 19:54
צינור ואקום אכן חובר.
לא הרכב לא נכבה בטורים גבוהים אלא יש תופעה של ניתוק הצתה כמו בסופה בזמן מאמץ יתר.

בבדיקה שעשינו הערב נראה כי אחת המשקולות שאמורה לקדם את ההצתה תחת ואקום תפוסה, מחר העסק יפורק ינוקה היטב וישומן, דו"ח בהמשך

נמרוד

eran4x4
29-02-04, 20:01
נמרוד

אם יש לכם אפשרות תחברו את ציר הדיסטרובוטר המפורק על מחרטה ותעכבו אחרי התנהגות המשקולות (קידום ההצתה) בהתאם לשינוי המהירות (סל"ד) של המחרטה.

אני חושב שציר הדיסטרובוטור מסתובב בחצי ממהירות המנוע (6000 סל"ד של המנוע שווה ל3000 סל"ד של המחרטה).

נץ לבן
29-02-04, 20:23
אין לנו מחרטה בהישג יד וחבל, אני יכול לחשוב על המון דברים שהייתי עושה אם היתה לי גישה חופשית למחרטה.

דרך אגב, אני עם עוד מס' חבר'ה בודקים כרגע אפשרות לקחת ביחד בשכירות מחסן באחד המושבים בסביבה מאחר ונמאס לנו לריב עם האישה והשכנים בגלל "מוסך המידרכה", אם זה יצא לפועל אז הדבר הראשון שנחפש יהיה ליפט ישן אחרי זה "פרס" ואחרי זה מחרטה. אז אם מישהו שומע על הזדמנות שיודיע לנו.

נמרוד

eran4x4
29-02-04, 21:14
אפשר גם עם מקדחה אלקטרונית\ מברגה, הרבה פחות מדויק אבל יאפשר לראות עם הקידום מתפקד (רצוי לתפוס את המקדחה במלחציים.

ניר ל
04-03-04, 10:58
הדיסטריביוטור הוא מסוג דלקו-רמי HEI והוא מצוי במכוניות מתוצרת GM משנות השמונים אבל לא רק. מה שמתאים להסבה קלה לסיקס הוא המפלג שישב במנועי 6 טורי של GM כגון וואנדורה ובלייזר. שים לב שבנוסף להחלפת גג"ש לכזה עם כוון שיניים הפוך, צריך לעיתים להתאים את סיומת הציר כדי שתיכנס מספיק עמוק למשאבת השמן ולא בלחץ.
פרק את המפלג, שחרר את הגג"ש ומשוך את הציר החוצה, בדוק שהמשקלות משוחררות והקפיצים תקינים, בדוק שהציר תקין ולא שחוק, בדוק שבוקסות הנחושת לא שחוקות. מפלגים כאלה יש מעט בפירוקים והם במצב רע עד זבל , מה שלא מפריע לדרוש עבורם לפחות 400 ש"ח (לפני התאמה), כך שישנה סבירות גבוהה שיש לך תקלה באחד הרכיבים או יותר. אם תצטרך בעל מקצוע רציני שישפץ לך אותו שלח לי הודעה.
אגב, תקלה במערכת הדלק שללת ?

נץ לבן
04-03-04, 21:09
בשלב זה הוחזר המפלג המקורי והדלקו רמי פורק לגורמים על השולחן.
אם לא נרוץ אחרי שיטפונות בשבת אז ננסה להרכיב אותו מחדש.
לדעתי אין בעיה במערכת הדלק, הרכב עם המפלג המקורי עובד יפה ומושך טורים בלי הגבלה.

נמרוד

UNIX
04-03-04, 21:35
תתקן את הדלקו ותשמור אותו בצד למקרה חרום.
הכי פשוט הברג וסע כמו שנמרוד מכנה את זה :P

ערן המסוקס
04-03-04, 22:45
סליחה שאני דוחף את האף, אבל אם יש לך מפלג וקוייל מקוריים תקינים, למה אתה צריך את הדרעק הזה? המערכת המקורים עושה את העבודה שלה מצויין, ולפי מה שראיתי היא גם אמינה ועמידה יותר.

six 4 life
05-03-04, 00:47
אפרופו-

מה נותנת המערכת הצתה הזאת שהמקורית לא נותנת?

-ארז 8) -

Bulldog
05-03-04, 03:26
לפי שמועות, עמידות טובה יותר למים.

UNIX
05-03-04, 07:09
לעולם לא הייתה לי בעיה של מים איתה אומנם ונסעתי בשלוליות
עמוקות כבר אבל:
א.2 מודלים נשרפו
ב.כהל נשרף
ג.רוטור נשבר תוך כדי נסיעה

העדיפות של המערכת הצתה הזו לדעתי היא שמבטלים את כל החוטים
של ההצתה הקודמת וחוסכים מלא ברדק ומקבלים מנוע נקי וכמעט ללא חוטים.

ערן המסוקס
05-03-04, 09:07
יש לי מפלג מקורי בלי אף בעייה עם מים. גם לחנן יש מפלג מקורי אם אני לא טועה, נכון חנן?
הבעייה במעברי מים היא חוטי הצתה ולא המפלג.

טדי
05-03-04, 15:32
הדיסטרבוטור הגדול מקבל כוייל שמפיק 30.000 וולט
לעומת 20.000 לג'יפ מקורי מה שנותן ניצוץ חזק יותר= שורף דלק טוב יותר
הבעיה שאתה מתאר היא בעיית מודול

היח' הזו עצמאית וכל מה שצריך זה לחבר פלוס אחרי סוויץ'
ולהשיג גג"ש ג'יפ ממודל ישן עם פלטינה

מומלץ

טדי
05-03-04, 15:35
http://www.geocities.com/jeeperaz/hei.htm

חנן א.
05-03-04, 20:22
כן, ערן, גם אני עם מפלג מקורי.

ניר ל
08-03-04, 11:15
גם אני נוסע עם מפלג כזה, תכלס כמו שאמר UNIX היתרון הוא שזה חוסך את כל החיווט. אין ולא היה שום הבדל מדוד או מורגש בהתנהגות המנוע או צריכת הדלק, בין זה לבין המפלג המקורי, בזמנו גם כתבתי על זה כאן אחרי שביצעתי את ההחלפה.
העמידות העדיפה שלו במים זה גם קשקוש - מודול וקויל מקוריים אטומים למים,חוטי הצתה הם חוטי הצתה וניתן לאטום אותם, גוף המפלג עצמו חדיר למים (הם נכנסים חפשי מפתח וואקום קידום ההצתה.

-->