PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכישת ג'יפ

r_750
19-12-07, 15:16
מכל מה שכתוב כאן בפורום לא הבנתי איזה ג'יפ הכי כדאי לי לקנות מבחינת נסיעית שטח אגרסיבית אודה למומחים שבינכם שייעצו

Viper
19-12-07, 17:19
ובאותה ההזדמנות- תסביר גם מה זה נהיגת שטח "אגרסיבית" מבחינתך.

מידבר
19-12-07, 18:07
הבחור רוצה "לשבור ת'גיפ".
תקנה סופה. מנוע חזק, רכב קשוח ופשוט, חלפים זולים, ידע תומך רב.
אפשר גם היילקס אבל אם "נהיגה אגרסיבית" משמעה גם מהירות והאצות עוצמתיות, אז...לא.

עודד זנטון
20-12-07, 09:38
ליפני שנים, היתה לי סופה מהעבודה ומעת מדי שכל ישר.
נהיגה אגרסיבית הביאה אותה כל שבוע בערך למוסך..
אני לא יודע כמה עלה למשלם המיסים לפנק אותי כך אבל זול זה לא היה!

אם אתה נהנה לנהוג מהר, להאיץ, לבלום ולהחליק, אין לך ברירה אלה להשקיע בשיפורים יעודיים.

אין רכב סידרתי שיעבוד ב"התעללות" ולא יחפש גישה חופשית לארנק שלך.

אם אתה מוכרח להוציא אגרסיות בריאות (יותר מלגיטימי), ואין לך כוונה להיתחרות באופן רישמי ומסודר,
חפש לך פריווט קטן בכמה גרוש, תבנה מיגון לקרטר (צינור 2" מקדימה), וקשת התהפכות סימלית
ותתן בגז.

כחייל, לקחתי רנו 19 שירדה מהכביש ועלתה לי כמה שקלים,
רמת ה"כיף פר שקל" בילתי ניתנת לתחרות.
120 בשטח עם דריפטים מטורפים, נסיעה על 2 גלגלים בסיבוב, עבודת הנדברקס אינטנסיבית...
החלפתי צמיגים משומשים בזיל הזול ונהנתי כאילו אין מחר.

הסיפור החזיק חציא שנה עד שהמנוע נגמר, אז מכרתי אותה לברזל.

התענוג כולו עלה לי פחות מאלף ש"ח לא כולל כמויות של צמיגים שהתפוצצו על אבנים בשבילים.

מעבר לכך, למדתי לשלוט ברכב מנסיון אמיתי וזה הציל אותי כבר פעמיים בחיים מתאונה בכביש!

סה"כ מאוד ממליץ למעט העניין הבטיחותי שחסר כאן באופן בולט, אבל אז, למי היה אכפת..

ג'יפ יעלה לך הרבה יותר ולעולם לא יתן את אותם החלקות יפות.

תהנה

pinister
20-12-07, 10:57
עודד
מה קשור פרייבט "משופר" לנסיעת שטח אגרסיבית?
אתה כותב על נסיעה בסגנון מירוצי ראלי, וידוע שרכבי הראלי אינם רכבי שטח גבוהים, אבל נהיגה אגרסיבית בשטח כוללת גם עבירות בשטח טכני.
אז מה יעזור כאן רנו 19 עם "דריפטים" בשבילים.
אין כאן תחליף לרכב עם הנעה כפולה ומרווח גחון, ועדיף עם הילוך כוח.
פיני

סוזי המשתוללת
20-12-07, 11:28
פיני
אין לך מושג כמה אתה טועה
כל פרייבט עם הנעה אחורית שירתכו לו את הדיפרנציאל האחורי ייתן ביצועי עבירות טובים מהפורסטר שלך
שלא לדבר שעבירות היא תמיד פונקציה של כסף
כמה כסף יעלה אם יידפק הפח /יישבר חלק וכו'
ברכב יומיומי אוטומטית יכולת העבירות יורדת בגלל המיגבלה שצריך את האוטו למחרת
ברכב שלא כואב הלב עליו ולא משנה איזו הנעה יש לו רמת העבירות עולה פלאים
חוצמזה בגלל הגובה הכולל הנמוך יחסית של פרייבטים היציבות שלהם בשיפועי צד גדולה לעין ערוך על ג'יפים כנ"ל גם בדריפטים / שינויי כוון וכו'
מצד שני מרווח הגחון היחסי בפרייבטים לא נמוך משמעותית מג'יפים (בגלל הבדלי המיכניקה)ותוסיף לכך את הבדלי המשקל העצומים (סופה פתוחה שוקלת כפול מפיאט 131 לדוגמה )שצריך להרים במעלה מסויים ותראה שלא הכל שחור ולבן
גם הבדלי ההספקים לא גדולים בסופה מדובר על כ 90 כ"ס לטונה ובפיאט 131 לדוגמא (כי זה מה שהיה לי כנער)מדובר על 78 כס לטונה בגרסה החלשה (בגרסה החזקה זגיעו לכמעט 160 כ"ס לטונה אבל אין בארץ :lol: )
עם מהלכי מיתלה והגבהות קל מאד לשחק ברכב הזה לדוגמא (סרן חי מאחור עם מתלה 4 חיבורי וספירלות :idea: ומקדימה ifs ללא ציריות על ספירלות :idea: )בקיצור 4 ספייסרים ויש לך את הטוב משני העולמות :lol:

עודד זנטון
20-12-07, 11:29
אני לא מאמין שהשואל התכוון לנהיגה אגרסיבית בשטח טכני אלה סתם להיתפרעות כללית שכפי שציינת הינה בסיגנון ראלי.

מי שמחפש לנהוג אגרסיבי בשטח טכני, קצרים ימי רכבו במקרה הטוב, במקרה הרע הוא יגמור שכוח אל מתחת לפרחים.

אגרסיוויות שמורה או לטיפשים או למחושבים.
אצל הטיפשים היא נגמרת מהר...

pinister
20-12-07, 11:49
אז אולי שפותח השרשור יגדיר מה זה "נסיעה אגרסיבית בשטח"?
אם מדובר על "התחרעות" בשבילים, הרי שפרייבט חבוט יספיק (ולמרות שפורסטר מוגדש עם LSD בכל פינה יכול לעשות את זה בהנאה, אני לא הייתי מסכן את הרכב, לא למטרה הזאת קניתי אותו).
אם מדובר על תקיפה אגרסיבית של מעלות, עם כל הכבוד, הפרייבט ממש לא מספיק, וגם הפורסטר לא, אלא אם רוצים להרוס אותו.
אבל לנסיעת שבילים מהירה, כולל מעבר (זהיר...) מעל אבנים שמרווח הגחון של פרייבט לא מספיק כדי לעבור אותן, בשילוב עם מכשולי עבירות "סבירים" הפורסטר בהחלט מספיק, וכאשר עוברים מהשביל המהיר לתחום העבירות הוא בהחלט עדיף על הפרייבט החבוט עם הדיפרנציאלים המרותכים.
מה לעשות, לכל כלי יש את התחום בו הוא טוב יותר. רק חשוב שהנהג ידע את המגבלות ומה המחיר שהוא משלם על נסיעה מעבר לאותו תחום.

popolo
20-12-07, 12:42
לא יודע מה זו נהיגה "אגרסיבית". אני כן יודע מהיא נהיגה חכמה ועד להרבה תופעות של נהיגה לא חכמה.
לנהיגת "טחינת" רכב בשטח קנה לך סיקס ישן ורתכת וזאת בתנאי שיש לך מיומניות טכניות מתאימות (מכונאות ומסגרות). תוכל לצאת בסופי שבוע לשטח ולרבוץ מתחת לרכב כל שאר ימות השבוע, אה כן צריך עוד ביטוח גרירה טוב וחתימה על כרטיס אדי.
בהצלחה

עודד זנטון
20-12-07, 15:46
אין סיבה להתלהם.
כיף גדול ליסוע מהר.
נכון, צריך אחריות, אבל אי אפשר לשלול נהיגה מהירה בשטח.
ראבק, זה אחד הכייפים הגדולים.
ספורט שלם עוסק בזה..

אם עובדים נכון, אדי לא יראו גרם אחד של בשר מהנהג. מקסימום קצת חבלות.
אופנועים מסוכנים הרבה יותר ועדיין לא ראיתי מישהו שידבר כך.

כמו שאמרתי וכמו שאמרו אחרים, תגדיר "נהיגה אגרסיבית" כדי לקבל תשובות חכמות.

יודע מה?!
יותר מזה..
כל מומחה בתחום יספר לך בשמחה למה אנשים נוהגים בישראל כמו שהם נוהגים..
אותו מומחה יסביר לך את הקשר למחסור חריף במסלולים ובתרבות ספורט מוטורי בארצנו הקטנטונת והחכמה יותר מכוווולם.

נקווה שלאורך זמן, חוק הספורט המוטורי הבא עלינו לטובה יוכיח זאת.

pinister
20-12-07, 15:49
כדור הארץ אל r_750...

-->