PDA

צפייה בגרסה מלאה : מד דלק תקול

Neilman
20-12-07, 14:41
שלום רב,

אחרי 3 שנים עם סמוראי עברתי לסופה.
את הפורום של סוסוקי אני מכיר טוב, אבל זה עוד קצת חדש לי. ביצעתי חיפוש לבעייה שלי ולא מצאתי תוצאות, אולי מישהו פה יוכל לעזור לי...

המד דלק בסופה מראה מה שבא לו פחות או יותר בלי שום קשר לכמות האמיתי... יש למישהו רעיון מה לבדוק?? מאיפה להתחיל??

תודה

גיתאי נוה
20-12-07, 15:51
המצוף שבתוך מיכל הדלק מאחור שולח את המידע למחוון דרך חוט, היוצא דרך פתח שירות שמעל למיכל וביחד עם 2 חוטים נוספים (פיקוד למשאבה) מתחבר לקונקטור, הממוקם מעל לבית הגלגל האחורי-ימני (צד נהג). משם החוט ממשיך עד ללוח השעונים.

אני הייתי ממליץ לך על סדר הפעולות הבא, מהקל אל הכבד, כאשר לאחר כל פעולה צא לסיבוב בדיקה קצר:

בדוק את הקונקטור שמעל לגלגל האחורי - נתק אותו, בדוק את שלמותו ואת חוזק חיבור החוטים בשני חלקיו, נקה היטב עם ספריי מגעים וחבר בחזרה. פתח את דלתית השירות שמעל למיכל בזנב הרכב ובדוק את שלמות וחוזק החוטים היוצאים מהמיכל לכיוון הקונקטור.
הסר את הכיסוי העליון (הגמיש) של לוח המחוונים ובדוק שלמות וחוזק החיבורים למחוון הדלק. אם הכל נראה תקין, ייתכן שכדאי לנסות ולהחליף את המחוון.
אם הפעולות הקודמות לא פתרו את הבעיה - כנראה שהגיע הזמן להחליף מצוף. שים לב שאין צורך לקנות גם את המשאבה עם המצוף, אם כי בהזדמנות זו הייתי בהחלט קונה את שניהם יחד ומקצה את המשאבה הקיימת לטובת ספייר (אתה חייב להחזיק אחת כזו תקינה בג'יפ!)
בהצלחה
גיתאי

Neilman
20-12-07, 16:20
קודם כל תודה, אני בהחלט אנסה את זה. בנוסף, אם כבר העלית את זה... מישהו יודע סדר גודל של כמה אמורה לעלות משאבת דלק??

גיתאי נוה
20-12-07, 16:49
יש סופות עם משאבה ארוכה ויש עם משאבה קצרה. אתה פשוט צריך להוציא את המשאבה שאצלך ולקנות אחת חדשה זהה בגודל.

שים לב: משאבה מקורית חדשה תעלה לך כ-500-600 ש"ח, כאשר את אחד משני הדגמים (לא זוכר אם הארוך או הקצר) אתה מקבל כסט עם כל המצוף בכ-1000 ש"ח.
אופציה אלטרנטיבית היא לקנות משאבה לא-מקורית מרכב אחר בגודל זהה ובספיקה של לפחות 1 ליטר/דקה, זה עובד כמו גדול ואני מעריך שתוכל להשיג בכ-200 ש"ח פלוס-מינוס (נסה אולי אצל איציק פה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=24084)).

על מנת לקבל את ההחלטה הנבונה ביותר אני ממליץ לך ראשית כל לפתור את בעיית המחוון דלק, כדי שתדע האם עליך להחליף גם את מכלול המצוף או לא. במידה ואין צורך במצוף חדש, חפש משאבה תחליפית כאמור או קנה את המקורית, רק במידה והדגם שאתה צריך מגיע בנפרד וללא המצוף. אם אתה כן צריך להחליף גם מצוף, הכנס גם אותו למשוואת העלויות והשווה בין האפשרויות השונות.
גיתאי

-->