PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך המלצה על מעיל גשם\רוח ולפעמים שלג.

חגי
20-12-07, 19:58
מחפש מעיל טוב שיחזיק שנים .

שיתאים לתנאי ארצנו כולל לחרמון.

יש המלצות ?

חגי.

asafk
20-12-07, 20:04
אני משתמש כמה שנים בקולומביה שהוא גם מעיל קל, גם פליס וגם שניהם מתחברים יחד בשביל מעיל חם ועמיד לרוח. ויש לו גם "חצאית" לשלג, הוא מאוורר והכיסים מצויינים ונוחים גם עם תרמיל. עובד בכל תנאי מזג האוויר, ומזיק מעמד לא רע..

אסף.

asafk
20-12-07, 20:07
משהו כזה (http://www.columbia.com/Product.aspx?top=4&p=4850&cat=410&viewAll=False) , אבל אדום...

אסף.

opl
21-12-07, 11:21
ההצעה של אסף היא טובה מאוד. קולומביה אגב פותחים (או פתחו) חנות בתל אביב.

בשביל לשפר את המערכת מומלץ להוסיף שכבה ראשונה טרמית מתאימה לסוג הפעילות.

למה מיועד המעיל? ז"א איזה סוג פעילות אתה עושה בו? מטייל ברגל בגשם/שלג, מטייל ברכב ויוצא ממנו מדי פעם, רוכב אופניים וכו...

גילוי נאות : אני עובד בריקושט

חגי
21-12-07, 12:56
המעיל ישמש לטיולים ברגל עם הכלב (6-8 ק"מ בקור של כרמיאל) ,לטיולים בחו"ל ולשלג של הארץ.

כמובן שגם ליום ליום בחורף הגשום של ארצנו.

opl
22-12-07, 09:50
לסוג הפעילות שלך הייתי מתלבש בשיטת השכבות.

שכבה ראשונה: חולצה ומכנס טרמיים

אם אתה מבצע פעילות פיזית מאומצת - חולצה/מכנס טרמית דקה lightweight מאחר ואתה מייצר הרבה חום בפעילות.

אם מדובר בטיול רגוע ולא פעילות מאומצת - חולצה/מכנס טרמית עבה יותר heavyweight מאחר ואתה לא מייצר הרבה חום בפעילות.

החולצה והמכנס צריכים להיות הדבר הראשון שנוגע בעור וכמו כן גם צמודים לגוף.

הרבה עושים את הטעות ולוקחים רק חולצה. יש כאלה שמספיק להם, אך לרוב חוזרים וקונים מכנס.

אני לדוגמא רוכב (אופניים) עם חולצה טרמית של AZTECH heavyweight ובכנסיים קצרים בקור של הלילה ואני על גבול המתבשל למרות הרוח.

שכבה שניה:

בדרך כלל איזה אריג פליס: מעניק בידוד תוך כדי שהוא מאפשר את הרחקת הלחות מהגוף. יש לו יכולת בידוד ונשימה טובה. בכל מה שקשור לפליס - POLARTEC הוא אחד מהמפורסמים. זהו סיב שבו משתמשות המון חברות מהזולות ליקרות (ישנן מספר סוגים של POLARTEC).

שכבה שלישית hardshell :

השכיבה שמשמשת להגנה נגד גשם,רוח ומים.

התפקיד מובן אני מניח... לבודד מגשם רוח וכו..לכל חברה שיטות משלה - הלחמת תפר, RIP STOPועוד.

אם מדובר בפעילות סטטית אפשר להכניס לסיפור מעיל עבה מפוך.
--------------------------------------------------------------------------

אם ניקח לדוגמא את המעיל של אסף אז נראה שהוא משלב גם את השכיבה השנייה והשלישית. יש יותר טובים לדעתי אבל נראה לי שבשבילך הוא בהחלט מספק.

חוק: לכותנה אין שום מקום בסיפור שלנו, הוא סופחת ושומרת את הלחות שמייצר הגוף ואותה לחות מקררת אותנו.

אני ממליץ שתלך לחנות ותתחיל למדוד, קח את הזמן... חברות ודגמים לא חסר.

eran4x4
22-12-07, 11:11
חגי

במידה ומעניין אותך ביגוד טרמי דבר איתי

הפרטים כאן לא מדויקים\מעודכנים אבל נותנים כיוון
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=17461

אני השתדל לפרסם הודעה חדשה מעודכנת לפריטים ולמחירים שזמינים השנה.

ספציפית לגבי מעיל - אני משתמש בפליז כפול עמיד בגשם למירב השימושים ומעליו בעט הצורך - מעיל סקי דק דו שכבתי - מאווורר, מתחת לפליז - ראה את ההודעה של OPL לפרטים...

כובע \ סרט אוזניים \ סרט צוואר (תחליף צעיף מאוד חביב) עושים חלק מאוד משמעותי מעבודת החימום \ בידוד.

-->