PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיט מתלים לסופה - סיום הפרשייה, דיווח

גיתאי נוה
21-12-07, 15:13
השירשור הזה מהווה סיכום של עמרי ושלי לשירשור שפתחנו על "קיט מתלים לסופה – דיון מקיף" (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=24386). מכיוון שהשירשור ההוא התארך מאד, חשבנו לנכון לסכם בנפרד ולקשר בין השניים, על מנת שהדברים לא 'ילכו לאיבוד'.
אעפ"י ששנינו עברנו יחד את 'היישורת האחרונה' של הסאגה בקפיצי "מתלם", כולל אותו היום לפני כשבועיים שבו הגענו יחד ושני הכלים טופלו במקביל, אדבר בשם עצמי בלבד ואתן לעמרי להוסיף את הזווית שלו.
אני מביא כאן את פרטי הסיפור על מנת שאחרים יוכלו ללמוד משגיאותינו ומתובנותינו, הן בהיבט הטכני והן בהיבט של בעלי מקצוע בתחום בארץ הקודש. אם כבר השקענו כל כך הרבה זמן, עצבים, דלק וכסף וכל זה על מנת לקבל פתרון לא-מספק, אז לפחות שג'יפאים אחרים ייהנו מפירות לקחינו.

הנחות העבודה

ג'יפ סופה ארוך פתוח, פחות מ-1700 ק"ג משקל עצמי
נתוני העמסה ומשכי זמן העמסה, בנוסף למתקן צמיג 33 רזרבי המותקן על הפגוש האחורי:

· ממוצעת: נהג+1 מלפנים, 3 ילדים קטנים באמצע, ועד כ-20 ק"ג ציוד מאחור; כ-85% משעות הנסיעה השנתיות

· מינימלית: נהג בלבד, ללא מטען; ביתרת הזמן

· מקסימלית: נהג+1 מלפנים, 2-3 נוסעים במרכז, ועד כ-50 ק"ג ציוד מאחור; אחת לחודשיים-שלוש למשך יום אחד.
חשוב לציין: הג'יפ אינו משמש לנשיאת מטענים כלשהם מלבד ציוד לטיולים במשקלים האמורים.

קילומטראז' שנתי עד K5 מקסימום, מיעוטם בלבד בחורף; הג'יפ עומד בשבתות וחגים ומשמש ב-99% לטיולים בלבד
בולמי מונרו coil-over (כלומר עם קפיץ סליל עליהם) בני חצי שנה נכון-לאז, כלומר – תורמים לתוספת הקשחה לקבוע של קפיצי העלים
צמיגי '33
כנפיים מקוצצות עד כמה שניתן
יחסי העברה בסרנים 1:4.1 המאפשרים התקדמות איטית ומבוקרת בשטח
המטרות שהוגדרו על ידי לפי סדר חשיבות (לשים לב לדיוקי המילים)

גובה ('קלירנס') – בייחוד לאור הגובה הנמוך על הקפיצים המקוריים, שהיו בסוף חייהם
הרחקת גלגלים מבתי הגלגל – שילוב של גובה (דרישה 1#) עם קבוע קפיץ מתאים למניעת שקיעה מוגזמת
נוחות סבירה – ביחס לסופות, כמובן
מהלך מתלה סביר
הפתרון – סיבוב א'

המבצע: מפעל "מתלם" בראשל"צ, בהתבסס על המלצות חברים בעיקר בפן השירותי, שמשמעותו לקיחת אחריות על המוצר עד לשביעות רצון הלקוח (כמובן, בגבולות הסבירים)
הרכבת סט חדש לחלוטין (4 פינות) במפעל, בסוף 08.06 – קפיצים בלבד
מאפייני הסט: עלים ארוכים ב-3 ס"מ מהמקוריים, סנטר-בולטים '5/16
דגש על פתרון יסודי וכולל ללא 'קיצורי דרך' וללא 'קומבינות'
מחיר ללקוח: 4,100 ₪ אחרי 11% הנחה, אחריות מוצהרת לשנה
לא נכלל בסט ובעבודה שום דבר מעבר לקפיצים, כגון: בולמים, הנמכת באמפסטופים, הגבהת תושבת פנהרד בסרן, זרוע פיטמן מונמכת וכו'
חשוב לציין, שכבר בשעת הצעת הפתרון ע"י "מתלם" הבעתי פקפוק לגבי התרומה של תוספת ה-3 ס"מ וביכולת הסט להשיג את המטרות הנדרשות. מכיוון שנעניתי בסגנון "אין מקום לדאגה" סמכותי, החלטתי להשאיר את הזירה לאיש המקצוע (איתָי) ולא 'להתחכם'. אחרי הכל, יש לי 'אבא'...
כמו כן, כדאי להזכיר שאיתָי, מנהל "מתלם", הרכיב בעבר סטים ארוכים יותר, ואף הרבה יותר (למשל בולדוג, מיכה, דרור) כך שהוא מודע למשמעות של תוספות אורך שונות.
סיבוב א' במבחן התוצאה – נכשל; עוברים לסיבוב ב'

סנטר-בולט שבור בטיול ב-10.06 (פחות מחודשיים אחרי הרכבת הסט החדש):

· טיול משפחות בחוה"מ סוכות; עבירות קלה מאד, העמסה ממוצעת (ראה הגדרה למעלה) וללא מאמצים כלל. השבר התרחש על דרך כורכר סלולה היטב.

· במפעל הסתבר, שגם הסנטר-בולט הרזרבי שהרכבתי בעצמי בשטח נשבר. הורכב חדש במקומו. בקשתי להתקין סנטר-בולטס עבים יותר ('3/8 כמקובל בסופות סטנדרטיות רבות) נדחתה בידענות של איש מקצוע ("אין מצב שזה נשבר" סוף ציטוט).

ב-03.05.07, לאחר 8 חודשים ועד K2 ק"מ בלבד (להזכירכם – הג'יפ זז מעט מאד בחורף), הגעתי שוב למפעל בטענה שהסט 'אינו מספק את הסחורה':

· הרכב ישב נמוך, למרות התמיכה של קפיצי הסליל של הבולמים, הגלגלים שפשפו את בתי הגלגל בקלות, כל העמסה קלה 'שיטחה' את הקפיצים – בעיקר האחוריים מטבע הדברים – כך שהאיזון בין קידמת הג'יפ לאחוריו הופר במידה בוטה. הג'יפ היה נראה כאילו רץ על מסלול המראה...

· במפעל, לצורך הרמת הרכב והקשחת קבוע הקפיץ הוחלף אחד העלים בכל אחת מהפינות האחוריות לעלה עבה יותר

· גם הפעם, 'כרגיל', נמצאו 2 סנטר-בולטים שבורים והוחלפו בזהים...

· במקרה נמצא גם שאחד העלים היה שבור; אני שב ומדגיש – סט חדש לאחר כ-K2 ק"מ בלבד! הרשו לי להוסיף בציניות, שבקיט המקורי המושמץ של תע"ר זה לא היה קורה.

· למרבה הפלא הוחלפו גם גומיות וברגים שונים (?! לתומי חשבתי שהסט החדש כבר כלל כל מה שהיה צריך...)

· למרות תקופת האחריות שבתוקף, חוייבתי בכסף מלא עבור כל החלקים הנ"ל והעבודה – 1000 ₪ אחרי 15% הנחה מיוחדת לסחבק

סיבוב ב' במבחן התוצאה – נכשל; עוברים לסיבוב ג'

גם העלה החדש והעבה-יותר מאחור לא פתר את הבעיה, והרכב שקע במהירות שוב לאחר קילומטראז' קטן כאילו היה נוסע על הקפיצים המקוריים הישנים ששירתו אותו נאמנה 15 שנה ותוך התעלמות אלגנטית ממקצה השיפורים של סיבוב ב'. נאדה.
בתחילת 10.07 הבחנתי, לגמרי במקרה, שאחד העלים מאחור שבור. להערכתי, הרכב נסע עד אז K5 ק"מ לכל היותר מיום הרכבת הסט החדש. התייצבתי עם הג'יפ במפעל:

· הוחלף העלה הסורר לחדש; הזהרתי את מנהל העבודה במקום והפניתי את תשומת ליבו לכך שאחד העלים מאחור הוחלף לאחר עבה יותר (ראה לעיל סיבוב ב') ושישים לב, בהחלפה, לסוג העלה החדש בהתאם.

· בעבודה התגלה במקרה – ניחשתם נכון – סנטר-בולט שבור!...

· חוייבתי ב-350 ₪ כדת וכדין לאחר 6% הנחה. פשוט תענוג עם כל ההנחות האלה, VIP ממש...

ימים ספורים לאחר הסיבוב השלישי יצאנו לטיול. למרות אזהרותיי המפורשות למנהל העבודה במפעל "מתלם" התברר שהוא החליף לסוג עלה לא-נכון (הם הרי יודעים הכל, אתה לא תלמד אותם...). הג'יפ עמד באופסייד מטורף על צד העלה שהוחלף ובנסיעה הגלגל הנ"ל ממש חרך את בית הגלגל בכל באמפ מגוחך, ויעידו עמרי ויואב. הדברים הגיעו לכדי כך, שנאלצתי ממש לרוקן את הג'יפ ופיזרתי את מעט הציוד שהיה בו (עשרות ק"ג בודדים) בין הג'יפים האחרים בקבוצה, והושבתי רק 2 נוסעים –במקום 3 מתוכננים – במושב האחורי (מרכז הג'יפ למעשה) אשר נשענו כל זמן הנסיעה על הצד הנגדי כדי לאזן את האוטו...אם זה לא היה עצוב זה היה משעשע למדי.
סיבוב ד' – אחרון ודי?

לאחר ההתנסות ההזויה של תוצאות סיבוב ג' החלטנו ברוב ייאושנו – עמרי ואנוכי כלקוחות "מתלם" מאוכזבים – שהגיע הזמן לפרוס את הדברים כאן בפורום כהווייתם על מנת להבין מהו באמת הסט הרצוי לסופה נעולת צמיגי '33, וכן על מנת להביא לידיעת החברים את האופן שבו מתנהל אחד מבתי העסק היותר-מפורסמים במחוזותינו. אבל רגע אחד לפני כן קיווינו שאיתָי יתעשת ויבין את חלקו בתהליכים הכושלים שעמרי ואני עברנו, כל אחד בנפרד, ושנוכל להתקדם ולסגור את השירשור בנימה היותר-מכובדת ומפרגנת. אין לנו שום אינטרס זר חס וחלילה חוץ מלטייל עם הג'יפים שלנו ולהנות ממוצר ששילמנו עליו במיטב כספנו, והיינו שמחים מאד לשבח את מפעל "מתלם".

התבדינו.

תחילה נפגשנו שנינו עם איתי (במפעל כמובן...). איתי העלה אפשרות שנחליף את המאיות לארוכות יותר ("כמה שיידרש, אין הגבלה"). למי שעדיין לא קלט לאור הסיבובים הקודמים, היה ברור לו בשלב זה שהעלות כולה נופלת עלינו באופן טבעי, 1500 ₪ טבין ותקילין. לבסוף הוא דרש שנגיע עם הג'יפים וסירב לנקוב בפתרון כזה או אחר לפני כן.
ב-03.12.07 התייצבנו שנינו עם הג'יפים בשערי "מתלם". לאחר דין ודברים ארוך קבע איתָי את הפתרון לכל אחד מאיתנו כך ששנינו יצאנו ממורמרים ואילו איתָי שמר היטב על כיסו בדבקות מופלאה, כצפוי מבעל עסק ישראלי מצוי. באשר אלי, הפתרון המוצע היה הוספת עלה (תשיעי! מזכיר שוב – סט דנדש, ג'יפ פתוח) מאחור בלבד להקשחה נוספת של הקפיץ, והחלפת סנטר-בולטים אחוריים ל-'3/8 כפי שהיה צריך להיות מההתחלה. אורך העלים וכן הקפיצים הקדמיים נותרו ללא שינוי למורת רוחי.
לפתע פתאום הסתבר, שאין שום אפשרות להחליף מאיות לארוכות יותר למרות מה שאיתָי בעצמו הציע ימים ספורים לפני כן. התירוץ הרשמי – העלים הקיימים כבר "קיבלו את הצורה שלהם"; למעשה זו שטות גמורה – בייחוד בעלים חדשים בני K5 ק"מ, וגם איתי יודע את זה, אלא מה – כאשר בעל הבית נדרש לממן את העבודה מכיסו, באורח פלא נשלף מהשרוול התירוץ התורן ממאגר התירוצים הלמדניים הבלתי-נדלה של בעל העסק (אשר עוד לא נולדו לאוויר העולם כאשר התשלום היתה עלינו). אם למישהו יש בכל זאת ספק כלשהו בעניין, אוכל להסביר בפרטים לבקשתו.
אבל מה שהכי מקומם הוא, שאיתָי טען בשיא הטבעיות שהייתי צריך לבקש סטים ארוכים יותר בהתחלה! האם לא זה מה שעשיתי?! ומי כאן מתיימר להיות 'המומחה'?
לא אלאה כאן באופן התנהלותם של אנשי "מתלם" במהלך העבודה עצמה. שורה תחתונה – לא לכבודם.
כאשר הרכבים היו על הליפטים והמתלים מפורקים, איתי החתים את עמרי ואותי בנפרד על מסמך מטופש של "היעדר תביעות". נו שוין, הפכנו למשפטנים לעת מצוא.
בסופו של דבר עמרי ואני עזבנו את המפעל מאוכזבים מאד. אני לא קיבלתי את הגובה שביקשתי, ברור – גם לדברי איתָי – שהקיט אינו מתאים מלכתחילה לסופה עם צמיגי '33, ולגבי השקיעה בהעמסה – ימים יגידו. לי בכל אופן כבר אין ציפיות.
הפיאסקו המסחרי

אוקיי, אז הבנו שנעשתה פה שרשרת של טעויות מקצועיות מסיבות כאלה ואחרות. הלקוח התאכזב והגיע למפעל פעם אחר פעם, משקיע ימי עבודה שלמים ודלק נשפך כמים (את זה הם לא סופרים בכלל, אבל מתחשבנים איתך על כמה דקות של פועל חמוש בפטיש אוויר). אז מה עושה עסק הגון? לוקח אחריות פיננסית לפחות על מה שראוי מבחינה מוסרית פשוטה.

לא בבית ספר "מתלם", מסתבר.

עם תום העבודה בסיבוב האחרון ביקשתי מאיתָי להחזיר לי את התשלומים ששילמתי לו עבור עבודות התיקון שנעשו לאחר הרכבת הסט החדש. בסה"כ שילמתי ל"מתלם" 4100+1000+350 = 5450 ₪ (כמו הקיט שאצל דרור?...), אז כדי לדייק, סברתי לתומי שמגיעים לי בחזרה ה-1350 ₪ על הבעיות שהתעוררו אחרי הרכבת הקיט במשך בסה"כ כ-K5 ק"מ מצטברים עד היום, או לכל הפחות ואפילו לפי ההיגיון הקמצני של בעל העסק הישראלי המצוי, ה-1000 ₪ של סיבוב ב' שעדיין בתקופת האחריות הרשמית.
אבל איתָי חשב אחרת ומשך ומרח אותי במשך שבועיים תמימים בצורה לא-מכובדת, עד שהואיל בטובו לטרוח ולהעיף מבט חטוף בחשבוניות שלי. סופסוף זכיתי לקבל תשובה מפי השכינה: 500 ₪ זיכוי (לא החזר חלילה!) כנגד מרכיב העבודה בלבד של סיבוב ב'. הצעה זו הותנתה בכך, שאני מתחייב שלא לכתוב שום ביקורת שלילית על קפיצי "מתלם".
הודיתי לאיתָי מקרב לב והשארתי אותו ליהנות בעצמו מהצעתו ה'נדיבה'. לא מספיק שבעל עסק מבזה את לקוחו ע"י עשיית מסחרה בעניינים שתחת אחריותו המוצהרת, אלא שגם אז מדובר בזיכוי חסר תועלת?! באמת אין גבול לחוצפה?
על שולחנו של איתָי מונחת עדיין הצעה ממני (שאגב, הועלתה הועלתה במקור על ידו והוא חזר בעצמו) להחזיר למפעל את כל הקפיצים שעל הג'יפ שלי, מפורקים כמובן על מנת שלא לגזול מהם זמן עבודה יקר חלילה, ולקבל את כספי בחזרה ולהפרד בידידות. נכון לעכשיו הוא נמנע מתשובה.
אנקדוטה אחרונה להמחשת הקטנוניות שאפיינה את כל הסיפור, אחת מני רבות: במהלך שיחתנו, איתי טען שהעבודה שבוצעה בסיבוב האחרון על חשבונו, שוות-ערך ל-2000 ₪ (אני מזכיר: חצי משווי קיט חדש מושלם תמורת הוספת עלה והחלפה לסנטר-בולטים '3/8, במתלים אחוריים בלבד) ואף הציע לשלוח אלי את פירוט העלויות. משנעניתי לאתגר בחפץ לב ושלפתי את מספר הפקס שלי לטובת העניין, בעל הבית נסוג לפתע ועמד על כך שאין בכוונתו לשלוח לי שום מסמך...צא ולמד דרכיהם של אנשי השוק.
אז מה היה לנו? סיכום עלילות בעיר "מתלם"

קיט חדש מהשקית ב-4 פינות, באורך עלים קצר הרבה-מדי מראש וכפי הנראה באיכות חומר הקרובה יותר לפלסטיק תורכי מאשר לפלדה אמיתית (אין הסבר אחר לשבירות ושקיעות חוזרות אחרי כמות אפסית של קילומטרים. פשוט אין.) תמורת שקיק של 4100 מצלצלין אחרי הנחה רבתי.
בתוך 5000 קילומטרים שלאחר מכן: 1350 זוזין, 5 סנטר-בולטים גזורים, 2 עלים שבורים, ושתיים שקיעות גדולות גדולות. חד גדיא.
הבטחות גדולות ונפנופי ידיים של "מר עוסק מורשה ישראלי" על אחריות שקיוויתי בגלוי ובסתר לא לממש. אבל כשהגיעו ימי הדין, בקושי החלק של הקפה קויים כלשונו. רק בסוף, כשהגענו כזוג ולא בבודדת ופנינו למלחמה, נעשה מאמץ לסמן וי ולפטור אותנו בנחישות ובאדישות. וכל השאר ידוע.
שידול לקוח לזנות של שתיקה ציבורית תמורת פירור בדמות 'זיכוי' מגוחך.
האשמות חוזרות ופתטיות על נהיגה פרועה ("תשמע, אנ'לא יודע מה אתה עושה עם הג'יפ..."). רבאק, בתור מפרנס משפחתי ואדם בוגר (נו, לפי חלק מהגרסאות) יש לי איזו רגישות מינימלית לשטרות שזולגות מכיסי, אז כמה אפשר לחפור עם ההאשמה האווילית הזו, הם פשוט מסרבים להחליף תקליט החבר'ה האלה במוסכים. אין כמו לעבוד עם ג'יפאים – זה כמו תעודת ביטוח מנזקי אחריות פוטנציאליים.
ועכשיו חידון לילדים שבינינו: בראייה לאחור, האם סחבק היה חוזר לשם?...

kd2
21-12-07, 15:38
הסיכום פה די חד משמעי , אפילו אין צורך לשמוע את הצד השני.
שפל המדרגה , וזה אנדרסטייטמנט!
אין לעסק כזה זכות קיום.
באמת שאני לא מבין איך לאנשים אין בושה לעשות דברים כאלו , איך בן אדם בתור בעל מקצוע גאה , לא לוקח אחריות על המוצר שלו? ועוד גורם ללקוח לשלם על הפאשלות שלו?
אני הייתי מוריד את הראש ומתחנן שבכלל יסכימו לקבל את התיקון!
בעת צרה , תמיד אתה מקבל את הפנים האמיתיים.

Saar
21-12-07, 15:39
אז מסתבר שאני לא היחיד שיצא משם עם טעם רע...

סער.

לצערי, מסתבר שאם רוצים קיט תקין ומתאים, חו"ל זו האופציה המתאימה וכנראה גם לא ממש יקרה...

עמרי2
21-12-07, 15:46
המקרה שלי:

על הסופה שלי מותקנים קפיצים של סופה עם מאיות של המתלם (גם אצלי-ארוכות ב 3 ס"מ). היו על הרכב בטרם זמני-אבל תפקדו מצוין (או לפחות בלי שברים) עד שהרכב הוכנס למתלם.
לאחר שהרכב שקע בחלקו האחורי, ניגשתי לאיתי בבקשה לערגל את הקפיץ.
את התוצאה אתם יודעים.
אמנם הייתי מאוד מרוצה מהגובה של הג'יפ. אולם מאז ההגבהה התחילו שבירות חוזרות ונשנות.
עוד ביום של הערגול הערתי לאיתי על הזוויות המגוחכות של השאקלים, ושאלתי אם לא כדאי לעשות עם זה משהו. אך הוא בשלו-"אל תדאג"...וטען שאפילו אין צורך לשנות את השאקלים מאחור...

כבר אחרי הטיול הראשון הגעתי לאיתי חזרה עם שאקל פליפ בקפיץ האחורי, סנטר בולטס שבורים ועלה שבור בקפיץ האחורי. הייתי המום שזה מה שהצלחתי לעולל לרכב. ועוד בטיול שבילים פשוט ללא
עבירות כלל (טיילו איתנו פג'רו וגראנד סטנדרטי...ואם הם לא שברו כלום-אני בטח לא אמור לשבור). לטענת איתי-אני השתוללתי עם הרכב. כל טענותי וניסיונות השכנוע נדחו ע"י מר מתלם בבוז. מה אני מבין? עוד ג'יפאי צעיר שהולך להרוס ת'ג'יפ.

בבושת פנים שלפתי את כרטיס האשראי והשלמתי עם רוע הגזרה...

העבודה שבוצעה:
• תיקון מאיה (הכוונה ליישור המאיה, ולא החלפתה)
• החלפת עלה שבור
• החלפת סנטר בולטס
• החלפת שאקלים לבומרנגים (לטענת איתי-זה ימנע שאקל פליפ. אז למה לא עשית את זה קודם?!!?)

טיול לאחר מכן אותו מקרה- שאקל פליפ באותו הקפיץ אחורי ימני.
שוב חזרה לאיתי.
הממצאים:
• שאקל פליפ
• עלה שבור
• סנטר בולט שבור

שוב איתי חזר על אותה הטענה-אני משתולל. שוב משלים עם רוע הגזרה-ומשלם...
כמה טיולים לאחר מכן, הצלבה קלה גורמת שוב לשאקל פליפ באותו הקפיץ.

ממצאים:
• שאקל פליפ
• עלה שבור
• סנטר בולט שבור

חזרה לאיתי. עכשיו התקלה החוזרת ונשנית הזאת כבר מתחילה לעצבן.
כל טיול עובר בציפיה לשאקל פליפ/ שבר אחר בקפיץ...

איתי כמובן עדיין עם הטיעון הפתטי שלו שאני ג'יפאי משתולל. והוא לא יתפלא כלל אם "קפצתי עם הרכב...". כן, באלו המילים טענותיי נדחו...מילים שגרמו למי שמטייל איתי לגחך...סליחה- ליפול מהכסא מרוב צחוק מהתיאוריות הזדוניות של איתי לגבי...
עדיין לטענתו-אין שום פגם ודופי בעבודתו, ואין לו שום הסבר הגיוני למה יש לי שאקל פליפ בתדירות כזאת (פרט לעובדה כמובן שאני משתולל...)

כצעד של מחווה ורצון טוב (תודה באמת) הוא שם לי שאקל משולש שמטרתו היא למנוע את פתיחת המתלה. כלומר בכל פעם שאני מצליב על מדרכה השאקל נותן מכה לשלדה (בפתיחת מתלה, הסבר בקובץ המצורף).
ממש יופי של פתרון...לאיתי זה נראה בסדר גמור שהמערכת שלי עובדת כך, עם בורג שדופק את השלדה בכל פתיחה הכי קטנה של מהלך...כל זאת-אחרי שאותה המאיה התהפכה קרוב לעשר פעמים סה"כ (היו טיולים שהיא התכופפה מס' פעמים-למרות שקשרנו את השאקל לפגוש על מנת שלא יתהפך)
יודעים מה קורה לרצועת ברזל שמכופפים מספר פעמים באותה נק' קריטית?!?!

שילמתי לאיתי סה"כ סכום של 3000 ₪ ( לא כולל בולמים שקניתי): עלות הערגול בלבד הייתה 1000 ₪, 200 ₪ שהלכו על גומיות (נגיד עוד 300 על ברגים וכו') ו-1500 ₪ הלכו על בלאי (שברים ושאקל פליפ'ס חוזרים).

אני וגיתאי אמרנו נואש והחלטנו לחזור ל"אבא" שכולם הבטיחו לנו...
מה יצא לי מהסיבוב האחרון:
• הג'יפ הונמך אחר כבוד.
• סנטר בולטס הוחלפו ל 3/8.
• קונטרה מאיה קדמית שבורה הוחלפה! (התגלה במהלך העבודה).
• זיכוי 500 ₪ לעבודה חוזרת אצל המתלם. סכום המהווה שליש מהצרות שנגרמו לי...

אם לסכם את מה שנאמר כאן, שילמתי 3000 ₪ (לא כולל דלק, ימי עבודה, ועוגמת נפש) רק בשביל לחזור לנק' המוצא שבה הכל התחיל- הג'יפ נמוך...אה כן - ועכשיו גם יש לו קפיצים שעברו טראומה שימים יגידו אם לא סופנית (ואני כמובן אצטרך לספוג את הנזק...)
אז יש לי זיכוי של 500 ₪ במקום שאני לא רוצה לחזור אליו...איזה כיף!

ובשביל לקבל את המעט שקיבלתי הייתי צריך לצעוק לא מעט...ממש לא ברור לי למה..וחבל!
יצאתי מהמתלם בהרגשה רעה. שעבדו עלי בכל הזדמנות, התחשבנו איתי בקטנות, גרמו לי לנזקים חוזרים ונשנים וככל הנראה גם לנזקים עתידיים.

אין לי אבא במתלם ולא בטיח...ובנימה צינית זאת-שלא יעבדו עליכם...

נ.ב
מחפש אבא...

עמרי

בכל האמור לעיל אין שום כוונה להשמיץ (ולמיטב ידיעתי לא השמצתי) אלא להביא את החוויה האישית שלי עם המתלם לידיעתכם מתוך חובת העדכון- אחרי התייעצות שוטפת עם חברי הפורום...
לאלו שעזרו, הרימו טלפון וייעצו, או סתם התקשרו לעודד ולשאול איך מתקדם- תודה!

יריב קלר ברוך
21-12-07, 16:37
ביזיון

sofa
21-12-07, 17:56
וואו..... אני קורא ולא יודע אם לצחוק או לבכות... על כזה סיפור שגיתאי ועמרי מתארים, באם היה מתרחש בארצו של הדוד סם, מישהו היה נרצח שם....

זו חוצפה שלא תתואר, בתור בעל עסק שמשרת אלפי לקוחות, אני באמת מתקשה לעכל מצב כזה שבו לקוח מטורטר הלוך ושוב ובכל פעם מאשימים אותו, לוקחים ממנו כסף וזמן, גורמים לו עגמת נפש, וכל זה תוך התנערות מאחריות!

אדון "מתלם" הנכבד, מוגשת לך בזאת תעודת עניות בעלת הציון הכי גבוה שיכול להיות בקטגוריה.
אתה כנראה צריך שיעור בשירות לקוחות...

נ.ב

יש משפט שאומר: "מכל מלמדי השכלתי..." והוא נכון בכל דבר ועניין, תנסה לישם...

יוני5
21-12-07, 18:14
רבותי המכובדים,

תלונה קשה, ובייחוד קשה לי להתעלם מהעובדה שהתלונה באה מפיו של גיתאי, שאני מכיר אותו והוא אינו הלקוח המנייאק הטיפוסי. רחוק מזה.
מאידך, בחיי הארוכים למדתי שלכל מטבע יש שני צדדים, אז לפני שאתם יורים לכיוון המתלם, חכו יומיים שלושה שאיתי יציג את הצד שלו לעניין.

אני יודע שזו בקשה קשה, הלוא איזו עוד הנאה נותרה בחיינו האומללים, שתדמה לסקילה ציבורית אמיתית, באמצעות אבנים וירטואליות, של בעל עסק כזה או אחר?
אבל, ולו מפאת כבודו של הפורום, אנא: לאט לכם, תנו לאיתי לומר את דברו.

ותבוא על כולכם הברכה,
יוני5

nir.samo
21-12-07, 20:47
אני לא חושב שבמקרה הזה צריך לשמוע את הצד השני.
גם אם יתברר שהמתלם צדיק יותר משנדמה, יש מספיק "מסה" כדי שאנשים יסיקו את המסקנות לאן הם רוצים ללכת לבזבז כסף על תחביב שלהם, כסף שאמורים להנות ממנו.
בנוסף אני לא רוצה לפרנס כאלה עסקים, יש מספיק כאלה שכן מגיע להם.
ניר.

six 4 life
21-12-07, 21:34
לכל עסק יש את השמועות הטובות עליו ואת השמועות הרעות עליו.
מהיכרותי עם אחת מהנפשות הנפגעות, אני לאותו עסק לא מתקרב בחיים, גם אם עכשיו היה מציע קיט שלם חליפי על חשבונו.

עסק שעובד ככה מנפנף 90% מהאנשים שמגיעים אליו עם ריג'קטים, אבל לצערו גיתאי ועמרי היו בין ה10% שלא מוותר כ"כ מהר.
בסופו של דבר הם לא קיבלו שום דבר מהמתלם (פיצוי כלשהו, עמידה מאחורי מוצר, או המינימום של יחס הוגן!)- אלא רק הפסידו ריצות, עצבים, זמן וכסף.
כמו שאני רואה את זה, הרווח הוא רק שלנו, חלק מהלקוחות הפוטנציאלים של השוק הזה,
ועל הדיווחים השוטפים של עמרי וגיתאי תחקירים שחשפו בפנינו את פרשיית "הקיט והרוכל המקניט", נשאר רק להודות להם.

מחכים לפרשיה הבאה :twisted: .

נימי
22-12-07, 19:44
ביזיון.
לא פעם ראשונה ולא שניה (וגם לא יותר מזה) שאני שומע סיפורים לא טובים על המתלם.
מצויין שמישהו העלה לכאן את הסיפור שלו ואת הפרטים המדויקים כך שכל אחד יעשה את החשבון שלו אם להיכנס לכזה עסק או לא, אני אישית לא הייתי ניכנס שם אפילו לנוחיות.

גיתאי נוה
22-12-07, 19:46
יוני וכל החברים,

לשון הרע היא עניין קשה וחמור, וכבר נאמר "חיים ומוות ביד הלשון". עוד למדנו ש"קשה פרנסה כקריעת ים סוף" ואחד הדברים שמצערים אותי ביותר, הוא לראות בעל עסק שבאמת עובד קשה ואינו מצליח להתרומם ולהרוויח בכבוד.

עמרי ואני ניסינו כל שביכולתנו, הפכנו כל אבן והשתדלנו להימנע מלהוציא שם רע ל"מתלם". איתי הוא בסך הכל בחור נחמד, אבל לפעמים קצת שוכח שבסופו של דבר אנחנו לא ביחסי חברים אלא ביחסי ספק-לקוח, ושמישהו פה משלם לו כסף, ולא מעט. גם כשניסינו להזכיר לו, הוא סירב בעיקשות להפנים.

בשירשור המקורי שפתחנו נמנענו בעיקביות מלהשמיץ ולהכנס לפרטים, וכאשר נכחנו לדעת שהדיון יוצא משליטתנו וגולש למחוזות שליליים, הטלנו על עצמנו מבחירה שתיקה מלאה עד להתבהרות הדברים. קשה לי לתאר פה עד כמה רצינו וקיווינו לחזור ולדווח, בריש גלי, על ש"מתלם" לקחו אחריות - גם אם לאחר תהליך לא-נעים של אילוץ שלא היה צריך לקרות - ועשו מה שצריך לעשות. מבחינתי, עסק כזה מקבל קרדיט גדול במיוחד אם קדמה לכך ביקורת קשה.

אבל למגינת ליבנו איתי לא הרים את הכפפה, לא ירד מהעץ הקטנוני שעליו טיפס (קטנוני, כי משאית אחת שנכנסת אצלו לשעת עבודה מכניסה לו כסף יותר ממה ששנינו נכניס אליו כמה שנים טובות) ולא ניצל את ההזמנה שנתנו לו לצל"ש. יצויין, שבשיחה שלי איתו איתי ביקש שלא אוציא עליו שם רע ללא הצדקה, ואני נתתי לו את דיברתי. כל מה שכתבנו נשקל היטב.

כך או אחרת, הבמה פתוחה בפני איתי להגיב, מקווה שלא בעילום שם, ואם טעינו - לא נסתתר ונפרסם התנצלות ראויה.

שבוע טוב

גיתאי

prinz804
22-12-07, 21:08
בארץ צריכים ללמוד מהשרות שלהם...

http://www.cjclub.co.il/forum/viewtopic.php?t=2319

AvigdorAharon
22-12-07, 23:15
לא הפסקתי לקרוא!
גיתאי, אתה מתבזבז, אילנה לא מוצאת לך תפקיד אחר???

בכל מקרה, הסט שיורכב אצלי יהיו כנראה פרוקומפ או רוביקון.

מחפש מכולה שמגיעה מארה"ב לכאן, מישהו מכיר?

אביגדור

tayrie
22-12-07, 23:52
בארץ צריכים ללמוד מהשרות שלהם...

http://www.cjclub.co.il/forum/viewtopic.php?t=2319

הייתי רוצה לפתח את זה ברשותך , זה פשוט מתבקש בהשוואה ליחס הבזיוני של המתלם.
הקיט "השביר" נמכר דרך ספק בארץ לפני כ7 שנים! , פרוקומפ לקחו אחריות על סמך אמון מוחלט בתמונות ששלח הלקוח , בלי יותר מידי שאלות שלחו אותו לספק (יאנוביץ') לקחת קיט חדש.

yoav21
23-12-07, 13:49
אני חבר! של גתאי ועומרי ויצא לי לראות את צורת הנהיגה של שניהם בטיולים ובשני המקרים מדובר בנהגים שקולים מאוד, שלא משתוללים עם הרכב .
כמו כן אני יכול להעיד שבמקרים בהם לקחתי חלק בטיולים לא היתה סיבה שבגינה יתרחשו כל התופעות והכשלים אשר תארו ע"י גתאי ועומרי כל אחד והמקרה שלו. גם אני בעל סופה ובאותם טיולים יצאתי ללא נזק ו/או שברים.
ולראות אותם כך מתזזים כל פעם שיש בעיה עם הרכב "ושורפים" זמן, כסף ושלא נדבר על עוגמת הנפש .גתאי- שהוציא סכום כסף (5450 ₪ ) ללא קיצורי דרך וקומבינות הקיט לא עמד בדרישות הבסיסיות וזה בלשון המעטה .
עומרי-שהוציא סכום של 3000 ₪ וביקש הגבהה ע"י ערגול (דבר נפוץ ומקובל ) ולאחר מכן חווה את כל השברים והכשלים הללו, ולבסוף הפתרון היה להחזיר את הרכב למצב המקורי !?.

בתור לקוח פונצאלי אני לא חושב שאגש לבית עסק,כל בית עסק שלא עומד מאחורי המוצר שלו .
ובניגוד לכותרת שיש לדרור "הלקוח תמיד צודק" אני לא חושב כך, יש מקרים רבים שלקוחות באים סתם בתלונות, אך לא המקרה דנן.

אני הייתי מצפה מהמתלם שהוא בעל עסק מכובד גדול ועם מוניטין של שנים רבות לעמוד מאחורי המוצרים והעבודה שלו. ולא להתנער מאחריות בטענה של השתוללות, מעניין אותי אם רכב של מד"א או הצבא היה מגיע למתלם עם כשלים כאלו או אחרים לאחר עבודה האם גם להם היו ניתנים התירוצים שונים ומשונים.

יואב.

דרור ברלי
23-12-07, 20:29
אני לא חושב שבמקרה הזה צריך לשמוע את הצד השני.

לזה קוראים בעברית צחה - לעשות לינץ'.
תרגיעו את גובה הלהבות, כי זה לא מוסיף לכם כבוד. לפחות עד שאיתי יגיב.

amirz
23-12-07, 20:45
חבל שהמתלם לא מגיב
כנראה שאין לו מה לחדש

כבעל עסק לא פעם החזרתי כסף ללקוח למרות שחשבתי שהוא לא צודק

לדעתי המתלם צריך לקחת את הקפיצים חזרה ולהחזיר לך כסף
גם אם לא הכל לפחות 80% מהסכום

asafk
24-12-07, 00:47
אני מבקש מאוד מכל הכותבים בדיון לא להשתלח, ולשמור לפחות על הרמה שפותחי הדיון - גיתאי ועמרי- ביקשו לשמור עליה.
יש הבדל בין אינפורמציה חשובה כמו שנמסרה על ידם לבין הבעת דעה של מי שאינו מכיר את המקרה.

(וזה בבחינת הקדמת תרופה למכה)

אסף.

tayrie
24-12-07, 01:46
לזה קוראים בעברית צחה - לעשות לינץ'.
תרגיעו את גובה הלהבות, כי זה לא מוסיף לכם כבוד. לפחות עד שאיתי יגיב.

ועל כל יום שאיתי לא מגיב גם לא מוסיף לו יותר מידי כבוד.

מתלם
27-12-07, 15:58
שלום לכולם,

חברת מתלם הנה חברה ישראלית בת כ80 שנה, במהלך שמונים שנים אלו שירתה נאמנה אלפי ואף עשרות אלפים של לקוחות, כולל רבים מחברי הפורום, וזאת במקצועיות, אמינות והגינות.
ההתקפה הפרועה על חברתנו כפי שמופיעה בשרשור לעיל נגועה, בלשון המעטה, בחוסר דיוק חמור
נעשו מאמצים גדולים מצד חברתנו לסיים את הפרשייה כבר לפני מן מה אך משום מה העדיפו המעורבים, מטעמים השמורים עמם, לפגוע בחברתנו דרך פורום זה.

חברתנו אינה נוהגת לנהל את קשרי הלקוחות שלה דרך האינטרנט אלא ישרות מול לקוחותיה, מפאת סיבה זו ופאת כבודם ושמם הטוב של גיתאי ועומרי, אני לא אפרט את השתלשלות העניינים כפי שהיא מתועדת בחברתנו.

מלפנים משורת הדין, ועל אף שתקופת האחריות חלפה אני מזמין בשנית את גיתאי להחזיר את הקפיצים ולקבל זיכוי מלא כפי שהוצע לו כשהיה בחברתנו בפעם האחרונה...

איתי

kd2
27-12-07, 16:20
שלום לכולם,

מלפנים משורת הדין, ועל אף שתקופת האחריות חלפה אני מזמין בשנית את גיתאי להחזיר את הקפיצים ולקבל זיכוי מלא כפי שהוצע לו כשהיה בחברתנו בפעם האחרונה...

איתי
שאלה לנוגעים בדבר - 2 הצדדים.
האם ההצעה הזאת הייתה על השולחן לפני הדיון בגיפולוג?
פה קבור הכלב.

חנן-ג'יפולוג
27-12-07, 16:35
גיתי כבר ענה על זה מלכתחילה:

על שולחנו של איתָי מונחת עדיין הצעה ממני (שאגב, הועלתה הועלתה במקור על ידו והוא חזר בעצמו) להחזיר למפעל את כל הקפיצים שעל הג'יפ שלי, מפורקים כמובן על מנת שלא לגזול מהם זמן עבודה יקר חלילה, ולקבל את כספי בחזרה ולהפרד בידידות. נכון לעכשיו הוא נמנע מתשובה.

ועכשיו, אני מבקש מהצדדים לא להתפלש בתוך זה. כל אחד אמר את דברו. אם יש עדכונים חדשים, נשמח לראות אותם.

kd2
27-12-07, 16:59
סליחה , לא שמתי לב/זכרתי שזה היה כתוב לפני כן.

מתלם
27-12-07, 17:15
ההצעה הועלתה על ידי כשגיתאי היה במפעלנו בפעם האחרונה - כלומר לפני השרשור

ד ו ר ו ן
27-12-07, 22:16
במסגרת העליהום שמתנחשל לו מול איתי/המתלם גם לי יש משהו להוסיף,
המעורבות שלי בעניין הנוכחי מצומצמת לחומר הכתוב בשרשור הזה בלבד, לא מכיר את גיתאי ועומרי ומצד שני צורת הכתיבה שלהם מעידה על אנשים מיושבים בדעתם ולכן זה עוד יותר בעייתי אבל בכל זאת הנה משהו מהכיוון השני.

לפני 3 שנים נכנסתי למתלם אחרי שהבנתי שעשיתי טעות והחלטתי שלא כדרכי ללכת על פתרון זול שעלה לי ביוקר בהחלפת קפיצי הגמל בבחירה בבעל מלאכה קרוב לבית (אזור ב"ש) במקום לטרוח לבעל מלאכה מקצועי יותר אך מרוחק מהבית.
אחרי שספגתי את הבאסה ותפרתי בחזרה את החור בכיס ואחרי שחרשתי את האתר הזה וגם את ג'יפטריפ בנסיון לחפש את בעל המקצוע להחלפת קפיצי האולדמן שהתעייפו להם בגמל נכנסתי למתלם.
הבחירה במתלם היתה אחרי קריאה של הרבה מאד חומר כאן ושם, חלק לא מרוצים ורובם העידו על מקצועיות ואחריות למוצר וללקוח ובגלל זה הגעתי למתלם-מבחינתי הגעתי לאיתי, הוא היה הפנים של העסק מבחינתי.

לא הכל היה מושלם, באתי והלכתי 3 פעמים עד שהייתי באמת מרוצה אבל מצד שני אני לא הלקוח הטיפוסי-החלטתי לאן אני רוצה להגיע ולא התכוונתי להתפשר ולא לחתוך אף פינה עד שאני מגיע לשם. הגישה של איתי התאימה לי,לברר בדיוק כמה משקל אני נוהג לקחת ברכב בשימוש העיקרי שלו-טיולים,לבוא לקראת השגעונות הקטנים (מאיות ארוכות יותר אחרי שכבר היו קצרות על הרכב, לשנות את הקפיץ המקורי כדי שיהיה בדיוק כמו שאני רוצה לרכב טיולים,להוריד\להוסיף עלים,להוסיף רפידות בין הקפיצים, שאקל כזה או אחר ובטח שכחתי משהו.

בכל אחד מהמפגשים או השאלות החוזרות ונשנות במקום או בטלפון לא קיבלתי פעם אחת את הרושם שאני "מציק" או לא מקבל תשובה סבלנית לשאלה-חלק מהגחמות נזנחו אחרי תשאול מעמיק לגבי מה ולמה ובטוח שגם חסכו לי שקל או שניים בניסוי ותהייה.

בסופו של עניין יצאתי מרוצה מהסט שהותקן על הרכב, 3 שנים של טיולי שטח עם משקל רב בארגז, לפעמים במשקל המירבי של הרכב, הרבה מאד שטח ועבודת מתלים בלי פשרות לאופי הנסיעה כי זה מה ששילמתי בשבילו ות'כלס זה מה שקיבלתי.
3 שנים שהרכב יושב בדיוק באותו הגובה שהוא התייצב אליו שבועים-שלושה אחרי הקומבינציה האחרונה.

היחס והשרות שכל מיני מתלהמים כאן ממהרים לצעוק בסגנון של "גם לשרותים לא הייתי נכנס" הוא זה שגרם לי להמליץ על המקום והוא זה שהחזיר אותי למתלם כשהייתי צריך בולמים חדשים פעמיים.
היחס וההרגשה שיש גב לשרות החזיר אותי לשם כשבחרתי בולם יקר שהתפגר בטרם עת לאחר זמן קצרצר על הרכב ואיתי פשוט הוריד אותו מהרכב, שם חדש ואמר סע לשלום.

אז זה שמשהו השתבש שם בסיפור של גיתי ועומר זה ברור,
לא בקיא בפרטים של אף צד אבל לקרוא את התאור הזה לא עושה טוב ועוד יותר את ההתלהמות שהתחילה לתפוס תאוצה.
מול ארוע שברור שיש בו לקוח לא מרוצה ומולו יש בעל מקצוע שלי היתה התנסות שונה לגמרי.

גיתאי נוה
27-12-07, 22:27
ההצעה הועלתה על ידי כשגיתאי היה במפעלנו בפעם האחרונה - כלומר לפני השרשור

אילו איתי היה ממשיך להתחמק ו'לשחק משחקים' אזי הייתי פורש בדיוק נמרץ את מהותה של ההצעה הנ"ל - על ידי מי הועלתה, מתי ובאלו מגבלות וכו'.
לענייננו, מכיוון שאנחנו מודעים היטב למשמעות הקשה והלא-נעימה של הבעת חוות דעת שלילית על מאן דהוא בציבור, בייחוד כשמדובר בפרנסתו של אדם, ומכיוון שאיתי מביע נכונות לקחת אחריות ולסיים את הפרשייה בצורה מכובדת, אין לי שום עניין להמשיך ולהכות בברזל ויותר מאשמח להתקדם על בסיס הצעתו של איתי. מבחינתי הדלת תמיד פתוחה בפני כל אדם להכיר בטעותו ולחזור בו ואני סבור, שגם כשהדברים נעשים מתוך לחץ חיצוני ולא מלכתחילה, הם עדיין ראויים להערכה רבה.
רק לשם ההבהרה - כל זאת במידה והכוונה ב'זיכוי' היא להחזר כספי ולא לקופון קנייה שווה-ערך. מכאן ואילך נמשיך ישירות מול איתי - עמרי ואני כל אחד בנפרד - ונשמח לדווח על סוף מוצלח.

שבת שלום
גיתאי

מורי
27-12-07, 23:02
.

היחס והשרות שכל מיני מתלהמים כאן ממהרים לצעוק בסגנון של "גם לשרותים לא הייתי נכנס" הוא זה שגרם לי להמליץ על המקום והוא זה שהחזיר אותי למתלם כשהייתי צריך בולמים חדשים פעמיים.
היחס וההרגשה שיש גב לשרות החזיר אותי לשם כשבחרתי בולם יקר שהתפגר בטרם עת לאחר זמן קצרצר על הרכב ואיתי פשוט הוריד אותו מהרכב, שם חדש ואמר סע לשלום.

.

מצטרף לדורון.

כלקוח מאוד וותיק של המתלם,וכאחד שבאמת עבר אצל כל מיני הקפיצאים למיניהם,אני חושב שהסיפור הזה יצא מכל פרופורציה.
איתי הוא נותן השירות הטוב ביותר בו נתקלתי בענף,וגם כאשר יש בעיות או תקלות הוא הראשון לסייע ולעזור,במקצועיות וביעילות.
אין עסק מושלם,ומי שלא עושה לא טועה.
העליהום שנעשה כאן כלפי המתלם פשוט לא הוגן בעיני .

אין לי שום בעיה עם הטענות שלכם (גיתי ועומרי).יש לי בעיה עם הסגנון וכדור השלג שגדל יתר על המידה.

אני אישית אמשיך להיות לקוח של המתלם.

בידידות,מורי.

amimiller
27-12-07, 23:04
לפני כ-10שנים טפלתי בקפיצים אצל המתלם שהמפעל היה עוד בחולון אצל האבא עמיחי. החלפתי מאיות ולאחר פרק זמן קצר הקפיצים נשברו. עמיחי בא לקראתי ועשה לי הנחה על זוג קפיצים חדשים. עמיחי טיפוס קליל ונחמד אבל בנו שחצן לא קטן לא נעים לעשות איתו עסקים הוא פשוט לא יודע איך להתנהג מול קהל לקוחות ואני מתבטה מזה בעדינות

גיתאי נוה
28-12-07, 00:58
דורון,

אני בטוח שכמו שעמרי ואנוכי נכווינו במתלם, יש כנגד סדרה של לקוחות מרוצים, ואין לי בעיה עם זה מלבד זה שהייתי שמח להימנות איתם. אני רק מוצא לנכון להביא כאן עובדה אחת בעלת חשיבות לעניין: עמיחי סולל זכרו לברכה הלך לעולמו בקיץ האחרון. למעשה, מזה תקופה ארוכה לפני כן הוא כבר לא היה מעורב בנעשה במפעל, אף שהיה נוכח שם מדי פעם. עובדה היא, שמאז הגעתי לשם בפעם הראשונה ועד היום, וכנ"ל עמרי, כל המגעים הטכניים והמסחריים שלנו היו מול איתי בלבד, כאשר עמיחי כבר היה לגמרי מחוץ לעניינים גם כאשר היה במקום.
אגב, עמיחי ז"ל הוא האיש שתיכנן את הקיט בג'יפ של דרור והשמועות מספרות שהיה מקצוען רציני בתחום הקפיצים.
רוצה לומר, גילה הנכבד של חברה (80 שנה במקרה הזה) איננו ערובה לשום דבר. כל מנהל בדורו מביא לחברה את סגנונו האישי, שאינו משקף בהכרח את סגנונם של קודמיו.

מורי,
אני שמח לשמוע שאתה לקוח שטוב לו, אבל לא ברור לי מה אתה רוצה ממני. לא הוצאנו שום דבר מפרופורציות, פשוט הבאנו את הנתונים היבשים כפי שהם מתועדים במסמכים רשמיים שבידינו, והבחירה אם להוציא מפרופורציות או לא היא של הקהל ואתה בתוכו. אין לך בעיה עם הטענות שלנו? זכותך המלאה, מדינה דמוקרטית פה :o. יש לך בעיה עם הסגנון? טוב, אינני יכול להבטיח לך שבפעם הבאה שאעבור מסכת הוצאות כבדות וטירטורים כזאת אתבטא בעדינות יתר, אבל אני כן יכול להבטיח לך שני דברים: א. הבחירה לפרוס את הדברים כאן בפורום היתה מבחינתנו מעין 'נשק גרעיני' כשבאמת כבר כלו כל הקיצין ב. כשהכיס שלך ייפגע, אתבטא בסגנון עדין ומתחשב.
ועדיין נדמה לי שעמרי ואני ריסנו את עצמנו לא רע, אני מקווה.

כמו שאמרתי עמרי ואני נהיה בקשר ישיר עם איתי ונקווה לחזור עם הפי-אנד, אז נראה לי שבינתיים הדיון מיצה את עצמו.

גיתאי

דרור ברלי
28-12-07, 03:50
גיתאי, לא אתה הוצאת דברים מפרופורציה. גם לא עמרי.
אפשר להבין את הכעס שלכם, ולכם מותר. אתם גם התבטאתם בצורה תרבותית.

אבל היו כאן תגובות שלמרות שלא ממש ירדו לשפת ביבים, לדעתי האישית מביישות את כותביהן שהתגלו ברגע האמת כחבורה של אוכלי נבלות תרתי משמע:

אחד - לא מוכן להיכנס אפילו לשירותים ב"מתלם".
שני - לדעתו לא צריך בכלל להתייחס לתגובה של איתי. יעני, מותר לעשות בו לינץ' ולא צריך לתת לו זכות לענות.
שלישי - מעלה זכרונות מלפני 10 שנים, כשאיתי שהיה בן 20 בקושי, בכלל היה אז חייל בסדיר אבל כבר שחצן גדול...

אלה רק דוגמאות בודדות מבין עוד כמה וכמה כוכבים שכל אחד תרם את ה"פנינה" הקטנה שלו למדורה. יש קורבן תורן, אז יאללה, עושים שמח. סטייל ג'יפטריפ.

אני משוכנע שאתם לא התכוונתם שהשרשור הזה יתדרדר ככה.

גילוי נאות: איתי חבר שלי. אפילו חבר טוב, וזה סוד מאוד גלוי. בגלל זה עד עכשיו לא התערבתי יותר מדי בפרשה הזו, אבל לא עוד. התדרדרות השרשור צורמת יותר מדי, ואני לא מתבייש לתת לו כמה מילים טובות. את המחמאות ממני הוא מרוויח בזכות.
לפני כמה שנים, היתה לי זכות נדירה להיענות להצעתו של איתי שכבר אז ניהל בפועל את "מתלם", לסייע ולתרום בתכנון קיט קפיצים לסופה, אותו קיט קפיצים שהיום מורכב אצלי בג'יפ. עמיחי סולל ז"ל, אביו של איתי, תיכנן את הקיט הזה. שעות ישבנו ביחד במשרד שלו, ליטרים של קפה שחור לגמנו, בזמן שאני בלעתי ספר אחרי ספר בספרייה הטכנית שלו, האיש המופלא הזה שירטט ושירבט, מילא דפים בנוסחאות ובחישובים, יצא לשקול את הג'יפ, מדד שוב ושוב והלך לחתוך את הברזלים, להכניס אותם לכבשן ולכופף אותם לכדי מאיות ועלים - הכל במו ידיו. הוא כבר לא היה צעיר ובוודאי לא בריא, אבל עדיין היה חזק כמו שור ומרוכז כולו במטרה.
אחר כך, כשבריאותו הלכה והתדרדרה ונוכחותו במפעל הצטמצמה מאוד, איתי לקח את המושכות גם בעבודה מולי. מול איתי הייתי צריך להיות יותר ממוקד, היו לנו בהחלט גם טעויות וכשלונות. בלי להגזים, מאות מטרים של חומר גלם יקר הלכו לאיבוד. אבל הגענו בסוף לתוצאה יוצאת מן הכלל.
בינתיים, עברו שבועות וחודשים רבים. עמיחי לא שב לאיתנו ולבסוף נפטר בחודש אוגוסט האחרון. זו אבידה אמיתית, בלי מרכאות ובלי הגזמות. אין עוד אנשים כמוהו.
אין היום בישראל אף בעל מקצוע בענף הקפיצים שיכול לדגדג את אוצר הידע שעמיחי סולל ז"ל לקח איתו לגן-עדן. ברור שלאיתי חסר הנסיון של אביו, נסיון שאולי ייצבר רק לאחר הרבה עשרות שנות עבודה. למרות זאת, ומבלי לפגוע בבעלי מקצוע אחרים בענף, איתי וסאמר (מנהל העבודה שלו) הם עדיין המקצועיים ביותר, ובעלי היכולות הגבוהות ביותר בתחומם, בעיקר בכל מה שקשור למתן פתרונות לצרכים ייחודיים. בניגוד לתדמית הדמונית שנבנתה לאיתי כאן ע"י כמה שלא יצאו מרוצים, זה גם אחד מבעלי המקצוע היותר נחמדים, מקשיבים והגונים שיש. אם הוא לא היה נחמד, מקשיב והגון, לא הייתי נכנס לפרויקט הזה איתו.

כשאני צריך תיקון בקפיצים (ונזקקתי לזה לא פעם אחת, בגלל תאונה למשל, ואני משלם בדיוק כמוכם וכמו כל אחד אחר), גם כאשר כבר אין במלאי את החומר המקורי ממנו יוצרו הקפיצים האגדיים ההם ואנחנו צריכים להתפשר, אני יוצא מ"מתלם" בתחושה שיש לקפיצים האלה אבא, ושיש לאן לבוא ובפני מי לשטוח טענה אם תתעורר.
אני כבר לא מדבר על כל העזרה ופתרונות החירום שקיבלתי שם לאורך שנים בלי לשאול שאלות כשנזקקתי, כדי שאפשר יהיה להמשיך לנסוע בג'יפ, או כשנשברה מאיה באחד מימי שישי לפנות ערב, והמפעל היה סגור, איתי ואסף (אחיו) נסעו במיוחד לפתוח לכבודי את המפעל והרכיבו לי שני קפיצים חלופיים רק כדי שהג'יפ לא יהיה מושבת למחרת בנסיעה שתכננתי. אז נכון, אולי לא כל אחד יקבל שירות VIP שכזה, אבל אני גם בוודאות לא היחיד שהם התייחסו אליו ככה. זה אומר הרבה מאוד עליהם כבעלי מקצוע ובעיקר כבני אדם.

חברים יקרים, מי שלא עושה, לא טועה. גם "מתלם" טעו פעם או פעמיים או שלוש או אולי אפילו עשר או עשרים פעמים, מי יודע? גם בג'יפ שלי לא הכל היה מושלם. אני משוכנע לגמרי שאיתי יידע להגיע גם איתכם לעמק השווה.

אני מקווה שבזאת יהיה באמת סיום הולם לפרשה העגומה הזו.

nir.samo
28-12-07, 08:17
אהלן דרור,
עם כל הכבוד לחברות בינך לאיתי אני עדיין לא חושב להיכנס לעסק שגרם עגמת נפש ללקוח אחר, עגמת נפש שנפרסה על פני כמה חודשים ונפתרה (מקווה) רק לאחר פרסומה ברבים.
כשכתבתי "שלא צריך לשמוע" לא התכוונתי שתגובת הצד השני לא מוזמנת (- וטוב שנכתבה לאחר מכן) אלא התכוונתי שהיא לא תשנה את ההחלטה בבוא היום - והיא באמת לא שינתה לי.
ניר.

חנן-ג'יפולוג
28-12-07, 09:21
טוב, הגעתם לשלב של התפלשות בבוץ.
אם למישהו יש משהו חשוב, אבל ממש חשוב, לומר, שיעשה את זה. אם לא, נחכה לעדכונים.

tayrie
28-12-07, 12:10
דרור , אל תיתמם , כמעט לכל אחד מאיתנו יש צלקת מדממת מהשחלה אחרונה של "נותן שרות ישראלי מצוי" - אז מוציאים קצת קיטור ... זה בטוח יותר הגון מהשרות שניתן במקרה הזה על ידי המתלם.

מה שאין עליו מחלוקת שהנפגעים הגדולים בסיפור הזה הם עומרי וגיתאי ולא ראוי להסיט את השרשור להצלת שמו הטוב של איתי , עם כל הכבוד לו , הוא זה שפתח ליגה חדשה של שרות , סטר פעם אחר פעם ללקוח , וגם כשיכל לצאת מזה באלגנטיות בחר להמשיך להסתכל דרך החור של הלירה.

התגובה של איתי רק המשיכה פה את רצף הטעויות שלו , היההתנסחות מזכירה לי תגובות של עו"ד בקולבוטק.

מאיר רוטברג
28-12-07, 14:04
יש מונח תנכי שאומר

מודה ועוזב ירוחם

נימי
25-01-08, 10:51
עבר כמעט כחודש משהובטח להחזיר את הקיט למתלם בתמורה לזיכוי מלא, האם יש חדשות טובות בנושא?

גיתאי נוה
25-01-08, 10:56
שוחחתי עם איתי טלפונית והוא אכן הבטיח החזר כספי תמורת הקפיצים. בינתיים העיכוב הוא מצידי מכיוון שהיתה לי תקלה רצינית בסרן אחורי שהשביתה לגמרי את האוטו (מה שמנע ממני לנסוע ולהחליף קפיצים), ובימים אלה אני כמעט ולא נמצא בארץ. בקרוב אגש לשם ובא לציון גואל.

גיתאי

מתלם
28-01-08, 14:16
גיתאי שלום,

ההצעה שלי מונחת על השולחן מזה כחודש...

אני ממתין

גיתאי נוה
28-01-08, 15:20
גיתאי שלום,

ההצעה שלי מונחת על השולחן מזה כחודש...

אני ממתין
כפי שאתה יודע, לרוע המזל התרסקו רכיבים בסרן האחורי אצלי מייד לאחר הסיכום ביננו והרכב עמד מושבת לחלוטין. נוסף על כך אינני בארץ מזה תקופה ולכן לצערי לא הזדמן לי להעלות את הג'יפ על הכביש ולהחליף קפיצים. כך או אחרת הרכב לא נוסע.
עם זאת, כדי שלא לעכב, השגתי אתמול בהשאלה סט קפיצים מקוריים על מנת שאוכל להוציא את הקיימים. בשבוע הבא אני אצלך עם 4 הקפיצים ובא לציון גואל.

תודה על הסבלנות
גיתאי

גיתאי נוה
06-02-08, 15:06
סוף דבר;
אתמול הוחזרו 4 הקפיצים לצור מחצבתם. קיבלתי מאיתי צ'ק מוכן המכסה את כל התשלומים שנעשו עד השקל האחרון, ונפרדנו באווירה טובה.

נדמה לי שאופן סגירת הפרשייה ע"י המתלם ראוי לציון. מבחינתי, כל מה שהיה שייך לנחלת העבר בלבד, ואני בטוח שגם במתלם הפיקו את הלקחים לשם שיפור עתידי.

יום טוב לכולם
גיתאי

-->