PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לפני קנייה - דחוף לפני החלטה

ramon
22-12-07, 23:28
שלום,

רציתי לבקש עזרה בשני נושאים:
1. הדגם- אני מתכוון להוציא באזור ה 90000 שקל. אני מחפש ג'יפ ארוך , אוטומט עם יכולות שטח גבוהות אך לא גבוהות מדיי (אני רוצה שיוכל לטייל בפארן , צין , נקרות וכו') - חשבתי על איסוזו. אשמח לתגובות האם הכיוון שלי נכון ?

2. אם כבר איסוזו , אני בוחן כרגע שתיי אלטרנטיבות - יד שנייה 2003 102000 ק"מ דגם S לעומת יד שנייה 2002 דגם ES עם TOD עם 156000
מעבר להבדל בדגם יש הבדל של בערך 8000 שקל לטובת ה 2003 האם ה 2002 עדיף בכל מקרה על ה 2003 בגלל הדגם והTOD או שאולי ה 2003 עדיף בגלל הק"מ הנמוך למרות ההבדל בדגם ובTOD ?

אשמח על דעה מקצועית

תודה
רמון

idan_c
22-12-07, 23:34
שלום,

רציתי לבקש עזרה בשני נושאים:
1. הדגם- אני מתכוון להוציא באזור ה 90000 שקל. אני מחפש ג'יפ ארוך , אוטומט עם יכולות שטח גבוהות אך לא גבוהות מדיי (אני רוצה שיוכל לטייל בפארן , צין , נקרות וכו') - חשבתי על איסוזו. אשמח לתגובות האם הכיוון שלי נכון ?

2. אם כבר איסוזו , אני בוחן כרגע שתיי אלטרנטיבות - יד שנייה 2003 102000 ק"מ דגם S לעומת יד שנייה 2002 דגם ES עם TOD עם 156000
מעבר להבדל בדגם יש הבדל של בערך 8000 שקל לטובת ה 2003 האם ה 2002 עדיף בכל מקרה על ה 2003 בגלל הדגם והTOD או שאולי ה 2003 עדיף בגלל הק"מ הנמוך למרות ההבדל בדגם ובTOD ?

אשמח על דעה מקצועית

תודה
רמון

שלום רב ידידי,
ראשית אציין כי אני לא מבין גדול בתחום השטח אבל ספציפית על האיסוזו במידה ואתה מתכוון לטרופר הבנתי שיש איתם דיי הרבה בעיות בשנתונים הללו. בעיות של המנועים , אינג'קטורים וכד'. ראיתי גם התארגנות פעם של בעלי הטרופרים להחתמת עצומה נגד היבואן שיתן תמיכה על חשבונו לבעיות הללו.
כל זה נודע לי מחבר שהיה בעל טרופר אבל משנת 93 או 94 שבאותם שנים לא היו את הבעיות האלו :)

אני באופן אישי מאוד אוהב את הרכב גם מבחינת מראה, הבעיות הללו אכזבו אותי מאוד אחרת אני חושב שכבר מזמן הייתי בעלים של אחד כזה :)

ramon
23-12-07, 20:00
שלום רב ידידי,
ראשית אציין כי אני לא מבין גדול בתחום השטח אבל ספציפית על האיסוזו במידה ואתה מתכוון לטרופר הבנתי שיש איתם דיי הרבה בעיות בשנתונים הללו. בעיות של המנועים , אינג'קטורים וכד'. ראיתי גם התארגנות פעם של בעלי הטרופרים להחתמת עצומה נגד היבואן שיתן תמיכה על חשבונו לבעיות הללו.
כל זה נודע לי מחבר שהיה בעל טרופר אבל משנת 93 או 94 שבאותם שנים לא היו את הבעיות האלו :)

אני באופן אישי מאוד אוהב את הרכב גם מבחינת מראה, הבעיות הללו אכזבו אותי מאוד אחרת אני חושב שכבר מזמן הייתי בעלים של אחד כזה :)

תודה על התגובה, מבירור שערכתי מדובר בבעיה באינג'קטורים שטופלה , בעלי איסוזו בארץ נקראו חזרה למוסכים ואכן יש לברר שאיסוזו המיועד אכן עבר את הטיפול הזה. זאת ניתן לבצע בעזרת המוסך המרכזי.

אשמח לתגובות נוספות ,

וגם...... אשמח עם מישהו יסביר על ההבדלים בין הדגמים הרבים כל כך של האיסוזו:
LS
S
X-Trim
ES עם TOD

מה הכי כדאי ?

תודה
רמון

eran4x4
24-12-07, 11:36
לפני שאתה רץ לקנות
תבדוק אצל כמה שהבעיה טופלה הלך ראש מנוע \ מנוע וכדומה אחרי הטיפול בבעיה....
המנוע הזה מסובך בצורה מאוד יחודית דבר שפוגעה באמינותו ושרידותו.....

נמרוד
25-12-07, 00:50
הבירור השטחי שלך לא מספיק. אל תמהר לקנות טרופר דיזל מהשנתונים האלו, הוא מצויד במנוע מאד בעייתי, תמצא בפורום כמה וכמה דיונים בנושא, אני הייתי מחמיר ואומר פשוט לא לקנות את הרכב הזה. לא מנסיון אישי אלא פשוט כי אני עוקב אחרי כל פורומי השטח בעברית בעשר השנים האחרונות וגם למדתי קורס בסטטיסטיקה... אגב השוק אומר את אותו דבר, ולכן הם אולי נראים לך כמו מציאה.

ramon
27-12-07, 14:55
הבירור השטחי שלך לא מספיק. אל תמהר לקנות טרופר דיזל מהשנתונים האלו, הוא מצויד במנוע מאד בעייתי, תמצא בפורום כמה וכמה דיונים בנושא, אני הייתי מחמיר ואומר פשוט לא לקנות את הרכב הזה. לא מנסיון אישי אלא פשוט כי אני עוקב אחרי כל פורומי השטח בעברית בעשר השנים האחרונות וגם למדתי קורס בסטטיסטיקה... אגב השוק אומר את אותו דבר, ולכן הם אולי נראים לך כמו מציאה.

תודה על התגובות וההמלצות,

נמרוד, לא הבנתי מתגובתך האם לא כדאי לקנות איסוזו בכלל ? אילו שנתונים הם בעיתיים ? הרי את האיסוזו טרופר הפסיקו לייצר ב 2004.
לא הבנתי איזה דגם עדיף על איזה ? 2002 ES עדיף על 2003 S או ההפך ?

תודה
רמון

יוני5
27-12-07, 15:57
רמון,

כמו נמרוד, אין לי נסיון אישי עם טרופר, אך גם אני קורא ושומע על מה שהולך. אם זכרוני איננו מטעה אותי, מנועי הדיזל משנת 99 ואילך מועדים לפורענות, בייחוד עכשיו, כשהם לא באחריות.
לגבי שני הדגמים ששאלת: אף לא אחד מהם.

במקומך הייתי מנסח את השאלה אחרת:
יש לי תקציב של X אלפי ש"ח
אני מתעתד לנסוע Y ק"מ בשנה
אני צריך 5/7 מקומות ישיבה
אני רוצה רכב בגודל Z (כלומר לא סמוראי או ויטרה למשל)
אני רוצה רכב ברמת נוחות... (לא מוכן טנדר וכיו"ב, או שכן?)

מה אתם ממליצים לי?

אני בטוח שתקבל תשובות אינטלגנטיות. בכל מקרה, לא טרופר. חבל על הכסף שלך. שוב, לא מנסיון אישי, אבל מהיכרות עם השוק.
לכך יש משמעות נוספת: היכולת שלך להיפטר מהרכב בבוא יום. נניח שדגם מסויים אינו סובל מהבעיות. שמו הבעייתי (בלשון המעטה) של הטרופר מביא לדרישה 0 וכתוצאה ישירה מכך, למחירים מגוחכים. עד כמה אתה מוכן לקנות רכב ב 130K ש"ח ואחרי שנתיים לגלות שאף אחד לא מוכן לנגוע בו אפילו במקל ארוך? והסכום הגבוה ביותר שמוכנים לתת לך הוא 65K?

בברכה,
יוני5

נמרוד
27-12-07, 20:25
רמון - איסוזו טרופר באופן כללי רכב כביש שטח גדול טוב, בגרסאות הדיזל המוקדמות יותר - מ1994 השנה הראשונה בארץ עד 1999, וכן בגרסאות הבנזין המצוינות שנמכרו בכל השנים אך בכמויות קטנות יחסית. יש בעיות רציניות עם מנועי הדיזל המודרניים משנת 1999 עד 2004. היו ריקולים, לא כל הבעיות נפתרו, אני לא מכיר מנסיון אישי אבל ללא ספק לא מדובר בזוטות אלא במנוע לא מוצלח. עקב כך גם הערך של הדגמים הספציפיים האלו נמוך בשוק.

הערה כללית - כל הS והES ושאר האותיות, בכל רכב, אלו לרוב רמות גימור - מפואר יותר או מפואר פחות, סאן רוף, ריפודי עור, וכולי וכולי. ברכב חדש ההבדלים בין רמות הגימור הם של עשרות אלפי שקלים, ברכב משומש ההבדלים הופכים לבטלים בשישים. מצב הרכב חשוב יותר מריפודי עור כן או לא עבור רוב הרוכשים. ככל שהרכב ישן יותר, יש אפילו עדיפות לגרסאות הפשוטות יותר שיש בהן פחות מערכות אלקטרוניות שיתקלקלו, וסאן רוף למשל זה קללה אחרי כמה שנים, מקור לנזילות וחלודה בכל מכונית.

הגישה שלי ושל רוב האנשים שכבר קנו מכונית או שתיים היא שרמת גימור גבוהה זה בונוס שמקבלים אולי במקרה, אבל זה השיקול האחרון בקניית רכב שטח משומש.

דרור ברלי
27-12-07, 23:11
לא הייתי ממהר לפסול טרופר בנזין למשל. אותו רכב גדול, מרווח, נוח מאוד, בהבדל אחד גדול - יש לו מנוע מצויין - חזק ואמין. צריכת הבנזין הגבוהה שלו מתקזזת מול מחיר הסולר המזנק חדשות לבקרים, ומול האמינות הנחותה של מנוע הדיזל.
כן הייתי פוסל את מערכת ה-TOD. באופן אישי חוויתי מה קורה כשהמערכת כושלת - אבדן מלא של הנעה קדמית דווקא היכן שנזקקתי לה - בשטח בעייתי. אם זה לא היה מבחן השוואתי מול רכב דומה שיכל לחלץ את הטרופר, ואם לא הייתי טורח לסחוב למבחן ההוא את כל ארגז ציוד החילוצים המפואר שלי מהסופה, הטרופר ההוא היה זרוק בבוץ בין הסלעים אי שם בצפון הגליל העליון, עד עצם היום הזה.
כל זה קרה לפני כמה שנים ברכב הדגמה שהיה אז חדש מהניילון. איך המערכת תתפקד ברכב עם ותק נכבד? לאיסוזו פתרונים.

בקיצור - אם מוכרחים טרופר, הדגם שאתה רוצה הוא בעל מנוע בנזין, ברמת גימור הנמוכה ביותר האפשרית, ללא TOD. אם היה בארץ דבר כזה עם גיר ידני...
מוכרח טרופר דיזל? אז רק עם מנוע ה-3.1 הישן (עד 98' כולל). זה מנוע הרבה פחות חזק, אבל שורד לנצח, והוא רק ידני... יתרון עצום לדעתי.

נמרוד - מערד
28-12-07, 09:23
רמון שלום.
מניסיון אישי מאוד כואב, היה לי טרופר 99 לא לגעת בדיגמי הדיזל, בגיר ידני יש ויברציה בהילוך חמישי.
רדיאטור חימום רגיש ונוטה לינזול החלפה יקרה מאוד, מוגבל החלקה בעיתי.
בקיצור עדיף דגמי בנזין בשנתון מתקדם ,וכיס עמוק מאוד.
נמרוד

ד ו ר ו ן
28-12-07, 10:52
הדיזל מהשנתונים הגבוהים נהדר עד ש..

חבר קרוב שקנה אחד כזה (למרות האזהרות חשב שנפל על הזדמנות..) שכביכול עבר את הטיפול המונע בחברה התאכזב קשות לגלות את האמת המרה לאחר חצי שנה עם הרכב כשנאלץ להחליף מנוע, התחילו זיופים, בליעות שמן ותסמינים שהתחילו בבת אחת ללא אזהרה-או יותר נכון האזהרה היתה התסמינים האלו.

אמנם בחברה באו לקראתו בצורה מרשימה-מנוע חדש מהחברה כשהוא נדרש לשלם על עלויות ההחלפה בלבד ולא על המנוע למרות שכבר אין אחריות על הרכב (טרופר 00).
העניין הוא שעלויות החלפת מנוע כזה הן 12K בחברה.. או מנוע אחר משומש שאיתו חוזרים לנק' האפס מהר מאד או מנוע חדש מהשקית שטכנית/מבנית לא נפתרה לו הבעיה אבל יתן שקט (או שלא) לכמה שנים קדימה.

בקיצור,
אני לא הייתי נוגע בטרופר דיזל מהשנתונים האלו.

ramon
28-12-07, 20:45
תודה לכולם,

וואו , חשבתי שאיסוזו הוא רכישה בטוחה יותר, העניין הוא שאיזה רכב שלא בוחרים שומעים על הבעיות של הרכב...... טיילתי לי בפורומים השונים ודווקא היה נראה לי סביר ביחס לשאר.
בעברי היה לי SIX ואחרי זה סופה (השקעתי בה שחבל על הזמן) אחרי שהות ארוכה בטייואן נאלצתי למכור , אחר כך המשפחה התרחבה וקניתי גאלופר (אסון טבע !!!!!!!!) עכשיו שברוך שפטרנו אני מחפש דרך לחזור לשטח .

אני מקבל את ההמלצה לשאול כך:

בתקציב של עד 90 אלף ש"ח ,
רכב ארוך (עד 7 מקומות 5 דלתות) ,
יכולות שטח לטיולים במקומות כמו נחל צין , פארן , נחל נקרות ודרך הבשמים וכאלו
הרכב ייסע כל ימות השבוע, במהלך השבוע עד 60 ק"מ הלוך חזור ובסוף השבוע פעם בחודש טיול גדול השאר טיולים קצרים ליד הבית
מתוכנן להישאר עם המשפחה כמה שנים טובות ולהוות בסיס טוב לשיפורים והשבחות
חושב לי שיהיה עם ק"מ נמוך ויד נמוכה (ראשונה שנייה מקסימום)
חייב להיות אוטומת (תנאי של אישתי :-)

האם בטוח יותר לרכוש מטרייד אין UMI הם נותנים אחריות ....

תודה רבה , רבה ,
רמון

botzon
31-12-07, 21:11
כנראה שהתשובה לדרישה שלך זה פאג'רו(לא קינג) בתקציב הזה כמדומני אפשר למצוא אחד שמור.
או- טראנו בצורה החדשה שלו, גם רכב מוצלח מאוד.

ramon
06-01-08, 22:05
שלום לכולם,

תודה רבה לכולם על התגובות וההמלצות , לאחר התלבטויות רבות הבנתי שמה שאני לא אקנה
לכל רכב יש את הבעיות שלו ובסוף לא תאימנו..............

קניתי איסוזו (כמה צפוי) טרופר 2002 יד ראשונה דגם ES עם TOD מאדם פרטי (החלופה מ UMI התגלתה כעסק לא כדאי - הציעו לי רכב לאחר תאונה ולא גילו לי , גיליתי לבד בבדיקה במכון) .

טוב אז נקווה שהוא יחזיק מעמד ויתנהג יפה .... יש לי תוכניות גדולות בשבילו .

אז זהו זה , תאחלו בהצלחה ו.......... נפגש בשטח .

רמון

נמרוד
06-01-08, 22:10
בהצלחה, אינשאללה נפלת על אחד טוב ושהשמועות ישארו שמועות במקרה שלך :D

ramon
11-01-08, 10:07
אמן ואמן touch wood
תודה רבה על הפרגון והעזרה ;-)

עכשיו סוף סוף אני יכול לעדכן את הפרופיל שלי ולחזור לטייל .............

-->