PDA

צפייה בגרסה מלאה : תחזוקת צלבים של גל הינע - הצעה לשיפור

landY
04-03-03, 16:10
טיפ קטן שלמדתי מחבר כשהחלפנו את הצלבים:

לפני שמתקינים את הצלבים, כדאי לשים לב שכל פיטמות הגירוז על אותו דרייבשאפט יפנו פחות או יותר באותו כיוון.
זה יחסוך עבודה בגירוז השוטף... :shock: :shock:

נמרוד
04-03-03, 16:19
אכן.
כמו כן שהפיות יפנו כלפי הדרישפט ולא כלפי היוק - חדי עין יבחינו שבאותה כתבה נושנה זה הפוך באחת התמונות.
http://www.jeepolog.com/jp_archive/jplg_stories_Ujoint_fix.html

סוזי המשתוללת
04-03-03, 16:52
העצה הטובה ביותר היא צלבים ללא גירוז בכלל
אצלי באוטו יש צלבים כאלה שלא הוחלפו על ידי מעולם (מעל 100000 ק"מ) ואילו צלבים שהרכבתי עם פטמות גירוז (זולים בכחצי מאלו ללא פטמות)לא החזיקו הרבה זמן וזה עוד על גל ההינע הקדמי שכמעט ולא עובד
בקיצור מה שבזול אח"כ ביוקר נוהג לומר סבא שלי

Moogi
04-03-03, 19:34
סוזי, אתה טועה.
כנראה שלא גירזת בזמן את הצלבים עם פיטמת הגירוז.
בניסיון על הטויוטה עם צלבים ללא גירוז לצלבים שדורשים גירוז ומגורזים כמו שצריך, הצלבים בעלי פיטמות הגירוז החזיקו ומחזיקים מעמד טוב יותר מצלבים ללא פיטמת גירוז.
אני באופן כללי לא שם צלבים זולים.
צריך רק הגיון, צלב עם יכולת גירוז שמגורז כמו שצריך = צלב עם גריז נקי וטרי שעושה את העבודה.
צלב ללא יכולת גירוז = צלב בו לא ניתן להכניס גריז נקי ולהוציא גריז מלוכלך, צלב בו הגריז מתייבש ומאבד מיכולת הסיכוך שלו.

נמרוד
06-03-03, 11:53
מוגי, הקביעה החד משמעית ששמוליק טועה קצת לא רצינית...כנ"ל הקביעה החד משמעית של שמוליק. עובדה שצלבים עם ובלי גירוז חיים וקיימים זה לצד זה.
הבעייה עם צלב ללא גירוז הוא שבשימוש קשה (ודבר אחד אפשר להגיד על שמוליק - הוא לא מקל על סוזי המסכנה את החיים...), הרבה מים בוץ וג'יפה, עומסים גבוהים, האטמים כן עלולים להכשל עם הזמן ואז אין לך אפילו אפשרות לדעת מה מצב הגריז. בעיני עדיף לזחול פעם בכמה חודשים לבדוק את הצלבים ולחדש את הגריז, ולדעת שהצלבים תקינים.

Moogi
06-03-03, 15:28
נמרוד, אנחנו מדברים כאן על רכבים שעובדים קשה, לא שמוליק ולא אני מרחמים על הרכב שלנו בשטח ולכן, מניסיון עם שני סוגי הצלבים הגעתי למסכנה חד משמעית שצלב עם פיטמת גירוז עדיף.

זאביק
06-03-03, 18:19
מוגי, הרכבים של רובנו (או לפחות כולנו) עובדים קשה בפיקים מאוד קצרים.
פעם בשבוע במקרה הטוב ?
זה יוצא פחות מ-10% משבוע מלא (24 * 7).
בשאר הזמן הוא רגועים / לא זזים בכלל.

אלו לא משאיות שסוחבות טונות רוב רובו של הזמן.

ערן המסוקס
06-03-03, 19:15
ברמת העיקרון נראה לי שצלבים ללא גירוז יהיו בעלי אורך חיים ארוך יותר מצלבים עם יכולת גירוז רק בתנאים מסויימים! התנאים הם פעולה רצופה ושימוש קבוע ורק יחסית בתנאים נורמאליים. למה? כי סביר להניח שהגריז בתוכם יהיה גריז איכותי וסמיך יותר ואטמי הצלבים יהיו אטומים יותר.
במצבים אחרים (כאשר הצלב כמעט ולא נמצא בשימוש) ובמיוחד בשילוב זה עם מעברי מים ואבק רב הגומיות האוטמות את הגריז עלולות להתייבש והגריז עלול לצאת/להתכלך ולכן עדיף עם יכולת גרוז, כי כניסת ג'יפה ויציאת הגריז יהיו בלתי נמנעים בכל מיקרה. :roll:

דרור ברלי
07-03-03, 14:48
אין כמו צלב עם פיטמת גירוז. וכדאי להפוך את הגירוז לשיגרה שמעבר לטיפול התקופתי הרגיל. לפני טיול קשה, אחרי טיול בוץ ומים, כל טיפול תקופתי.
יכול להיות שאני מבזבז קצת גריז, אבל חוסך צלבים והרבה עבודה שחורה.

גריז טרי זה באמת טובבבבבב....

-->