PDA

צפייה בגרסה מלאה : רתכת יש,מוטיבציה יש, מה דעתכם?

שפן13
24-12-07, 20:39
שלום לכולם.
לפני מספר חודשים רכשתי את הרתכת הראשונה בחיי, ולשמחתי אני מתמודד איתה (והיא איתי) בהצלחה יחסית.

ברצוני להכנס לפרוייקט מורכב קצת יותר בדמות בנייה של שער לחניה.

כיוון שיש לי נגיעה לתחום שליטה מרחוק, ומנועים חשמליים (תחביב בלבד) חשבתי אפילו ללכת על בניה של שער חשמלי מבניה עצמית.

מה דעתכם?
יומרני מידי?

למישהו יש נסיון בעניין?

תודה מראש לעונים-

השפן.

kd2
24-12-07, 23:11
בכלל לא , הסייג היחידי שלי הוא שאתה צריך ללמוד את עקרונות המסגרות.
יש מי שכרגע מרים גבה אולי,אבל לדעת לבנות מסגרות ומבנה צריך בסיס מסויים וצריך לדעת דבר או 2.
כי זה לא קרוב לצורת ההרכבה הפשוטה שרצה בראש כשחושבים על זה.

אפילו אין צורך לרתך ריתוכים שלמים,מנסיון של הדרכה למישהו שלא יודע לרתך, הכי טוב להגיד לו לעשות פיק כל 1 ס"מ ,זה מספיק וזה יחזיק כל עומס שיהיה אי פעם על שער מסכן.
ופיק טוב הרבה יותר קל לעשות מריתוך מלא.
מאיזהאזור אתה בארץ?
אולי מישהו קרוב אליך יכול לעזור לך.

elitkh
24-12-07, 23:14
אם מדובר בשער גדול (וכבד) -כדאי להשאיר את זה למקצוענים-תאונה עם כזה שער עשויה להיות מסוכנת.

kd2
24-12-07, 23:16
כמה שער לחניה יכול להיות גדול וכבד?

shmil
24-12-07, 23:47
כמה שער לחניה יכול להיות גדול וכבד?
מספיק בשביל להרוג ילד, וכבר היו מקרים בעבר.

אתה יודע בן כמה השפן, מה מידת הבגרות, האחריות ואילו ידיים יש לו?
אתה מוכן קחת אחריות על שער שיבנה?

ואגב, גם העיצה שלך לגבי פיקים כל X ס"מ וכד' - גם זו עצת אחיתופל, כי אתה לא יודע מה הוא מתכוון לבנות.

kd2
25-12-07, 00:17
OK אז אני אחדד את התשובה שלי.
אם מדובר על שער שאני חושב שהוא שער של חניה סבירה , נגיד עד 4 מטרים.
אין בעיה לתפוס בפיקים ואין בעיה לבנות לדעתי.
ראיתי ריתוכים גרועים יותר מפיקים טובים שהחזיקו הרבה יותר מזה.
באינטרנט יש נטייה לאנשים להיות יותר מידי יפי נפש,כולה שער לחניה.

נמרוד
25-12-07, 00:23
שמיל בוא נזכור איפה אנחנו - פורום אינטרנט... יש דיסקליימר צהוב למטה, רלוונטי לגבי כולנו.

אני מסכים עם KD2 - יכולת הריתוך פרופר הנדרשת לא גבוהה, אבל אם אין לך נסיון ולו בצפייה או עזרה לבעלי מקצוע, יהיה לך קצת קשה, החוכמה היא לא הריתוך עצמו אלא איך לבנות את השער שיהיה ניצב, שיעבוד חלק, שלא ישקע תחת המשקל העצמי שלו וכולי. זה מה שנקרא מסגרות... מצד שני - צריך להתחיל איפשהו, ואני בטוח שתמצא בקרב חוג מכריך/משפחה/כאן בפורום מסגר מקצועי או חובב או פנסיונר שיוכל קצת להדריך או פשוט להעיף מבט על העבודה שלך ולתת ביקורת ואישור בשביל השקט הנפשי.

kd2
25-12-07, 00:47
נמרוד סיכם את זה יפה.
מה שלא תעשה ,תעבוד עם מגלוון,בשום פנים ואופן לא ברזל שחור.

באגי מפלצת
26-12-07, 22:49
שמע לי יש ניסיון גדול בבנית שערים כי לאבא שלי יש עסק שזה מה שהוא עושה וגם מעקות וכולי ..
שמע זה הרבה תלוי באיזה שער אתה רוצה לבנות נגרר?, או נפתח? כנף אחת? או שניים?
זה תלוי הרבה אחי בעומס על העמוד בצירים ואם מדובר בנגרר אז צריך מעין ח כזה שהשער יעבור במרכזה עם שני אוקולונים ולדעת לעשות את המסילה ואיפה לשים גלגלים יש יש מה ללמוד
המשך ערב טוב מידן פרטוש..

-->