PDA

צפייה בגרסה מלאה : תאוצה בסופה

nazircrm
29-12-07, 21:54
האם החלפת צמיגים אורגנליים לצמיגי שטח מלא 31-10.5-15 מורידה באופן משמעותי את התאוצה של הסופה .אני משווה את התאוצה בין הסופה שלי לבין סופה של מג"ב עם צמיגים אורגנליים ...

נמרוד
29-12-07, 22:10
התאוצה יורדת, כן.

סופה של מג"ב פותחת מהר יותר מהסופה שלך על צמיגי 31.

ערן המסוקס
29-12-07, 23:07
נמרוד, אתה אומר את זה על סמך השוואת 2 סופות ראש בראש?

ייתכן דווקא שהארכת יחסי ההעברה מאפשרת משיכת הילוכים יעילה יותר.

נמרוד
30-12-07, 07:44
כן.
סופת מפקדים צבאית רגילה מול סופת טיולים על 31.

לא שצריך ניסוי בשביל להוכיח את הברור מאליו, אתה יודע, ניוטון בגדול ידע על מה הוא מדבר :grin:

ערן המסוקס
30-12-07, 11:59
ניוטון יודע על מה הוא מדבר, אך יחסי העברה קצרים (או צמיגים קטנים) לא בהכרח עושים טוב לתאוצה הכללית אפס ולמאה למשל. הרעיון הוא שב2 הילוכים אתה יכול להגיע ל100 קמ"ש או שאתה נאלץ לסחוט את ההילוך מעבר או להחליף להילוך שלישי.
אתה נמצא יותר זמן מחוץ לתחום היעיל של המנוע.

אם ככל שיחסי ההעברה היו קצרים יותר, כך הרכב היה מאיץ מהר יותר למהירות מקובלת, למה שלא תעביר להילוך כח ותשאיר לסופת המגב עשן? 8)

אני מכיר דוגמה לרכב עם יחסי העברה קצרים, שאמנם גורמים לרכב להרגיש חזק יותר, אבל בשורה התחתונה הוא יכול לנצל את המנוע פחות טוב בתאוצה.

אחרי שסיימתי להתפלצף, אם אתה טוען שהמגב מאיצה טוב יותר, כנראה שידעו להתאים לה את יחסי ההעברה והצמיגים, לאופי המנוע והגיר בצורה יפה.

פואד חסן
30-12-07, 14:19
האם החלפת צמיגים אורגנליים לצמיגי שטח מלא 31-10.5-15 מורידה באופן משמעותי את התאוצה של הסופה .אני משווה את התאוצה בין הסופה שלי לבין סופה של מג"ב עם צמיגים אורגנליים ...

אני דווקא הייתי חושב אחרת ז"א:
1.צריך לבדוק את המצמד.
2.צריך לבדוק את מערכת הפליטה של המנוע ובמיוחד הממיר של האוגזוז(שלא עבד יותר מדי וגורם לחסמיה בפליטה)

יום טוב שיהיה :roll:

נמרוד
31-12-07, 23:00
ניוטון יודע על מה הוא מדבר, אך יחסי העברה קצרים (או צמיגים קטנים) לא בהכרח עושים טוב לתאוצה הכללית אפס ולמאה למשל. הרעיון הוא שב2 הילוכים אתה יכול להגיע ל100 קמ"ש או שאתה נאלץ לסחוט את ההילוך מעבר או להחליף להילוך שלישי.
אתה נמצא יותר זמן מחוץ לתחום היעיל של המנוע.

אם ככל שיחסי ההעברה היו קצרים יותר, כך הרכב היה מאיץ מהר יותר למהירות מקובלת, למה שלא תעביר להילוך כח ותשאיר לסופת המגב עשן? 8)

אני מכיר דוגמה לרכב עם יחסי העברה קצרים, שאמנם גורמים לרכב להרגיש חזק יותר, אבל בשורה התחתונה הוא יכול לנצל את המנוע פחות טוב בתאוצה.

אחרי שסיימתי להתפלצף, אם אתה טוען שהמגב מאיצה טוב יותר, כנראה שידעו להתאים לה את יחסי ההעברה והצמיגים, לאופי המנוע והגיר בצורה יפה.

להתפלסף זה טוב, זה בריא, זה מחדש את תאי המוח. :-D

ערן המסוקס
01-01-08, 01:06
אל תעודד אותי.. :-P

-->