PDA

צפייה בגרסה מלאה : אוקיי חברים, הגיע הזמן שלי לג'יפ ראשון

סידני
01-01-08, 11:24
גם אני לפני הצעד הראשון ואני חייב ייעוץ
אין לי שום נסיון בשטח, וגם אין לי ידע במכונאות..
עד עכשיו הייתי עם רכב ליסינג ואני צריך להחזיר אותו בסוף החודש
אז אם כבר אני קונה רכב, אני רוצה ג'יפ :D
הבעיה...נראה לי שבתקציב שלי אין ממש אופציה טובה בשבילי
אז ככה:
התקציב לקניה 40K-45K
אני מאמין שאני אהיה 95% בכביש ומעט מאוד בשטח, ואם כן אז טיולים פשוטים
הבנתי מקריאה בפורום שמכל הבחינות ויטרה 95-96 זו האופציה הכי טובה שלי
אבל...ויטרה לא ממש עושה לי את זה, הייתי רוצה משהו קצת יותר גדול ומרווח
פסלתי את האופציה של איסוזו טרופר בגלל כל הדעות השליליות כאן בפורום

אז הנה השאלה שלי:
- איזה רכב אתם ממליצים לי בתקציב (חוץ מסוזוקי), בהנחה שיכולות השטח הנדרשות הם מאוד נמוכות?
- לגבי פג'רו, יש כמה בתקציב, אבל בעיקר ידניות. אני לא בטוח שיש לי בעיה עם זה, אבל ממש לא בא לי להתקע עם הרכב כשאני ארצה למכור אותו, איך השוק של הידניות?
- כל מיני רכבים כמו ספורטאג' או ראב4 או טריוס הם ממש לא אופציה...

תודה...

גיא
01-01-08, 17:58
יא חביבי ...

לפי הדרישות שלך אתה צריך רכב ליסינג עוד פעם ....

בתקציב שנתת זה או טראנו / טרופר / מוסו / פג'רו / גאלופר מודלים של 95-99
בהנחה שתמצא גרוטאה לא מושמדת לגמרי ...

או ויטארה / ג'ימני ...

סה לה וי ...

ברוך הבא :-)

Viper
01-01-08, 19:40
גיא, למה אתה קשה איתו? (בציניות...)
כל מה שהבחור מבקש זה רכב שטח מפלצתי (כי כל השאר "קטנים" לו), במחיר של רכב שטח "קטן" ובשביל לנסוע על שביל הכורכר ליד הבית.
ובל נשכח שזה התקציב שלו. והוא עוד יצטרך לבצע יישור קו, שיפצורים ומיני תופינים.
אז, יא חביבי, גש למכרז של הצבא- אולי תקנה מרכבה סימן 1 (מפלצת) במחיר זה (פעוט)... (לא נראה לי). :-D
תעשה חושבים טוב טוב בדיוק מה אתה רוצה מהרכב שלך ומעצמך.
ואז תחזור לכאן בכיף, ונמליץ לך על משהו רלוונטי.

נמרוד
01-01-08, 21:39
קודמי צודקים בתוכן... אבל לא בסגנון. זה פורום לשאלות של מתחילים, כ-ו-ל-נ-ו בלי יוצא מן הכלל היינו בשלב הזה, ולכן הציניות לא במקום - לא בפורום הזה בכל אופן.

סידני - אתה רוצה מה שנקרא רכב שטח יפאני בגודל מלא. התקציב שלך מגרד את התחתית של הכלים הסבירים, מתחת ל45K הכלים האלו הם לרוב כבר גרוטאות לפרוק - פשוט יקר מדי לתחזק אותם. אתה קופץ מסוג הרכב הכי קל שיש להחזקה - רכב ליסינג - לרכב אולי הכי קשה - רכב שטח, דיזל, מפואר, וישן.

אל. פשוט אל תעשה את זה. בוודאי שלא בתור רכב שטח ראשון.

בתקציב שלך יש כיוון הגיוני אחד - סוזוקי סמוראי/ג'ימני, רכב שטח טוב, אמין, במחירים האלו תוכל לקנות משהו יחסית חדש ובר תחזוקה בתקציב הגיוני.

אם אתה רוצה להיות ג'יפאי אמיתי, מוכן ללמוד ולעבוד וללכלך את היידיים, אז בנוסף לאופציה היפאנית הקטנה מבית סוזוקי, תוסיף את האופציה של ג'יפ סופה ישראלי. פשוט, בלי מערכות מסובכות, חלקים בשפע, מידע על תחזוקה עצמית בשפע, בתקציב שלך אפשר לקנות סופה טובה.

גם האופציה היפאנית וגם הישראלית נותנת לך כלים טובים מאד בשטח, פחות טובים/נוחים/מפנקים בכביש.

GodsFather
01-01-08, 21:57
רגע!

לפני שמעיפים את הבחור מרוב בהלה.

תקציב רכישה 45 אלף. כמה תקציב אחזקה?

ל"ר במאמצים שאתה מתאר שאתה רוצה להעביר אותו (כביש ושבילים-לייט), יכול לעשות את העבודה, אבל היישור קו הראשוני מצריך רצינות ומן הסתם ידיים מקצועיות אם אתה לא עובד על הרכב.

אם 45 זה המקסימום + ביטוח , תמחק את מה שאמרתי.

Viper
01-01-08, 22:10
נמרוד צודק. אולי קצת "התעללנו" בבחור. אבל לא מתוך רוע.
אלא מתוך כוונה למקד.
סידני- אם לא הבנת אותנו- אנו מתנצלים (גיא, אני מרגיש חופשי לצרף אותך להתנצלות...)
תראה בדיוק מה התקציב שלך, לאן פניך מועדות ואז תחזור ונמליץ לך טוב יותר.
יש לך ידיים וידע בסיסי במכונאות/חשמלאות רכב?

גיא
02-01-08, 12:43
בהחלט לא היתה לי שום כוונה לפגוע והחיוך בסוף בא להביע את זה.

כמו כן, מעבר לציניות היתה שם תשובה רצינית לחלוטין !

ובשום מקרה לא לנדרובר ! לא צירפתי את זה להודעה הראשונה ואני מדגיש עכשיו שוב !

סידני
02-01-08, 17:59
בוא'נה אתם חארות !
סתם...בצחוק :smile:
האמת שאני די מבין אתכם כי אפשר לומר שאני די שונה מרובכם
אתם חיות שטח, ואני לא (עדיין)
אתם רגילים ואוהבים את הקונספט של רכב שצריך להשקיע הרבה, זמן או כסף או שניהם, כדי לתחזק, ואני לא (עדיין)
ובנוסף לכל, בלבלתי את כולכם עם הדרישות שלי שלא תואמות את התקציב שלי.

אז אם מישהו מכם מסוגל לתת עצה טובה בלי להרצות לי ממרומי האולימפוס, אני אשמח :smile:

אז ככה, התקציב שלי (לקנייה +יישור קו) לא כולל ביטוח, יכול להמתח לאיזור ה 55K
ואם כל מה שאני יכול להרשות לעצמי זה ויטרה או ג'ימני אני פשוט לא אקנה אלא אקנה פרייבט

אז נמקד את השאלות:
לגבי טרופר 94-96, לפי מה שאני קורא כאן הכי כדאי ללכת על גרסת ה3.2 בנזין. אין לי מושג מה קורה לגבי גרסאות הדיזל, מי שיכול לעזור...
מה שהייתי רוצה זה לדבר בטלפון עם מישהו שיש לו טרופר מהשנתונים האלה, אין לי בעיה ללכת על טרופר אבל ממש לא בא לי שיהיה סיכוי של מעל 50% שיישור הקו יעלה לי 20K בשנה הראשונה. אם יש מצב למצוא טרופר מהשנתונים האלה במצב טוב שלא יגרור הוצאות יישור קו ענקיות אז זה אחלה אופציה מבחינתי
ראיתי למשל מודעה על טרופר 3.2 97' יד שניה ב 45K. זה רלוונטי לא?

האופציה השנייה, פג'רו. וגם כאן השאלה זהה לטרופר, אם מישהו כאן בעל פג'רו מהשנתונים 94-96 אני אשמח לדבר איתו כדי לקבל מושג, כאן אני לא יודע אם יש דגמים שעדיף לא להתקרב אליהם או אם יש דגמים מועדפים. אני גם לא יודע אם יישור קו בשנתונים האלה הוא משהו שבהכרח עולה עשיריה או יותר.

סידני

asafk
02-01-08, 18:46
"יישור קו" עשוי לעלות כלום. זה תלוי גם במצב של האוטו אבל גם בך. מי שרוצה אוטו "פיקס" יוציא יותר כסף- אין חוכמות.
יקר להחזיק רכב שטח גדול. כל צמיג עולה בין 800 ל1500 שקל, לעומת צמיג של מכונית שעולה 500 שקל. מצבר עולה יותר, יש יותר שמנים להחליף, וכן הלאה. סביר שברכב משומש חלק מהפריטים הללו שמחליפים פעם בשנתיים- שלוש, ידרשו החלפה. גם הביטוח והטסט יקרים יותר.
עקרונית, אתה יכול לקנות רכב מהסוגים שמענינים אותך, ולא להשקיע שקל ביישור קו, אלא רק בתחזוקה "לפי הספר", בלי החלפות יזומות.
כמו שהבנת נכון- דגמי הבנזין עדיפים בתור משומשים, אלא אם כן אתה עושה הרבה קילומטרים ואז צריכת הדלק תהרוג אותך. קח בחשבון שההוצאות הקבועות על רכב דיזל יקרות יותר. ידני עדיף על אוטומטי מבחינת עלויות, אלא שלרוב הבנזינים בישראל נמכרו כחדשים אוטומטיים בלבד (וברמות הגימור הגבוהות יותר).
טרופר בנזין יופי של אוטו. גם פאג'רו בנזין. גם גראנד-צ'רוקי הזול יותר, עם מנוע 4 ליטר הוא אופציה מוצלחת. אל תפסול קניית סופה והשקעה של סכום רציני כדי לביית אותה. היא לעולם תישאר נבלה, ולעולם לא תהיה רכב פנאי-שטח מפואר, אבל אם אתה לא צריך לעשות הרבה קילומטרים "משפחתיים" בכביש- זו בחירה נכונה, לטעמי.
את המדריך הזה (http://jeepolog.com/208.html) בטח כבר קראת. ואחרי הכל אל תשכח שבשנתונים הללו יותר חשוב מצב הרכב הספציפי מאשר אם מדובר במיצובישי או איסוזו.

אסף.

Viper
02-01-08, 19:11
סידני, מצוין! הגעת קודם כל לכיוון כללי טוב.
אז עכשיו הדילמה שלך היא בין פאג'רו לבין טרופר. סבבה.
קח בחשבון ששני כלי הרכב הנ"ל הם לא "רק" בשביל טיולי כורכר אלא הרבה מעבר לזה בגרסתם הסטנדרטית. שזה יתרון. אבל גם חסרון כפי שאסף ציין.
אגב, למה אתה סולד מדגמי ויטארה/ג'ימני? בגלל שהם 3 דלתות? או משהו אחר? (כי יש גרסאות עם 5 דלתות לויטארה). אלה אגב, דגמים מאד מוצלחים שהתחזוקה שלהם מעבר לעלויות נמוכות (יחסית) גם קלות לתחזוק עצמי. ובתור רכבי שטח ראשונים- הם פגז!
תן קפיצה לפורום סוזוקי. תראה שם אנשים שמעולם לא עבדו כמכונאים ועושים כמעט אוברול שלם למנוע ולבד. (ועוד הרבה יותר מזה).
זהו- תשיב עד כאן ונראה מה הלאה.

סידני
02-01-08, 19:23
חבר'ה תודה על התגובות
יכול להיות שאני פשוט "חרמן" על ג'יפ ולכן טרופר או פג'רו מספקים את החרמנות שלי גם מבחינת מרחב פנימי וגם מבחינת לוק. סוזוקי פשוט לא עושה לי את זה מבחינת המרחב הפנימי והלוק שלו. יכול להיות שזה אחלה ג'יפ עם יכולות מעולות ועלות תחזוקה נמוכה, אבל בשבילי זה "לא זה"

אוקיי, אז נלך על טרופר או פג'רו בנזין. אז כאשר אני בודק כאלו ג'יפים איך אני מוודא שעלות יישור קו תהיה נמוכה כמה שאפשר? מה שיעלה הרבה כסף זה מנוע, גיר, דיפרנציאל...מה עוד? האם אני יכול לסמוך על תוצאות בדיקת מכון כדי לדעת שהמכלולים העיקריים והיקרים הם תקינים ולא יידרשו יישור קו יקר?

מעבר למכוני בדיקה סטנדרטיים, האם אתם מכירים מוסך מומחה איסוזו או מיצובישי שיכול לתת חו"ד אמיתית?

ושוב, בעלי טרופר או פג'רו תשאירו טלפון ;)

גיא
02-01-08, 21:06
אז זהו שאתה לא צודק.

זה לא רק המנוע / גיר / טרנספר שיכולים להיות יקרים ... מספיק שיש לך אלטרנאטור שנישרף כל חודש ... או מערכת של חלון חשמלי / מחשב דרך / מחשב ניהול מנוע / מנורות / נרות חימום / נזילה קטנה / איזון פרונט שלא מצליח כי האוטו קיבל מכה פעם / גומיות במשולשים / גג נופל / ח"ח חלון גג ... אני מניח שהבנת את הראש.

המכוניות האלו יקרות לאחזקה / תחזוקה נקודה.

שלא תגיד אחרי זה שלא אמרו לך.

תבדוק טנדרים גם, מגנום או היילקס עם נעילה אחורית מקורית או כל השאר בלי נעילה מקורית.

תחפש קצת את השירשור "אז כמה זה באמת עולה לנו?" .. זה יחכים אותך. זה לא ניגמר בדלק / ביטוח / טסט .. זה גם לא ניגמר בלהעלות אותו לכביש כל פעם אחרי בדיקה מזדמנת של ניידת משרד התחבורה ( גם ובעיקר אם האוטו חוקי ותקין ) . זה תחזוקה שרודפת אחרי האוטו. אוטו שעשה 200 אלף או 400 אלף ק"מ זה לא רק המנוע, זה גם הגיר והמייסבים והגומיות והפלנג'ים והגרמושקות והכפתור של הנעילה חשמלית והכיוון של המראה החשמלית.

אני לא בא להוציא לך את האויר מהגלגלים .. אבל כדאי לדעתי שתדע לאן אתה ניכנס.

אם אתה קונה אוטו לפוזה ואל תעלב אבל ככה אני מתרשם ממה שאתה כותב. אז תשקול כאלו שניראים עם אבל בעצם בלי ..זה יהיה כניראה יותר זול. אם אתה רוצה לצאת לשטח. תזכור שלמרות שהאוטו הוא חלק בלתי ניפרד מהתחביב וכניראה זה לא יהיה אותו דבר בלי האוטו .. אבל לשטח אפשר להגיע עם כל רכב ולא רק עם אחד שניראה גיבור וחזק. ( ויקר ). סופה / ויטארה / סמוראי / היילקס / האמר ועוד , יקחו אותך לטיול וכניראה גם יחזירו אותך בשלום. הרכב הוא כלי ודרך, לא המטרה הסופית ( אם השטח מעניין אותך ולא הפוזה ! )

זאת בכל מקרה דעתי האישית בלבד !

gooja
02-01-08, 22:30
אז זהו, שב 45 אין לך סיכוי להתקרב לפאג'רו בנזין.

בנזין 95 עולה ב"מחירון" 63, נסחר בערך 5 מעל למחירון ברכבים שמורים. בנזין 94 מגיע ללא נעילה, וגם אותו קשה להשיג בפחות מ 60.

לא לשכוח שהרכב בא עם "חשבון פתוח" של הוצאות דלק (פאג'רו בנזין שותה יותר מGMC ג'ימי), אחזקתו לא זולה, והטיפולים בו מורכבים (תחשב רק על החלפת פלאגים במנוע V6 שצריך לפרק כמעט את כולו).

ב40-45, אני לא חושב שאתה צריך לחפש משהו שונה מסופה.

GodsFather
02-01-08, 22:31
ושוב אני חוזר להמלצה שלי על ל"ר , גם בנזין , יש גם אפשרות לידני (אם כי נדיר) והנה לך רכב עם פוזה , לא מחייב שטח אבל יתן מענה בעת הצורך ומפנק בכביש. 5 דלתות ומאסיבי (שוב עניין הפוזה והגודל). מצריך ישור קו ובקרה אבל בסבלנות ובבדיקה נכונה של הכלי הנרכש , תהנה ממנו מאד ועם הזמן גם תכיר את כל הקשרים הנחוצים בשביל למצוא חלפים יותר זולים ולאלתר תיקונים אם תצטרך.

מידבר
02-01-08, 22:49
כיוון אחר לגמרי.
אם החלטת שאתה קונה גיפ בשביל המילה "גיפ/רכב שטח" אז לך על האופציות שעלו עד כאן. קח בחשבון שאתה נכנס לצרות לא קטנות מבחינה כלכלית+זמן שיהא עליך להקדיש לטיפול מכני (גם אם לא שלך) וכולנו חווינו את זה על בשרנו. רכבי שטח הם ללא ספק תחביב נהדר אבל יקר.
להתרשמותי וכפי שאפיינת את הצרכים מבחינת רמת קושי השטח בו תסע+היחס בין נסיעה בכביש לנסיעה בשטח, עדיף שלא להנעל על "גיפ" אלא ללכת על רכב כביש בעל מרווח גחון גבוה והנעה*4. במילים אחרות לעניות דעתי שווה לבדוק את האופציה של סובארו משנתון מתאים לתקציב. אם תוסיף צמיגי שטח-כביש הרי שתשפר ממשית היכולת בשטח. לגבי סחירות-לא צפויה שום בעיה למכור.
בהצלחה.

מידבר
02-01-08, 23:13
ראה שרשור שפתח גיא ב14 דצ 07 תחת הכותרת:
"דיון - אולי רעיון לכתבה חדשה - רכב קל לטיולים בלבד".

tooshey
02-01-08, 23:29
סידני
יש לי טרופר בנזין 96
אתה מוזמן להתקשר
054-4517924
בברכה,טושי

סידני
03-01-08, 01:12
טושי, תודה. אני אתקשר מחר

חבר'ה עזבו אותם מפוזה, זה ממש לא העיניין. פשוט - אני אוהב רכב מרווח רחב וגבוה, ותאמינו לי על הזין שלי מה אחרים חושבים כשרואים אותי. מעניין אותי רק איך אני מרגיש ברכב ולא פוזה
וברור שכרגע אין לי שום נסיון בשטח אבל הכוונה היא כן לצאת לטיולים ולהכנס לקטע

אין בסדום מישהו עם טרופר???

לגבי ל"ר, הייתי הולך על זה בכיף אם לא הייתם אומרים לי שאני אעבור לגור במוסך - ברור לי שהתחזוקה בכל ג'יפ מהשנתונים האלה יקרה אבל אתם כל הזמן חוזרים על זה שדיסקו זה פשוט מכה מבחינת אחזקה.
ולגבי האופציה שאני אבדוק טוב את הרכב לפני הקניה, אז בתור מישהו בלי שום ידע בעיניין אני לא רואה איך אני יכול לבדוק את הרכב כמו שצריך מעבר למוסך בדיקה

יוני5
03-01-08, 01:28
סידני,

אתה חמוד אתה.
אתה מנסה לנסח את השאלה בכל פעם בצורה אחרת, אבל מה שכתבו לך למעלה לא משתנה.
50K זה מעט, איך שלא תהפוך את זה, מעט מדי לרוב הדגמים.
אז נכון שאולי תיפול על אקזמפלר שלא ימצוץ ממך את שארית הכסף שאין לך, אבל רוב הסיכויים שדווקא כן.
מה לעשות, זה החיים.

דגמי סוזוקי הם בחירה הגיונית. הם גם מאוד "ג'יפ". החסרונות הם בעיקר מקום, אם אתה הולך לטייל עם 3 ילדים, אין מה לעשות, בסמוראי הם לא ייכנסו גם אם תרצה.

מה כן כדאי לך? סופה או טנדר 4X4.
הבחירה שלי היא טנדר, אבל זו הבחירה שלי.

רכב ישן הוא רכב ישן. אין מה לעשות. ישנם 5000 פריטים וחלקים שמתקלקלים, מתבלים, נשברים וכיו"ב. גיא ציין בודדים מהם, אבל יש מאות.

בקיצור, ברוך הבא לפורום. בפניך הברירה לקבל את מה שאומרים לך או להצטרף לאלה שמספרים שנתיים אח"כ שהם היו צריכים להקשיב, למדו בדרך הקשה וכיו"ב.

בהצלחה בכל אשר תבחר,
יוני5

pinister
03-01-08, 08:06
ומה עם הטויוטה 4 ראנר והג'יפ צ'ירוקי (לא הגראנד)?
לפחות הצורה שלהם די "מחרמנת" את מי שמראה מרובע וגבוה "עושה להם את זה".
איך הם עונים לצרכים של סידני?

סידני
03-01-08, 11:02
שניהם מבחינתי אחלה. ממה שאני קורא כאן 4ראנר לא מומלץ, וצ'רוקי יהיה יותר יקר לאחזקה מהטרופר/פג'רו

אני צודק?

Viper
03-01-08, 12:58
יש בבעלותך תחנת דלק?!?
ואכן מה שכתבת די נכון.

Saar
03-01-08, 14:27
שניהם מבחינתי אחלה. ממה שאני קורא כאן 4ראנר לא מומלץ, וצ'רוקי יהיה יותר יקר לאחזקה מהטרופר/פג'רו

אני צודק?

לא כל כך...

לגבי תחנת הדלק, זה נכון, הם שותים דלק (והרבה :roll: )
לגבי עלות האחזקה,
אני לא מכיר 4ראנר וטרופר.
יש לי צ'ירוקי XJ (לא גראנד) ואני מכיר מספר בעלי פגרו בנזין (ארוכים, מנוע 3500 ).
במחיר של ה XJ אתה יכול לקנות פגרו ישן בכמה שנים, פגרו זה לא יין, הוא לא משתבח עם הזמן.
מנוע של XJ מאוד דומה למנוע סופה, המשמעות היא חלקים זולים משמעותית מאלו של הפג'רו.

בניגוד לאמונה הרווחת, גם פג'רו מתקלקל וכיוון שהוא הרבה (!) יותר מורכב הוא גם יותר יקר...

סער.

ד"א,
שלא תבין לא נכון, הפגרו רכב נהדר, רק שהוא לא זול.

R-IK
03-01-08, 17:11

אני צודק?

הרכב הקודם שלי היה טראנו שעלה לי ובגדול. לעומת זאת הצ'ירוקי שאיתי כבר כשנה וחצי לא גבה ממני דמי כניסה לעולם JEEP (טפו טפו טפו).

לגבי צריכת הדלק, הרכב נחשב ל'שתיין' אבל חבר שהיתה לו ויטארה משופרת שתה יותר.
רק כדי לסבר את האוזן, הרכב שלי צורך כ 1:7.5 כשרוב הנסיעות שלי הן בינעירוניות.

-- אריק

סידני
03-01-08, 18:48
אוקיי יש אופציה ריאלית באיזור הסוזוקי

יש גראנד ויטארה 99' דיזל יד 2 עם 190K ק"מ. (ארוך)
נכון, זה פחות מרווח מטרופר/פג'רו/צ'רוקי
אבל, זה ג'יפ די מרווח ופחות ישן מאחרים אז מבחינתי זו אופציה טובה ועומד בתקציב

מה אתם אומרים על גראנד ויטרה דיזל ארוך? יש מחלות שאני צריך להזהר מהם במיוחד בבדיקה?
ד"א הוא כרגע נמצא בסוכנות טרייד אין....

סידני.

Viper
03-01-08, 19:28
תזהר מהסוכנות.
שלא ישחילו אותך...

סידני
03-01-08, 19:37
ברור לי שצריך להזהר (ד"א לא חסרים אנשים פרטיים תחמנים חוץ מסוכנויות)

אז לוקחים לבדיקה - יש משהו לעשות חוץ מזה?

GodsFather
03-01-08, 20:39
הנה בשבילך -

פג'רו ספורט שנת 2000 מנוע דיזל , ידני.

חיצונית נראה טוב, לא ראיתי מכות או סימנים מזהים להתעללות.

בפנים גם נראה טוב , לא מלוקק מידי.

40K

ברמת גן

אם לא הייתי שונא דיזל, הייתי שוקל לקחת בעצמי.

0522643319 - גיא

אין לי דבר וחצי דבר עם הרכב הזה או המוכר שלו, ראיתי אותו ברחוב (בז'בוטינסקי ליד משטרת רמת גן) בעודי בדרך לספר :twisted:

R-IK
03-01-08, 20:50
אוקיי יש אופציה ריאלית באיזור הסוזוקי

יש גראנד ויטארה 99' דיזל יד 2 עם 190K ק"מ. (ארוך)
נכון, זה פחות מרווח מטרופר/פג'רו/צ'רוקי
אבל, זה ג'יפ די מרווח ופחות ישן מאחרים אז מבחינתי זו אופציה טובה ועומד בתקציב

מה אתם אומרים על גראנד ויטרה דיזל ארוך? יש מחלות שאני צריך להזהר מהם במיוחד בבדיקה?
ד"א הוא כרגע נמצא בסוכנות טרייד אין....

סידני.

הרכב יגביל אותך בשטח. הוא נופל משמעותית במצבו הסטנדרטי בשטח מהטרופר\פאגרו.
בעניין המחירון, טראנו בנזין הוא אופציה לא רעה בכלל ואולי גם הדיזל.

בכל מקרה אל תתפתה למציאות. אין כאלה. מה שיעלה לך היום בזול בסופו של תהליך\יישור קו יעלה לך ביוקר.

-- אריק.

גיא
04-01-08, 00:42
אמרת שאמרו לך שלא לגעת בלנדובר ... ומיד הקשבת להם אבל אמרו לך גם לא לגעת בטרופר .. את זה אתה לא שומע ...

אתה לא ממש מקשיב / קורא את התגובות שניכתבו לך.

קח בחשבון שמידי פעם צץ לא חכם חנוכה כמוך שבטוח שהוא יודע יותר מכולם. זה לא נכון וזאת טעות. הידע שניצבר פה על ידי מאות או אלפי אנשים. יכול לעזור לך להמנע מטעויות. הטעויות האלו משמעותן - כסף ולפעמים המון כסף.

ג'יפ זה דבר מאוד יקר.

ג'יפ ישן זה דבר מאוד מאוד מאוד יקר ....

------------

גראנד ויטארה זה אוטו סתם. לא חזק בשטח ולא חסכוני .. ולא ממש בר שיפור. הוא גם לא גדול ולא מרווח ובטח ובטח לא בעל פוזה קרבית...

מה נידלקת עליו ?

אתה הולך על אוטו לפי הצרכים או לפי הצורה ?או לפי הצבע של הג'נטים ?

קח לך טנדר שטח - למשל מגנום. יש פוזה. נוח / שקט / גדול
אפשר להכניס מליון דברים של פוזה למשל כננת למשל פגושים / פנסי ערפל / אביזרים / ארגזים / צינורות וכו'

צמיגים - ג'נטים - הגבהות - פול דברים של פוזה.
ובסוף יש לך גם מצב לטייל איתו. לעבוד איתו. וכו'

שאלת ?
תקשיב. !

אחרת זה לא שווה כלום.

:)

לילה טוב.

נמרוד
04-01-08, 00:44

אני צודק?

אתה ממש לא צודק, באף חלק מהמשפט הנ"ל (לא מבין גם איך הבנת את הדברים האלו דווקא מקריאה בפורום ג'יפולוג?!) - ובכל זאת, גם 4ראנר וגם צ'רוקי לא בשבילך. תשאיר אותם למי שמבין ברכב שטח ויודע להעריך את האיכויות שלהם. וגם ככה הם נדירים למדי, במיוחד צ'רוקי שלא קיים בתקציב שלך (יש בודדים ביותר בארץ מתחת לשנת 98-99, חלקם בפורום, אחד מהם אצלי - ולא, אני לא מוכר :smile: )

סידני
04-01-08, 10:58
תאמינו לי שאני מקשיב.
הבעיה היא שיש מליון דעות, ואין שום דבר "ברור"
הכתבה פה באתר על ג'יפים בשנתונים של 94-96 ממליצה בחום על טרופר 3.2 בנזין ("אופציה נהדרת")
אותה כתבה גם אומרת שצ'רוקי ייתן את התמורה הטובה ביותר לכסף (וגם כאן מישהו ענה לי והמליץ על צ'רוקי)
קצת קשה לעשות סדר בבלאגן למי שמתחיל מאפס וקורא דעות סותרות

תודה על המספר של הפג'רו ספורט (איך קוראים לך godsfather?) התקשרתי וזה מ.י לשעבר אז אני מתרחק מזה

גיא
04-01-08, 11:25
מה שמעשע פה זה שאין פה שום דיעות סותרות.

כולם אומרים לך בדיוק את אותם דברים.

בוא, תתחיל מההתחלה.

מה אתה רוצה לעשות עם הרכב הזה ?
כמה כסף יש לך לקניה ?
לאחזקה ?
כמה אנשים יסעו ?
כמה ק"מ בערך ?
מטען ?
מיקום בארץ ?

כמה שיותר פרטים.

טרופר בנזין זה אחלה אוטו, טרופר דיזל זה חרא אוטו. אף אחד לא אמר אחרת.
הסכום שיש לך מגרד את המינימום מלמטה וגם זה בלחץ... תהיה בטוח ב 99% שהאוטו שתקנה בסכום הזה, יהיה גרוטאה. יעלה לך המון כסף לתחזק אותו תחזוקת שבר שגם תהיה מטרידה נורא כי זה מציק שאתה לא יכול לסמוך על האוטו. ויישור קו כללי יהיה עוד יותר יקר כי תחליף חצי אוטו ואז גם תמשיך בתחזוקת שבר.

זה כולל כמעט את כל מכוניות הדיזל.

יש יוצאים מהכלל. בודדים, שמורים באופן מיוחד. או מוסו וכאלו ...

מכוניות בנזין יהיו טיפה יותר אמינות וטיפה יותר טובות באופן כללי באחוזים עם יוצאים מהכלל גרוטאות גם. מצד שני ... הם ישחטו אותך בבנזין .. והוא לא זול. צריכה של ליטר לכל 5 ק"מ .. במקרה הטוב. ולא. אני לא מגזים.

בהצלחה.

סידני
04-01-08, 12:22
אוקיי - נעשה את זה מסודר

מה שמעשע פה זה שאין פה שום דיעות סותרות.

כולם אומרים לך בדיוק את אותם דברים.

בוא, תתחיל מההתחלה.

מה אתה רוצה לעשות עם הרכב הזה ?
90% נסיעה בכביש, 10% שטח, טיולים יחסית קלים

כמה כסף יש לך לקניה ?
די גמיש חשבתי על 50K אבל אפשר להוסיף אם זה רכב טוב שיחסוך לי בהמשך בטיפולים וכו' , בגדול בגלל שאני לא מבין גדול במכונאות ו"קומבינות" אני אנסה למצוא משהו שמור שלא ידרוש יישור קו יקר

לאחזקה ?
לא תקצבתי את העיניין של האחזקה. הייתי רוצה שהרכב יהיה כמה שיותר פשוט לאחזקה ואמין

כמה אנשים יסעו ?
2 אנשים

כמה ק"מ בערך ?

20000 ק"מ

מטען ?
יש לי די הרבה מטען (ציוד גלישה) אז הייתי מעדיף ג'יפ ארוך

מיקום בארץ ?
אזור מרכז ,ת"א

כמה שיותר פרטים.

טרופר בנזין זה אחלה אוטו, טרופר דיזל זה חרא אוטו. אף אחד לא אמר אחרת.
הסכום שיש לך מגרד את המינימום מלמטה וגם זה בלחץ... תהיה בטוח ב 99% שהאוטו שתקנה בסכום הזה, יהיה גרוטאה. יעלה לך המון כסף לתחזק אותו תחזוקת שבר שגם תהיה מטרידה נורא כי זה מציק שאתה לא יכול לסמוך על האוטו. ויישור קו כללי יהיה עוד יותר יקר כי תחליף חצי אוטו ואז גם תמשיך בתחזוקת שבר.

זה כולל כמעט את כל מכוניות הדיזל.

יש יוצאים מהכלל. בודדים, שמורים באופן מיוחד. או מוסו וכאלו ...

מכוניות בנזין יהיו טיפה יותר אמינות וטיפה יותר טובות באופן כללי באחוזים עם יוצאים מהכלל גרוטאות גם. מצד שני ... הם ישחטו אותך בבנזין .. והוא לא זול. צריכה של ליטר לכל 5 ק"מ .. במקרה הטוב. ולא. אני לא מגזים.

בהצלחה.

כרגע, אחרי חפירה לא קטנה, אני מתלבט בין להשאר בכוון של טרופר בנזין (קצת בעייתי כי צריכת דלק גבוהה ויש סיכוי שהוא ידרוש הרבה השקעה בטיפולים) לבין להוסיף כסף, לכוון ה 70K וללכת על פג'רו דיזל, שכאן אתם אומרים שהוא הרבה יותר אמין, יש לו שוק נהדר, ובכלל - אני אוהב את הרכב. הבעיה שלו היא שהחלקים יקרים. אז מבחינת עלות תועלת הוא מקבל ציון טוב

גיא
04-01-08, 12:47
אם אני אתה לאור הנתונים שנתת.

הייתי קונה ב 50 אלף מגנום 2000 או 2001 הכי טוב שאני יכול למצוא.

או מוסו שנת 2004 או האחרון שהיה.

או קורנאדו אבל זה עשוי להיות קטן מידי.

זה עונה על רוב התנאים שנתת לדעתי האישית.

asafk
04-01-08, 13:13
חפש טרופר בנזין קצר או פאג'רו קצר- אתה בהחלט בכיוון. פאג'רו דיזל הוא אופציה טובה (לרוב תמצא רק ידני), אבל קשה למצוא רכב במצב שמור במיוחד מהשנתונים המדוברים. כאמור קודם, קח בחשבון שההוצאות הקבועות על דיזל הם גדולות מבנזין (ביטוח וטסט). הקצרים, לדעתי האישית, פרקטיים יותר אם מדובר ברכב לשניים ולא למשפחה (כי ם לא לוויתנים ענקיים).
אל תפסול גראנד-צ'רוקי.

אסף.

נמרוד
04-01-08, 22:21
תאמינו לי שאני מקשיב.
הבעיה היא שיש מליון דעות, ואין שום דבר "ברור"
הכתבה פה באתר על ג'יפים בשנתונים של 94-96 ממליצה בחום על טרופר 3.2 בנזין ("אופציה נהדרת")
אותה כתבה גם אומרת שצ'רוקי ייתן את התמורה הטובה ביותר לכסף (וגם כאן מישהו ענה לי והמליץ על צ'רוקי)
קצת קשה לעשות סדר בבלאגן למי שמתחיל מאפס וקורא דעות סותרות

אתה צודק בזה שכניסה לתחביב חדש - וכולם כאן רואים את זה כתחביב ולא סתם כרכב - היא קשה. יקח לך זמן, לא נורא.

בכתבה הנ"ל יש המלצות כלליות, זה שגם רכב א' וגם ב' מומלצים לא נראה לי כמו דעות סותרות... מה שכן חשוב בכתבה ההיא וקשור למסר העיקרי שמנסים להעביר לך כאן הוא התקציב. הכתבה מדברת כל הזמן על 70,000 שקלים. למה? כי כשכתבנו אותה, ועשינו מחקר שכלל לא מעט אנשים, הגענו למסקנה שזה הסכום המינימלי הנכון לקניית רכב שטח משפחתי גדול שישרת אותנו נאמנה, פחות או יותר. 45 זה הרבה פחות. בסכום הזה אתה צריך להסתפק בפחות - או בפחות אמינות, ובהוצאות גדולות יותר, או בגודל של האוטו. העצה האישית שלי, שוב - תסתפק בפחות אוטו, קריא ג'ימני.

בוזי
05-01-08, 12:54
בסכום כזה, לצרכים כאלה, הייתי קונה מוסו. חוזר הביתה עם עודף ומשפר קלות (שיפור מתלים ושתי נעילות נכנסים בעודף).
תקציב אחזקה שנתי צפוי כולל הכל - סביב 10K בשנה.
לטענתך פוזה לא משחקת, אז תשקול.

אופציות אחרות הן טרופר דיזל 3.1 ליטר ידני, או מגנום, אם טנדר עושה לך את זה.

בהצלחה.

-->