PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולם זעזועים לסמוראי - המלצות וכללי

rubi
01-01-08, 16:03
סמוראי קצר פתוח 93 רגיל (ללא שיפורים ושאר טובין)
אני רוצה להחליף את בולמי הזעזועים ויש לי מספר שאלות להבנה.
1. איך אני בודק אם צריך להחליף אותם? (איכות הבולמים) (נראה לי שהם המקוריים)
2. מטרת ההחלפה היא לשפר את התנהגות הרכב (לשפר את תגובת הרכב לשיפועים ובלימות בירידות) האם ההנחה שזה ישפר היא נכונה?
3.איזה בולמים מומלצים? מהו טווח המחירים, ומקומות רכישה מועדפים במרכז.
4. קפיצי העלים אצלי נראים די ישרים ולא קמורים. האם זה מצב נורמלי או גם בהם צריך לטפל, או שהחלפת הבולמים תשפר את מצבם?

תודה לעונים

Viper
01-01-08, 19:49
תריץ חיפוש בפורום ותמצא תשובות לכל השאלות שלך.
אבל בקצרה:
1. הבדיקה פשוטה- תפרק את הבולמים ותבדוק האם התנועה שלהם חלקה לשני הכיוונים וללא "קפיצות" או "תקיעות".
2. לשפר נוחות בסמוראי זה קצת מילה גסה, אבל אם תחליף למשהו איכותי- ייתכן ותרגיש בשיפור קל.
3. בגדול ישנם מספר יצרנים- מה הכי טוב? תלוי את מי תשאל. בגדול יש 3 יצרנים מובילים עיקריים: קוני, מונרו וראנצ'ו (צר לי אם שכחתי מישהו...) שמתאימים לסמוראי. הסכומים- החל מ-200 ש"ח לבולם אחד (מ-3 היצרנים שלעיל) וכלה ב...
4. הבולם לא ישנה כלום בקמירות/קעירות הקפיצים שלך. אם הם "שטוחים" זה לא טוב...- גש לקפיצאי עם מוניטין וטפל בבעיה. יש כאלה שתומכים בערגול, יש כאלה שתומכים בלהחליף את כל הסט. הכי טוב- תתייעץ עם מומחה (וזה יהיה הקפיצאי) שיבדוק את מצב הקפיצים שלך- וימליץ לך על פתרון איכותי ונכון.

rubi
01-01-08, 20:47
תריץ חיפוש בפורום ותמצא תשובות לכל השאלות שלך.
אבל בקצרה:
1. הבדיקה פשוטה- תפרק את הבולמים ותבדוק האם התנועה שלהם חלקה לשני הכיוונים וללא "קפיצות" או "תקיעות".
2. לשפר נוחות בסמוראי זה קצת מילה גסה, אבל אם תחליף למשהו איכותי- ייתכן ותרגיש בשיפור קל.
3. בגדול ישנם מספר יצרנים- מה הכי טוב? תלוי את מי תשאל. בגדול יש 3 יצרנים מובילים עיקריים: קוני, מונרו וראנצ'ו (צר לי אם שכחתי מישהו...) שמתאימים לסמוראי. הסכומים- החל מ-200 ש"ח לבולם אחד (מ-3 היצרנים שלעיל) וכלה ב...
4. הבולם לא ישנה כלום בקמירות/קעירות הקפיצים שלך. אם הם "שטוחים" זה לא טוב...- גש לקפיצאי עם מוניטין וטפל בבעיה. יש כאלה שתומכים בערגול, יש כאלה שתומכים בלהחליף את כל הסט. הכי טוב- תתייעץ עם מומחה (וזה יהיה הקפיצאי) שיבדוק את מצב הקפיצים שלך- וימליץ לך על פתרון איכותי ונכון.

תודה

לגבי נושא 2 לא שיפור נוחות. שיפור התנהגות, כאשר אני נוהג בשיפוע יש תחושת חוסר בטחון לגבי התהפכות (אני חדש בעסק ואולי זה סתם חשש, גם בזמן בלימה בירידה יש תחושת שקיעה קדימה) ולכן שאלתי אם בולם ישפר את ההתנהגות/תחושת שפוע ?

GodsFather
01-01-08, 21:34
לרכב כמו סמוראי נטייה להתהפכות אם בידיו של נהג לא מיומן , הוא קל מאד וכל תנודה במשקל (לפעמים אפילו רוח במקרה והשפ"צ קריטי) משפיעה.
יש מצב גם שהרכב שלך מוגבה על ידי נדנדות ארוכות ואתה לא יודע וזה נראה לך מקורי, ולכן הוא כבר בגובה מעל המקור וזה מגביר את זווית הגלגול, מה גם שבשפ"צ (שלא ציינת את הזווית שלו) יש נטיה להרגיש כאילו מתהפכים , במיוחד כשחדשים בעסק ולא מכירים את גבולות הרכב. תן פעם למישהו אחר לנסוע בשפ"צ עם הרכב ותהיה אתה מחוץ לו ותביט בזויות ,פתאום הכל יראה לך יותר בטוח.

בכל מקרה - תלמד את פונקציית החיפוש , תראה שרשורים על כל מה ששאלת ובטח על עוד שאלות (אני לא אתפלא אם תוך זמן קצר נמצא שרשור שלך עם שאלה על נעילות וצמיגים וחבל שזה יהיה שרשור חדש ולא המשך של ישן אם בכלל כי האתר מפוצץ בחומר לגבי סמוראים ועוד רכבים כמובן).

אל תתבייש לשאול ,אבל תראה שאין כבר תשובה על כך , תשובה שלפעמים יותר מפורטת משתוכל לדמיין. חוצמזה, אלה הנהלים והמנהל הנוכחי פשוט בלימודים אז אנחנו מרשים לעצמנו להעיר :-)

ולגבי הבולמים - ראנצ'ו=זבל יקר (יש שרשורים על זה) , קוני=מעולה ויקר , כלב קשוח=מעולה ויקר (מנסיון אישי), כל השאר (כמו למשל בילשטיין) זה מעל ומעבר לסמוראי סטנדרטי.
המלצה נפוצה מנסיון של רבים - מונרו פשוטים וחדשים (כחולים, ולאחרונה ראיתי שיש גם שחורים) יעשו את העבודה וחבל על כל שקל מעבר, אלא אם אתה מתכנן להחליף את מערכת המתלים למשהו משופר ואז כבר אפשר לדבר. לכן, אולי כדאי לך קודם ללכת לקפיצאי ולאחר שתשמע מה הוא אומר אז תרכוש בולמים בהתאם להמלצה.

לגבי המלצות על קפיצאי , גם על זה יש מידע בפורום.

שיהיה בהצלחה , תן קצת תמונות שנראה על מה מדובר.

Viper
01-01-08, 21:36
בולם טוב יותר ירסן טוב יותר את המהמורות ואולי אף ישפר את מהלך פתיחת המתלה (תלוי גם בקפיצים).
לגבי תחושת ההתהפכות- זה מה יש! יא חביבי, אם תקרא כאן קצת ותסתובב קצת עם ג'יפאים, המתחילים, המתקדמים וגם הוותיקים ביותר בחבורה וודאי יספרו לך מה הדבר המפחיד ביותר ג'יפאי- שיפועים ושיפועי צד במיוחד!!!
תתחיל להתרגל- אך שים לב, שיפוע צד שאתה חש בו לא בנוח, זה סימן טוב למגבלות שלך. לגבי הרכב- עם הזמן תכיר אותו. תתחיל בזהירות.

rubi
01-01-08, 22:11
תודה על התגובה והעצות

איש
02-01-08, 00:44
אם הקפיצים ישרים זה לא אומר הרבה אלא שהעלים פשוט מקוריים.
העלים המקוריים בסמוראי מגעים במצב ישר כל עוד אין קשת הפוכה זה תקין.

מנסיון לא מומלץ לערגל קפיץ ישן פשוט כי הוא שוקע בחזרה .
ולא ממש מומלץ להמר אם ישקע או לא ,עדיף במקרה הזה לשלם קצת יותר אבל לקבל מוצר חדש עם 100% ביטחון שלא ישקע.

-->