PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעשים מוזרים מאזור הדיירשפט או האקס

עידן מרציאנו
03-01-08, 17:48
שלום לכולם,אחר טיול קצת מסולע בשבת האחרונה התחילו להופיע כל מיני רעשים ורעידות מוזרות מהאיזור המדובר זה כאילו מישהו חובט במיכל מים מלא(זה הכי קרוב שאני מצליח לתאר)אני משער שזה מהדררשפט אבל אין לו עיוותיים וכמעט אין גם חופשים,קצת על הרכב:נעילה ומאוד מאוד מוגבה ולא נראה שהלאגר שמחבר מהדדרשפט לשילדה הוא של טיוטה כל רעיון יתקבל בשמחה :mrgreen:

tzagi
04-01-08, 00:41
אם יש לך דרייבשאפט 2 חלקים ומיסב כזה
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/89-94-TOYOTA-PICKUP-DRIVESHAFT-CENTER-SUPPORT-BEARING-4_W0QQitemZ130186479679QQihZ003QQcategor yZ42609QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZView Item

בדוק חופש במיסב.

עידן מרציאנו
04-01-08, 14:23
אם יש לך דרייבשאפט 2 חלקים ומיסב כזה
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/89-94-TOYOTA-PICKUP-DRIVESHAFT-CENTER-SUPPORT-BEARING-4_W0QQitemZ130186479679QQihZ003QQcategor yZ42609QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZView Item

בדוק חופש במיסב.
או קי אז היום פירקתי את המגשר לשילדה והלאגר עצמו במצב טוב אבל הוא יושב בתוך חישוקי גומי (די דומה לתמונה אבל לא בדיוק אותו חלק)ושם העסק דיי חופשי ,סמטימטר וחצי לכל צד ואני לא יודע אם ככה זה צריך להיות ושוב כל רעיון יתקבל בשמחה

ד ו ר ו ן
04-01-08, 16:28
או קי אז היום פירקתי את המגשר לשילדה והלאגר עצמו במצב טוב אבל הוא יושב בתוך חישוקי גומי (די דומה לתמונה אבל לא בדיוק אותו חלק)ושם העסק דיי חופשי ,סמטימטר וחצי לכל צד ואני לא יודע אם ככה זה צריך להיות ושוב כל רעיון יתקבל בשמחה
לא, זה לא אמור להיות עם כ"כ הרבה חופש.
אם אתה מחליף תשים מקורי, התחליפי לא באותה איכות ומתפגר מוקדם בהרבה מנסיון של כמה חברים שהרכיבו תחליפי.

אחד ההבדלים זה שהמקורי מגיע עם הטייה קטנה לכיוון הגל-הינע האחורי, מה שלא קיים בתחליפי וכנראה גורם לעומס גדול יות ובלאי מואץ.

עידן מרציאנו
04-01-08, 16:54
לא, זה לא אמור להיות עם כ"כ הרבה חופש.
אם אתה מחליף תשים מקורי, התחליפי לא באותה איכות ומתפגר מוקדם בהרבה מנסיון של כמה חברים שהרכיבו תחליפי.

אחד ההבדלים זה שהמקורי מגיע עם הטייה קטנה לכיוון הגל-הינע האחורי, מה שלא קיים בתחליפי וכנראה גורם לעומס גדול יות ובלאי מואץ.

מישהו יודע אם זה חלק מקורי שמגיע מטיוטה או סוג של שיפור לרכב מוגבה?ומה העלות בערך לחדש ?

ד ו ר ו ן
04-01-08, 18:04
אם המלצתי על מקורי אז כנראה שזה חלק מקורי..

350~ ש"ח למיסב מקורי אם אני זוכר נכון.

טל חסיד
04-01-08, 23:05
טעות במחיר באיזור 600 ש"ח למקורי קניתי לפני שנה וחצי (ממולץ מקורי החזיק 250.000 ק"מ עד ששחטף סלע באיזה טיול) חליפי עולה בערך 100\ 150 ש"ח אבל איכות הגומי ירודה ביותר לפחות בזה שאני ראיתי לא ניראה שיחזיק יותר מ 20.000 ק"מ תחליפי.
החלק מקורי בהילקס עד שנת97 מ98 ומעלה אין את החלק הזה בכלל, הגל הינע הוא יחידה אחת מהגיר עד הסרן.

טל

ד ו ר ו ן
05-01-08, 02:25
טעות במחיר באיזור 600 ש"ח למקורי
טל
טעות,טועים,טעיתי..:x

החלק מקורי בהילקס עד שנת97 מ98 ומעלה אין את החלק הזה בכלל, הגל הינע הוא יחידה אחת מהגיר עד הסרן.
טל
תיקון קטן,
איפושהו בשנת 2000 חזרו לגל-הינע מפוצל.
בהיילקס שנת 2000 שלנו יש גל-הינע מפוצל מקורי.

tzagi
05-01-08, 05:38
דעתי בלבד
להפטר מהזבל הזה ולהחליף לגל הינע יחיד

גל הינע מפוצל+ הגבהה= צרות

ד ו ר ו ן
05-01-08, 15:28
דעתי בלבד
להפטר מהזבל הזה ולהחליף לגל הינע יחיד
גל הינע מפוצל+ הגבהה= צרות
אם הרכב מוגבה מאד אתה יכול לשים ספייסר קטן להנמכת המיסב ולפצות על הזוית.

גל-הינע יחיד נכנס לתוך המשולש של זוית הבטן של הרכב ומועד יותר לפגיעה במעבר סוללה או מדרגה גבוהה.
הסידור של גל-הינע מפוצל מצמיד את החלק הקדמי לבטן הרכב ומגן עליו,הוא נמצא בין קורות השילדה ולא בולט מלמטה.
תחשוב שמה שפגע במיסב אמצע ו"רק" דפק אותו היה משבית לך לגמרי גל הינע יחיד.
עם מיסב אמצע דפוק אפשר ברוב המקרים להמשיך לנסוע בשטח ולחזור הביתה בלי יותר מידי קומבינות.
עם גל הינע ארוך,יחיד ופגוע אתה צריך לפרק אותו מהרכב ולנסוע בשטח ואח"כ הביתה בהנעה קדמית.
זה בלי להתייחס לנזק נלווה שיכול להיות לצלבים\פניון יוק וכו'.

tzagi
06-01-08, 08:00
תאוריה זה דבר נחמד,
אבל המציאות זה משהו אחר
הויכוח שלך ישן מאד.....כבר כמעט בן 30
ובכול זאת כבר ממזמן הוכך שלא מחזיק מים.

חיפוש קל יגלה לך שגל הינע יחיד עדיף בהרבה, וכמו כן, רוב היצרנים שלרכבי שטח בעולם מסכימים עם זה.
יש סיבה לגל הינע ב2 חלקים, והיא לא קשורה לעבירות או הגנה מסלעים, גל הינע קצר יוצר פחות ויברציות מגל הינע ארוך, ובזה התועלת נגמרת.
שלא לדבר על הוספת חלקים לא נחוצים ויקרים(2 צלבים נוספים+ המייסב הארור) שמחייבים החלפה ותחזוקה.
לדעתי, שוה להפטר מזה.

ד ו ר ו ן
06-01-08, 20:36
תאוריה זה דבר נחמד,
אבל המציאות זה משהו אחר
הויכוח שלך ישן מאד.....כבר כמעט בן 30
ובכול זאת כבר ממזמן הוכך שלא מחזיק מים
חיפוש קל יגלה לך שגל הינע יחיד עדיף בהרבה, וכמו כן, רוב היצרנים שלרכבי שטח בעולם מסכימים עם זה.
יש סיבה לגל הינע ב2 חלקים, והיא לא קשורה לעבירות או הגנה מסלעים, גל הינע קצר יוצר פחות ויברציות מגל הינע ארוך, ובזה התועלת נגמרת.
שלא לדבר על הוספת חלקים לא נחוצים ויקרים(2 צלבים נוספים+ המייסב הארור) שמחייבים החלפה ותחזוקה.
לדעתי, שוה להפטר מזה.
מחזיק מים יא באבא, מחזיק יופי.
אולי אצלכם כאפשר לשים גלגלי 35+הגבהה של כמה אינצ'ים זה לא משנה לזוית בטן.
אצלנו בביצה שכל ס"מ מורגש וחשוב יש לזה רבה משמעות, זה בהחלט שומר על הגל-הינע אם אתה מעדיף עבירות ומעברים טכניים ולא רק שבילי קק"ל.
אנחנו מרוויחים על הדרך בטן "נקייה" יותר-לא אמרתי לרגע שהסיבה לפיצול היא הגנה אלא שזה מוגן יותר.
גם אתה אמרת שזה מפחית ויברציות, תחבר את זה שהרכבים שלנו נמוכים משמעותית ביחס למה שאתה מכיר ואת החסרון שהזכרתי כבר לגבי מה קורה לך בשטח אם גל-הינע יחיד נפגע.
בנוסף,בטוח שיש סיבה נוספת שבגללה היצרן חזר לגל-הינע מפוצל ברכבים החדשים.

רוב מי שאני מכיר סוחב את הצלבים האלו ומיסב האמצע הזה מאות אלפי ק"מ, בקיצור זניח לגבי מחיר ועלויות החלפה.

tzagi
07-01-08, 04:09
דורון,
אתה הרי יודע שלא יורים מהמותן, ולא כותבים בלי גבוי
אני כמובן יכול לשים פה 10 קישורים לכתבות שלא יסכימו לצורת המחשבה שלך
ובלי כול קשר לצמיגים 35, אלא להגבהה של 7-10 סמ, כמו שגם נהוג בארץ.
אבל מה הכייף בזה?
אתה רוצא לצאת צדיק?
אני יתן לך אתגר,
תביא קישור לכתבה טכנית שמסבירה מדוע גל הינע 2 חלקים טוב יותר מגל הינע יחיד ברכבי שטח.

אני מקווה שתרים את הכפפה.

סטובצקי
07-01-08, 11:56
מעניין לקרא חומר על הנושא
אני מזמן עברתי ליחידה אחת וכבר יצא לי פעמיים לקפל אותה (התיישבות על סלע , בשני המקרים אותו סלע ,,,,חחח), אבל לא משהו שלא יצאתי איתו מהשטח ופעם אחת אפילו ישרתי בעצמי עם פטיש ונסעתי איתו כך עד שפתלתי את כל המוט ושברתי צלב בקפיצה מטומטמת
אשמח להמשך השרשור

ד ו ר ו ן
07-01-08, 20:52
דורון,
אתה הרי יודע שלא יורים מהמותן, ולא כותבים בלי גבוי.
יש לי גיבוי טוב מאד, אישי ואמיתי ולא סיפרו לי/שמעתי/קראתי באינטרנט.
2 רכבים שאני מכיר אישית ש"נגעו" עם המיסב אמצע במדרגת סלע, אחד רק שפשף ללא צורך בהחלפה ואחד מעך את המיסב כך שנדרשה החלפה אך לא הצריך כל עבודה או פרוק כדי לצאת מהשטח ולהגיע עד לבית.
במקום שהיילקס עם מיסב אמצע משפשף או מועך מיסב אמצע היילקס עם גל-הינע יחיד ימעך/יעקם את הגל-הינע עד חוסר שימוש או תיקון לא קטן בכלל ויש לך דוגמא כאן בתגובה מעלי,הרכב של סטוביצקי ותאור הנזק בגלל זוית בטן פחות טובה.

אני גם לא צריך להביא מאמרים מהאינטרנט או כל מקור אחר כי אתה יכול להסתכל מתחת להיילקס בגובה מקומי אופייני שכאן בארה"ק הגבהה אופיינית היא לא 7-10ס"מ כמו שציינת אלא 5~ ס"מ והקיצוניים מגרדים את ה7 ס"מ (ואז עם צמיגי 31 זה נראה פשוט רע, כאילו הגלגלים התנתקו מהרכב) וכל זה עם גלגלי 31.
כך היילקס כזה ותבחן את זויות הבטן שלו ותראה שגל-הינע מפוצל נמצא מחוץ למשולש של זוית מעבר סוללה/מדרגה.
כך היילקס בגובה זהה עם גל-הינע יחיד והוא נכנס בקלות לתוך משולש זוית הבטן=הוא יפגע הרבה לפני המפוצל.

ובלי כול קשר לצמיגים 35
עכשיו זה מאד קשור לצמיגי 35, אם הייתי יכול באופן חוקי לשים צמיגים במידה הזו ולהרוויח מרווח גחון ובין השאר לשפר את זויות המשולש המתאר את זוית הבטן של הרכב) לא הייתי בהכרח צריך להגביה את הרכב ולעוות את זויות גלי-ההינע ואז אכן הייתי ממזער וכנראה מבטל את יתרון מרווח הבטן של הגל-הינע המפוצל.
עכשיו נחבר את הכל ביחד:
תחבר את זה שמשום מה כאן הבעיות שתארת של מיסבים וצלבים שהולכים בנדיבות לא מוכרת ברכב מתוחזק שמגרזים לו את הצלבים והאמת גם לא כ"כ ברכבים מוזנחים,ביחד עם היתרון של זוית הבטן ובעיה פחותה משמעותית של ויברציות תוסיף את עלויות ההחלפה לגל-הינע יחיד (כי כאן רוב רובם של הרכבים עם גל-הינע מפוצל מקורי(נחשיב את זה כחצי ולא יתרון שלם..) מול ה"יתרון" היחידי של פחות מפרקים וצלבים שכמו שאמרנו לא הולכים כ"כ מהר וקיבלת 3.5:1 לטובת גל-הינע מפוצל.
איפה בדיוק היתרון של גל-הינע יחיד?

tzagi
08-01-08, 08:38
רגע.....

אולי אני יסביר מה אני מבין מזה ובמקרה שאלא הבנתי נכון, תקן אותי.

"יש לי הילקס עם הגבהה קטנה וצמיג 31 ,אני משתמש בו לעבירות במקומות שרכב אחר עם צמיג 33 היה מתקשה בהם, לכן אני צריך לשמור על בטן יותר חלקה, וגל הינע 2 חלקים מאפשר לי את זה"

איך זה?

אני לא דיברתי על רכב מסויים, דיברתי על היתרונות והחסרונות של גל הינע יחיד כנגד מפוצל עקרונית
בנוגע לרכבי שטח בכלל ולא להילקס ישראלי ממוצע בפרט.

בנוגע לשלומי....
אני לא יודע אם אפשר להשתמש בו כדוגמה
אני לא יודע אם ראית את הגמל שלו, אבל נגיד שאם יצלמו "מקס הזוהם 5" הרכב שלו מתאים בול לסרט
השימוש שלו ברכב הוא.....די קיצוני, ואם הוא אומר שעיקם את הגל הינע על סלע, אני מתפלא שהוא לא קרע את כול הסרן מהשלדה, כנראה קרה בטיול שבת שקט עם המשפחה.

ד ו ר ו ן
08-01-08, 20:03
רגע.....
אולי אני יסביר מה אני מבין מזה ובמקרה שאלא הבנתי נכון, תקן אותי.
"יש לי הילקס עם הגבהה קטנה וצמיג 31 ,אני משתמש בו לעבירות במקומות שרכב אחר עם צמיג 33 היה מתקשה בהם, לכן אני צריך לשמור על בטן יותר חלקה, וגל הינע 2 חלקים מאפשר לי את זה"
איך זה?.
זה בדיוק העניין,
שאל מישהו עם היילקס טיפוסי בארץ וענית לו על היילקס אמריקאי..
כואב אבל זאת האפשרות היחידה למי שרוצה לדגם היילקס בארץ, הגבול העליון החוקי בלי קומבינות של צמיגים הוא 31 וכששוטרים ובוחנים מודדים לך את המרווח שבין החלק העליון של הצמיג לחלק התחתון של השילדה אתה מוגבל לשינוי גובה של 5-7 ס"מ ולא יותר.

בשביל רכבים במפרט הזה גל-הינע מפוצל מאפשר גחון "נקי" יותר ביחס לגל הינע יחיד וזה לא קשור בהכרח לסגנון נהיגה של שלומי.
אני לא מתפרע עם הרכב ובכל זאת המיסב אמצע שיפשף מתישהו את עצמו על סלע זה או אחר.

אני לא דיברתי על רכב מסויים, דיברתי על היתרונות והחסרונות של גל הינע יחיד כנגד מפוצל עקרונית
בנוגע לרכבי שטח בכלל ולא להילקס ישראלי ממוצע בפרט.
אבל הוא שאל על היילקס בארץ..

עידן מרציאנו
13-01-08, 00:56
זה בדיוק העניין,
שאל מישהו עם היילקס טיפוסי בארץ וענית לו על היילקס אמריקאי..
כואב אבל זאת האפשרות היחידה למי שרוצה לדגם היילקס בארץ, הגבול העליון החוקי בלי קומבינות של צמיגים הוא 31 וכששוטרים ובוחנים מודדים לך את המרווח שבין החלק העליון של הצמיג לחלק התחתון של השילדה אתה מוגבל לשינוי גובה של 5-7 ס"מ ולא יותר.

בשביל רכבים במפרט הזה גל-הינע מפוצל מאפשר גחון "נקי" יותר ביחס לגל הינע יחיד וזה לא קשור בהכרח לסגנון נהיגה של שלומי.
אני לא מתפרע עם הרכב ובכל זאת המיסב אמצע שיפשף מתישהו את עצמו על סלע זה או אחר.

אבל הוא שאל על היילקס בארץ..
טוב ח'ברה דבר ראשון באמת תודה על כל התגובות אבל כל זה לא עזר כל כך,החלפתי את המייסב וזה עזר קצת אבל ממש לא כמו מקודם,יש למישהו רעיון איך אני עולה על הבעיה?הדרישפט נראה ישר ותקין ובלי שום מכות חריגות

tooshey
13-01-08, 08:33
טוב ח'ברה דבר ראשון באמת תודה על כל התגובות אבל כל זה לא עזר כל כך,החלפתי את המייסב וזה עזר קצת אבל ממש לא כמו מקודם,יש למישהו רעיון איך אני עולה על הבעיה?הדרישפט נראה ישר ותקין ובלי שום מכות חריגות

לוקח את גל ההינע לבדיקה על מכשיר איזון במהירות גבוהה.
לא לפי העין,לא בערך אלא תקבל תשובה חד משמעית האם הבעיה בגל או שצריך לחפש אותה במקום אחר.
וכך תחסוך אולי החלפת חלקים שלא לצורך.

בברכה,טושי

סימן3
13-01-08, 17:01
שלום עידן
אני לא מומחה ולא מכונאי אבל לאחר טיול ברמת הגולן(סלעים,סלעים ......) התחילו לי רעשים מכיוון הסרן אחורי,היום הכנסתי את הרכב(היילקס 98 על 31) למוסך ומיסתבר שנראה שהלך המיסב בתוך הסרן האחורי......
רק רעיון
שבוע טוב
יוחאי

עידן מרציאנו
20-01-08, 00:41
שלום עידן
אני לא מומחה ולא מכונאי אבל לאחר טיול ברמת הגולן(סלעים,סלעים ......) התחילו לי רעשים מכיוון הסרן אחורי,היום הכנסתי את הרכב(היילקס 98 על 31) למוסך ומיסתבר שנראה שהלך המיסב בתוך הסרן האחורי......
רק רעיון
שבוע טוב
יוחאי
יוחאי פגעת בול וכל השישי שבת הלכו לי כדי לפרק את המייסב הכי עקשן בעולם (רק חימום מסיבי של הלאגר מול קירור הציריה הוציאו אותו החוצה)

טל חסיד
20-01-08, 08:55
בחיים לא מחממים את הציריה באיזור של המיסב הנ"ל! עכשיו תהיה מוכן טוב טוב שהיא תישבר לך באיזור המיסב.(עשית לציריה טיפול תרמי באיזור) אסור לחמם את האיזור הזה יש שיטות חליצה פשוטות לדברים כאלה בלי חימום וחולצים מיוחדים לדברים האלה!

טל

עידן מרציאנו
20-01-08, 10:09
בחיים לא מחממים את הציריה באיזור של המיסב הנ"ל! עכשיו תהיה מוכן טוב טוב שהיא תישבר לך באיזור המיסב.(עשית לציריה טיפול תרמי באיזור) אסור לחמם את האיזור הזה יש שיטות חליצה פשוטות לדברים כאלה בלי חימום וחולצים מיוחדים לדברים האלה!

טל
לא את הציריה חיממתי אלא את הלאגר לפרקים של 15 שניות והציריה עצמה לא הגיעה למצב שאי אפשר לגעת בה מרוב חום(ישבה בגיגית קרח)והמצב שהגיע המיסב , בוא נגיד שמכונת פרס לא הצליחה ואף מכונאי בכפר קסם לא הסכים אפילו לגעת(כן הלכתי עם הציריה מוסך מוסך בשבת)אני יודע שזה לא הכי בריא לציריה אני ישמח לשמוע על טריקים אחרים לפעמים הבאות

סימן3
20-01-08, 13:36
עידן,שמחתי לעזור
תתנחם בכך שלך הלכה השבת,ולי הלכו 1700(כולל מעמ) שח על התיקון
650-עבודה
והיתר על חלקים
שבוע טוב

חנן-ג'יפולוג
20-01-08, 14:42
אני ישמח לשמוע על טריקים אחרים לפעמים הבאות

במידה ויש גישה, מנסרים את המיסב עם משור דיסק.

tooshey
21-01-08, 22:56
http://www.4x4wire.com/toyota/maintenance/rear_axle/wheel_bearing/

-->