PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי ויטרה

ilan.sch
03-01-08, 22:19
שלום לכולם
אני מתכוון לקנות רכב, מתלבט בין ויטרה לבין טריוס
כן אני יודע טריוס זה לא באמת רכב שטח, אבל מה לעשות הצריכת דלק ואמינות רכב משחקת תפקיד משמעותי, ויפניות הן קלות לתיקון ותחזוקה שוטפת.
רציתי לשאול מה הדעה על ויטרה 94 אוטומטי, מבחינת צריכת דלק בעיר היחס הוא 1-8 פחות או יותר ?
אני שואל כי יש לי אופציה לרכוש ויטרה 94' אוטומטי (אני מעדיף ידני גם בגלל החסכון וגם בגלל ההרגל) יד ראשונה (!!) עם 125,000 ק"מ. הרכב בבעלות אישה, דורשים עליו 45,000 שזה טיפל'ה יקר.. לפי דעתכם מגזימים עם המחיר ? או שזה שווה רכב ללא תקלות ?
אמרו ליש שבויטרות של עד 97' המגנון הזרקת דלק לא משהו, וצריך לבדוק את המערכת טוב טוב לפני הקנייה, ומישהו יודע כמה עולה תיקון של מערכת הזרקת דלק ?

ממש מחירים בשמיים בהתחשב שב60,000 כבר אפשר להשיג ג'מני משומשת.. אבל גם אותן קשה מאוד למצוא ידניות (ואפילו אוטמטיות) !!

תודה

נמרוד
04-01-08, 00:40
כל רכבי השטח של סוזוקי - ויטארה, סמוראי וג'ימני - מבוקשים מאד בשוק, מקבלים מחירים טובים, וכלי רכב שמורים באמת נחטפים. למה? כי הם באמת טובים - הם אמינים, קטנים, זולים לתחזוקה, בעלי צריכת דלק טובה (כי הם קטנים - זה הולך ביחד), והם טובים מאד בשטח בניגוד למשל לטריוס. אין ממש אלטרנטיבה לרכב שטח טוב, קטן, אמין, וגם חסכוני בדלק.

נשמע על פניו כאילו נפלת על מציאה - יד ראשונה, 125K בלבד לרכב 94 - נדיר מאד. בדוק אותו אצל מכונאי שמבין בג'יפים, לא במכון, (תקבל המלצות בפורום על מוסכים בהתאם למיקום שלך בארץ) ואם הוא אכן כמו שהוא נמצא - יכול להיות שווה את הכסף.

ויטארה ישנה אוטומטית - 7-8 קילומטר לליטר, הגיוני.

Tzvika-Pick
04-01-08, 15:22
הויטארה שאתה קונה היא הזרקה או קרבורטור?
כי ב94 היו גם קרבורטור (דגמי הJX) וגם הזרקה רב-נקודתית (JLX המאובזר יותר).

בכל מקרה, בדוק ה-י-ט-ב את הרכב מפני חלודות. מאז שקניתי את הגוש החלוד שלי אני כל הזמן מסתכל על ויטארות אחרות מקרוב ועד היום מצאתי רק אחת שהיתה בלי חלודה (וגם אז, היה חושך וקצת מיהרתי, בטח אם הייתי מחפש טוב הייתי מוצא גם בה חלודה). תבדוק בעיקר את בתי הגלגל מלפנים ומאחור, את הקורות ואת החיבור של השמשה הקידמית לפח.

הגיר האוטומטי בויטארה הזאת הוא 3 הילוכים כמדומני. לא כיף גדול.

ilan.sch
04-01-08, 15:42
מה ההבדל בהזרקות ?

אני מניחJLX עדיף
מה היחס דלק הוא באמת 1:8 ? מה היחס דלק בידני ? 1:11 ?

הגיוני שיבקשו 45 אלף ?
קצת מבאס אותי אוטומטי.. מה אתה אומר אם זה הדגם של השלושה הילוכים, עדיף לחכות עד שתצוץ אחרת (בתקווה ידנית), או שההבדל לא כזה נוראי.

ואם אתה מכיר מכון בדיקות באזור מרכז תל אביב..

תודה

MMR
04-01-08, 15:59
יש בסוף 94 הזרקה 16V גיר 4 הילוכים באוטומטי שהוא עדיף (בתחילת השנתון 3 הילוכים ו-8V). שמת לב במקרה אם הלוקרים ידניים או אוטומטיים?

אגב, אתה מדבר על ויטארה קצרה, נכון?

itaizvi
04-01-08, 16:08
אילן שלחתי לך ה"פ

איתי

-->