PDA

צפייה בגרסה מלאה : אזהרה למטיילים

שאולי
05-01-08, 10:59
לפנות בוקר יצאנו לטיול שיגרתי באיזור הדרום כחמישה כלי רכב הורים וילדים. לקראת ערב הוחלט להתמקם ללינה בחניון החולות הצבעוניים במכתש הגדול, חניון לילה מסודר , הגענו עדיין באור יום התמקמנו , אוהלים הוקמו ,תאורה, והכנת ארוחת ערב ,החושך ירד וכולנו יושבים למי שמכיר ישנם שולחנות אבן ממש ליד רחבת החנייה אוכלים ומפטפטים , הילדים מסביב למדורה שהוקמה , עד כאן הכל שיגרתי.
בסביבות השעה עשר בלילה ניגש אחד החברים לרכבו ונדהם , הרכב שהיה במרחק של חמישה מטרים מאיתנו שכולם ערים , ואין (כך לפחות חשבנו, נפש חיה מסביב ) רוקן מתכולתו , פשוט מתחת לאף , אנשים ערים ,רוקנו את כל הציוד בלי שאף אחד הרגיש שמע או חשד במשהו . מדהים איזו תעוזה , מאיפה הגיעו ? לאן נעלמו ? בדיקה מהירה העלתה שלחבר נוסף נגנבו דברים
המזל הגדול , שחלקנו שנושאים אקדחים כולל הבחור שמרכבו נגנבו הדברים נשאו את האקדחים עליהם
הנזקים כמה אלפי שקלים
הילדים פחדו להשאר במקום , גם אנחנו לא הרגשנו טוב לישון שם ,החלטנו להתקפל ארזנו את המכוניות , הגשם שהחל לרדת הוסיף לבעסה הכללית והחלטנו לנסוע הביתה , הגענו למרכז בסביבות שתיים וחצי שלוש
ומה אם ? ילד היה הולך רגע לקחת משהו מהאוטו
ומה אם? שתי בנות היו הולכת הצידה לפיפי
אז מה עכשיו ?
גדר מסביב למאהל ? שמירה ? ליווי לכל ילד עד האוטו ?
אנחנו יצאנו בנזק כספי בלבד,
ראו הוזהרתם !!!

RONI
05-01-08, 12:19
ברוך הבא לארץ ישמעאל!

rozen
05-01-08, 12:35
משתתף בצערכם וצערינו אך זה לא חדש הבדואים בנגב פשוט אין להם רחמנות מה שמתאים להם הם יקחו נשק צהלי מתכות חיות משק רכוש פשוט הכל ועד שלא יקרה איזה אסון לאף אחד זה ממש לא יזיז.

איציק - 4X6ZH
05-01-08, 13:24
מה מיוחד אזהרה ?
בחוף הים של תל אביב יותר טוב
בבית יותר טוב ( מה לא פורצים לבית בזמן שאתה בחדר השני )
לא גונבים לך את התיק ברמזור
אז גנבו לך את התיק במדבר
אולי אני נשמע ציני אבל לא זאת הכוונה .
תפסיקו להיות תמימים
ועוד יותר חשוב תפסיקו להיות פחדנים .
תפתחו עיניים ולא יזיק רשימת שמירה .
לא רחוק מהמקום הזה היו כמה מיקרים שזאבים תקפו מטיילים בחניון לילה ( אני אישית ננשכתי על ידי זאב)
אז מה הפסקתי לטייל :)
בסה"כ מה ההבדל גנבו לך ציוד ואתה לא יודע מי ( אתה חושב שאתה יודע )
במקרה שלי גנבו \ נשכו \ עשו נזק
או באין סוף מיקרים כולל בדרום אתה נכנס לתחנת דלק הולך למזנון .... ופרצו לך את הרכב
או גנבו לך את העגלה כולל כל מה שהיה עליה
לשמור לא לפחד ולהפגין קור רוח
חשבתם להתפרס בשטח למירדף תוך כמה יריות באויר ( סתם בלילה בחושך )
במיוחד כשיש ילדים
אישית אני חושב שזאב תוקפן יותר מסוכן מגנב פחדן
בתמונות המחנה
והזאב שצולם על ידי קבוצה אחרת באותו אזור
איציק

שאולי
05-01-08, 14:43
מר איציק הנכבד
איש לא אמר את מה שאתה כתבת .הדברים הובאו כעובדות . תעשה עם זה מה שאתה רוצה רק אל תתלהם יותר מדי . שבת היום
שבת שלום

איציק - 4X6ZH
05-01-08, 15:02
אין ספק לגבי העובדות .
לא אני לא מתלהם ודאי שלא רציתי להראות מתלהם בתגובה .
אני מתפלא על השרשורים שעולים פה ושם על מצב הבטחון .
במיוחד באזורים כאלה .
צר לי לשמוע על טיול שמתבטל ועל תחושת חוסר האונים המפוגנת על ידי משתתפי הטיול .
אז מה הפלא שגנבים חוגגים
איציק

ד ו ר ו ן
05-01-08, 15:22
קודם כל אתה צריך להפריד חניוני לילה שקרובים לכביש, כולם עוברים וכולם רואים אותך-לא בעיה לעבור,לראות מי נמצא בחניון,לעצור בהמשך ולחזור ברגל.

אני נוהג להציב את הרכב כך שחלקו האחורי פונה לאזור הישיבה לנוחות פריקת ציוד,צד הרכב שסמוך אלי\נראה מאזור המדורה\ישיבה פתוח(דלתות לא נעולות) ואילו הצד השני שאינו נראה עם חלונות סגורים ודלתות נעולות.

אתה הופתעת אבל זאת חוכמה קטנה להגיע בחושך לצד של רכב שגם כך אינו נראה ולרוקן רכב שיושביו נמצאים באזור מואר ובעצם עיוורים לחלק החשוך כי האור מסנוור אותם.

amimiller
05-01-08, 19:25
לחברי פרצו לרכבים בלילה בעין אום צאלח, וזאת לאחר שנתנו מים לבדואי שכנראה עקב אחריהם הרגשה מאד לא נעימה ואני מבין טוב מאד את שאולי שהפסיק את הטיול יוצא לך כל הכייף מהטיול. לאיציק למה אתה תמיד כזה בוטה? הבנאדם עבר חויה לא נעימה ועוד עם ילדים קטנים

השועל
06-01-08, 13:33
כבר מזמן אני אומר שהדבר הבא בשטח זה מיטה זוגית ברכב, פשוט ישנים ברכב...

זה נעים, זה חם, זה נוח, זה לא מסורבל, ארוך ומלכלך כמו עם האוהל ובבוקר שותים קפה ולדרך..
במקרה וישנים עם המשפחה: רצוי את התיק ה"חשוב" עם כל דברי הערך באוהל, הרכב נעול (כמו בקניון בעיר), ישנים קרוב לאוטו עם הפנים למערב (בגלל השמש).. ותמיד תמיד לסרוק קצת את השטח.. (נחשים , עקרבים, בדואים, סובארו... וכו').

ללא ספק זאת טראומה לא נעימה וגורמת לך להחטיף לאיזה בדואי סטירה או שניים. טוב שזה לא נגמר רע יותר..

-->