PDA

צפייה בגרסה מלאה : שרטוט רשת ב solid works

אלעד ל.
06-01-08, 18:01
אהלן ,

צריך עזרה בשרטוט רשת בסוליד , הכוונה לרשת שמורכבת משתי וערב של חומר בקוטר 5 מ"מ , והריבועים שנוצרים הם 55 על 55 מ"מ . המידות לא חשובות העניין הוא איך לשרטט את הרשת ולאחר מכן שיהיה אפשר לכופף אותה וליצור צורה של סל ריבועי .

תודה

אלעד .

נמרוד
06-01-08, 23:09
לבנות מודל של הרשת לא בעייה גדולה. לכופף אותה - לא אפשרי בסולידוורקס, לא בצורה פשוטה. התוכנות האלו כשמן - מתעסקות בסוליד, בגופים מוצקים. בשימוש הפשוט בתוכנה, אין שום אלסטיות ואי אפשר לכופף חלקים. כן אפשר ליצור מראש את הצורה המכופפת. אני יכול למצוא זמן ולהסביר איך מייצרים את הרשת שביקשת, השאלה לפני זה היא מה המטרה שלך בדיוק, האם אתה באמת צריך מודל מדויק של הרשת?

אלעד ל.
08-01-08, 18:32
היי נמרוד

מצטער על התגובה האיטית . שתי הבעיות הן :

1. לשרטט את הרשת עצמה ע"י צינורות של 5 מ"מ קוטר (איך לשרטט רשת ישר ללא צורך לשרטט קו קו )
2. לכופף אותה.

צירפתי שרטוט של רשת שנעשתה ב sheet metal ובביצוע cut extrude , זו לא הרשת שאני רוצה מכיוון שהשתי והערב שלה עשויים מפרופיל ריבועי , ויש את הקו הנוסף שבו צריך להתבצע הכיפוף בזוית מסויימת ( לא כל כך משנה בדיוק כמה ) ואני לא יודע איך .

תודה
אלעד.

נמרוד
08-01-08, 21:38
Sheetmetal הוא מודול שכשמו הוא, נועד לעבוד עם פחים, כלומר חלקים שטוחים, דו מימדיים, לתכנן כיפופים ולספק פריסות מדויקות. הוא לא נועד ולא יכול, לפחות לא במקור, לעבוד עם משהו שונה מהותית כמו רשת שתי וערב. מה שעשית איתו זה פח עם חורים.

עכשיו אני ממש לא מבין מה אתה רוצה לעשות. תסביר לי בבקשה מה המטרה - בסך הכל רשת 5X5 קנויה מכופפת בכיפוף אחד בזוית X? בשביל זה לא צריך סולידוורקס, בשביל זה מספיק סקיצה על נייר.

אלעד ל.
09-01-08, 00:15
היי נמרוד

אני לא תקוע עם משהו שאני רוצה לעשות ואני לא מצליח .. אני תקוע עם זה שאני רוצה לתכנן רשת בסוליד ולא מצליח . לצורך העניין יש את גגוני העריסה של thule . אז כזה .

העניין להוציא את השרטוט בסוליד הוא התעקשות שלי ע"מ להוציא תחת ידי "מוצר" איכותי ברמת התכנון .גם כך בייצור של מוצר כזה קונים רשת במימדים הנדרשים חותכים ומכופפים בלי הרבה שטויות . אני פשוט רוצה לדעת איך אני מוציא שרטוט כזה בסוליד .

נמרוד
09-01-08, 00:23
אוקי.

הכי פשוט - אקסטרוד של מוט בקוטר 5 מ"מ באורך הרצוי - נניח מטר. עוד אקסטרוד של עוד מוט בקוטר 5 מ"מ ניצב לו, שניהם יוצאים מראשית הצירים - אחד ממישור פרונט ואחד ממישור right, נגיד. עכשיו יש לך מן "ר" במבט על, שמורכב משני פיצ'רים מסוג אקסטרוד. תריץ תבנית - linear pattern על כל אחד מהפיצ'רים בנפרד, של מספר המוטות שאתה רוצה לשכפל והמרחק בינהם - נגיד 50 מ"מ - ותקבל את השתי וערב שאתה רוצה.

יותר אמיתי - אם אתה רוצה לקבל את אפקט השתי וערב של רשת ברזל אמיתית - במקום אקסטרודים שהם גלילים אחידים, שני הפיצ'רים הראשונים צריכים להיות sweep, עיגול בקוטר 5 מ"מ משוך על פני "גל" שהגובה של הגלים הוא 5 מ"מ. שני הסוויפים יהיו שוב ניצבים אחד לשני, וב"הפרש פאזה" ככה ששיא של גל יפול על שקע. שוב אתה עושה להם תבנית שכפול linear pattern. קצת משחק עם הפאזה ותקבל רשת מושלמת, כמו אמיתית.

אלעד ל.
09-01-08, 00:46
אוקיי . ועכשיו איך מכופפים , בוא נאמר , שני ריבועים מכל פאה כלפי מעלה ?

נמרוד
09-01-08, 00:51
זהו, שאי אפשר. מה שאתה יכול לעשות, זה מראש לייצר את הרשת מכופפת - תחשוב שבמקום המוט הראשון, אתה מייצר, שוב על ידי sweep, מוט מכופף ברדיוס נתון, משכפל אותו, ומוסיף את המוטות הניצבים באותה שיטה.

אלעד ל.
09-01-08, 13:19
הבנתי , בקיצור אין דרך להתחמק מהבלתי נמנע .

תודה נמרוד.

-->