PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפועי צד- כמה ניתן ואם יש פיתרונות?

נימרוד_ו
02-03-04, 23:49
יש לי וונדורה כ-3 שנים. והעבירות מצוינת.
לפני כחצי שנה לקחתי שפוע צד בשמאל, האוטו קצת התחלק לצד והתנודנד, ומאז איבדתי את התחושה.למישהוא יש תחושה? או הסבר עד כמה ניתן? בכל טיול יש שיפוע אחד או שנים, אני לרוב יורד ובונה אפילו באורך מטר או שניים.
ניראה לי שהמנוע מאד גבוה והאוטו די עמוס,אנשים יושבים גבוה ומרכז הכובד שלהם מאוד גבוה
(שומעים אותם לוקחים אויר), כך שזוית של 25 מעלות זה גבולי.
החלום שלי לשים משהוא בנוסף לבולם זעזועים ,בוכנה על אויר, כדי לישר את הרכב לפני כניסה לשיפוע.

אריק זמר
03-03-04, 02:41
תשובה באמתחתי אין, זה מסוג הדברים שעושים בצורה מבוקרת אחרי שמבצעים פעולות מקדימות כגון:
א. הכרת הרכב על מגבלותיו
ב. העמדת מכוון חיצוני
ג. הוצאת הנוסעים
ד. נסיעה מבוקרת

אין ספק שמרכז הכובד של רכב זה גבוה יותר מסמוראי או מסיקס...חלק מתשובות המתכננים היו שימוש בסרנים רחבים יותר לצורך השגת חלוקת משקל טובה יותר...

בכל אופן, זה בריא לפחד מכיוון וזה מגביר את עירנות הנהג ובמידה והנהיגה מבוקרת ואיטית ישנה האפשרות ע"י שימוש במכוון מיומן לתקן טעויות.

רכס חיים
03-03-04, 04:37
בכדי לייצב בשפ'צ יש להוריד את מרכז הכובד באופן שיטתי בכל פעם שאתה מוסיף משהו לרכב ,במיוחד מתקנים כבדים יחסית. אצלי כשהוספתי מיכלי דלק גדולים דאגתי שירדו נמוך ככל הניתן מבלי לפגוע במרווחי הגחון וכך קיבלתי יציבות משופרת בשפ'צים. כשעשיתי חיזוקים לוו גרירה אחורי בשלדה, לא חסכתי בחומר בכדי לקבל חוזק ומשקל נוסף מתחת למרכז הכובד חוץ ממשקל נוסף בחלק האחורי והקל של הרכב, שמשפר את העבירות והיציבות בנסיעה. אותו דבר כשהחלפתי פגוש אחורי שבוצע מקורת U כבדה שרק הוסיפה ליציבות או כשייצרתי מוט שפור חדש שכבר לא היה צינור אלא מוט מפלדה מלאה. ארגזי מטען כבדים מונחים על רצפת הרכב ויריעות קלות מונחות בחלק העליון. החשיבה על שפצ'ים צריכה להיות מוטמעת בכל שיפור של הרכב.

נמרוד
03-03-04, 06:19
מכוון חיצוני
מכוון חיצוני תמיד יראה את המצב הרבה יותר טוב מהנהג.

מרכז כובד גבוה זה החסרון של הרכב שלך. מעבר למה שאתה כבר עושה - בנייה והכוונה חיצונית - אין הרבה.

הדרך האמינה היחידה למדוד את מגבלת השפ"ץ היא להתהפך! אני כותב את הדברים מנסיון מר, פעמיים... כל פעם שהצלחתי להתהפך, היתה בגלל שלא עצרתי בזמן, או יותר מדוייק, עצרתי, והמשכתי בלי להוריד מכוון חיצוני. מאז, אין אצלי חוכמות, אני עם שיפועים לא משחק. מוריד מכוון ואם צריך מוציא "טרפז" אנושי אחד או יותר, גם אם כל שאר השיירה עוברת בלי.

ארז
03-03-04, 09:26
הח'ברה צודקים....מכוון חיצוני זה הפתרון הטוב ביותר,גם אצלי(דיפנדר 110,מוגבה ב4" עם צמיגי 36.5) המראה מתא הנהג מפחיד בהרבה מזה שבחוץ....לא פעם אני משקשק בשפ"ץ כשהמכוון בחוץ לא מבין מה אני רוצה

נימרוד_ו
04-03-04, 00:54
אני יורד מהרכב רואה שיש עבירות,חוזר משקשק ולאט לאט עובר. :)
אני באמת הורדתי כמות ציוד(ואני אוהב ציוד),וסידרתי ציוד כבד למטה ובמרכז.אבל הבעיה בציוד, שבשפ"צ גם הוא נישען אחד על השני ומגיע לצד. מכוונים חיצונים הם נחמדים, רק בדרך כלל רגילים לרכבים שלהם ואין להם ניסיון עם רכב כשלי. אני מוצא עצמי סולל ואחרים לא מבינים מה אני עושה.לפעמים בשפ"צ ארוך ואין מספיק אבנים אני סולל קצר מתקדם מעביר לפנים עד יציאה.
חייב ליצר פיתרון,משהוא שמורכב בשטח לפני כניסה לשפ"צ.אני אבדוק ג'ק קטן הידראולי לרכב שיהיה מונח על הקפיצים, שירים את הצד וימנע התנודדיות.משהו פשוט זול ויעיל?

Bulldog
04-03-04, 00:59
קודם כל תימצא דרך יעילה לקבע את הציוד בתוך האוטו, ציוד שמטייל זה אף פעם לא דבר טוב.
בנוסף, היות והרכב לא מתרגש ממשקל והוא מאד ארוך, תייצר לעצמך איזה זוג שפאלות טובות וארוכות ותשלוף אותן במקום לשנע סלעים חצי יום.
עומר

נימרוד_ו
04-03-04, 01:55
המחסן מאחור מלא ציוד, אין תזוזה והכל מהודק עם רצועות ומותחנים.הענין שבשפ"צ המשקל לוחץ לכיוון הנטיה.בהחלט מרגישים את השפעת המשקל ולכן הוצאתי ציוד כבד וסידרתי מחדש.
אני עדין בפיתרון לתיקון השיפוע ברכב.

LAREDO
04-03-04, 10:35
קודם כל - תירגע.
היתה לי וואנדורה כמו שלך, הרכב לוקח שפצ"ים בצורה מעוררת כבוד, לדעתי אפילו יותר מג'יפ.
ההרגשה בתוך הרכב היא נוראית בגלל הגובה בו אתה יושב, והעובדה שאתה יושב על הגלגל.
לגבי האיזון ישנם קיטים להגבהת הרכב בעת עומס על לחץ אוויר, קנה קיט כזה ובעזרת הסבה פשוטה יהיה לך מערכת איזון מושלמת.

רכס חיים
05-03-04, 02:54
הייתי מוסיף ברכב ג'אירו קטן ויעיל כמו בטרקטורים למדידת השפצ'ים היות ולדעתי יש לך רגישות מיוחדת להם. כך תוכל באופן אובייקטיבי לדעת מתי לפחד באמת ומתי לפחד בשביל הכייף. זה גם יותר זול מלסלול.

Bulldog
05-03-04, 04:31
שוב אני אחזור על השטויות שרשמתי קודם

בנוסף, היות והרכב לא מתרגש ממשקל והוא מאד ארוך, תייצר לעצמך איזה זוג שפאלות טובות וארוכות ותשלוף אותן במקום לשנע סלעים חצי יום.
עומר

למה לסלול???

נימרוד_ו
05-03-04, 16:34
תודה לכולם על העידוד- עד השפ"צ הבא :) .
אני כבר איזה 10 שנים נוסע, לפני כן היתה לי סופה שהושאלה לבני דודנו.ועברתי את רוב המסלולים בארץ. ובעבר רק חשבתי פעמים לפני שפ"צ :) .
לרדו - מערכת כזו פוטרת לי את הבעיה. אני מניח שאין בארץ רק בחו"ל ,אני אחפש באתרים.
בקשר לשפאלות, אני מניח שזה גשר, זה טוב רק בחלק מהמיקרים, בשפ"צ האחרון שלי- זה היה בירידה ובסיבוב.
ג'אירו זה נחמד, אבל אני צריך לעשות משהוא.
בדקתי את ענין הנ'ק - לא הולך בפשוט, אבל ניתך לתקועה בוק עץ עבה בין הקפיץ לקורה ובכך לקבע את הקפיצים ולמנוע נידנודים ושקיעה לצד של כמה(10) סנטימטרים.וזה ניראה לי התחלה זמנית טובה.

-->