PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה סרנים מתאימים ל CJ5

elitkh
03-03-04, 11:43
אני רוצה לשדרג סרנים טנספר וגיר בCJ5 ויש לי אפשרות לקנות CJ6 שנת 83 קומפלט-לחלקים.
האם הסרנים מהשנה הזאת מתאימים לי או שמא עדיף לי לנסות למצוא דגם אחר?
איזה סרנים בכלל היו בשנה הזאת?
איזה טרנספר ואיזה גיר?
אם מישהו שומע על גרוטאה כזאת הכוללת גיר+טרנספר+סרנים -שיכולים להתאים לי אשמח לקבל מידע...
תודה
אלי

נמרוד
03-03-04, 12:36
הסרנים מתאימים למיטב ידיעתי - המרחק בין תושבות הקפיצים זהה, הסרן עצמו רחב יותר בערך ב3 אינץ', שזה טוב, ויחד עם בלמי דיסק ונאקלים פתוחים ( שיש או אין בCJ5 שלך, איזה שנה הוא? איזה סוג של מערכת היגוי יש לו?) , זה שדרוג טוב.

לגבי טרנספר וגיר - גם לא צריכה להיות בעייה להתקין גיר T176 ודנה 300 מהCJ החדש יותר, וגם זה שדרוג במקום. איזה מנוע יש לך?

אדי
03-03-04, 12:57
ב-83 CJ-ים הגיעו כבר עם סרנים רחבים, אם אני לא טועה (נדמה לי שהחל מ-82) - וזה טוב. אבל, הסרן האחורי כנראה AMC-20, וזה פחות טוב. מ-86 יש דנה 44 מאחור, אולי גם ברכב הספציפי החליפו ... בדוק את זה.

אדי

elitkh
03-03-04, 14:32
המנוע הוא מנוע 4 ציל אני חושב שגם אותו אצטרך להחליף
האם ניתן לשידרוג למנוע אחר מתקדם יותר תחת חוקי מדינת ישראל?
מנוע 6 ציל לא מתאים כי כנראה אין מקום .
תודה
אלי

נמרוד
03-03-04, 14:36
מאיזו שנת ייצור הג'יפ?

t_uri
03-03-04, 14:40
לא תוכל להכניס מנוע AMC258 לתא מנוע שלך. התא מנוע אכן קצר מידי. בכל אופן, למקרה שאני טועה, תמדוד את אורך תא המנוע אצלך ונוכל לעזוך לך יותר.

החוק הוא הבעיה הקטנה שלך. :wink:

אורי טל.

t_uri
03-03-04, 14:48
ד"א אלי. אני לא רוצה להשמע קנטרני אבל אם אתה רוצה להחליף מנוע,גיר,טרנספר וסרנים למה שלא תחליף ג'יפ? מבחינה כלכלית זה צעד נבון (אפילו ישאר לך הרבה עודף).

אורי טל.

נמרוד
03-03-04, 14:54
אורי, אם אני לא טועה, ואולי אני כן - אין הבדל באורך בין מנוע 232 ומנוע 258. תא המנוע של הג'יפים הוארך ב3 אינץ' בשנת 71 או 72, כדי לקלוט את מנועי ה232 של AMC שקנתה אז את ג'יפ. לפני השינוי הזה, היו בג'יפים מנועי 4 צילינדר ומנועי V6 קצרים יותר בלבד.

Bulldog
03-03-04, 15:02
לא אמור להיות הבדל, לפי ברלי שתלו גם קרנקים של 232 בסופה.

t_uri
03-03-04, 15:06
השינוי בארץ נעשה למיטב זיכרוני ב-72 (ממנוע 4 צילינדר למנוע 232 אינץ' מעוקב 6 צילינדר) ואיתו הארכת תא המנוע. אם יש לו מנוע 4 צילינדר (http://www.jeeptech.com/engine/gm151.html) אז כנראה שהג'יפ שלו מתחת לשנת 72 עם תא מנוע קצר.

בכל אופן, מדידה של תא המנוע או מדידה של מרווח הסרנים תתן תשובה חד משמעית.

אורי טל.

elitkh
03-03-04, 15:11
אורי
יש משהו במה שאתה אומר אבל מדובר ברכב "אספנות" FC150 -אתה יכול לראות הודעה קודמת שלי יותר למטה
אני עדיין לא בטוח שאני הולך לקחת את הרכב...אבל אם כן זה יהיה במחיר סימלי למדיי שאולי יצדיק את המחיר.
אלי

t_uri
03-03-04, 15:38
אהה. סליחה.לפי הכותרת חשבתי שמדובר ב CJ-5.

מה אתה רוצה לעשות עם הג'יפ? איך אתה רואה אותו בסוף?

אורי טל.

elitkh
03-03-04, 16:34
אורי
אני לא יודע עדיין...כמו שאמרת לא בטוח שפרוייקט כזה משתלם בכלל בעיקר לאור המצב של
הרכב
אני מקווה ששבוע הבא יהיו לי תמונות של הרכב ואני אעלה אותם.
אני מקווה להביא את הרכב למצב תקין-לא למצב תצוגה-זה רכב שאמור לשמש לטיולים ולכן לא אכפת לי לשדרג אותו ולא להשתמש דווקא בחלקים מקורים.
היתרונות של הרכב הזה על CJ5 רגיל הם רבים.
החל משטח אכסון גדול יותר.
זוית ראיה טובה יותר-הקבינה נמצאת מעל הגלגלים הקדמיים-כמו טרנספורטר למשל.
וכמובן מדובר ברכב אספנות-משמע הוצאות אגרה וטסט נמוכות יותר.
אני עדיין צריך לבדוק לכמה אנשים מותר ליסוע ברכב .
לדעתי הרכב יוצר לפני שנת 72 וכנראה לא ניתן להכניס שם את המנוע 6 ציל יש אפשרות לשים מנוע אמריקאי אחר? אולי משהו בתצורת V? מישהו שמע על שדרוג חוקי כזה?
מרווח הסרנים זהה למרווח של CJ5 סטדנדרטי משהו כמו 200 ס"מ אם אני זוכר נכון
תודה
אלי

ניר ל
03-03-04, 16:51
ידידי, אתה עושה שטות אם אתה הולך על פרוייקט כזה.
מילא להביא גרוטאה כזאת למצב המקורי כדי להיות בעלים של רכב אספנות נדיר.
אבל אתה הולך להשאיר ברכב במקרה הטוב קבינה ושלדה - ערך אספני אמיתי לא יהיה לו. סביר מאד להניח שהשלדה המסכנה תתפרק לך מהר מאד אם היא בכלל שלמה מלכתחילה. רכב על בסיס גלגלים של CJ5 הוא מניאטורי, אין מקום לנוסעים בטח חוץ מבקבינה, אין מקום למנוע נורמאלי וגם לא בטוח שהרכב יעמוד בעומס, רישוי של רכב כזה עם שינויים זה סרט בפני עצמו. אם אתה רוצה רכב אספנות לצורך חיסכון באגרות - לך על CJ-6 ישן תשדרג אותו בלי בעיות ותהנה מרכב יותר פרקטי לטיולים.

elitkh
03-03-04, 17:11
זה מה שמצאתי לגבי הרכב
http://jeepfc.www5.50megs.com/fc150/fc-150.htm
אני חושב שהרכב המדובר הוא מהתצורה התחתונה שמאלית -קבינה פתוחה-אבל עוד לא ראיתי את הרשיונות.
אין סיבה שהשלדה לא תעמוד בעומס-כאמור מדובר בשלדה זהה לשלדה של CJ5 סטנדרטי.
כך שכל שדרוג שניתן לבצעו בCJ5 ניתן לבצעו כאן.
בסיס גלגלים קצר זה לא דבר רע...זו דעתי לפחות ויסכימו איתי לא מעט אנשים.
לעניין מספר הנוסעים-לרכב יש ספסלי רוחב מאחור -אולי זו אינדיקציה לכך שניתן להסיע יותר משני נוסעים אבל שוב-לא ראיתי רשיונות עדיין.
אלי

t_uri
03-03-04, 20:03
השילדה של החמש, בתצורת C, אומנם גמישה בהרבה מזו של ה-6 וה-8 אבל היא רגישה הרבה יותר לסדקים!!!!!

אורי טל.

-->