PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעוניין בפרטים על GPS

ozi
10-01-08, 19:24
אני מעוניין לקנות מכשיר GPS עם מפת מסלולי שטח
הייתי מעוניין לדעת טיפה יותר על הדגמים הקיימים ומה בדיוק מומלץ לקנות
ואם כדאי בגלל להשתמש במפות סימון שבילים לנסיעת שטח
תודה רבה

IlanHadar
10-01-08, 19:33
אני לא יודע כמה ניסיון יש לך בניווט אבל בשביל התחלה ממליץ לך ללכת על מפות הנייר. מכשיר ה GPS עם המפה בפנים מסייע למציאת המיקום שלך וניווט בזמן אמת.

בנוסף חובה עליך להבין את הסימונים, סימון השבילים הוא הכרחי אם אתה רוצה לנסוע בתוך שמורות טבע. אחרת תתקל בפקחים לא תמיד נחמדים.

המכשירים שאתה מחפש הם מכשירי ה PPC, התוכנות הם נוויגייד 3 או עמוד ענן שיצאה לאחרונה.

יש עוד תוכנות אבל זה כבר יהיה מסובך.

Micha
10-01-08, 20:08
לדעתי אתה צריך להתמקד ב-PND ולא ב-PPC.

PPC מיועד לכאלה שצריכים PPC (ואפשר לשים עליו גם תוכנת GPS).

יש מכשירי PND טובים בשוק.
המשובח שבהם לדתי מבחינת העיצוב, האמינות, בהירות המסך, המשקל, התושבת ברכב ועוד הוא ה-MIO C320 .

אתה יכול לרכוש אותו עם תוכנת ניווט כבישים MIOMAP (שהיא IGO עם מעטפת MIO) ואחת משתי תוכנות שטח: עמוד ענן שעליה דיבר קודמי (אבל על כרטיס זיכרון נפרד) או "לנדגייד" על אותו כרטיס זיכרון (שזה נוח בהרבה).

מכשיר שכזה עם ניווט כביש ושטח, נמכר בכ-2700 ש"ח אבל יש מבצעים (ואם לא תמצא, שאל כאן ואפנה אותך).

כל הנ"ל, לא מונע את הצורך להחזיק גם מפה של 1:50000 בג'יפ

יוש
10-01-08, 20:15
אהלן,

אני אציע דבר אחר.

אם אני טועה אני מתנצל, אבל יש לי הרגשה שכנראה אין לך נסיון רב בניווט.
הצעתי לך במקרה כזה, לפני שאתה נשען על מכשירים ותוכנות, ללכת וללמוד ניווט מהו - הבנת קריאת המפה, התאמתה לשטח וניווט לפיה. בהמשך, להלביש על זה שימוש ב GPS כבר קל וגם הרבה יותר נכון.
לטעמי אין תחליף להבנה אמיתית של מה הולך מתחת לאף, יכולת התניידות עצמאית ובטחון בשטח.
אפשר לשקול קורס, או להצתוות למישהו ששולט בחומר - ולהתאמן.

בהצלחה

amimiller
12-01-08, 02:31
תתחיל מהפשוט דרך מפות תנווט קודם כל על סימון שבילים ותבין את המפה , איך למצוא את הסימנים של השבילים איפה להכנס לשטח מהכביש. תרגיש קצת בטוח תתחיל עם מכשיר ניווט פשוט ותוכנת מפות תתחיל לבנות מסלולים ולהוריד אותם למכשיר ולנווט לפי הנחיות של המכשיר+ מפות .זה גם תלוי בך באיזה סיגנון אתה רוצה לנווט . לחפש את העבודה הקלה או לעבוד קצת יותר קשה, כל אחד איך שהוא אוהב.אני למשל לא מתחבר עם כל ההמסכים הגדולים לפטופ , צריך להכין תשתית שלמה שתופסת די הרבה מקום. יש גם את עופר אוגש שכתב לפחות 10 פרקים על ניווט באתר השטח הישראלי בהצלחה להת' בשטח

jonesy
12-01-08, 11:42
יש כאן באתר סדרת כתבות (http://www.jeepolog.com/368.html) מעולה של צור ליסבונה בנושא ניווט, מהמפה דרך המצפן ועד ה-GPS.

מוטי.

shachar
12-01-08, 15:44
נשאלה שאלה על מכשיר ניווט ממי שלא ממש בקיא והתקפתם אותו עם pdd ן pnd

לפחות תכתבו לו על מה אתה כותבים ולמה התכוונתם

יואב ר
12-01-08, 18:21
שלום ozi,

שמי יואב, ואני מפתח התוכנה "עמוד ענן".
אתה מוזמן ליצור עמי קשר בדוא"ל [email protected].

tzurlis
14-01-08, 00:04
OZI שלום
מצטרף לדעתם של קודמי. מה שאילן, יוש, מיכה והשאר אמרו - מילה בסלע. קח את זה ברצינות.
המאמר עבור סוגי מכשירי ניווט (http://www.jeepolog.com/368.html) ואיך מתחילים נכתב עבורך, ועבור אנשים כמוך.
סוג הניווט תלוי בסוג הטיולים שאתה עושה, באורך המסלול ובאזור בארץ בו הוא מבוצע.
אם אתה ללא נסיון, ולא עושה קורס ניווט בסיסי או יום הכנה לשטח - קרא קצת לפני שאתה קונה ציוד. פה, ובאתרים דומים, יש לא מעט חומר.
הג'פס אינו פתרון קסמים ולא יקח ויביא אותך לבד. גם עם ג'פס אפשר ללכת לאיבוד. יש מספיק אנשים שקנו מערכות ג'פס יקרות ללא הבנה או הדרכה, ירדו לשטח פעם אחר פעם, ונסעו במעגלים עד סוף המיכל.
אם אתה יורד לנסיעה קצת ארוכה בשטח, ובוודאי אם אין לך נסיון והשטח לא מוכר- ג'פס או לא, המפה חיונית. רצוי לדעת להשתמש בה, ואם לא - לקחת חבר או מישהו שיודע את הבסיס. גליון יחיד של מפת סימון שבילים ("מפת סיור וטיול של החברה להגנת הטבע") לאזור מסויים בארץ עולה 120- 90 ש"ח, לצרכי לימוד מומלץ להתחיל באזור אחד, הקרוב לביתך. כשתתקדם, סט סימון שבילים מלא (19 מפות) עולה כ- 1500 ש"ח, מנויילן (מומלץ), או קצת פחות אם הוא לא מנויילן.
מכמה וכמה סיבות, מכשיר הג'פס יהיה תמיד בנוסף למפה, ולא מחליף אותה. במקרה שלך, המכשיר המומלץ הוא מכשיר ניווט בלבד (כפי שציינו כאן - PND בראשי תיבות באנגלית), שמגיע עם הכל ומכיל את התוכנה "מהמפעל": אמנם בסיסית, אך היא תראה לך את מיקומך בשטח. שים לב שהמפות הן "לבנות" (להבדל קרא המאמר). חוץ מזה, ביחד עם מפת סימון שבילים, ובהנחה שאתה יודע איך להסתכל על המסך - הן גם טובות נגד פקחים תאבי קנסות.
שתי התוכנות הזמינות למכשירים אלה הן עמוד ענן של יואב, שהזמין אותך לכתוב אליו, ולנדגויאד של אלעד מחברת ג'פס אנד מור. לשתיהן נשקלים פיתוחים עתידיים. בשוק עוד חמש תוכנות ניווט שטח נוספות, פחות נפוצות, וצפויות עוד הפתעות.
יש גם אפשרות להשתמש במחשב כף יד רגיל, המכיל הרבה דברים- ובינהם גם אנטנת ג'פס המובנה בו (PDA בראשי תיבות באנגלית), עם תוכנת נויגויאד - שהיא טובה הרבה יותר כתוכנת ניווט, מכילה שבילי סיור מלאים, ומאפשרת לך הדפסת מפות לבד בביית . (עם זה, למתחילים, המפות הקנויות נוחות הרבה יותר). העלות גבוהה יותר בכמה מאות ש"ח.

לגבי סוג המכשיר - איני שותף לדעתו של מיכה על המיו 320 , 520, או כל דגם אחר דומה של מיו. כעקרון, מיו הוא במכשיר הפופולרי ביותר בארץ, אך לא מותג שאני אוהב - הייתי מעדיף הולוקס מסך גדול, ואם לא אז נובוגו או פוג'יקום. מצד שני, למיו יש מחיר מנצח עם עמוד ענן שאתה מקבל למעשה בחינם. כך שהשיקול שלך.
בהצלחה.

גיא
16-01-08, 00:07
ניווט עם מחשב כף יד או מכשיר ניווט ידני וכו' לא מומלץ בכלל.

שטח מפה של מטר על מטר בשטח וגם זה במרחק מטר מהעיניים ובגודל של קופסת סגריות זה לא ניווט. זה לנסות להשאיר את החץ הצהוב על הקו השחור. זה משחק טלויזיה.

אתה מגיע הביתה בערב ולא יודע שטיילת בשטח / בטבע

מכשיר ג'י פי אס טיפש שנותן נ.צ ומקסימום קו שחור בין נקודות. ומפת נייר מקופלת בין המושבים.

זאת השיטה לטייל וגם לראות משהו חוץ מחיצים וקוים.

-->