PDA

צפייה בגרסה מלאה : לשדרג או להחליף? זו השאלה...

bobsfog
10-01-08, 19:27
אז ככה, הדילמה רודפת אותי כבר הרבה זמן..

אני בעלים גאה ומאושר של קאיה ספורטאג' שנת 97, מוגבהת ועם צמיגי 235.
בעזרת השם הכל טוב, ואחרי פתיחה לא משהו עם הרבה קילקולים ויישור קו מסיבי, הקאיה כבר
מעידה על אמינות מעולה.

אבל מה, בכל זאת - הרכב ישן (11 שנה זה לא מעט), ולא כזה חזק, במיוחד לא כמו שמצפים מרכב עם צריכת דלק של 1ל6.

בקשר לקאיה, אנחנו נורא אוהבים אותה, אבל אנחנו חושבים להשתדרג קצת, גם מבחינת שנתון, וגם מבחינת נוחות וכוח - ואם אפשר מבחינת שטח - הרי זה מבורך.
הרכב יהיה מקסימום ל3 אנשים, ובטיולים מקסימום זוג, ככה שהקצרים עדיפים לנו, וחייבים אוטומאט.

אז התחלנו לפזול קצת הצידה, מצד אחד יש אופציה שהיא:

דיפנדר(כן כן זה לא קשור - אני יודע) 90 - שנת 97, נעול כפול ומוכן לשטח - כמו כן הוא אוטומאט, שזה חובה ברכב מבחינתנו. הרכב מוצע במחיר של 58 אלף ש"ח.

יתרונות: דיפנדר (אני אוהב את האופי שלו), מוכן לשטח, קשיח, ואין הרבה מה שיתקלקל,
חוץ מזה הוא דיזל אוטומאטי שזה טוב בהתחשב שאנחנו נוסעים כבר כמעט 20 אלף ק"מ בשנה.

חסרונות: לא יודע מה צריכת הדלק שלו, ישן ואיטי ( אחת הבעיות בקאיה ).

אופציה שנייה:

איסוזו טרופר, בנזין 3500, שנת 2001. מוסב לגז מוגבה וממוגן. מחיר התחלתי 80000.

יתרונות: אוהבים את המראה שלו, את הכוח, ואת העובדה שהוא מוסב לגז (יש ליד הבית תחנת תידלוק בגז)

חסרונות: לא בטוחים בקשר ליכולת שטח, וכמו כן אחזקה יקרה.

אופציה 3: ג'מיני.
אני יודע שכולכם נורא אוהבים אותו ושהוא נורא טוב, אבל מה לעשות אין משיכה...
וכמו שאתם בטוח מבינים, בלי משיכה אין לי למה לקנות אותו - אם אני לא אוהב להסתכל עליו כל פעם בחניה.

אופציה 4: לשדרג את הקאיה, מחירה של הקאיה כרגע שואף ל45.
נעילה אחורית עולה 7000, קדמית תשלים את זה ל10.
עוד הגבהה של 4-5 ס"מ עם החלפת בולמים תעלה 2500 שקל.

מה אתם אומרים? מה אתם הייתם עושים?

גיא
10-01-08, 21:18
אני חושב שהטרופר בנזין הכי מתאים אבל תתכונן לצריכת דלק דומה אם לא גרועה יותר.

הלואי שהיה פה פינין ....

R-IK
14-01-08, 19:21
הדיפנדר יתן לך פוזה ויכולות ללא עוררין. האיסוזו יאפשר לך חיים טובים בכביש ותוכל גם אותו בהשקעה כזו או אחרת להגביה עם סט של חב' קלמיני ולהוסיף נעילה בבוא היום.
שמתי לב שאתה מדבר בלשון רבים. אם מדובר ברכב משפחתי שגם אמא שלך נוהגת בו (זכור לי משהו כזה מהעבר הרחוק) לא הייתי חושב פעמיים. האיסוזו מנצח בגדול.

-- אריק.

GodsFather
14-01-08, 20:13
לאיסוזו יש מוניטין לא חיובי בעניין המנוע (אני לא בטוח על השנתון הספציפי), אח של חבר שלי החליף פעמיים בתוך שנתיים ולא בגלל כשל בשימוש(!)
לכל אלה שצועקים - ההחלפה בוצעה במוסך מוסמך ולא איזה חאפר , הכל נעשה על פי הספר והמנועים פשוט כשלו.

חוצמזה , יש כאן כמה מומחים (איציק?) שפוסלים את עניין הגז והשילוב שלו במכוניות שלא בנויות לכך מהמקור, הייתי מחכה לתגובה שלהם לפני שרצים לתוך משהו שממה שאני קראתי כאן, הוא צרה לא קטנה אם הוא לא מורכב ומטופל כראוי.

(יש לך כאן שילוב של מוניטין שלילי באמינות המנוע ועוד מוניטין שלילי למערכת שמסבה נזק למנוע - זה הרבה שלילי :? )

לגבי הדיפנדר - חבוב, זה רכב עבודה חסון, קל לעבודה עצמית (ואתה אוהב את זה) ונפוץ מאד על חלקיו וחלפיו ועל הידע שיש עליו. כך גם תחום השיפורים שלו וקלות התחזוקה שלו לעומת האיסוזו(ענייני מחשבים וכד'). השנתון הגבוהה אמנם קורץ אבל בגלל שזה רכב כזה ולא דיסקו או מפלצת מוצצת אחרת, אפשר להיות יותר רגועים...

אני לא יודע כמה מפונקים הנוסעים שיסעו בו אבל אני הייתי בוחר בו בהשוואה שבין השניים ומקסימום משדרג את המושבים במקרה וזה באמת בלתי נסבל.

יובל48
14-01-08, 20:41
לאיסוזו יש מוניטין לא חיובי בעניין המנוע (אני לא בטוח על השנתון הספציפי), אח של חבר שלי החליף פעמיים בתוך שנתיים ולא בגלל כשל בשימוש(!)
לכל אלה שצועקים - ההחלפה בוצעה במוסך מוסמך ולא איזה חאפר , הכל נעשה על פי הספר והמנועים פשוט כשלו.

אתה בטוח שמדובר בטרופר בנזין? יכול להיות שאתה מערבב שמחה בעצב(בנזין / דיזל)

GodsFather
14-01-08, 20:50
צודק זה היה דיזל. אכן עירבתי דברים בשגגה.

נמרוד
15-01-08, 08:13
אתה חבר וותיק בפורום ככה שכנראה שחיידק השטח תפס אותך חזק... אם זה נכון גם לשאר בני המשפחה שישתמשו ברכב (או שלפחות הם אוהבים אותך מספיק בשביל לסבול) - אז הדפנדר הקצר והמשופר בטח קורץ לך ברמות שאתה לא מסוגל לחשוב על שום דבר אחר... :D כך בחשבון שזה כן רכב ישן, ורכב שטח טהור וגס, שעבר הרבה, הוא יקפיץ אותך עשר רמות בטיולים ובכיף הכללי של התעסקות עם רכב שטח אמיתי.

ג'ימני זו בוודאי הבחירה הסולידית, המשתלמת ביותר ובהפרש גדול מכל הבחינות - עלות רכישה, פחת שנתי, ביטוח, טסט, הוצאות אחזקה, ומעל הכל תצרוכת דלק.

טרופר בנזין שותה פי שתיים דלק מג'ימני - ויקר יותר גם בכל שאר ההיבטים. אישית לא הייתי נוגע ברכב עם מערכת גז, ואם 20,000 קילומטר על צריכה של 5-6 קילומטר לליטר לא מסתדר בתקציב השנתי - הייתי הולך על רכב דיזל - אבל לא טרופר.

יש לך התלבטות רצינית - יכול להיות שכדאי לך ללכת עם הלב - הדיפנדר. תבדוק במה מדובר טוב טוב לפני.

bobsfog
25-01-08, 10:21
לאחר נסיעה על הרכב שמתי לב למספר דברים שהפריעו לי, העיקריים בהם:

דוושת הבלם מגיבה נורא מאוחר - כאילו צריך ללחוץ עד הסוף כדי שהאוטו יתחיל לבלום, הבעלים טוען שהקליפרים והברקסים חדשים.

מזגן - לא מחמם (!) ממה זה נגרם?

GodsFather
25-01-08, 10:26
הטרופר או הדיפנדר ?

נמרוד
25-01-08, 13:02
אין חימום - סביר להניח שביטלו את מעבר המים החמים מהמנוע לרדיאטור החימום הפנימי. למה? מן הסתם כי הוא דולף וההחלפה שלו יקרה. האם המוכר סיפר לך שאין חימום או לא? אם הוא לא סיפר וחיכה שתגלה בעצמך - זה סימן אזהרה גדול ואדום.

-->