PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה משפטית - חציית מסילה בעת הבהוב רמזור.

yogibear
11-01-08, 17:54
בכניסה הדרומית לאשדוד ניצבת מצלמה בסמוך למסילה, עברתי כשצלצל וצולמתי.
תרוצים? יש, אבל יעזור ? לא הספקתי לבלום, ולדעתי המצלמה לא מכויילת נכון. כי באותו רגע שהתחיל הצלצול וההבהוב חציתי את הפסים וצולמתי לא היה לי שום סיכוי לעצור.
בצילום רואים בברור כי המחסומים למעלה ב 2 התמונות, ולא זזו ממקומם. לא , לא ניסיתי להתגנב, פשוט ביש מזל ...
אני מחזיק רשיון נהיגה כ 25 שנים עם עבר תעבורתי נקי כמעט לחלוטין (אי חגירת חגורה כשהייתי חייל ...), ולא בגלל שלא נתפסתי, אלא בגלל שאני מנסה לשמור על חוקי התנועה.

הגשתי ערעור ובקשת המרה לאזהרה לאור עברי הנקי אך אתמול נענתי בשלילה ואני חייב להשפט :(
מה העונש על עבירה זו ?
האם יש טעם לקחת עו"ד ?

היכן אני בודק את התקן לגבי זמני הצילום ? פניתי למשטרה, והם ענו שהם לא יודעים, ברכבת גם ענו לי תשובה זהה, מי אחראי על קביעת זמני תקן ?

רכס חיים
12-01-08, 01:55
לצערי, עקב התאונות עם הרכבת ,מצבך לא מזהיר וניראה לי שכדאי שתבוא עם עו''ד טוב.המחיר שלו יתקזז מאוד בהפרש העונש שתקבל.
לפי המתואר כאן ,כל הפעלה של המחסום גורמת לפחות לדו''ח תנועה חמור,והתוצאה הינה ''חוסר סבירות קיצוני''.עליך לדרוש את התמונות מהמשטרה ועם זמני התגובה של המערכת המצוינים בהן, תוכל לטעון שהאישום לא הגיוני. כדאי גם לבקר במקום ולקחת את הפרשי הזמנים בין הפעלת האורות, לירידת המחסומים ולהגעת הרכבת ,ובכך לתת לבית המשפט תמונה נכונה על הסיכון של חצית המסילה בשתי השניות הראשונות להפעלת האורות,ואולי גם בחוסר האפשרות של הנהג להגיב נכון בלוח זמנים מטורף כזה.

שיהיה לך בהצלחה.

חנן-ג'יפולוג
12-01-08, 11:16
אני לא יודע לגבי תזמון המצלמה אבל משהו באמת לא סביר בעניין של רמזורי הרכבת. ללא התרעה על כך שהם הופכים אוטוטו לאדום, אתה בהכרח מועד סטטיסטית למעוד מתישהו. נהג מופלא ככל שתהיה, אם תיסע ב40 קמ"ש, ומטר לפני קו העצירה האדום ידלק, אתה תהיה עבריין. קח עורך דין טוב שיסביר את העניין לשופט.

אגב, אם טעיתי, אני אשמח לתיקון. העניין הזה מטריד אותי למרות שלא יצא לי עוד למעוד.

ד ו ר ו ן
12-01-08, 11:29
בזמונו קיבלתי דו"ח על נסיעה בנתיב השמאלי בכביש דו נתיבי-חד סטרי בתוך עיר.
הנתיב הימני היה משובץ ברכבים חונים ונסיעה בו היתה סוג של זי-זג בינהם(ידוע לשוטרים ולכן הייתה ניידת קבועה לצוד במקום) ולכן לאחר עקיפה של משאית חונה שבמרחק 60מ'~ אחריה הייתי צריך לפנות שמאלה לא חזרתי לנתיב הימני אלא נסעתי בשמאלי ועברתי לנתיב פניה שמאלה כשהכל עם איתות מתאים.
ראיתי את הניידת,לא חששתי ממנה כי באמת רציתי לפנות שמאלה ולא חשבתי שהוא כזה מטומטם.
לקצר את הסיפור,
בערעור על הדו"ח הצגתי את הזמן בשניות שלוקח לעקוף משאית ולהגיע לפניה שמאלה 60מ'~ אחרי המשאית בנסיעה במהירות החוקית בקטע זה כדי להראות שזה לא סביר לעקוף, לחזור לימין ושוב לחזור לשמאל כדי לפנות תוך הדגשה שזה לא ניתן לביצוע בצורה בטיחותית.

הסבר כתוב עם שרטוט וצילום של המקום והערעור התקבל.

מאיר רוטברג
12-01-08, 12:09
יש אפס סובלנות בעניין,פשוט אפס,

עצתי קח עורך דין"מקושר" הוא כבר ימיר לאזהרה למרות שלמייטב ידיעתי לא ניתן להמיר הזמנה לדין לאזהרה רק דוח או לפחות או עונש מופחת

לידיעה ,
חציית פסי רכבת אינה דוח כספי אלא הזמנה לבית משפט בלבד

yogibear
12-01-08, 15:11
תודה לעונים .
האמת היא, שכחודש לפני שקיבלתי דוח עמדתי (ללא הרכב) בצומת המדובר, וראיתי רכבים שצולמו על שמאל וימין.
רציתי לפנות למשטרה בטענה לחוסר סבירות ולכיול לא נכון ... לצערי דחיתי את העיניין עוד יום ועוד יום ... עד אשר אני הוא זה שנפל ברשת.
לדעתי זו שיטה , שמכניסה המון כסף למדינה . . .
לך תוכיח שהכיול לא נכון, או שמישהו לא שינה את זמן הכיול מאז ועד היום , והחוצפה הכי גדולה היא כשבמשטרה לא יודעים לענות לי מה זמן התקן ...
ברכבת קיבלתי תשובה שאפנה למשטרה כי הם לא אחראים על מצלמות...

אייל
12-01-08, 19:41
אבי היה באותו הסרט בדיוק. עקב הצורך המטופש והפופוליסטי של המשטרה להוכיח שהם "נלחמים בתאונות דרכים במפגשי רכבת" עצר אותו שוטר באותה סיטואציה, רישיונו נלקח ובפניתו לקצין במשטרת זכרון הוא נענה בשלילה לקבלת הרישיון (ראוי לציין שאבי נוהג מעל 40 שנה עם עבירות מינוריות ובודדות). למזלו הרב עו"ד מקושר הוציא אותו בנזק כלכלי פעוט יחסית וללא שלילה (למעט השלילה עד למשפט).

מסקנה: רק עורך דין וחשוב מאוד, כזה שמכיר את בית המשפט אליו זומנת ומקושר שם. שווה כל אגורה.

fuksi
14-01-08, 15:04
תרוצים? יש, אבל יעזור ? לא הספקתי לבלום, ולדעתי המצלמה לא מכויילת נכון. כי באותו רגע שהתחיל הצלצול וההבהוב חציתי את הפסים וצולמתי לא היה לי שום סיכוי לעצור.
בצילום רואים בברור כי המחסומים למעלה ב 2 התמונות, ולא זזו ממקומם. לא , לא ניסיתי להתגנב, פשוט ביש מזל ...

מנסיון משפטי לא קטן
כל פעם שחשבתי שאני צודק/הרשות לא צודקת אם הצלחתי להוכיח את טענותיי הן התקבלו.
כך מצלמת וידאו (יש לי להשאלה אם צריך) וצלם את המחסום ואת כל הסיטואציה.
אם יראו בבירור שהמחסום לא מכוייל כמו שצריך אין סיבה שלא תצא זכאי.
בסה"כ יש צדק במדינת ישראל (כן כן למרות מה שאומרים...)

מידבר
14-01-08, 17:33
פוקסי.
ברמזור להולכי רגל אין "כתום".
מה אומר החוק לענין התחלפות האור הירוק לאדום תו'כ המעבר ? האם החציה אינה חוקית ?

ד ו ר ו ן
14-01-08, 19:57
בזמנו בדובידוברמן אמרו לילדים שאם התחלף האו לאדום חייבים להמשיך לחצות לצד השני..

AvigdorAharon
15-01-08, 08:42
פוקסי.
ברמזור להולכי רגל אין "כתום".
מה אומר החוק לענין התחלפות האור הירוק לאדום תו'כ המעבר ? האם החציה אינה חוקית ?

כאשר באוסטרליה יש אדום מהבהב

אביגדור

אביב
15-01-08, 20:49

אני אמנם לא משפטן, אבל מבין בזה מעט. כאשר הירוק ברמזור מתחלף לצהוב, אין פרושו שחובה בכל מקרה ובכל מצב לעצור את כלי הרכב לפני הקו. במידה והנהג אינו יכול לעצור לפני הצומת בבטחה, מי שנכנס לצומת יפנהו מיד. באותו אופן אני מקיש על הרכבת, למרות שהחוק כאן הוא יותר נוקשה- החוק קובע שכאשר המחסום מתחיל להתנועע אתה חייב לעצור. וגם, החוק קובע שכאשר מתקרבים למפגש מסילת ברזל הנהג חייב להאט עד כדי היכולת לעצור לפני המסילה.
מצד שני, יכול להיות שהצילום הוא לטובתך מכיון שהוא מראה שאתה עובר את פסי הרכבת והמחסום טרם ירד.....
תלמד היטב את הוראות החוק (תתיעץ, אם צריך, עם עו"ד. יכול להיות שהוא יצליח להוציא מהמשטרה תשובות לשאלותיך ) ותגיע מוכן למשפט.

-->