PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך הלנד קרוזר 200 / V8 החדש בשטח?

Allon
11-01-08, 17:54
שלום,
בארצנו נחת מלפני כמה שבועות לנד קרוזר חדש שסוף סוף הביאו לארץ.
ראו כתבה במוטוקאר: http://www.motocar.co.il/news/new.aspx?0r9VQ=LMLI&Pn6Vq=E

עכשיו לשאלתי,
אם מישהו מכיר את המכונית הנ"ל או את הדגם הקודם שלה (הלנד קרוזר 100) ויכול לומר כיצד המכונית מתמודדת בשטח....? ניתן לעשות עמה טיולים עם עבירות בינונית-גבוהה או שאין למרכב את המידות המתאימות? האם יש לשקול את האוטו הזה כאוטו לשטח פעם בחודש בערך, או שאין מה לעשות עם הטנק הזה מחוץ לכביש?
אני שואל זאת מפני שתמיד משווים אותו לניסאן פטרול ביכולות העבירות שלו והייתי רוצה לאשש שמועה זו.

תודה
אלון

JeepMan
13-01-08, 16:15
האם ראית כבר את תג המחיר?:-?

המחיר של הלנד קרוזר החדש (לנד קרוזר 100 V8 לא 200) הוא 500K שקל...

בשביל נסיעה של פעם בחודש אני ממליץ על הקודם, הוא אולי קצת פחות בטיחותי אבל הוא הרבה הרבה יותר יפה(למי שזה משנה) וזול. בשביל מישהו שנוסע פעם בחודש אין צורך במנוע V8.

נ.ב: הדגם הקודם היה 90 והדגם החדש הוא 100

toy4FUN
13-01-08, 16:54
סידרה 90 שבארץ החליטו לקרוא לה פראדו רכה יותר מה-100 ומתאימה יותר לכביש.
סידרה 100 היא המשך ישיר של סידרה 80 שיועדה לשטח באמת.

הפטרול קרוב יותר ל-100 מבחינת יכולת השטח.
לא מבחינת אבזור פנימי...

איציק - 4X6ZH
13-01-08, 16:56
איזה תשובה בדיוק אתה מצפה לקבל ?
הרכב עוד לא על הכביש וכבר שאלות עבירות ?
כדי לתת תשובה רצינית לשאלה צריך לנהוג ולהשתמש ברכב הרבה יותר מטיול התעללות של עיתונאי .
והרבה הרבה יותר משימוש שוטף של שנקינאי מצוי .
אתה בטוח שהדגם שנמכר בחול הוא הדגם שנמכר בארץ ?
איכות הרכב היא לא רק מה שכתוב בעיתון
ובטוח שזה לא מה שאומר זה שקנה אותו אתמול .
בעוד כמה חודשים יהיו תשובות לחלק מהשאלות .
איציק

מידבר
13-01-08, 20:02
לענין השוואה לפטרול-בעקרון לנדקרוזר 100 פחות טוב בשטח משום משולשים בסרן הקדמי. בפטרול יש סרן קדמי חי. לעומת זאת לפטרול המוכר בארץ יש מנוע חלש יחסית- 3000 סמ'ק. המנוע של הלנדקרוזר עולה עליו בהרבה. מה המסקנה הסופית ? תלוי בסוג ואופי השטח.
לטויוטה יש דגם שנקרא 105 והוא למעשה ה 100 אבל עם סרן קדמי חי. זה הטופ אבל למי שיורד עם דבר כזה לשטח בינוני+ צריך להיות הרבה מאוד כסף ולב קשה כדי לספוג את המכות, השריטות וכו' פגעים.

Viper
13-01-08, 21:23
אני מסכים עם איציק.
יש הבדל מאד גדול בין מה שכתוב במפרט להתנהגות הרכב בכביש ובטח שבשטח.
מנסיעה אחת- לא ניתן להתרשם ממש מיכולותיו (יתרונותיו וחסרונותיו) של רכב.
איך הוא? רך? קשה? מה אמינות המנוע והמערכות? תקלות וליקויים? רק ניסיון ארוך יתן תשובות.
וזה מהנסיון שלי.
אז בשורה התחתונה- לקרוא מפרט וכתבה שמסתכמת בנסיעה בת כמה שעות בודדות (במקרה הטוב) זה בסדר- אבל לא מצוין... חכה עד שיהיה מספיק "בשר" של ניסיון עם הרכב כדי לקבל עליו חוו"ד טוב ונכון.

R-IK
14-01-08, 00:05
אפשר לחפש מידע על הרכב ברשת. אני מניח שיש לפחות מגזין או פורום אחד שדן כבר בנושא הזה.
בד"כ האוסטרליים לוקחים את הדגמים החדשים לסיבוב שטח ארוך טווח.
חוץ מזה, לפעמים היבואן כחלק ממסע היחצנות שלו מזמין לקוחות פוטנציאליים לסיבוב היכרות בשטח. מי יודע אולי תהיה לך הזדמנות לצאת עם אחד כזה לשטח ואז תוכל להבין בעצמך אם זה מה שאתה מחפש.

-- אריק.

Allon
17-01-08, 17:56
אני מודע לזה שזאת מכונית חדשה ולכן הניסיון עליה של אנשי שטח הוא קטן...

לכן שאלתי איך הדגם הקודם (100) שדומה לו בצורה, בגובה ובזוויות מתמודד עם שטח...

ניסתי לחפש באיזה פורום אוסטרלי ולא ממש מצאתי שם מידע רלוונטי.
הדבר היחיד שמצאתי זה סרטונים ב YOUTUBE אבל הם לא ממש הראו איך הוא בתנאי עבירות קשים...

R-IK
18-01-08, 10:56
אני מודע לזה שזאת מכונית חדשה ולכן הניסיון עליה של אנשי שטח הוא קטן...

לכן שאלתי איך הדגם הקודם (100) שדומה לו בצורה, בגובה ובזוויות מתמודד עם שטח...

ניסתי לחפש באיזה פורום אוסטרלי ולא ממש מצאתי שם מידע רלוונטי.
הדבר היחיד שמצאתי זה סרטונים ב YOUTUBE אבל הם לא ממש הראו איך הוא בתנאי עבירות קשים...
רק כדי לסבר את האוזן, ה 100 ניצח במבחן השוואתי ארוך טווח במגזין 4WD Monthly האוסטרלי. בין המתמודדים היו פטרול, גראנד צ'ירוקי, דיסקו 3 (שלא סיים בגלל תקלות חשמליות), פתפיינדר ופראדו.

חפש פה - 4wdmonthly (http://www.4wdmonthly.com.au/). תוכל למצוא כמעט את כל מה שתרצה.

-- אריק.

-->