PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדש בשטח, זקוק לעזרה בשיפור הרכב(סמוראי)

shermenz
04-03-04, 00:28
בקרוב מאוד אני הולך לקנות סמוראי 86-88 לא בטוח עדיין.
בכול מקרה אני בן 18, והניסיון שלי בשטח הוא דיי מצומצם, קורס דיונות לרודיאו ועוד טיול קטן,
וטיול ארוך וגדול של שבוע ביוון.
בכול מקרה הייתי בעוד הרבה טיולים אבל לא בתור נהג :?
בעזרת השם, אני קונה סמוראי, ויש לי המון שאלות.
אני רוצה לשים לו צמיגי שטח, ולהגביה אותו, עכשיו אני לא ממש מבין בנושא, אז תדברו איתי כמו עם ילד מפגר, על מה אתם ממליצים? האם זה נכון בכלל להתחיל עם השיפורים הנ'ל? אם לא אז עם מה כן?
אני גם לא רוצה להשתגע עם הסכום המושקע, אני מדבר על משהו בסגנון ה2000-4000 ש"ח
זהו תודה רבה לכול העוזר, ואני מקווה שאני יהנה מהרבה טיולים עם הרכב החדש :)

אדי
04-03-04, 00:33
אני חושב שצמיגי שטח ו-2 נעילות דיפרנציאל אוטומטיות (אם תביא מחו"ל ותתקין לבד - יש כתבה המסבירה על נעילות באתר) נכנסות בסכום שהזכרת. אחרי השיפורים האלה לא יהיו הרבה מקומות שתעצור בהם ...

shermenz
04-03-04, 00:37
אני חושב שצמיגי שטח ו-2 נעילות דיפרנציאל אוטומטיות (אם תביא מחו"ל ותתקין לבד - יש כתבה המסבירה על נעילות באתר) נכנסות בסכום שהזכרת. אחרי השיפורים האלה לא יהיו הרבה מקומות שתעצור בהם ...
אוקיי, אבל אני מתכנן לקנות את הדברים בארץ, ועל איזה צמיגים אתה (או כול מי שקורא) ממליץ?
ודרך אגב ב2100 שקל כולל הרכבה ואיזון האם הצמיגים האלה שווים? צמיגי שטח יוקוהמה MT במידה 235.85.16 והבנתי שצריך לשנות משהו במשרד הרישוי (?) איפה אני עושה את זה וכמה זה עולה? והאם זה מעלה את התשלום שלי בטסט?

נמרוד
04-03-04, 09:57
[quote=אדי]ודרך אגב ב2100 שקל כולל הרכבה ואיזון האם הצמיגים האלה שווים? צמיגי שטח יוקוהמה MT במידה 235.85.16 והבנתי שצריך לשנות משהו במשרד הרישוי (?) איפה אני עושה את זה וכמה זה עולה? והאם זה מעלה את התשלום שלי בטסט?

מחיר טוב... אבל לסמוראי יש חישוק בקוטר 15 אינץ' ולא 16... :roll:

יש צמיגים במידות 215/75R15 עם פרופיל שטח מלא, במחירים שבסביבות 500 שקל לאחד. מידה זאת ניתן להכניס לרשיון בלי להסתבך.

מידה יותר גדולה אפשרית, היא 235/75R15 - יש מבחר גדול של צמיגים במידה הזאת, מכל הפירמות. לרשום צמיגים כאלו ברשיון - לא פשוט. תחום אפור.

נעילת דיפרנציאל היא השיפור החשוב ביותר לעבירות ללא תחרות. נעילה אחת לסמוראי עולה 200-230$ בארה"ב, והקופסה קטנה יותר מפקט של סיגריות - כל קרוב או חבר שחוזר משם יכול להביא לך בלי בעייה... אין סיבה לקנות במחירים של הארץ - כמעט פי 3. אבל אם אתה רוצה, אתה יכול לברר מחירים אצל כל מי שמתעסק בשיפורים לשטח.

תעבור על ההיסטוריה של הפורומים האלו, כל הנושאים האלו נדונו כבר בעבר באריכות - תקרא, תתעמק, מה שלא תבין - תשאל שוב.

בהצלחה!

חנן א.
04-03-04, 10:48
חביבי, קנה את הרכב, סע איתו, תהנה, ורק אח"כ אתה תתחיל להבין מי נגד מי, מה אתה באמת רוצה, איזה שיפור מתאים לך ואיזה לא.
השיפורים שמתאימים לי לא בהכרח יתאימו לך, ולהיפך.
אתה עוד לא יודע מה אתה צריך ורוצה, וכל שאלה ו/או החלטה שתעשה עכשיו, היא לא מושכלת.

זה אבסורדי לדבר על שיפורי רכב, כשאתה עוד לא מכיר את היכולות הבסיסיות של הרכב.

ארז
04-03-04, 11:38
מה שיפורים?איזה שיפורים?
קנה את הרכב סע איתו קצת....אחרי זה תראה מה בדיוק חסר לך.

אלון_ק
04-03-04, 21:21
ראשית, עלי להסכים עם חנן וארז לגבי התנסות ראשונית לפני החלטה על כיוון שיפורים, חוץ ממקרה הצמיגים. צמיגי שטח טובים, לדעתי, הם השקעה משתלמת לכל ג'יפאי שקונה את הרכב לשטח בעדיפות ראשונה (גם אם הוא בסוף נוסע יותר על הכביש).

יש צמיגים במידות 215/75R15 עם פרופיל שטח מלא, במחירים שבסביבות 500 שקל לאחד. מידה זאת ניתן להכניס לרשיון בלי להסתבך.

דומני שהמחירים נמוכים מעט יותר, בסביבות ה-400 לאחד, אם אתה הולך על פירמה סבירה ולא על המעולים. צמיג ספייר תמצא, אל תקנה - חבל להשקיע בזה כסף (בשאיפה שבקרוב יהיו לי כמה לתרום, אז תתקשר אחרי שתקנה).

מידה יותר גדולה אפשרית, היא 235/75R15 - יש מבחר גדול של צמיגים במידה הזאת, מכל הפירמות. לרשום צמיגים כאלו ברשיון - לא פשוט. תחום אפור.

שני דברים: 1. (בלי להכנס לסיבות) מידה כזו אפשרית, אבל תורגש חולשה משמעותית ברכב, צריכת דלק גבוהה הרבה יותר ולא תוכל לבצע נסיעה איטית (באופן יחסי) בהילוך הנמוך ביותר שלך. אני ממליץ על מידה 215/75/15, שהיא הקטנה ביותר שניתן למצוא בה צמיגי שטח בארץ. מידה זו היא פשרה טובה, לדעתי, במקרה של הסמוראי.
2. צמיגים גדולים יותר מהמידה הנ"ל, עד מידה של 30/9.5 (בערך 245/75/15), ניתן להכניס לרשיון הסמוראי ללא הסתבכות חוקית או כניסה לתחום אפור. ישנם מכוני בדיקה (ספורים, אמנם, אבל ישנם) שמאשרים מידות אלו בהליך חוקי לחלוטין ובתשלום של 40-62 ש"ח.

בנוגע להגבהה, הייתי מחכה איתה קצת, אלא אם היא נדרשת ע"מ לאפשר את הכנסת מידת הצמיג או כפיצוי על שקיעת הרכב עם הזמן. בכל מקרה, לא הייתי מגביה את הרכב יותר מהנדרש, וזאת עקב תופעות לוואי בלתי נעימות בעליל. הגבהה של כ-5 ס"מ מעל גובה הרכב המקורי אמורה לאפשר לך צמיגי 215, עם תופעות לוואי מינימליות.

אם תחליט לשפר, אל תקנה שיפורים בארץ. נעילת דיפ' לדוגמה, עולה 204$ (עם קופלרים, רבותי!) בארה"ב, בארץ תעלה כ3000 ש"ח (ומעלה!). חשבון פשוט.

בהצלחה.

-->