PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות סקרניות (מתלבט בין דגמי הסוזוקי השונים)

ilan.sch
13-01-08, 20:50
שלא תמיד מצאתי תשובה בגוגל ובדפי הפורום

אני פשוט מתלבט בין דגמי הסוזוקי השונים
דרישה לרכב חסכוני, בהתחלה רציתי ויטרה ידנית אבל רובם ידיים 10 משנת 1993. אחרי זה הבנתי שהצריכת דלק שלהם היא משהו כמו 1-7 לעיר 1-8.. (דגם ידני).
אמרתי וואלה טוב לא מפריע לי הנוחות נסיעה, אני רואה כמה בחורות שנוסעות על סמוראי ואני אסתדר אם הן מבסוטות.
אז ככה מה העדיפות לפי הסמוראים הוותיקים שפה ? דגמי 94 ומעלה שיש להם הזרקה או הישנים יותר עם קרבורטור ? תכל'ס זה לא משנה כלכך את צריכת הדלק או שכן ? (לא מאמין - אישית)

נהג רגוע, לא מתכנן נסיעות בין-עירוניות אלא רק עיר ושטח. בעקרון בעבר הצבאי הרחוק עשיתי קורס האמרים שכלל סדרות בדרום , נהיגות חשוכות וכדומה.. (*** העבירו אותן) לא כלכך התחברתי עכשיו אני מתחבר יותר לנהיגה ולשטח.. וגם לצד המכאני מענין אותי איך הדברים עובדים ולתקן אותם לבד. לא מטעמי קמצנות אלא כי פשוט אני אוהב להתעסק עם דברים כאלה, התחלתי באופני הרים ועכשיו ממשיך לשטח עם אוטו כי אופנוע לא מתאים לי..

מה הייתם ממליצים ?
דגמי סמוראי של לפני 94 או אחרי ?

Viper
13-01-08, 21:13
בד"כ, מודל חדש יותר= טוב יותר...
אבל יש גם יוצאים מהכלל.
מאד תלוי איך טיפלו ברכב, מה מצבו וכד'.
אני יכול להראות לך סמוראי 88 שנראה טוב יותר מסמוראי 96. ולא רק נראה טוב יותר, אלא גם נוסע ומתנהג טוב יותר.
בקיצור- תלוי.
מה התקציב שלך? ועדיף שתציין את סך התקציב. כי רכישת הרכב זו רק ההוצאה הראשונה. אח"כ יגיע "יישור קו", שיפורים ושיפצורים למיניהם ועוד מיני תופינים...

ilan.sch
13-01-08, 21:31
אוקי
תראה בעיקרון בהתחלה אמרתי שאני מקציב עד 50,000 לרכב.
אז התקציב הוא עדיין 50,000 שקל
קשה מאוד למצוא ויטרות ידניות שהן באמת טובות, וגם סמוראי לא כלכך רע. לפי דעתי הוא נראה קרבי, אני שומע עליו רק המלצות בשטח ובעיר אני רואה אנשים מסתדרים איתו אז אני מניח שאני גם אסתדר איתו כי אין לי סף כאב גבוה.
אז החלטתי פשוט ללכת על סמוראי. וככה בעצם הקטנתי את התקציב קנייה בחצי מה שייתן לי כסף לביטוח דלק ועוד הוצאות בסיסיות שנתיות..
אם עדיין אני אמצא ויטרה ידנית שנת 94 שמורה יד 3 עם 180,000 שמוכרים אותה במחיר של פחות או יותר 40,000 שקל סביר להניח שאני אקנה. אבל אנשים דורשים 50,000 שקל למכונית הזאתי וזה נראה לי פשוט שערוריה להעלות ככה את המחיר בלי סיבה ריאלית, ראיתי כמה כאלה שלא שיפרו אותה אפילו בשקל והם דורשים הרבה מעל למחירון בלי הצדקה. אז זה מעצבן. ועדיף כבר למצוא סמוראי משופרת במחירים שהם קצת יותר מחצי ויעשו בדיוק את אותה עבודה

asafk
13-01-08, 21:40
צודק.
מחירי הויטרע הם בועה.
לא נוסע קילומטרז'? סמוראי זה יופי. כמה שיותר חדש זה יותר טוב- נכון לכל רכב, במיוחד לרכבי שטח.

אסף.

נמרוד
13-01-08, 21:46
בד"כ, מודל חדש יותר= טוב יותר...
אבל יש גם יוצאים מהכלל.
מאד תלוי איך טיפלו ברכב, מה מצבו וכד'.
אני יכול להראות לך סמוראי 88 שנראה טוב יותר מסמוראי 96. ולא רק נראה טוב יותר, אלא גם נוסע ומתנהג טוב יותר.

זה היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל, והוא לא רלוונטי בכלל לשאלה. אם תשווה עשרה מודל 88 לעשרה מודל 96 המצב הממוצע של החדשים יהיה הרבה, הרבה יותר טוב. (אני כותב בתור אחד שנהנה מסמוראי 88 לפני 10 שנים - גם אז הם לא היו צעירים).

סמוראי זה אחלה בחירה, אתה לא תצטער, ואם כן - תמיד תוכל למכור בלי להפסיד הרבה, כי זה רכב טוב עם ביקוש רב בצדק. קנה את הכי חדש שאתה יכול - לדעתי אתה יכול להרשות לעצמך בתקציב שלך מודל אחרון, 98. חפש בסבלנות אחד שמור ויפה - ותהנה מכל רגע.

Viper
13-01-08, 21:53
זה נכון שהמחירים קצת גבוהים. לשני הרכבים.
ההבדלים בין הויטארה לסמוראי- הם בגדול: עניין הנוחות.
אם בויטארה יש הגה כח, חלונות חשמל, נעילה מרכזית, מזגן, פנים הרכב שקט יותר ומרווח (קצת) יותר וכד', בסמוראי לא תקבל את זה.
כן- יש סמוראים עם מזגן (שלי למשל :-D ) ויש גם עם חלונות חשמל (של אלעד למשל...), אבל הם קופצניים, קשים, קטנים ויחסית צפופים.
ועם כל זה- יש לי אחד כזה ואני לא מתחרט לרגע!!! :lol:

מחיר הקניה שלו אכן יותר נמוך, הטיפולים שלו קצת יותר קלים לביצוע מויטארה, הוא לא ממש צריך מיגונים (ויטארה חייבת) כדי לטייל בשטח טרשי וסלעי, הוא צורך פחות דלק (בד"כ) ונקשרים אליו ממש מהר.
אז עם תקציב של 50K ש"ח, אתה יכול למצוא יופי של סמוראי. אפילו בשנים 96-97 (או ישנים יותר מאד מטופלים), להתקין כננת, להחליף מערכת מתלים, להתקין נעילה אחורית, להחליף יחסי העברה- ואפילו ישאר לך עודף לחצי מיכל דלק!

אז אם כבר החלטת על סמוראי- שיהיה בהצלחה! ואל תשכח לקרוא את הכתבה הזו (http://www.jeepolog.com/151.html) על בדיקת סמוראי.
כתב אותה מישהו שמבין "קצת" בסמוראי. תקרא, תשנן, תפנים ואז תיגש לבדוק את הכלות המיועדות. לא לפני. זה יבטיח לך שקט ותמורה מלאה לכספך.

Viper
13-01-08, 21:55
זה היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל, והוא לא רלוונטי בכלל לשאלה. אם תשווה עשרה מודל 88 לעשרה מודל 96 המצב הממוצע של החדשים יהיה הרבה, הרבה יותר טוב. (אני כותב בתור אחד שנהנה מסמוראי 88 לפני 10 שנים - גם אז הם לא היו צעירים).

נמרוד, מסכים לחלוטין! ולכן ציינתי שבד"כ מודל חדש יותר= טוב יותר...
עניין של סטטיסטיקה והסתברות...

Tzvika-Pick
14-01-08, 07:56
אני אשאל אתכם את השאלה שאני שאלתי את עצמי לפני שנכנסתי לבועת הויטארה -

נניח שהתקציב שלך הוא עד 50K ש"ח ואתה מחפש רכב שטח קטן, חסכוני, אמין ועביר יחסית, ובאותה נשימה גם נסבל על הכביש. יש לך אופציות נוספות מלבד הויטארה?

האמת היא, שעד כמה שאני ראיתי פשוט אין.
הסמוראי כמעט נכנס להגדרה אבל על הכביש הוא גובל בסיוט.
הספורטאז' אחלה, אבל נראה אותך שורד עם תצרוכת הדלק שלו. קח CJ וזהו.
הפג'ארו והטראנו מגרדים את התקציב מלמטה וזה גם מה שתצליח למצוא.

הויטארה היא פחות או יותר ברירת המחדל בתקציב הזה למי שרוצה קצת מכל העולמות, שזה בעצם רוב הג'יפאים המתחילים.

אגב, אפשר למצוא ויטארות לא ממודלים 94-95 גם ב40K ש"ח בערך, במיוחד עכשיו בחורף.

נמרוד
14-01-08, 08:23
נניח שהתקציב שלך הוא עד 50K ש"ח ואתה מחפש רכב שטח קטן, חסכוני, אמין ועביר יחסית, ובאותה נשימה גם נסבל על הכביש. יש לך אופציות נוספות מלבד הויטארה?

האמת היא, שעד כמה שאני ראיתי פשוט אין.
הסמוראי כמעט נכנס להגדרה אבל על הכביש הוא גובל בסיוט.
הספורטאז' אחלה, אבל נראה אותך שורד עם תצרוכת הדלק שלו. קח CJ וזהו.
הפג'ארו והטראנו מגרדים את התקציב מלמטה וזה גם מה שתצליח למצוא.

הויטארה היא פחות או יותר ברירת המחדל בתקציב הזה למי שרוצה קצת מכל העולמות, שזה בעצם רוב הג'יפאים המתחילים.

אתה צודק לגמרי. משפחת סוזוקי - ויטארה/ג'ימני/סמוראי היא ברירת המחדל בטווח המחירים הנ"ל ואם מסתכלים דרך משקפיים של הגיון כלכלי. ולכן המחירים הגבוהים.

האפשרויות האחרות כולן יקרות יותר לאחזקה, בעיקר בסעיף הדלק אם זה Jeep או בסעיף האמינות - ב40K אתה קונה SUV או טנדר יפאני שחוט בתור ברירת מחדל.

סידני
30-01-08, 22:45
לא יודע אם מצאת כבר את מה שרצית, יש לי מתחת לבית מישהו שמוכר (אני לא מכיר אותו) ויטארה 96', אוטומאטית, יד 3, 140K ק"מ, הוא אומר שהבת שלו נסעה עליו כמה שנים. מבחוץ הוא נראה סבבה.
הוא רצה משהוא כמו 44-46 על הרכב.
אם מעניין אותך אני אתן קפיצה ואביא לך את המספר

-->