PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע סופה-התלבטות

kobiarava
16-01-08, 16:12
שלום לכולם

קניתי לאחרונה סופה ללא מנוע וכרגע אני שוקד על שיפוץ והשמשה של הרכב, ולכן התחלתי להתלבט בנושא מקור למנוע. אמנם הנושא נטחן עד דק בעבר, אבל לא מצאתי דיון השוואתי שמסכם את כל המקורות האפשריים למנוע לסופה.
המקורות שמצאתי בפורום ובשטח הביאו אותי להתלבטות:

פירוק עודפי צה"ל-אצל רועי וגיא אין כרגע מנוע לסופה במלאי, מה גם שהתגובות בפורום לגבי המנועים שלהם מסתייגות עד לא ממליצות, האם יש אופציות אחרות באיזור המרכז? כמו כן, מה טווח המחירים?

פירוק מקומי-אין להרבה מפרקים מנועי סופה, וכשיש-מבקשים 7K למנוע(דוד כהן), מחיר מופקע לכל הדעות.

מנוע מיבוא-לא חסרים סוחרי ח"ח מייבוא, אבל שם יש (לי לפחות) את ההרגשה שקונים חתול בשק, ואי אפשר לדעת מה מצב המנוע, כמה ק"מ עשה וכו', ולמרות האחריות שמבטיחים (לחלק בלבד ולא לעבודה) אין לי חשק להרכיב מנוע רק כדי לפרק אותו שוב או להחליף ראש שבוע אחרי. טווח המחירים- כ-5K +מע"מ

לסיכום-הייתי שמח לקבל דעות, מבעלי הניסיון הרלוונטי כמובן, מה הכיוון המומלץ, כדי שאוכל להחליט בראש שקט ולהכניס כבר מנוע בג'יפ שמחכה לי מתחת לבית....

בתודה מראש לכל המגיבים-קובי

lizard
16-01-08, 18:27
אמנם לא במרכז, יש בנצרת כמדומני את נעים אבו רעוף או משהו כזה.
הבנתי שיש לו סטוקים שלמים של ח"ח לסופות.

בהצלחה.

אגב, מה קרה למנוע הקודם? יש לך אותו?

danel
16-01-08, 19:44
מנוע מיבוא-לא חסרים סוחרי ח"ח מייבוא, אבל שם יש (לי לפחות) את ההרגשה שקונים חתול בשק, ואי אפשר לדעת מה מצב המנוע, כמה ק"מ עשה וכו', ולמרות האחריות שמבטיחים (לחלק בלבד ולא לעבודה) אין לי חשק להרכיב מנוע רק כדי לפרק אותו שוב או להחליף ראש שבוע אחרי. טווח המחירים- כ-5K +מע"מ

מניסיון שיש לי עם מנוע מיבוא אני יכול לומר שזו בחירה יותר טובה מהאפשרויות האחרות שציינת, אני שילמתי מחיר יחסית גבוה כ- 7k, אבל על מנוע ממש חדש.
וכן יש אפשרות לדעת מה מצב המנוע פחות או יותר לפני שקונים, הרגשה שקונים חתול בשק תהיה בכל מנוע שתקנה לא רק מיבוא.

אם תרצה אני יכול להכווין אותך ליבואן.

דרור ברלי
16-01-08, 20:09
אין הרבה מנועים מפירוק, פשוט כי כבר אין הרבה סופות.
אפשר לצחוק עד מחרתיים על איכות ההרכבה הקלוקלת ועל החלודה. אבל אלה שעדיין לא נגנבו, ממשיכות לנסוע ולנסוע. אם היא לא נמעכת בתאונה, למה לפרק?

המנועים המשומשים מייבוא הם מנועי צ'רוקי ורנגלר - מה רע? הבעיה היא שלעולם לא תדע מה מצב המנוע באמת, למרות שעל פי החוק, חלפים מפירוק מכוסים באחריות ל-3 חודשים. יש שיגידו "3 חודשים בלבד", ואחרים, כמוני, טוענים שאם יש בעיה אמיתית במנוע היא כבר תצוץ בשלושת החודשים הללו ואז כאמור - אתה אמור להיות מכוסה. על פירוק והרכבה ועל מה שיקרה אחרי 3 חודשים האלה - אין אחריות, וזה הסיכון שאתה לוקח.

האופציה השנייה - אוברול. שיפוץ המנוע הקיים. גם כאן, אף אחד לא מתחייב לך לכל החיים שהאוברול יהיה מוצלח.

האופציה השלישית - היקרה ביותר: מנוע חדש בקופסה, מיבוא. יעלה פי 2 ממנוע משומש.

בסופה שלך יש מנוע גמור או אין מנוע בכלל?

asafk
16-01-08, 20:35
לפי בירור שעשיתי, קשה עד בלתי אפשרי להשיג מנועי YJ מחו"ל. אפשרי למצוא SHORT-BLOCK, קשה יותר (אך אפשרי) למצוא LONG-BLOCK, ומנועים מורכבים- רק לשיפוץ או משופצים. יש אפשרות למצוא מנועי TJ, אך נדרשות הרבה התאמות (בלוק בלבד רלוונטי, כייון שהמערכות על המנוע שונות לחלוטין).

אסף.

kobiarava
16-01-08, 20:42
לפי בירור שעשיתי, קשה עד בלתי אפשרי להשיג מנועי YJ מחו"ל. אפשרי למצוא SHORT-BLOCK, קשה יותר (אך אפשרי) למצוא LONG-BLOCK, ומנועים מורכבים- רק לשיפוץ או משופצים. יש אפשרות למצוא מנועי TJ, אך נדרשות הרבה התאמות (בלוק בלבד רלוונטי, כייון שהמערכות על המנוע שונות לחלוטין).

אסף.

אז אם הבנתי נכון-המנוע המיובא שאני אקנה (משומש) לא יהיה מנוע זהה לזה שפירקתי? ד"א, יש מנוע שלם בסופה שלי, פרט לחתיכה קטנה מהבלוק שנבעטה החוצה ע"י טלטל סורר....

kobiarava
16-01-08, 20:49
אמנם לא במרכז, יש בנצרת כמדומני את נעים אבו רעוף או משהו כזה.
הבנתי שיש לו סטוקים שלמים של ח"ח לסופות.

לגבי סוחרי ח"ח בצפון, שללתי את האופציה מראש פשוט מכיוון שאני גר בדרום הערבה, מה שמסבך מאוד את עניין ההובלה מנצרת או איזור המפרץ. מהמרכז יש לי שירות הובלות כמעט בחינם עד דלת הבית. עם זאת, אם מישהו ימליץ בחום, על מנועים מעולים במחיר פצצה ממקום זה או אחר-אני אנסה לבדוק את אופציית ההובלה מרחוק

קובי

coas
16-01-08, 20:49
בדקת אצל ינוביץ?

אם גם לנ"ל אין אז שיפוץ מנוע ע"י מוסך מיומן ואמין היא האופציה שהייתי בוחר.

נסה לברר מחירים אצל אודי מזרחי, במנוע הראשון ששיפץ עבורי התברר ששיפוץ הראש, ע"י גורם חיצוני, היה לקוי. המנוע הוחלף במנוע משופץ אחר לאחר שנה, ביוזמתו.

ד"א, שימוש במנוע של TJ עם מערכות של YJ/סופה יתן מנוע חלש משמעותית ממנוע מקורי של סופה.

kobiarava
16-01-08, 21:47
לפי בירור שעשיתי, קשה עד בלתי אפשרי להשיג מנועי YJ מחו"ל. אפשרי למצוא SHORT-BLOCK, קשה יותר (אך אפשרי) למצוא LONG-BLOCK, ומנועים מורכבים- רק לשיפוץ או משופצים. יש אפשרות למצוא מנועי TJ, אך נדרשות הרבה התאמות.

אסף.

אסף

תוכל לפרט קצת יותר, ובעיקר-איזה מנוע אני צריך, LONG BLOCK או SHORT BLOCK ומה למעשה זה אומר, איך אני מבדיל ביניהם וכו'

asafk
16-01-08, 21:55
(קרה כאן משהו מוזר עם שליחת הודעה פעמיים... תיקנתי)

ההבדל בין LONG לSHORT הוא הרמה שבה המנוע מורכב. מדובר על מנוע "ערום" ללא מערכות, כאשר SHORT הוא ערום כמעט לחלוטין, וLONG כולל מערכות שונות. הכוונה היא בד"כ למנועים חדשים, מהיצרן, והמחיר בהתאם, או למנועים שהורכבו מחלקים חדשים.

אסף.

tzagi
17-01-08, 06:19
אסף, תרשה לי לתקן או להוסיף
SHORT BLOCK=מנוע מורכב מינוס ראש מנוע
LONG BLACK= מנוע מורכב כולל ראש/ראשים מורכבים
COMPLETE LONG BLOCK=כולל סעפות, אבזרים וכו.

lizard
17-01-08, 07:38
בדקת אצל ינוביץ?

אם גם לנ"ל אין אז שיפוץ מנוע ע"י מוסך מיומן ואמין היא האופציה שהייתי בוחר.

נסה לברר מחירים אצל אודי מזרחי, במנוע הראשון ששיפץ עבורי התברר ששיפוץ הראש, ע"י גורם חיצוני, היה לקוי. המנוע הוחלף במנוע משופץ אחר לאחר שנה, ביוזמתו.

ד"א, שימוש במנוע של TJ עם מערכות של YJ/סופה יתן מנוע חלש משמעותית ממנוע מקורי של סופה.

אשר אם הבנתי נכון הבלוק הלך.
במקרה הזה, נראה לי שעדיף להביא מנוע חדש עובד קומפלט מאשר להתעסק עם אוברול.
מה גם שאת הראש מנוע הישן ובטח חלקים אחרים הוא יכול למכור.

קובי, נניח ומצאת מנוע תקין ברמה שאתה מעוניין בה ב4K, לא תשלם עוד 1000 שקל כדי שיביאו לך אותו עד הבית? אנחנו לא באמריקה ששם יש מרחקים עצומים. כולה מקסימום 700 ק"מ (אחרי זה נגמרת לך הארץ). אז קח טנדר/נגרר ותעשה יום טיול לצפון. לא כזה ביג דיל לדעתי.

יוני5
17-01-08, 08:36
קובי, נניח ומצאת מנוע תקין ברמה שאתה מעוניין בה ב4K, לא תשלם עוד 1000 שקל כדי שיביאו לך אותו עד הבית? אנחנו לא באמריקה ששם יש מרחקים עצומים. כולה מקסימום 700 ק"מ (אחרי זה נגמרת לך הארץ). אז קח טנדר/נגרר ותעשה יום טיול לצפון. לא כזה ביג דיל לדעתי.

מיכה,
וכשהוא לוקח טנדר, משלם את הדלק (700 ק"מ נניח), ועוד עלות של יום עבודה... איפה הוא חוסך בדיוק?

קובי,

בדקת את האופציה של המוסכים באילת? מה הם יודעים להציע?
ולגבי מנוע אתה יכול להתייעץ עם אבי שופינסקי המתהדר בשם אברמלה כאן בפורום, אולי יש לו משהו.

בברכה,
יוני5

זאבי
17-01-08, 16:33
מה זה שיפוץ/אוברול ?

האם כדאי ללכת על חריטה במנוע סופה ?
מה עם הציפוי בצילינדר ?

אשמח ללמוד.

tzagi
17-01-08, 17:23
אין ציפוי
יש בורות ואמונות טפלות.

kobiarava
17-01-08, 22:58
ערב טוב

כמו שכבר ציינתי, אין מה לשפץ, הבלוק קרוע בחצי הדרך של בוכנה מס' 1 בחור של 3 אצבעות. אם מישהו מעוניין לשפץ הוא יכול לקבל את הבלוק במחיר משקלו בברזל, אני לא בטוח שגם את זה הוא שווה.
לגבי התגובות האחרות-חבר'ה, תוכלו להיות יותר ממוקדים, בסגנון של "קניתי מנוע מXX, שילמתי עליו YY ש"ח ואני ממליץ בחום\אל תתקרב\כל חוות דעת אחרת?

בתודה מראש-קובי

נ.ב. בדרך אני ממשיך לקבל אחלה הצעות בפרטי מאנשים, זה לא אומר שאני ננעל. וחוצמזה, הדיון לצורך הדיון יעזור גם לאחרים אחריי כשיצטרכו...

kobiarava
19-01-08, 17:29
זהו? נגמרו הטיפים? חבר'ה, עזרה בבקשה, הג'יפ עדיין תקוע בלי מנוע....

קובי

six 4 life
19-01-08, 18:25
את ההזרקה ושאר מערכות המנוע אני מנחש שכבר יש לך?
משמע אתה מחפש מנוע סגור, בלי אביזרים כלשהם?

או יבוא
או בניית חדש בבית או אצל בעל מקצוע.

יבוא בסופו של דבר יצא לך הכי זול, ועם קצת מזל ובדיקת מנוע מקיפה- גם תקבל מנוע פצצה.

-->