PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי העברת טסט + הורדה מהכביש

ido7
05-03-04, 00:44
מה המצב?
אני בדילמות לגבי הג'יפ שלי (סבן), הוא גבוה מאוד ולכן כל טסט אני צריך לקחת אותו למוסך שיעזור לי לעבור טסט, וגם המוסך לא מצליח. עד שהג'יפ עובר טסט לוקח איזה חודש שהוא יושב במוסך ובסיכום של עניין: מבחינת זמן - הג'יפ נמצא חמישית אחוז מהשנה במוסך (חודשיים-שלוש - כי הוא צריך לעשות טסט פעמיים בשנה)
מבחינת כסף- כל חמישה חודשים 2000-2500 ש"ח הוצאות סביב הטסט (כולל אגרה)

ובנוסף לכל זה, אני מפחד שיום אחד אני אסע עם הג'יפ ויעצור אותי שוטר וידפוק לי הורדה מהכביש.

ולשאלה: מה אני צריך לעשות כדי שהג'יפ יעבור מהר טסט ללא עזרה של מוסכניקים?

נ.ב
שמעתי שבקרית מלאכי מעבירים טיק טק ג'יפים, מישהו שמע גם משהו כזה?

עידו.

asafk
05-03-04, 01:02
א. מה, אשכרה יש אנשים שמעבירים טסט עם מעכר (ועוד מספרים על זה באינטרנט)??

ב. איך הג'יפ מוגבה?
בודי ליפט? קפיצים? שאקלים? SPOA? צמיגים? הכל ביחד?

הפתרון הכי פשוט- תנמיך אותו חזרה לגובה שעובר טסטים. הגבהה סולידית, של 2.5" בקפיצים + שאקלים טיפה יותר ארוכים מהמקור- עובר טסט בלי בעיה. גם קפיצים של 4" עוברים, אבל קשה לי להאמין שבג'יפ קצרצר.
בודי ליפט- צר לי לבשר לך- אין שום דרך לעשות חוקי. ראיתי פעם אחת בלבד עד היום ג'יפ שרשום לו ברשיון "הגבהת מרכב 50 מ"מ"- הייתי בטוח שאני הוזה.
צמיגים גדולים- עד 33" אפשר לרשום ברשיון. יותר מזה- לא נראה לי.
SPOA- אידיוט הבוחן שיכניס כזה דבר לרשיון.. זה שינוי מהותי מדי.

אסף.

six 4 life
05-03-04, 01:57
עידו,

אם הבחור שלך לא מצליח להעביר לך אותו טסט על הפעם הראשונה,
הוא "לא בעניינים",
והוא סתם גורם לך להוצאות נוספות כי ברגע שהרכב נכשל צריך להביא אישורים ממוסך מורשה על הליקויים שמצאו בטסט כמו שבטח כבר למדת...

לדעתי- פשוט תחליף בנאדם. נראה לי שהבחור שלך לא "מקצועי".

כשאתה משלם לבחור סכום מסויים כדי לקבל רכב עם טסט- אתה צריך לוודא איתו דבר אחד- שהרכב עובר טסט 100%. ולא "אני ינסה" או "אני לא מבטיח".

לא 100%? לא שווה לי לעשות אצלך.
טפו טפו טפו במדינה רוויית הקומבינות שלנו לא חסרים מעכרים.

לגביי החוקיות של הג'יפ ולהחזיר אותו לרמת חוקיות מותרת-
כמו שאסף אמר, אתה צריך לציין איך הג'יפ מוגבה,
ואז נדע מה להגיד לך להוריד ומה לא ובכלל לתת לך כיוון כללי.

ולסיום- תמיד עדיף ג'יפ חוקי מאשר ג'יפ שנוסע בזכות מעכר
הכל עניין של העדפה ושיקולים אישיים.

בהצלחה.
-ארז 8) -

Anonymous
05-03-04, 02:29
הג'יפ מוגבה באמצעות קיט פרוקומפ קפיצים - זה כל מה שאני יודע
לגבי השאקלים וה -spoa אין לי מושג מה זה, אבל בודאות אין לו בודי ליפט.
המעכר הזה לא אומר "אני אנסה" אלא בסופו של דבר מעביר אותו, אך זה לוקח לו המון זמן.
תאמינו לי שאני מעדיף ג'יפ "כשר למהדרין" על הכביש ולא לנסוע בפחד כל הזמן שיורידו אותי כי ממש אין לי כסף גם לשטויות האלה (קנסות, טסט מחדש, תיקונים...), הג'יפ משמש אותי ליום יום, הוא לא רכב שני שלי, לכן אני לא יכול להרשות לעצמי כזאת מכה. נכון שיהיו כאן אנשים שיגידו "אז למה אתה צריך ג'יפ?" אז התשובה היא שאני חולה על הכלים האלה ואני לא מוצא את עצמי עם אוטו רגיל. ולכן אם יש איזשהו סיכוי לאחר האינפורמציה שהזרמתי כאן שאני אוכל "לחוקק" את הג'יפ, אז אני אשמח לשמוע.

תודה, עידו.

t_uri
05-03-04, 02:31
אסף. הניסוח תוקן "מטעמים עינייניים"...

אורי טל.

נמרוד
07-03-04, 10:58
עידו -

יש ג'יפים שעוברים טסט בלי בעיות, ויש שלא. לא נוכל לעזור לך בלי לדעת על מה מדובר, ואני מציע שתתחיל מלספק לנו תמונות.

ויש לי גם תחושה שהמוסכניק שלך מנצל אותך. הגיע הזמן לעזוב אותו אולי.

לגבי קרית מלאכי אני לא יודע, אבל בעיקרון יש הבדל כלשהובין המכונים במרכז לבין מכונים בפריפריה - דרום או צפון.

asafk
07-03-04, 12:47
אם יש רק קפיצים ארוכים (ופרוקומפ לא כל כך ארוכים)- אין שום סיבה שלא תעבור טסט.

עם תמונה של הג'יפ מול העיניים יהיה יותר קל.

אסף.

אדי
07-03-04, 16:39
השאלה היא על מה אתה נכשל ...

ido7
07-03-04, 22:36
תמונה אין לי, אך אני בקרוב אני אשים.
זה לא שהג'יפ נכשל ישר, אלא לא מוכנים בכלל להכניס אותו לטסט בגלל הגובה, לכן מלכתחילה כבר פוסלים את הקרנף שלי.

RINCEWIND
07-03-04, 22:54
אין דבר העומד בפני בצע הכסף, כל ג'יפ יעבור טסט בכל מצב, עם האנשים הנכונים...

וידידי Obviously אתה לא מכיר את האנשים הנכונים.
2000-2500 ש"ח פעמיים בשנה זה הרבה יותר מידי.
תחליף מכון טסטים, תחליף מוסכניק ותראה איך דברים משתנים

עירא
07-03-04, 23:25
עידו, לפי דעתי תחליט קודם כל מה אתה רוצה מהג'יפ, הכוונה, אם הג'יפ משמש אותך כרכב ביום יום מן הסתם תרצה שלרכב תיהיה התנהגות כביש טובה, זאת לעומת נמרוד לדוגמא שמחזיק את הג'יפ לטיולים בלבד וגם כשיוצא לטיול המרחק נסיעה בכביש לרוב לא גדול, ולכן הוא יכול לחליט שהוא מוותר קצת על הנוחות או היציבות בכביש.
בעיקרון ג'יפ במצבו המקורי עובר טסט בלי שום בעיות ובלי מאכרים למינהם.
גם ג'יפ ששופר לטובת יכולות שטח (נעילות וקפיצים ארוכים יותר) עדיין יכול לעבור טסט דיי בקלות.
מצב כמו שלך שבו לא מוכנים להכניס את הג'יפ בכלל נשמע תמוהה קצת או שבאמת יש לך מיני מונסטרג'יפ. ובמידה ובאמת יש לך מפלץ קטן אני חוזר להתחלה האם זה מה שאתה צריך.
נראה לי שלא, אז תוריד לו את השאקלים, עבור לקפיצים קצרים יותר וכן הלאה (אם תרצה להחליף יש לי אחלה של קפיצים קצרים בשבילך :lol: ) אבל ת'כלס ממש לא אמורה ליהיות בעייה לעבור טסט.
לגביי המכון בקרית מלאכי, שוב אם אתה מכיר שם מישהו אז יופי אם לא, הם ממש נבלות.
(לא כולם, בלי הכללות....) אבל 2 דוגמאות, בטסט האחרון הם לא הסכימו להעביר לי 2 פנסי ערפל על הפגוש הקידמי (למרות שהם מותרים על פי חוק) וכמובן שבגלל שיש להם מכשיר שעושה מספרים, אז הייתי צריך להחליף אותם... מקרה שני היום קפצתי אליהם לשאול אותם אילו מידות צמיגים ניתן לאשר אצלהם לג'יפ שלי אז אחד מהעובדים רצה לעזור לי אבל הבוס שלו השתיק אותו ואמר לי שהם לא מישרד הרישוי ושאני אשאל אותם או שאני אצור קשר עם הייצרן (תאמת הוא אמר לי לנסות דרך האינטרנט...).
עירא

ido7
07-03-04, 23:51
אני אתאר לכם ממש בקצרה מה קורה כאשר אני מגיע לטסט :
בעודי נכנס לתומי בפתח המכון הבוחנים מסתכלים עליי ככה :shock:

עירא - לג'יפ (למרות שהוא גבוה) יש התנהגות בכביש נוחה מאוד, זאת לא הבעיה, הבעיה צויינה למעלה.
בכל מקרה, אני אוטוטו יכניס תמונות שלו ותווכחו בעצמכם

לילה טוב
עידו

eran4x4
08-03-04, 01:15
מה המידה של הצמיגים?

מה הגובה של הפגוש מהרצפה?

-->