PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת תם?אולי מיתמם?!

geepson
17-01-08, 00:01
רבים מחברי הפורום משקיעים הרבה מאוד זמן ,אנרגייה וכסף בשידרוג הסיקס שלהם.
שיפורי עבירות [נעילות וכ"ד]אפשר להבין,החלפת רכיבים לא מוצלחים כגון סטארטר וקרבורטור[סלח לי ערן]גם כן אני יכול להבין.
-אך מה ההגיון להתקין מערכת הזרקה ודשבורד של סופה?
לא פשוט יותר לקנות סופה?
החומר פחות עייף,המנוע מהיר יותר,החלקים זמינים יותר ועניני הטסטים פשוטים יותר,אפילו המחירים
לא ממש רחוקים.
-אני בחרתי בסיקס בגלל המחיר [7000 ש"ח]והמערכות הפשוטות והמוכרות לי היטב ואני אכן נהנה מכול רגע.אך אם הייתי רוצה "סיקס מודרני" הייתי קונה סופה מהמוכן ולא"ממציא את הגלגל מחדש".
-מה דעתכם?

עמי.

חנן-ג'יפולוג
17-01-08, 07:35
בגדול, זה נכון. עדיף לקנות סופה אם יודעים מלכתחילה שרוצים הזרקה.

אבל, הרבה מההסבות להזרקה התחילו בכך שכבר היה בידיים סיקס, ואז נמאס מזה שהרכב לא יודע לעבוד חלק ולהתניע כשהוא בעלייה של 45 מעלות ומעלה. באותו שלב הג'יפ כבר מושקע ככה שלא שווה להחליף אותו, אז מחליפים רק את המאייד.

tzagi
17-01-08, 08:08
ההסבה להזרקה אינה כל כך מסובכת,
כול מי שעשה את זה(לבד) לא רואה את המערכת ליותר מסובכת מקרבורטור.

אומנם זה לא גיפ, ולא רלונטי לארץ, אבל זה אחד השדרוגים הכי משמעותיים שעשיתי,
תמונות לפני ואחרי.

lizard
17-01-08, 08:41
אצלי אני פשוט אוהב ל"התעסק" עפ הג'יפ. בין להחליף לקרבורטור אחר או בכלל החליף למנוע אחר.
מאחר והרכב שלי הוא למשחקים ותחרויות נטו, אין לי הגבלות פרט לתקציב.

coas
17-01-08, 08:43
רבים מחברי הפורום משקיעים הרבה מאוד זמן ,אנרגייה וכסף בשידרוג הסיקס שלהם.
שיפורי עבירות [נעילות וכ"ד]אפשר להבין,החלפת רכיבים לא מוצלחים כגון סטארטר וקרבורטור[סלח לי ערן]גם כן אני יכול להבין.
-אך מה ההגיון להתקין מערכת הזרקה ודשבורד של סופה?
לא פשוט יותר לקנות סופה?
החומר פחות עייף,המנוע מהיר יותר,החלקים זמינים יותר ועניני הטסטים פשוטים יותר,אפילו המחירים
לא ממש רחוקים.
-אני בחרתי בסיקס בגלל המחיר [7000 ש"ח]והמערכות הפשוטות והמוכרות לי היטב ואני אכן נהנה מכול רגע.אך אם הייתי רוצה "סיקס מודרני" הייתי קונה סופה מהמוכן ולא"ממציא את הגלגל מחדש".
-מה דעתכם?

עמי.

יש לך כבר רכב שאתה מכיר והשקעת בו לא מעט, עדיף להסב להזרקה מאשר לקנות את הלא מוכר.

סופה משנתונים עד 95 סובלת מבעיות גיל באותה מידה כמו סיקס משנות השמונים ואוליי יותר בגלל מורכבות המערכת.

לטעמי, 258 מוזרק הוא מנוע טוב יותר מה4.0L בזכות המומנט בסל"ד נמוך.

אין הבדל בזמינות החלקים, TBI או MPI.

כפי שג'ו רשם, כשאתה זה שמרכיב את המערכת השד לא כ"כ נורא.

תוסיף על הנ"ל את עניין האתגר, הקונפיגורציה הנוכחית שלי עובדת מצויין אבל בחרתי ללכת לכיוון של הזרקה רב נקודתית בשביל העניין.

כמוני כמוך, להרכיב לוח שעונים של סופה בCJ או חזית של YJ זה downgrade.

והכי חשוב, CJ הוא רכב עם אופי ומראה קלאסי, סופה או YJ הם רכבים חסרי אופי ומבחינתי יוצרו כדיי לשמש כמקור חלפים לCJ.

shimixx
17-01-08, 09:16
בוא נסכם את זה כך
סע עם סיקס מוזרק .סע עם סיקס מוטוקראפט.סע עם סיקס סטנדרט .
ותחזור לסכם את ההבדלים.
לגביי דשבורד וחזיתות זה לחובבי פוזה.

דרור ברלי
17-01-08, 09:58
סופה משנתונים עד 95 סובלת מבעיות גיל באותה מידה כמו סיקס משנות השמונים ואוליי יותר בגלל מורכבות המערכת.

מצטער. הייתי שם. או כמו שאומרים - Been there, done that
היו לי שני CJ טובים, מטופלים. את נשמתי השקעתי בהם. היום יש סופה כבר שנה תשיעית ברציפות.
הסופה טיילה/מטיילת בשטח הרבה יותר. ואין, אין מה להשוות.
"עייפות החומר" משמעותית ביותר בג'יפים, ואני לא מכיר מכלול אחד ב-CJ שיכל אפילו לחלום להחזיק מעמד כמו תאומו בסופה. כן, כולל טרנספר DANA300 המהולל שהחזיר נשמתו לבורא סתם ככה בבוקר יום בהיר...
אפילו מכת החלודה היתה קשה בהרבה בשני ה-CJ...
אם רק אמינות יומיומית היא שיקול, אין ל-CJ מה לחפש מול סופה.

מצד שני תרשה לי לחזק את דבריך - ל-CJ יש אופי שלסופה אין. נכון שה"אופי" הזה נקנה בדם, יזע דמעות והמון-המון כסף, אבל מי שהשקיע בו קצת והתאהב בו, מבחינתו זה בסדר גמור להמשיך ולהשקיע... זה בטח לא כלכלי, אבל לך תתווכח עם הלב. מי יודע, אולי אפילו אני אחזור בעתיד ל-CJ קלאסי...
עוד משהו - תופעה קלוקלת שבאופן אישי מציתה אותי: מי שמחליף חזית ודשבורד קלאסיים של CJ לקשקושים של סופה/YJ הוא אדם חסר לב ובעל טעם מפוקפק...;)

coas
17-01-08, 11:35
השוואת אמינות CJ/סופה היא לא מטרת הדיון ולא הוזכרה בהודעה הקודמת שלי.

כוונתי הייתה ששני הרכבים מעבר לטווח החיים שהיצרן תכנן ומכך סובלים מבעיות אמינות באופן יחסי למצב חדש אלה אם שופצו מהיסוד כפי שעירא עשה. החיסרון של סופה הוא במספר המכלולים ומורכבותם = יותר מקורות כשל.

UNIX
17-01-08, 12:06
אני לא מסכים בכל העניין של עייפות החומר
ה cj כולו גוש ברזל אחד גדול והוא לא נשבר בקלות גם אם מנסים לשבור אותו
ה cj זה רכב שבגלל שאנשים קונים אותו ב 7000 אלף שקל
הם לא משקיעים עליו ולכן הוא לא אמין
אבל אם תשקיע עליו כמו שצריך הוא יחזיר לך אהבה והרבה
אני אישית השקעתי את הנשמה שלי על הסיקס שהיה לי
והוא החזיר לי רק אהבה בכל מצב
כל עלייה נבהלה ממנו אבל הרבה סופות נבהלו ממנה:_)

דרור ברלי
17-01-08, 12:52
נו באמת. בסופה אין יותר מכלולים.
מה ש"מורכב" ו"מסובך" הן מערכות ההזרקה וניהול המנוע על עשרות חיישניהן.

הנסיון שלי מלמד שמנוע מוזרק בעל מערכת ניהול מנוע תקינה, אמין עשרות מונים ממנוע "טיפש" שכמעט (עם דגש גדול על "כמעט") לעולם אינו מכוון פיקס. כמה CJיים סטנדרטיים מוזני מאייד אתם מכירים שהמאייד וההצתה בהם מכוונים פיקס, אבל באמת? אני מכיר רק אחד כזה - הג'יפ של ערן. גם הסיקסים שהיו לי היו מכוונים היטב, אבל זה היה תמיד מצב זמני.
עובדה שאתם מסבים את הסיקסים שלכם להזרקה, ועל הדרך "מסבכים" אותם. זה אילתור, גם אם אילתור שנעשה במקצועיות. אז לאן נעלמה הפשטות המהוללת של ה-CJ?

geepson
17-01-08, 13:01
הסיקס שלי אומנם נקנה ב-7000 ש"ח אך משרת אותי כמעט יום יום בשטח.על סיקסים נסעתי גם כשהיו חדשים,וארגז כלים וידע במכונאות תמיד היו חלק מהחבילה.
אני לא משקיע את נשמתי בסיקס ,אלא עושה את מה שנדרש ובכלל משתדל להעביר את מרבית הזמן "למעלה על ההגה" ולא "למטה בפירוקים והרכבות".

וההנאה-רבה.

עמי.

coas
17-01-08, 13:28
אתה מתחיל להישמע כמו ערן, אם זו מחמאה או לא תחליט אתה.

מערכת הדלק היא ההבדל המשמעותי בין השניים והמורכבות שלה היא המקור לתקלות-
משאבת דלק חשמלית->חיווט למשאבה->ריליי משאבה ופיוז-> מחשב. משם, ווסת לחץ->ואקום ווסת לחץ->מסילת דלק->פילטר מזרק->מזרק. הזנת חשמל למזרקים->מחשב->חיישן קרנק->חיווט......

לעומת זאת בCJ-
משאבה מכנית-> קרבורטור (לא קרטר).

כמה חוטים בצמה של CJ וכמה מאלה ישביתו את הרכב אם יש בהם נתק לעומת מספר החוטים בצמה של סופה וההשפעה שלהם על ניהול המנוע.

כמה מקורות תקלה יש בראשון לעומת השני?

בעניין כיוון הקרבורטור, יותר נכון חוסר הכיוון, אני מסכים לחלוטין, קרטר יוצא מכיוון/נסתם מהר מאוד. לשם כך מחליפים את הנבלה הסרוחה בקרבורטור אחר.
נהגתי בג'יפ של ערן ויש לי פרמטרים להשוואה מג'יפים דומים בקונפיגורציה להוציא קרבורטור והצתה, הגרוע מכולם נסע טוב בהרבה מהג'יפ של ערן בכל פרמטר.

שוב, אני מסב את הג'יפ להזרקה כי בא לי, עבור האתגר ולא בגלל פגם כזה או אחר. אני מודע לכך שאני "מסבך" את הרכב אבל עבורי הג'יפ משמש, בעיקר, כמצע למשחקים טכנים.

AvigdorAharon
17-01-08, 13:51
שוב, אני מסב את הג'יפ להזרקה כי בא לי, עבור האתגר ולא בגלל פגם כזה או אחר. אני מודע לכך שאני "מסבך" את הרכב אבל עבורי הג'יפ משמש, בעיקר, כמצע למשחקים טכנים.

אני חייב לציין שאני לא מבין את אשר בשיפור הזה, אבל מה חדש...

אביגדור

geepson
17-01-08, 13:58
אתה מתחיל להישמע כמו ערן, אם זו מחמאה או לא תחליט אתה.

מערכת הדלק היא ההבדל המשמעותי בין השניים והמורכבות שלה היא המקור לתקלות-
משאבת דלק חשמלית->חיווט למשאבה->ריליי משאבה ופיוז-> מחשב. משם, ווסת לחץ->ואקום ווסת לחץ->מסילת דלק->פילטר מזרק->מזרק. הזנת חשמל למזרקים->מחשב->חיישן קרנק->חיווט......

לעומת זאת בCJ-
משאבה מכנית-> קרבורטור (לא קרטר).

כמה חוטים בצמה של CJ וכמה מאלה ישביתו את הרכב אם יש בהם נתק לעומת מספר החוטים בצמה של סופה וההשפעה שלהם על ניהול המנוע.

כמה מקורות תקלה יש בראשון לעומת השני?

בעניין כיוון הקרבורטור, יותר נכון חוסר הכיוון, אני מסכים לחלוטין, קרטר יוצא מכיוון/נסתם מהר מאוד. לשם כך מחליפים את הנבלה הסרוחה בקרבורטור אחר.
נהגתי בג'יפ של ערן ויש לי פרמטרים להשוואה מג'יפים דומים בקונפיגורציה להוציא קרבורטור והצתה, הגרוע מכולם נסע טוב בהרבה מהג'יפ של ערן בכל פרמטר.

geepson
17-01-08, 14:12
ראשית ההשוואה לערן היא בהחלט מחמאה [עבורי ,לא בטוח שעבורו].

מעבר לכך אני חושב שנתת את התשובה: עבורך ועבור רבים וטובים אחרים הגיפ משמש בעיקר
"כמצע למשחקים טכנים"ואילו אצלי הסיקס משמש ככלי שטח זול ,פשוט ומוכר לשימוש יום יומי,ולכן אני מתרחק מסיבוכים וממערכות מורכבות גם אם המשמעות היא "כיוון בערך"ותקלות פשוטות.
עבורי הידיעה שכמעט תמיד אצליח להגיע הביתה בנסיעה ,לבד, עם הכלים שיש לי בארגז שווה הכול!

עמי.

coas
17-01-08, 14:31
איש הישר בעיניו יעשה.

כפי שג'ו רשם, כשאתה זה שמרכיב את המערכת השד לא כ"כ נורא.
פיספסת את הנקודה, אתה, ערן ורבים אחרים פועלים מתוך בורות, ללא כוונה להעליב. אם היית מרכיב את ההזרקה בעצמך היית גם יודע לתחזק אותה אם וכש יעלה הצורך. זה לא המצב אצל רוב בעלי הסופות, למזלם של המוסכניקים...

six 4 life
17-01-08, 16:46
יש רצוי ויש מצוי
רצוי- מה אתה רוצה מהסיקס שלך
מצוי- איך הוא בפועל

אם מקורי טוב לך ואתה מבסוט- כל השרשור שפתחת פה מיותר לגבי למה לשפר. רוצה לשאול על שיפורים? פתח שרשור בנושא הזה.
אני קיבלתי את הרושם שאתה רואה ושומע על CJ משופרים ובעלי CJ ששיפרו, ובעצם רוצה גם אבל נאחז בגישה של "מקורי פשוט וטוב".
המקורי פשוט וטוב הזה- הוא באמת כזה!
אבל יש עוד יותר טוב. הרבההההה יותר טוב...

באשר לסופות... מול סיקס משופר נכון, הן יכולות לעמוד איתו רק באור אדום 8)
האוטו של UNIX היה צוחק על סופות וברמזורים תמיד הפך למושא ויכוח בינו לבין הסופה שהוא ברח לה מקודם, על זה שיש לו שם V8 כי ההגיון שלהם פשוט לא מוכן לקבל שאוטו בחצי מחיר וכפול בגיל משלהם- ככה טס ועוד עם מנוע מקורי??? ה' ישמור...

יש עוד כמה וכמה כלים כאלו לחברים... וכל אחד מהם אם אמר משהו לרעה זה רק "חבל שלא עשיתי את זה קודם"... 8-)

בכל מקרה בהצלחה עם המקוריות.

geepson
17-01-08, 20:05
אישית למדתי מהשרשור המון!

הבנתי שכול אחד מבעלי הסיקסים מחזיק אותו בגלל "שריטה "אחרת:

1.יש כאלה שנהנים להמציא ולשפר.
2.יש כאלה שנהנים מהביצועים המשופרים ברמזורים ובכלל.
3.יש כאלה שנהנים מלהחזיק רכב קלאסי ומקורי.
4.יש כאלה שבדיעבד היו קונים סופה
5.ויש כאלה [כמוני לדוגמא]שנהנים מהפשטות המוכרת.

-כולם צודקים-אבל "שרוטים".

עמי.

shmil
17-01-08, 22:27
ומה שהזכרתם לי בשרשור הזה, זה איך שרפתי בשנת 85 מנוע חדש, של סיקס חדש בן חודשיים, כי בזמן טיסה נמוכה בשעת הקפצה ברח צינור המים התחתון ממקומו.

כבר אז היו דיבורי "איכויות".

סתם, זכרון של זקן...;-)

tzagi
18-01-08, 07:38
מצע למשחקים טכנים.

Technology platform

זה לא למהנדסים.

-->