PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה לא מניעה

schleien
18-01-08, 15:49
שלום לכולם
סיפור המעשה - לפני יומיים בזמן נסיעה הספידומטר התחיל לשחק, אחרי פרק זמן נורת ההתראה נדלקה, המנוע לא זייף ולא נראה היה שיש בעיה מעבר לספידומטר. לאחר 5 דקות הגעתי הביתה בשלום בלי סימן לבאות.
למחרת בבוקר הסופה לא הניעה, קוד תקלה 54 (בעייה בחיישן מפלג\ מפלג) וללא ניצוץ (כמובן שיש דלק).

לאחר התיעצויות עם מביניי עניין לאור סיפור המעשה, נראה היה שזה חיישן גל הארוכבה, נימרוד תרם לי חיישן לטובת העניין, החישן הוחלף (00:30 בגליל המערבי, אתם יכולים לתאר לכם שלא היה לי בדיוק חמים ונעים) ועדיין הסופה לא הניעה.
בנוסף, נבדק המתח למפלג,לפי הספר צריך היה להתקבל 8V בפועל יש 1.6V בין החוט האמצעי לחוט שנמצא באחד הצדדים, ולצד השני 0.6V.

לפי כל הממצאים כפי הנראה זה כנראה המפלג הלך לעולמו או החיישן.

מספר שאלות:

במידה וזה אכן המפלג איך לא הרגשתי בעיות במהלך הנסיעה?
האם למישהו יש כיוון מחשבה למשהו אחר או שהכיוון שלי הוא נכון?
האם יש למשהו מפלג בבית (באזור הצפון) שאני יכול לקחת לטובת בדיקה לפני שאני קונה?
תודה
שליין

coas
18-01-08, 17:06
חיישן המהירות (ספידומטר) חיישן קרנק וחיישן קמשאפט מקבלים 8V מאותו חוט, מה שאתה מתאר, זיוף של הספידומטר בערב לפני, נגרם כנראה בבעיה באספקת מתח מהמחשב.

הייתי מתחיל בפירוק הקונקטור של המחשב וניקוי של כל המגעים, לא סגור לגבי סופה אבל פין #7 אמור לספק 8V.
תוודא עם וולטמטר שהמחשב מוציא 8V.
לאחר מכן בדוק רציפות מהקונקטור עד למפלג.

http://img258.imageshack.us/img258/6963/batterysensor1fj3.th.jpg (http://img258.imageshack.us/my.php?image=batterysensor1fj3.jpg)

yoav21
20-01-08, 11:47
תקלה דומה לתאור שלך, נגרמה לי כתוצאה מכך שחישן המהירות שלא יהיה מחובר כמו שצריך.
נתק את חישן המהירות נקה את המקום רסס ספרי מגעים חבר בחזרה וחזור לדווח האם נפתרה הבעייה.

במידה והבעייה נפתרה והגיפ מניע אפס גם תקלות במחשב, במידה ולא דווח וננסה להמשיך לעזור.
בנוסף : http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=20140&page=2&pp=20
בברכה יואב

schleien
28-01-08, 23:25
ערב טוב לכולם

ראשית נמצאה הבעיה והסופה מניעה, תודה לאסף, חנן, נמרוד ולעוד מספר חברים שהפעילו את התאים האפורים לטובת העניין.

אכן הייתה בעיית מגעים של המינוס שמגיע מהמחשב לחיישן המפלג בקונקטור המרובע ליד המצבר.
השלב הראשון בעבודה על הג'יפ היתה לוודא שכל החיבורים אכן מחוברים כמו שצריך, שיש דלק ולבדוק את כל הדברים הבסיסים שאפשר לחשוב עלהם.
הטעות שלי הייתה שוודאתי שכל החיבורים אכן מחוברים, במקום לנתק, לבדוק עם יש משהו חשוד,קצת ספריי מגעים לחבר ולנסות להניע אחרי כל טיפול במחבר - באופן הזה הייתי פותר את הבעיה במיידי.

בסופו של עניין זו היתה סידרת לימוד טובה לגבי אופן העבודה של המחשב בג'יפ, התמצאות בסכמות חשמל וטיפול בצמת חשמל במנוע ועוד מספר דברים שנעשו תוך כדי הבעיה.

שליין

זאביק
29-01-08, 09:20
במחלקת תמיכת מחשבים בממר"מ (של צה"ל), אחד השלבים הראשונים לטיפול בתקלת תקשורת של מישהו שמתקשר היא לבקש ממנו לנתק את הכבל מהמחשב ומהקיר, ולנשוף אויר על המחברים, "כדי לנקות אבק שאולי הצטבר שם ... :roll: (בצירוף המשפט, זה גם בטח האט לך את התקשורת בימים האחרונים, נכון ?) "
כל מי שבינה בראשו מבין שזה בולשיט, אבל הרציונל החכם מהאחורי זה היא לוודא שהמשתמש באמת מנתק את הכבל ומחבר חזרה, כדי לוודא שהחיבור יושב טוב.
(כי אם תגיד למישהו, תוודא שהכבל מחובר טוב, או תנתק ותחבר מחדש, הוא לא באמת יתכופף מתחת לשולחן וינתק, אלא יגיד "בטח, זה הדבר הראשון שבדקתי ... " )

-->