PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריכת דלק של סמוראי

gladiator
18-01-08, 18:00
אהלן,

אני סטודנט ומתכוון לקנות ג'יפ בסביבות 20,000. אני רוצה לדעת מה צריכת הדלק בסמוראי בסביבות שנת 90, בעיר ובין עירוני.

והאם ניתן לפתוח סמוראי סגור ולסגור אותו בחזרה ? הכוונה לברגים ואומים ולא למסור דיסק ורתכת...

מה צריכת הדלק של CJ
בבין עירוני ? זה כרגע מה שמונע ממני לקנות אחת ולחפש סמוראי במקומו. אני מפחד שהוצאות הדלק על טיולים יהיו מאוד גבוהות.

תודה.

idanw
18-01-08, 18:25
הפחד שלך מוצדק..
צריכת דלק של סמוראי לא מוזרק (עד שנת 94) היא בין 8 ל 10 ק"מ לליטר.
בCJ באיזור ה 5 ק"מ לליטר (לא מניסיון אישי).
אתה לא יכול לפתוח סמוראי סגור... גם לא CJ.
בהצלחה!
עידן

idan_c
18-01-08, 18:25
אהלן,

אני סטודנט ומתכוון לקנות ג'יפ בסביבות 20,000. אני רוצה לדעת מה צריכת הדלק בסמוראי בסביבות שנת 90, בעיר ובין עירוני.

והאם ניתן לפתוח סמוראי סגור ולסגור אותו בחזרה ? הכוונה לברגים ואומים ולא למסור דיסק ורתכת...

מה צריכת הדלק של CJ
בבין עירוני ? זה כרגע מה שמונע ממני לקנות אחת ולחפש סמוראי במקומו. אני מפחד שהוצאות הדלק על טיולים יהיו מאוד גבוהות.

תודה.

שלום ידידי, לפי מיטב ידיעתי ומה שראיתי עד היום סמוראי סגור אתה לא יכול לפתוח, זה לא סגור עם אומים או ברגים, יש סמוראים פתוחים שעשו סגירת פיבר אותם תוכל לפתוח בעזרת שחרור ברגים.
ממה שקראתי בעבר שחיפשתי סמוראי, הצריכה שלו נעה בין 8-12 ק"מ לליטר בתוך העיר משתנה ככל הנראה לפי מצב הרכב, קרבורטור או הזרקה היחס של הבעלים וכד'.
בין עירוני אני מניח שטוב יותר, אני לא בעל סמוראי אז אני קצת לא יכול לענות לגבי זה.

gladiator
18-01-08, 18:44
כמה תשפר הזרקה את צריכת הדלק ?
אפשר להוסיף גם הזרקה לדגמים מלפני 94, זה ישתלם בסופו של דבר או ששיפור בצריכה דלק יהיה מינורי ? אני לא אצטרך הזרקה בשביל שיפועים מטורפים, אני לא מתכוון להשתולל (לפחות לא בהתחלה...)

GodsFather
18-01-08, 19:16
אתה מדבר על קניית סמוראי ב20K , השקעה של הזרקה היא לא כדאית במקרה הזה, אם כבר אז לקנות סמוראי מוזרק, אלה כבר בשנתונים גבוהים יותר והמחיר ,לרוב, גבוה ב50% לפחות ממה שהקצבת כסכום קניה.

אגב , 20K רק לרכב ויש לך עוד כסף בצד ? כי אם לא , אז זה אומר 15-14 לרכב במקרה הטוב.

סמוראי עם קרבורטור , כשהוא תקין ומכוון, עושה 9-10 בנסיעה רגועה. זה לא סיפור לכוון , יש כמה מומחים מוכרים בפורום שיודעים לעשות את זה ובסה"כ זה מועיל מאד ויותר זול (בהרבה) מלהסב את הרכב להזרקה.

אני לא אומר שאי אפשר להסב, אפשר להוסיף הזרקה , אפשר גם להחליף מנוע לשל בלנו או ויטרה, אפשר לשים גיר אוטומט , למעשה אפשר לעשות הכל , רק שזה עולה כסף והרבה ולא נראה שיש לך את זה ממה שכתבת כאן וגם אין סיבה להוצאה כזו בתנאים שהצבת.

סמוראי משנתון 90+- , במצב שמור חיצונית ומכנית לא יהיה פשוט למצוא ב20K אבל זה אפשרי. סבלנות, ישיבה על לוחות המודעות יום יום וגם אתה תמצא את הכלה המיוחלת, עד אז אתה כבר תדע איך אתה רוצה את הרכב שלך, תדע מה לא בסדר, מה כן בסדר ועל מה אתה מוכן להתפשר כדי לקנות.

לגבי הסגירה , כמו שאמרו - יש סגורים מקוריים ויש פתוחים מקוריים ויש כאלה שסגרו עם פיבר את הפתוחים, יש שניים כאלה ליד הבית שלי.

יש באתר מדריך לבדיקת סמוראי , חפש אותו ותהנה.

gladiator
18-01-08, 19:24
אם אני קונה סמוראי שנת 91 ב22 אלף, אני צריך עוד 4 אלף ליישור קו ?
ואם אני קונה ב15 אלף שנת 87 אני צריך את אותו סכום ?

חשבתי שאם כבר צריך לעשות יישור קו אז עדיף להשקיע את אותו סכום בגדם יותר חדש שיסחוך לי משמעותית בישור קו.

וכמה עולה להוסיף מזגן בסיסי, מערכת בסיסית וגגון ?

תודה לכולם על העזרה.

GodsFather
18-01-08, 19:40
אתה מתחיל לשאול על תוספות וכד' ועדיין לא ברור לי אם יצא לך לבדוק סמוראי...

דגם יותר חדש , לרוב, במצב יותר טוב ועדיף. שלדה פחות עייפה, כנ"ל גם הבודי ושאר מכלולים, אבל כבר היום מקרים שסמוראים ישנים נראו ונסעו יותר טוב מחדשים, אולי כי החליפו בהם כבר כמעט את הכל (כמו אצלי) ואולי כי פשוט הידיים שמרו עליהם מכל משמר (כמו הסמוראי האדום שעבר פה בפורום כמה ידיים). הכל תלוי באיך הבעלים הנוכחי ולפעמים גם היד הקודמת , התייחסו לרכב.

אני רואה עכשיו מהחלון אצלי בעבודה סמוראי מקורי לחלוטין בצורתו החיצונית,אפילו עם צמיגי כביש 205 פשוטים , לא מוגבה ולא שונה מאיך שהוא נראה בפרסומת שרצה כאן לפני כמה שבועות... הכל יכול להיות.

קח שאלה לדוגמא - אם יד קודמת החליפה מנוע , יש מצב שהרווחת פה כי המנוע יותר חדש (אוברול או פירוק) ולכן יש לו עוד הרבה ק"מ לפניו, מצד שני, מה עם הגיר ?

קח את המדריך (מצאת?) , בדוק סמוראים ועזוב אותך ממחירונים כי זה קשקוש אחד גדול כשמדובר בתחום כמו ג'יפים.

נכון שלפעמים נוחתים על מציאה כבר על המכה הראשונה ואז מפספסים , אבל אני עדיין ממליץ - היה סבלן.

גגון יכול לעלות כמה מאות שקלים ויכול להגיע לאלפים , תלוי מי בונה אותו , ושוב , יש מציאות. שב על לוחות המודעות (או שתתידד עם סוחרים ומסגרים)

מערכת - יש ב200-400 שקל לפנל עם USB (כנס לזאפ) ויש 2000-4000 לפנל עם USB (כנס לזאפ שוב), רמקולים יש ב100 לזוג ויש ב1500 לבודד , כנ"ל תיבות שיחזיקו את הרמקולים, זה כבר עניין של טעם , מה גם שאם אתה קונה רכב פתוח , אתה מזמין פורצים וחבל להשקיע סכום יקר במערכת שלא תשאר ברכב להרבה זמן...

תעבור על דפי הפורום השונים , גם בפורום מתחילים וגם בפורום סוזוקי , תראה מה השאלות הנפוצות, תראה כמה חדשים כמוך קנו רכב ואיך הם התפתחו הלאה

gladiator
18-01-08, 19:48
רות, תודה על התשובות.
העיקר שצריכת הדלק שפויה יחסית, עכשיו אני יודע שאני יכול להתחיל לחפש אחד ברצינות.

GodsFather
18-01-08, 19:58
לבריאות!

תרגיש חופשי להעלות כאן סייגים שיש לך לגבי רכבים שראית. נשמח לעזור ולייעץ.

ועוד משהו - בדיקת מכון - תשכח מזה!!!!!!

gladiator
18-01-08, 22:37
אגב, מה לגביי בטיחות של סמוראי ? איך הוא מהבחינה הזו בכביש ובשטח ?

ולמה לוותר על בדיקת מוסך ? אני אמור לסמוך על המוכר או לבדוק לבד ?

GodsFather
18-01-08, 22:49
לא אמרתי לוותר על בדיקת מוסך,אלא לוותר על בדיקת מכון! יש הבדל , במיוחד בסכום כסף וברמת הכסת"ח.

בדיקת מוסך (במידה ויש לך מקור אמין) היא טובה מאד, במיוחד אם אתה חדש בעסק ובכלל, גם כחוו"ד נוסף

בטיחות ? יש חגורות , תשתמש בהן. אין כריות אויר , אין ABS , מצד שני, זה לא רכב למירוצי רבע מייל.

בשטח? אל תשתולל , לא תיפגע.

חפש לך מוכרים , עשה סיבובי בדיקה. תלמד.

gladiator
19-01-08, 00:24
מה אני צריך לדעת אם החלטתי שאני מחפש סגור ?
אני רוצה להיות מסוגל לשמוע מוזיקה, מזגן ולהשאיר דברים באוטו. לא מתחשק לי להתמודד עם נזילות ועם הקור הירושלמי כשאני באוטו.

ועוד משהו שאני חושב שלא פחות חשוב - הסגורים נראים לי יותר טוב.
בכלל יש לי בעיה עם המראה של הסמוראי.

הCJ לעומת זאת נראה לי הרבה יותר טוב פתוח וממש לא משהו כשהו סגור.

ועוד משהו לגביי הבטיחות שלו - בהנחה שהמסה שלו לא הרבה יותר גבוהה משל מכונית פרטית, ומצד שני אין לו את כל האבזור הבטיחותי מלבד חגורות, אז מלבד אולי הגובה, שיכול להיות גם חסרון, הוא פחות או יותר השילוב הכי לא בטיחותי נכון ?

GodsFather
19-01-08, 20:55
סגור/פתוח זה עניין של טעם. השיקול של להשאיר דברים ברכב רלוונטי יותר לרכב סגור אבל זה לא טנק ואת הזכוכית אפשר לשבור אם ירצו לקחת משהו.

לגבי המזגן , יש כאלה עם , זה לא נפוץ, אפשר להוסיף , זה לא זול (לעבודה מקצועית).

הרכב מגיע עם מערכת חימום מצויינת (בהנחה והיא עובדת), אז לגבי הקור של ירושלים, תדאג שהפח עצמו לא מחורר ושאין פרצות אויר מכל מיני חורים והמערכת חימום תגרום לך להזיע. היא באמת מפתיעה.

בעניין הבטיחות - סובראית מכיר ? סוזוקי סוויפט משנות ה80-90 ? כל הרכבים האלה הם חתיכות פח , זה מה יש... רוצה לוקח , לא רוצה... חפש רכב יותר משוכלל .

נמרוד
20-01-08, 22:05
חשבתי שאם כבר צריך לעשות יישור קו אז עדיף להשקיע את אותו סכום בגדם יותר חדש שיסחוך לי משמעותית בישור קו.
.

מחשבה נבונה מאד. תשקיע בחיפוש, תהיה סבלני, בדוק כמה רכבים, קנה את הרכב החדש והשמור ביותר שאתה מוצא בתקציב שלך. אל תקנה רכב שמראש אתה הולך להוציא עליו כסף. דוגמא - אם מזגן זה משהו שחשוב לך, אז תקנה רכב עם מזגן. אל תקנה רכב בלי במחשבה שאתה הולך לשים מזגן בכמה גרושים. אותו דבר לגבי הזרקה. כמובן שאם אין בתקציב שלך סמוראי סגור, ממוזג ומוזרק, אז אתה צריך להסתפק במה שיש...

נתוני צריכת הדלק שנתנו לך נכונים. סמוראי - ישן או חדש - בנה על צריכת דלק כללית של כ10 קילומטר לליטר, ועבור סיקס - כפול מזה. אלו המספרים בגדול, אם אופי הנסיעה שלך הוא בין-עירוני רגוע בלבד זה יכול להיות גם יותר טוב.

gladiator
20-01-08, 22:55
ואיך הויטרה ?
עושה רושם יותר מרווח, מה הוא שווה בתור ג'יפ למתחילים ?

ברששת
20-01-08, 23:41
אם אתה מדבר כבר על ויטרה התקציב שדברתה עליו לא ראלי.

ואם כבר פזלתה לכיוון הויטרה למה לא תבדוק גימיני? האח הבוגר של הסמוראי. יותר מעודן, פחות מסוקס ואם אתה לא מתכוון לבצע מסעות עבירות בשלב הקרוב יכול להיות שיותר יתאים לך.
הזרקה, מזגן, סגור, נוחות, בטיחות לעומת סמוראי קיבלת.
מראה זה כבר טעם אישי.
אם באמת כל מה שציינתה קודם חשוב לך תשקיע ותקבל כבר הכל build in.

GodsFather
21-01-08, 10:09
ב25-30 אלף שקל לא תמצא ויטרה אלא גרוטאה.

ג'ימני לא עומד בתקציב של הבחור, ברששת.

יאללה ,שיהיה בהצלחה בחיפושים.

gladiator
25-01-08, 15:11
כמה משפיע רוחב הגלגלים על צריכת הדלק בסמוראי ? כמה הוא משפיע בשטח ?
במידה ואני מתכוון לעלות לשטח אבל לא לדברים מסובכים אלא רק שבילי עפר מסומנים, כמה אני באמת צריך צמיגים רחבים ? (האמת שהוא נראה די באפן עם צמיגים רגילים, עם הרחבים הוא נראה בריון, אבל אם זה הרבה דלק אז זה מיותר). מה ההשפעה של צמיגים רחבים בכביש ?

ולגביי שנתון לעומת שיפוצים - אם אני קונה שנת 80 ומשהו, אז גם אם החליפו הכל, את השלדה לא ממש ניתן להחליף לפי מיטב הבנתי, ומקבלים שלדה עייפה, אבל אפשר למצוא כאלו שהרבה דברים הוחלפו בהם לחדשים ביניהם המנוע, הגיר הקרבורטור וכד'.

לעומת זאת, בשנתון 90 ומעלה, השלדה אמורה להיות פחות עייפה אבל לא מוצאים הרבה כאלו עם מנועים או חלקים אחרים חדשים.

לאיזה כיוון אני צריך לחפש ? שנתון כמה שיותר חדש או שעדיף חלקים חדשים ?

תודה לכולם.

נמרוד
25-01-08, 15:27
לגבי צמיגים - קרא את המדריך לצמיגי שטח (http://www.jeepolog.com/407.html), על כל פרקיו. אחר כך תשאל שאלות אם ישארו.

לגבי ההתלבטות שלך " ישן אבל חלקים חדשים/ חדש חלקים ישנים": זה נחמד שאתה מנסה לסדר את העולם לקטגוריות ברורות, אבל במקרה הזה אין לך את הידע ואתה טועה בחלוקה פשטנית מדי ופשוט לא נכונה. רכב ישן יותר הוא ישן יותר, חדש יותר הוא חדש יותר. הכל ברכב הישן ישן יותר - למעט מה שהוחלף לחדש (או משומש פחות) כי הוא כבר לא עבד לחלוטין. רכב שטח הוא אוסף של מערכות רבות ומורכבות, חלקם מתבלות יותר מהר וחלקם יותר לאט וחלקן כמעט ולא, ומצד שני חלקן חשובות יותר ואחרות יכולות לא לתפקד בכלל בלי שזה יפריע לך יותר מדי - ולמישהו אחר כן.

אם אתה מחפש בכל זאת כלל אצבע, אז הוא פשוט - קנה את הכי חדש שאתה יכול למצוא. וזכור שגם לכלל הזה יש יוצאים מן הכלל...

gladiator
25-01-08, 15:51
אז אני הולך עם כלל האצבע הזה ובגלל השינוי שהרכב עבר בשנת 94 אני מנסה למצוא את השנתון הזה והלאה. השאלה היא בסביבות כמה אני אמור להשאיר בצד ליישור קו של רכב מהשנתון הזה ?

כי לפי הבנתי, יש עוד כלל אצבע שאומר שמלבד מחיר הרכב צריך לקחת בחשבון 5000 ש"ח ליישור קו, אבל אני מקווה שזה לא כזה סכום בשנתונים האלו כי אז זה לא עומד בתקציב.

לגביי הצמיגים-קראתי את המדריך. לא מצויין שם הבדלים בצריכת דלק.

תודה ושבת שלום.

gladiator
26-01-08, 21:00
ובאיזה לוחות אתם מחפשים ?
אני מחפש ביד 2 ו
winwin
אבל אין יותר מידי מבחר, במיוחד לא של סגורים ומשנתונים של 90 ומעלה.

מישהו מכיר עוד אתר לוחות נורמלי ? כל השאר שמצאתי די נטושים ...

GodsFather
27-01-08, 08:00
חבוב , אתה מבקש משהו נדיר , לא נפוץ. אל תצפה למצוא את זה בקלות.

אתה מחפש במקומות הנכונים , אבל אם תזיז קצת את הישבן ותצא לעיר , תגלה מקומות שלא יודעים מה זה אינטרנט או שלא מפרסמים בו את כל המלאי שלהם.

חפש גם אצל מוסכניקים מוכרים לסמוראים כמו מורי, אמנון, טופ-גיר וכד'.

אל תגביל את החיפוש שלך לאיזור המרכז , סע (חפש גם באינטרנט) מחוץ לגוש דן. גם אם צריך לנסוע לחיפה בשביל לראות רכב, תברר טוב בטלפון ותעשה טיול - תרוויח פעמיים, מנסיון של רבים מאיתנו.

אנשים נסעו מרמת-גן לרמת-הגולן בשביל לראות רכב וחזרו בלי, אנשים נסעו מקצה מדינה לקצה אחר (יש אחד פה, חייל צעיר ופעור, הוא גם טבעוני למען השם, שקנה סמוראי במרכז וירד איתו הבייתה............לאילת!)

בקיצור - קום עצל, לך לנמלה וקח אותה לסיבוב בג'יפ.

gladiator
01-02-08, 14:21
לגביי בטיחות - ככל שעולים בשנתון הרכב יותר בטוח ? מאיזה שנתון אם בכלל, יש ABS וכריות אויר ?

תודה.

bobsfog
01-02-08, 16:36
בסמוראי אין לא כריות אוויר ולא abs.

GodsFather
01-02-08, 16:36
אין , לא זה ולא זה בסמוראי , רק בג'ימני.

סע לאט יותר , זהיר יותר , אם אתה רוצה , שים גם קשת התהפכות תקנית ליתר בטחון ושום בתא כפפות.

gladiator
01-02-08, 23:00
ובהנחה שאני בחור עסוק ואין לו זמן לחפש רכב וכמובן שאין את הידע לבחון אחד כזה, כמה ואיפה, אם בכלל יעלו לי שירותים של איתור רכב מתאים ובדיקה שלו ?

כמובן שאם לא קיים דבר כזה באופן מסחרי אני אשמח לשלם על שירותיו של מישהו מתמצא מהפורום.

תודה.

GodsFather
01-02-08, 23:53
אני לא מכיר חברה שעושה את זה ואפשר לסמוך עליה,אני גם לא מאמין שקיים כזה דבר ושיהיה אמין (כלומר ללא אינטרס מסוים).

אוכל להמליץ לך על מורי שמחזיק בדר"כ כמה סמוראים אצלו בחווה וסוחר בהם, שווה "לבזבז" על הסיפור הזה יום עבודה בשביל לצאת עם ידע ואולי גם רכב.

דבר איתו טלפונית לפני.

אני לא מכיר אחרים , יכול להיות שיש עוד אנשים בסגנון הזה.

Viper
02-02-08, 21:05
אין זמן לחפש רכב= צרות!
תשקיע את הזמן. וכמה שצריך. אחרת- אתה תצטער.
אתה תתפתה לקנות את הרכב הראשון (או השני שראית), ללא בדיקה מעמיקה, ללא השוואה לרכבים נוספים- ואז- אתה על דרך ההסתברות... מה ההסתברות שקנית רכב תקין ושמיש? 50%? 30? מי יודע... תנסה לצמצם את הסיכון. תשקיע את הזמן.

gladiator
03-02-08, 02:10
אולי לא הבהרתי את עצמי - אין לי זמן.
זה לא שיש לי אבל אני מעדיף לעשות איתו דברים אחרים, פשוט אין לי.

לכן אני מוכן לשלם על חוות דעת.

אלא אם יש מקום שאתם שולחים אותי אליו ואני יכול לקנות בו סמוראי בעיניים עצומות. אז אני אקנה את מה שיש גם אם זה יותר יקר ממה שתיכננתי להוציא, במידה ויש רק שנתונים חדשים יותר או משהו דומה.

ומה זה אומר נעילה אחורית ?

שוב תודה.

Viper
03-02-08, 10:40
לגבי חוות דעת- לא מכיר מישהו. גש למורי כמו שהציעו. תצא חכם יותר.
לגבי זמן- תמצא זמן, תפנה זמן (קח חופש?!?). לקנות רכב זה לא לקנות משחת שיניים. זה לא נגמר תוך חודש. זה מוצר שישאר איתך לפחות מספר חודשים. ואת הזמן שתשקיע אח"כ בניסיון למכור עגלה שנפלת עליה- מאיפה תמצא?
לגבי נעילות- קרא את הכתבה (http://www.jeepolog.com/113.html) הזאת.
בהצלחה!

gladiator
08-02-08, 03:54
אני מוכן לשלם 1000 שקל למי שימצא את הסמוראי שאני אקנה בסופו של דבר.
דרישות - עד 30,000 ש"ח.
לפחות שנת 94.
עדיף סגור.
ושיהיה במצב מכני כמה שיותר טוב, בעלים קודמים שטיפלו בזמן וכמו שצריך.

העיקרון הוא שכל מי שיש בסביבתו משהו שעונה לדרישות ידבר עם המוכר וילך לראות אותו, ישלח לי תמונות וחוות דעת, ואם אני אחליט שהוא אטקרטיבי אני אסע לבדוק.
במידה ואני קונה, 1000 שקל למי שהפנה אותי.

מה אתם אומרים ?

גיא
08-02-08, 08:15
איזה קשקשן ...

אם אין לך זמן לחפש אוטו, מאיפה יהיה לך זמן לטייל איתו ?

עצלנים זה עם שלא מסתד פה טוב.

gladiator
08-02-08, 16:16
זה בדיוק העניין. שכשיש לי זמן, אני רוצה לנצל אותו לדברים אחרים, כמו טיולים, ולא לנסיעה של חצי יום בשביל לראות אוטו חצי מפורק שלדעת הבעלים הא במצב מכני "מעולה".

וכמובן שלזמן יש ביטוי כספי, ואני מוכן לשלם תמורת הזמן הזה.

לעצלנות אין שום קשר. כמו שאתה הולך לקנות מלפפונים בסופר ולא מגדל אותם בעצמך, כי אין לך זמן וידע ואתה מוכן לשלם מחיר עבורם.

וחוץ מזה לא אמרתי שאני לא אבדוק אותו בעצמי, אלא רק רוצה סינון מסוים ולדעת שאני לא נוסע לראות גרוטאה.

ilan.sch
08-02-08, 20:08
אם אין לך זמן ללכת לראות ג'יפים לפני הקנייה, אז לא יהיה לך גם אחרי שתקנה אותו.
בוא נסביר את זה ככה, ג'יפ יורד לשטח, ג'יפ הולך לקבל מכות, ג'יפ הולך להיות קצת במוסך, ג'יפ יצטרך תשומת לב ותיקונים, ג'יפ זה לא אוטו פרטי.. יש בו מערכות הרבה יותר מתוחכמות שנהרסות כל הזמן ויידרשו המון טיפולים.

אני לא יודע אם נהגת על סמוראי אבל החוויה לא נעימה, זה לא כמו לנהוג בפיאט אונו שנת 95.. זה כמו לנהוג בטרקטור.. באמצע השדה.. ביום חם.. ושכולם נהנים במזגן אתה סובל.

אם יש לך זמן וכסף לתחביב הזה אז סע ברכה. אם לא אז עדיף שתשקיע כסף במקום אחר. ג'יפ לא נועד לנסוע לאוניברסיטה הלוך חזור אלא לרדת לשטח לקרוע אותו וללכת למוסך אחרי זה לתקן או לתקן לבד אם יש לך זמן ללמוד.

gladiator
09-02-08, 16:44
כנראה שלא הצלחתי עדין להבהיר את הנקודה.
תראו, בגדול אני מסכים עם כל מה שנאמר פה, לגביי זמן, גם בשביל לטייל וגם בשביל לטפל בג'יפ.

הנקודה היא כזו - לבלות עם הג'יפ שלי במוסך שאני יודע שמסוגל לתקן אותו כמובן שלא תהיה לי בעיה. אבל להתחיל לנסוע בין מוסכים כשלא בטוח שהם יוכלו לתקן לא הייתי נוסע כי זה בזבוז זמן. במקום זה הייתי מוכן לשלם בשביל חוות דעת על מוסך. כנ"ל כשאני רוכש את הג'יפ.

לגביי חוויית הנהיגה - גם בדגמים מעל 94, סגורים ועם מזגן, זה כמו נהיגה בטרקטור ?
אני לא בטוח כמה אני הולך לעלות איתו לשטח בשביל לקרוע אותו. זה יותר בשביל טיולים בשבילים מסומנים, ובשביל לנסוע במשהו קצת יותר מסיבי מקופסאת שימורים. כנראה שתמונות של כל מיני מכוניות פרטיות מחוצות עד כדי שהן תופסות שליש מהנפח המקורי שלהן אחרי תאונות, עשו את שלהן.
ובמידה ואני כן אחליט לטחון אותו בשטח, כמובן שאני אקח בחשבון את הבילוי במוסך ואת ההוצאות הנלוות.

אגב, יש סמוראי שחונה בקמפוס גבעת רם כמה פעמים בשבוע, בין בניין כימיה לרוס ונושא את מדבקת JEEPLOG.
אם הוא למכירה, או אם מישהו בכל זאת מתעניין בהצעה שלי בנוגע ל1000 שקל, פל 0507419847.

-->